Kształtowanie krajobrazu dziedzińca prywatnego domu z ich rękami, pięknymi pomysłami i nowoczesnymi opcjami z basenem i altaną - Dom i styl - 2020
Dom i styl

Projekt dziedzińca prywatnego domu: oryginalne pomysły, które spodobają się wszystkim (24 zdjęcia)

Pin
Send
Share
Send
Send


Właściciele sektora prywatnego, zarówno w mieście, jak i poza megalopolis, muszą dbać nie tylko o przytulność i wygodę w domu, ale także zadbać o zadbany i piękny dziedziniec. Dla wieśniaka jego podwórko jest „wizytówką”, pokazującą smak, styl, status, poziom staranności wszystkich mieszkańców domu. Mieszkańcy wsi martwią się tym, jak ich podwórze, ogród, ogród i inne nieruchomości sąsiadują z domem z boku.


dizajn-dvora-chastnogo-doma-originalnie-idei-kotorie-ponravyatsya-vsem-24-foto


dizajn-dvora-chastnogo-doma-originalnie-idei-kotorie-ponravyatsya-vsem-24-foto-2

Plany na przyszłość

Nowoczesny dziedziniec we wsi lub w mieście powinien być nie tylko czysty i uporządkowany, ale także umiejętnie stylizowany, składający się z ważnych elementów konstrukcyjnych, które rozwiązują pewne problemy.

Projekt krajobrazu stoczni prywatnego domu będzie zależał przede wszystkim od jego wielkości. Duże terytorium pozwala realizować większość pomysłów, nie odmawiając sobie niczego. Jedyną przeszkodą w stworzeniu „stoczni twoich marzeń” może być element finansowy.

Kute altanki, luksusowe baseny, sztuczne stawy i inne godne szacunku opcje projektowe kosztują dużo pieniędzy. Jednak kreatywne podejście może rozwiązać niektóre problemy nawet w tej sytuacji.

Projekt prywatnego dziedzińca, bez względu na to, jak może się to wydawać zaskakujące, zależy w dużej mierze od cech klimatycznych regionu. Warunki pogodowe i czas trwania ciepłego okresu określają stopień i jakość krajobrazu terenu.

Poziom wilgoci, średnia temperatura w lecie, częstotliwość deszczu, cechy regionu związane z wszelkimi klęskami żywiołowymi (np. Anomalnie suchym obszarem, częstymi opadami deszczu, burze, burze) wpływają na rośliny i wygląd stoczni jako całości. Ponadto czas trwania prac budowlanych zależy od tego, jak długo pogoda jest dobra na zewnątrz. Jeśli na miejscu planowana jest budowa elementów dekoracyjnych i struktur profilu ekonomicznego, ważne jest, aby wziąć pod uwagę, ile czasu może zająć wdrożenie pomysłów i czy pogoda pozwoli na czas zrobić wszystko na czas.


dizajn-dvora-chastnogo-doma-originalnie-idei-kotorie-ponravyatsya-vsem-24-foto-5


dizajn-dvora-chastnogo-doma-originalnie-idei-kotorie-ponravyatsya-vsem-24-foto-6

Cechy architektoniczne domu

Układ dziedzińca i domu własnymi rękami jest kłopotliwy, ale fascynujący. Bez względu na to, jak szalone lub niezwykłe są pomysły projektowe, ważne jest, aby wziąć pod uwagę cechy architektoniczne domu, stylistyczne cechy fasady, odnoszące wszystkie dane do rzeczywistego rozmiaru witryny.

Dla małego dziedzińca lepiej jest pomyśleć o dekoracji krajobrazu, podkreślając cechy architektoniczne domu. Jeśli witryna jest dość duża, całe terytorium można podzielić na strefy, z których każda jest indywidualnie zaprojektowana.

Nie nadużywaj dekoracji. Zbyt wiele szczegółów, mieszanka wzorów, kolorowe i śmieszne elementy sprawią, że mały dziedziniec będzie pozbawiony smaku, wulgarny, śmieszny.

Każdy piękny wystrój dziedzińca prywatnego domu powinien być nadal kształtowany zgodnie z potrzebami wszystkich osób mieszkających w domu. Rola odgrywa liczba gospodarstw domowych, rodzaj działalności każdego z nich oraz szczególne wymagania dotyczące sąsiedniego terytorium.

Konieczne jest wyjaśnienie następujących punktów:

  • Czy działka lub jakakolwiek jej część zostanie wykorzystana jako ogród warzywny;
  • W jakiej formie zostanie zaprezentowane zagospodarowanie dziedzińca, czy zaplanowano duży kwietnik?
  • Jakie urządzenia gospodarstwa domowego będą na działce;
  • Niezależnie od tego, czy chodzi o budowę wanny z basenem, planowana jest altana, bez względu na to, czy miejsce jest niezbędne dla piecyka, czy innych podobnych przedmiotów.

Biorąc pod uwagę wszystkie niuanse, nawet najmniejsze terytorium musi być zróżnicowane, podkreślając kilka stref funkcjonalnych. Zazwyczaj jest to taras i altana, letnia kuchnia z miejscem do jedzenia na świeżym powietrzu, plac zabaw, różne elementy dekoracyjne.


dizajn-dvora-chastnogo-doma-originalnie-idei-kotorie-ponravyatsya-vsem-24-foto-9


dizajn-dvora-chastnogo-doma-originalnie-idei-kotorie-ponravyatsya-vsem-24-foto-10

Ślady

Ścieżki ogrodowe są ulubionym atrybutem wszystkich projektantów. To prawdziwa przyjemność przekształcić element funkcjonalny w temat stylowego, oryginalnego wystroju.

Główną misją chodnika na miejscu jest zorganizowanie bezpieczeństwa ruchu na terenie pobliskich domów, a także udoskonalenie całego terenu. Najpopularniejsze materiały, z których robią się spektakularne ścieżki i chodniki:

  • Płaskie kamienie;
  • Płyty betonowe;
  • Cegła;
  • Brukowiec;
  • Żwir lub kamyki wypełniające wstępnie uformowaną nawierzchnię.

Indywidualne projektowanie krajobrazu wymaga ścisłej geometrii chodników i ścieżek ogrodowych. Nie oznacza to, że na stronie dozwolone są tylko doskonałe linie lub ścisłe proporcje. Harmonia wszystkich szczegółów jest ważna, ponieważ utwory często odgrywają rolę takich wiążących atrybutów.


dizajn-dvora-chastnogo-doma-originalnie-idei-kotorie-ponravyatsya-vsem-24-foto-11


dizajn-dvora-chastnogo-doma-originalnie-idei-kotorie-ponravyatsya-vsem-24-foto-12

Zielone „wyspy”

Niewielu ludzi myśli, ale to zieleń na miejscu tworzy cały nastrój, nadaje jej niepowtarzalny smak i przytulność przestrzeni domowej. Każda gospodyni może wybrać rośliny na podwórko. Możesz tworzyć klomby w klasycznej formie lub eksperymentować z głośnością, kolorami, stylem.

Istnieje jednak szereg specjalnych zaleceń, których nie należy lekceważyć. Fakt, że klimat wpływa na piękno kwietników i zielonych „wysp” został już ustalony, więc kaprysy natury powinny być brane pod uwagę.


dizajn-dvora-chastnogo-doma-originalnie-idei-kotorie-ponravyatsya-vsem-24-foto-13


dizajn-dvora-chastnogo-doma-originalnie-idei-kotorie-ponravyatsya-vsem-24-foto-14


dizajn-dvora-chastnogo-doma-originalnie-idei-kotorie-ponravyatsya-vsem-24-foto-15

Wszystko, zainspirowane pomysłami uczynienia twojego podwórka najpiękniejszym, powinno być świadome tego, że absolutnie wszystkie kwiaty na stronie nie powinny kwitnąć naraz. W przeciwnym razie przez 1-2 miesiące podwórko będzie pachnące i zachwyci oko jasnymi kolorami, a przez resztę czasu (a jest to dość długi okres) albo przygotuje się do kwitnienia, albo powoli uschnie.

Lepiej jest, jeśli kwitnienie kilku odmian roślin płynnie ustąpi miejsca urokowi i zapachowi innych kwiatów domowych, a więc kilku cyklom.


dizajn-dvora-chastnogo-doma-originalnie-idei-kotorie-ponravyatsya-vsem-24-foto-16


dizajn-dvora-chastnogo-doma-originalnie-idei-kotorie-ponravyatsya-vsem-24-foto-17

Fontanny, kaskady i nie tylko

Architektura krajobrazu jest uważana za niezwykle efektowną i stylową, jeśli na stronie znajdują się elementy wystroju z wodą. I nie chodzi tu o wielkie baseny ani duże sztuczne stawy, w których ryby rozpryskują się.


dizajn-dvora-chastnogo-doma-originalnie-idei-kotorie-ponravyatsya-vsem-24-foto-18


dizajn-dvora-chastnogo-doma-originalnie-idei-kotorie-ponravyatsya-vsem-24-foto-19

Japońscy mistrzowie uważają, że woda jako symbol jednego z najpotężniejszych elementów ma specjalną moc umysłową, zdolną do energetycznego wzmocnienia miejsca, w którym się znajduje.


dizajn-dvora-chastnogo-doma-originalnie-idei-kotorie-ponravyatsya-vsem-24-foto-20


dizajn-dvora-chastnogo-doma-originalnie-idei-kotorie-ponravyatsya-vsem-24-foto-21

Jeśli nie możesz zrobić małego stawu lub fontanny wodą, zawsze możesz dać pierwszeństwo malutkim partnerom. Zamiast przyciągać specjalistów, przeprowadzać całą niezbędną komunikację i dostosowywać otoczenie do kaskady wodnej lub basenu, można kupić gotową mini-fontannę.


dizajn-dvora-chastnogo-doma-originalnie-idei-kotorie-ponravyatsya-vsem-24-foto-22


dizajn-dvora-chastnogo-doma-originalnie-idei-kotorie-ponravyatsya-vsem-24-foto-23

Aby nie wyglądało to na samotne lub nieodpowiednie na tle innych elementów krajobrazu, ozdabiają nowy atrybut według własnego uznania, na przykład umieszczają doniczki z kwiatami, tworzą alpejskie slajdy z dużymi głazami, dekorują przestrzeń uroczymi figurkami ogrodowymi. Zabawna żaba zdecydowanie ożywi sytuację.

Pin
Send
Share
Send
Send