Kuchnia z Erkerem, projektowanie wnętrz i renowacja, projektowanie z meblami w prywatnym domu lub mieszkaniu, pomysły na jadalnię w salonie - Dom i styl - 2020
Dom i styl

Kuchnia z wykuszem: najprzyjemniejsze rozwiązania projektowe (24 zdjęcia)

Pin
Send
Share
Send
Send


Kuchnia z wykuszem to prawdziwe miejsce dla miłośników oryginalnych rozwiązań architektonicznych i śmiałych kompozycji. Sama obecność tak spektakularnego elementu natychmiast zamienia zwykły pokój w przytulną i niezwykłą siedzibę.

Funkcje

Okno wykuszowe w kuchni wykonuje dość poważne misje: poprawia nasłonecznienie i rozszerza przestrzeń, tworzy niebanalny ekstrawagancki wygląd całego pokoju. Zalety tego typu planowania w prywatnym domu i w wadze mieszkania. Jednak wiele trudności związanych z umiejętnym rozmieszczeniem tak niezwykłego pokoju.


kuhnya-s-erkerom-samie-uyutnie-dizajnerskie-resheniya-24-foto


kuhnya-s-erkerom-samie-uyutnie-dizajnerskie-resheniya-24-foto-2

Zasadniczo, wykusz w domach jest występem w ścianie, który jest połączony wewnętrznym segmentem z głównym pokojem. Niektórzy eksperci nazywają ten element architektoniczny ulepszoną wersją loggii, która jest bardzo izolowana i całkowicie osadzona w samym mieszkaniu.

Od stopnia przeszklenia, a także cech konstrukcyjnych, wykusz służy jako część mieszkalna, jako miejsce odpoczynku, połączone z pokojem dziennym. W wykuszu można postawić sofę i stolik do kawy, wyposażyć w jakąś mini jadalnię, zrobić niezwykłą szklarnię w salonie lub w kuchni.

Biorąc pod uwagę fakt, że okno wykuszowe jest dość funkcjonalne, można powiedzieć, że funkcjonalność samego pokoju również znacznie się rozszerza. Przed zaplanowaniem wnętrza kuchni z oknem wykuszowym musisz zdecydować, jakie zadania ten projekt ostatecznie spełni.

Niezależna część pokoju, oddzielny obszar, który jest oddzielony przegrodami pod sufitem lub na podłodze ściany. Możesz podzielić pokój za pomocą ekranów, kurtyn świetlnych (zwłaszcza, jeśli mówimy o konstrukcji kątowej), licznika barowego, nieco wyższego niż zwykle w studiach. To rozwiązanie jest odpowiednie dla małych mieszkań, których rozmiar nie pozwala na wiele samotnych zakrętów;


kuhnya-s-erkerom-samie-uyutnie-dizajnerskie-resheniya-24-foto-5


kuhnya-s-erkerom-samie-uyutnie-dizajnerskie-resheniya-24-foto-6

Jadalnia - miniaturowy „izolowany” pokój, w którym znajdują się tradycyjne meble kuchenne. Słoneczna lokalizacja jest idealna na rodzinne śniadanie, a na romantyczną kolację przy świecach;

Eko-kuchnia z oknem wykuszowym pozwala przekształcić ją w prawdziwą zieloną wyspę w wielomilionowym mieszkaniu w metropolii.

Mini-ogród to niesamowite, odważne, niezwykłe, świeże rozwiązanie. Tutaj, gdzie bezprecedensowa kreatywność idealnie łączy się z praktycznością i przezornością. Dlaczego nie zamienić słonecznego trójkątnego sektora mieszkania w miejsce, w którym zachwyci świeża zieleń, a także typowe rośliny, które wiele osób próbuje wyrosnąć na balkonie.

Wygląda bardzo śmiało i przyniesie wiele dobrego. Warto wspomnieć o tym, że projekt może być realizowany nie zawsze. Po pierwsze, uwzględnia się planowanie kuchni i całego mieszkania.

Wymyślając rolę dla tak wykwintnego elementu mieszkania, należy pamiętać, że kształt okna wykuszowego jest również zróżnicowany, co ma bezpośredni wpływ na funkcjonalność, a także na estetykę pomieszczenia. O wspomnianym trójkącie. Ponadto istnieją takie opcje:

 • Zaokrąglone;
 • Prostokątny;
 • Wielościan;
 • Trapez;
 • Róg Poluerker.

Projekt kuchni z wykuszem nie zawsze wymaga podziału na strefy. Spektakularny kształt i przemyślany projekt tego obszaru sprawią, że ta półka będzie prawdziwą ozdobą całego domu.


kuhnya-s-erkerom-samie-uyutnie-dizajnerskie-resheniya-24-foto-9


kuhnya-s-erkerom-samie-uyutnie-dizajnerskie-resheniya-24-foto-10

Teren rekreacyjny lub praca

Jeśli jest wystarczająco dużo przestrzeni kuchennej, okno wykuszowe może być całkowicie wykorzystane do innych celów. Aby to zrobić, wystarczy zawiesić zasłony, zainstalować lekki stojak z książkami lub różne pamiątkowe postacie. Tutaj też znajduje się sofa lub biurko z krzesłem. W rzeczywistości, nietrywialne miejsce pracy jest gotowe - możesz odpocząć przy filiżance herbaty i ulubionej książce.

Przeprowadzając naprawy kuchni z wykuszem, można zaplanować kompozycję wnętrza w taki sposób, aby obszar zatoki nie był miejscem prywatności, ale jasnym i hałaśliwym miejscem na przyjęcia lub uroczystości domowe. Podium zdobią najlepsze tradycje: światła, girlandy, niezwykłe plakaty. Wszystkie pomysły można przełożyć na rzeczywistość, o ile funkcjonalność samej kuchni nie ucierpi.


kuhnya-s-erkerom-samie-uyutnie-dizajnerskie-resheniya-24-foto-11


kuhnya-s-erkerom-samie-uyutnie-dizajnerskie-resheniya-24-foto-12

Jadalnia

Kuchnia salonu z wykuszem jest przestronna i niesamowicie nasłoneczniona. Wyżywienie w rejonie zatoki jest doskonałą decyzją, zwłaszcza jeśli sama kuchnia połączona jest z salonem.

Używają typowych mebli do kuchni, ale ze względu na oryginalność samego obszaru pod jadalnią, możliwe jest stworzenie całkowicie nietypowego i stylowego wnętrza. Przygotowując plan aranżacji jadalni dla kuchni z wykuszem, należy przestrzegać następujących zaleceń:

 • Lepiej wybrać stół przesuwny. W zależności od sytuacji wygodnie jest złożyć i złożyć;
 • Kształt blatu musi być zgodny z kształtem samego występu architektonicznego (kwadrat, okrąg, trapez). Ta sama zasada dotyczy sofy lub innych masywnych mebli;
 • Ustalając pewien stylistyczny ton w tej strefie, ważne jest, aby nie zapomnieć o suficie. Styl dwóch, w rzeczywistości, różne miejsca mogą być łączone dokładnie w górnym segmencie pokoju;
 • Aby zawsze być wygodnym, przytulnym, ciepłym, nie tylko okna są ogrzewane, ale nawet sama podłoga.

W jadalni trapezowej lepiej jest wybrać sofę w kształcie litery L, a następnie dopasować ją do większości wewnętrznej strony półki architektonicznej. Miękki narożnik będzie dobrze wyglądał tylko na jednej ścianie.


kuhnya-s-erkerom-samie-uyutnie-dizajnerskie-resheniya-24-foto-13


kuhnya-s-erkerom-samie-uyutnie-dizajnerskie-resheniya-24-foto-14


kuhnya-s-erkerom-samie-uyutnie-dizajnerskie-resheniya-24-foto-15

Kolory i prezentacja stylistyczna

Tworząc projekt kuchni z wykuszem, ważne jest, aby starannie rozważyć paletę kolorów, która będzie dominować w tym sektorze. W przypadku architektury, w większości przypadków typowe jest oświetlenie wysokiej jakości, więc tkaniny i wykończenia w jasnych kolorach będą wyglądać ekologicznie.

Elementy funkcjonalne, takie jak stół, sofa, półki na książki lub fotele mogą być ciemne. Jest praktyczny i wygodny. Zasłony w kuchni z wykuszem lepiej wybrać lekkie, przezroczyste. Główną cechą tego miejsca jest obfitość światła słonecznego. Zbyt masywne tkaniny wiszące na oknach całkowicie niszczą charakter i kolorystykę sektora zatoki.

Wszystkie twoje pomysły muszą być skorelowane z kluczowym kierunkiem stylistycznym. W kuchni panuje absolutnie każdy nastrój: wyszukana klasyka, dyskretny high-tech, romantyczna Prowansja, modny eko, oryginalny etniczny design. Lepiej jest porzucić gotyk, minimalistyczny, barokowy, rokokowy. Te style nie zostaną ujawnione w ramach tego kompleksu architektonicznego.


kuhnya-s-erkerom-samie-uyutnie-dizajnerskie-resheniya-24-foto-16


kuhnya-s-erkerom-samie-uyutnie-dizajnerskie-resheniya-24-foto-17

Jeśli obszar wnęki znajduje się w pobliżu obszaru roboczego kuchni, szczególną uwagę zwraca się na praktyczność. Obfitość koronek, delikatnych tkanin, jedwabnych lub aksamitnych obić - wszystko to wymaga bardzo starannej opieki i starannego obchodzenia się z detalami, co jest prawie niemożliwe w kuchni podczas gotowania obiadu.

Dlatego lepiej jest zastąpić drogie, niepraktyczne tkaniny, na przykład wysokiej jakości skórą. Z tej sofy będzie wyglądać lepiej.


kuhnya-s-erkerom-samie-uyutnie-dizajnerskie-resheniya-24-foto.jpeg">


kuhnya-s-erkerom-samie-uyutnie-dizajnerskie-resheniya-24-foto-18

Kącik wiejski

Jeśli projekt kuchni z oknem wykuszowym pozwala stworzyć prawdziwy „rustykalny narożnik” w rejonie zatoki, zdecydowanie powinieneś skorzystać z tej szansy, realizując swoje najśmielsze pomysły.

Warto wspomnieć, że rustykalne wnętrze ma szeroką różnorodność gatunkową. Jest styl amerykański, francuski, hiszpański, słowiański. Pomysły każdego narodu wpłynęły na samą koncepcję stylu wiejskiego, jednak wspólne cechy są nadal zachowane.


kuhnya-s-erkerom-samie-uyutnie-dizajnerskie-resheniya-24-foto-19


kuhnya-s-erkerom-samie-uyutnie-dizajnerskie-resheniya-24-foto-20

Aby sektor wykuszu wydzielał urok prowincji, konieczne jest wybranie odpowiednich atrybutów:

 • Szorstkie wykończenie;
 • Proste, ale zawsze wysokiej jakości meble;
 • Naturalna paleta;
 • Obfitość tekstyliów;
 • Ręcznie robione akcesoria są używane jako elementy dekoracyjne.

Pod względem walorów funkcjonalnych można połączyć pomysły ogrodu zimowego, szklarni, jadalni i strefy relaksu. Okna mogą być umieszczone kwiaty, garnki ze świeżymi zieleniami, różne rzemiosła. Miękka kanapa lub sofa są stworzone do wygodnego wypoczynku, a przemieniający stół pozwoli ci zjeść smaczny posiłek i pracować wydajnie.


kuhnya-s-erkerom-samie-uyutnie-dizajnerskie-resheniya-24-foto-2.jpeg">


kuhnya-s-erkerom-samie-uyutnie-dizajnerskie-resheniya-24-foto-21

W domu, w którym wszystko odbywa się z miłością, a pomysły wystroju wnętrz emanują ciepłem i pozytywem, zawsze jest szczególnie przyjemnie. Dobrze wyposażone okno wykuszowe doda blasku i piękna nie tylko kuchni, ale całemu mieszkaniu.

Obejrzyj film: Zajazd Korona Prezentacja Sali Weselnej (Lipiec 2020).

Загрузка...

Pin
Send
Share
Send
Send