Okrągła wanna akrylowa w projektowaniu wnętrz łazienkowych, modeli wbudowanych i narożnych - Dom i styl - 2022
Dom i styl

Okrągła wanna: wspaniałe wakacje spa we własnym domu (25 zdjęć)

Pin
Send
Share
Send
Send


Okrągła wanna kosztem niezwykłego kształtu tworzy specjalne otoczenie, a ponadto często staje się powodem używania dodatkowych narzędzi w standardowych codziennych ablucjach. Aby poruszać się wśród różnorodnych produktów prezentowanych na rynku podstawowym, należy przede wszystkim zwrócić szczególną uwagę na materiał, z którego wykonana jest instalacja wodociągowa.

Zalety kamienia naturalnego i sztucznego

Okrągła wanna z kamienia naturalnego z hydromasażem to elitarny dodatek, który może ozdobić zarówno minimalistyczne, jak i modernistyczne wnętrza. Duże misy z marmurowymi frytkami wyglądają luksusowo, ale ci, którzy są zainteresowani praktyczną stroną problemu, powinni pamiętać, że mają dużą wagę i wysokie koszty, a także potrzebują szczególnej opieki.


kruglaya-vanna-spa-otdih-premium-klassa-v-sobstvennom-dome-25-foto


kruglaya-vanna-spa-otdih-premium-klassa-v-sobstvennom-dome-25-foto-2

Świetną alternatywą jest czcionka wykonana z lanego marmuru; takie okrągłe wanny są wielokrotnie tańsze niż naturalne, ale na pozór nie różnią się od prototypów.

Teraz rzadko można zobaczyć małe miski wykonane z żeliwa, ale są one pożądane przez koneserów. Ten materiał doskonale utrzymuje temperaturę, umożliwiając dłuższe wygrzewanie w wodzie. Nowoczesne modele pokryte są odporną emalią, która nie boi się zmian między zimnem a ciepłem, podczas gdy okrągłe wanny, nawet o małej średnicy, mają imponującą wagę, co nie zawsze jest wygodne.


kruglaya-vanna-spa-otdih-premium-klassa-v-sobstvennom-dome-25-foto-5


kruglaya-vanna-spa-otdih-premium-klassa-v-sobstvennom-dome-25-foto-6

Stosunkowo lekkie odmiany stali nie zatrzymują również ciepła, ani nie mają dobrej izolacji akustycznej. Tutaj żywotność i koszt produkcji zależą bezpośrednio od grubości i gatunku zastosowanej stali.

Materiały premium: drewno i szkło

Takie odmiany są bardzo popularne wśród kupujących, którzy chcą wyposażyć egzotyczny projekt pomieszczenia przeznaczonego do zabiegów wodnych. Szklane wanny i drewniane modele nie są wbudowane, ponieważ jest to esencja produktu, który powinien być wyświetlany, aby zadowolić oko.

Okrągłe wanny akrylowe są znacznie bardziej powszechne w kształcie prostokąta lub zwykłego owalu - wynika to z konkretnego materiału. Produkty mają następujące zalety:

 • niewielka masa, która umożliwia podnoszenie produktów na dowolne podłogi przez osoby przemieszczające się bez udziału specjalnego sprzętu;
 • brak opieki;
 • lojalny zakres cen;
 • doskonała przewodność cieplna.

Miski Quarille również odsuwają konkurencję - łączą w sobie odporność na zużycie, niezawodność naturalnego kwarcu i elastyczność akrylu. Kąpiel kwarcowa o różnych średnicach, wbudowana okrągła wanna doskonale uzupełnia wystrój wnętrza - ma gładką i błyszczącą strukturę. Duża masa produktów tłumaczona jest grubymi ściankami, ale dzięki nim zwiększa się izolacyjność akustyczna materiału - w sąsiednich pomieszczeniach nie słychać dźwięku pobieranej wody.


kruglaya-vanna-spa-otdih-premium-klassa-v-sobstvennom-dome-25-foto-10


kruglaya-vanna-spa-otdih-premium-klassa-v-sobstvennom-dome-25-foto-11

Kryteria wyboru okrągłej wanny

Jeśli aranżacja pomieszczenia odbywa się od zera, warto zastanowić się nad wprowadzeniem wbudowanej kanalizacji - w tym przypadku można uzyskać wygodny i funkcjonalny obszar higieny przy minimalnej utracie wolnej przestrzeni. Modele wolnostojące wymagają nie tylko przestrzeni, ale także bardziej przemyślanego wnętrza - nie powinny zaśmiecać przestrzeni, utrudniać dostępu do innych stref.

Warianty stojące osobno realizowane są w komplecie z ozdobnymi nogami i ramą, są dodatkowo osłonięte panelami, dekorując według własnego uznania. Wbudowane wanny są zwykle poszukiwane w domach prywatnych, ponieważ instalacji towarzyszy układanie rur wewnątrz podpór, pogłębianie komunikacji z podłogą.


kruglaya-vanna-spa-otdih-premium-klassa-v-sobstvennom-dome-25-foto-12


kruglaya-vanna-spa-otdih-premium-klassa-v-sobstvennom-dome-25-foto-13

Małe kopie można umieścić na środku pokoju, podkreślając tym samym ich ogromne znaczenie we wnętrzu. Duże modele nieznacznie się przesuwają, aby pomieszczenie wyglądało bardziej przestronnie. Opcje z podium są dopuszczalne tylko w obecności wysokich sufitów.


kruglaya-vanna-spa-otdih-premium-klassa-v-sobstvennom-dome-25-foto-14


kruglaya-vanna-spa-otdih-premium-klassa-v-sobstvennom-dome-25-foto-15

Średnica zewnętrznego obwodu, co do zasady, waha się w zakresie 150-180 cm, maksymalna głębokość okrągłej kąpieli sięga 70 cm, standard - 40 cm.


kruglaya-vanna-spa-otdih-premium-klassa-v-sobstvennom-dome-25-foto-16


kruglaya-vanna-spa-otdih-premium-klassa-v-sobstvennom-dome-25-foto-17

Okrągła wanna może być kulista, zwężająca się lub cylindryczna. W pierwszym przypadku jego zewnętrzne ściany mają lekko wypukły kształt. W przypadku modeli zwężających się dolny obszar jest mniejszy niż ich górna część, aw przypadku modeli cylindrycznych oba te wskaźniki są takie same.


kruglaya-vanna-spa-otdih-premium-klassa-v-sobstvennom-dome-25-foto-18


kruglaya-vanna-spa-otdih-premium-klassa-v-sobstvennom-dome-25-foto-19

Do codziennej kąpieli wskazana byłaby półokrągła instalacja wodociągowa, lekko zwężająca się od dołu - w tym przypadku widoczne są znaczne oszczędności wody. Eksperci zauważają, że okrągła wanna narożna, która zajmie oddzielne miejsce, umożliwi również pozostawienie miejsca na inne urządzenia sanitarne.


kruglaya-vanna-spa-otdih-premium-klassa-v-sobstvennom-dome-25-foto-20


kruglaya-vanna-spa-otdih-premium-klassa-v-sobstvennom-dome-25-foto-21

Bez względu na to, który model zostanie wybrany, stosowaniu takiego sprzętu hydraulicznego towarzyszyć będzie duża ilość ciepłej wody - średnio jedna sesja pozostawia 700 litrów, co jest nieporównywalne ze zużyciem wody podczas prysznica. Użytkownik będzie musiał zapłacić okrągłą sumę za sprzęt, jego instalację i późniejszą eksploatację, więc okrągłe wanny należą do elitarnej kategorii produktów.

Okrągła wanna z hydromasażem nie jest najwyższym marzeniem wyrafinowanych konsumentów! Producenci opracowali szeroką gamę opcji wsparcia zaprojektowanych w celu zwiększenia komfortu kąpieli i stworzenia relaksującego otoczenia. Nawet jeśli podobał ci się model bez hydromasażu, to na pewno jest w nim przyjemna poprawa:

 • kolor i aromaterapia;
 • woda podświetlana;
 • wbudowany podgrzewacz wody;
 • zagłówek i podłokietniki;
 • na dole - powłoka antypoślizgowa;
 • uchwyty ułatwiające wyjście z wody;
 • system dezynfekcji.

Okrągła wanna we wnętrzu to nie tylko dogodne warunki do codziennych ablucji, ale także możliwość relaksu w środowisku, które nie ustępuje możliwościom drogich spa.


kruglaya-vanna-spa-otdih-premium-klassa-v-sobstvennom-dome-25-foto-23


kruglaya-vanna-spa-otdih-premium-klassa-v-sobstvennom-dome-25-foto-24

Specjalna forma pozwala nam zanurzyć się w wodzie lub pływać z dzieckiem. Aby zorganizować sobie wieczór samotności, relaksu i pacyfikacji, wystarczy zapalić świece, podnieść zmiękczające sole i pachnącą pianę!

Obejrzyj film: Jak szybko zabudować wannę narożną? montaż i obudowa (Sierpień 2022).

Загрузка...

Pin
Send
Share
Send
Send