Jak i co czyścić płytki i szwy w łazience z błota i płytki, z tłuszczu i rdzy w kuchni, z fugowania i podkładu po naprawie, środki ludowe i sposoby z pleśni i grzybów - Dom i styl - 2020
Dom i styl

Niż do mycia płytki: od banalnej skórki cytryny do odkurzacza parowego

Pin
Send
Share
Send
Send


Pojawienie się plam na płytce w kuchni i łazience jest powszechnym i nieuniknionym zjawiskiem. Bez względu na to, jak bardzo się starasz, krople wody i wody spadają na płytkę. Oczywiście wzorzyste płytki nie są tak widoczne, ale plamy na zaprawie i nieświeży wygląd powierzchni trudno nie zauważyć. Do czyszczenia wysokiej jakości ważne jest, aby wybrać narzędzia, które usuwają zanieczyszczenia i nie niszczą powierzchni.

Czysta kuchnia: jak można wyczyścić płytki?

Problem tłustych plam w kuchni jest znany prawie wszystkim gospodyniom domowym. Jeśli skończysz czyścić każde gotowanie, idealna czystość nie opuści pomieszczenia, ale nie zawsze jest czas na posprzątanie bałaganu, zwłaszcza po czyszczeniu płytek w kuchni przed tłuszczem. Czasami krople oleju mogą spaść na płytkę sufitową i powinny być dostępne opcje niż umycie płytki ze świeżych i starych plam tłuszczu.

Nie zawsze jest możliwe delikatne przykrycie ścian i ochrona powierzchni przed rozpryskami farby, niektórymi związkami chemicznymi. Czasami możliwe jest mycie płytek w łazience po naprawie wilgotną szmatką i zajmuje to trochę czasu, ale w zasadzie usunięcie brudu powoduje wiele problemów i zmusza nas do uciekania się do różnych metod.

Jak myć płytki w łazience po naprawie?

Podczas napraw stosowane są różne materiały, mieszanki, płyny. Podczas układania płytek trudno jest zabezpieczyć podłogę przed brudem. Które środki czyszczące należy stosować, zależą od rodzaju zabrudzenia: klej do płytek, spoinowanie, podkład, farba, cement.

Przed usunięciem plam z farb zaleca się poznanie ich składu. Farba olejna jest przecierana szmatką zwilżoną olejem roślinnym. Jak umyć płytkę po naprawie lakierów wodnych? Bardzo proste - mydło do prania. Aby usunąć plamy z innych farb, stosuje się rozpuszczalniki chemiczne (bezpieczną opcją jest biały alkohol, zmywacz do paznokci bez akacji).

Pod koniec naprawy czasami pojawia się problem: jak wyczyścić płytkę z cementu? Przy wyborze produktu ważne jest, aby odróżnić świeże plamy od starych zanieczyszczeń cementowych. Niewysuszony cement usuwa się wilgotną szmatką. Rozpuszczalnik cementowy poradzi sobie ze starymi plamami: brudny obszar jest obficie nawilżany rozpuszczalnikiem i wcierany po zmiękczeniu (można spędzić kilka godzin na dużych plamach).

Naturalnie nie ma uniwersalnego leku na wszystkie zanieczyszczenia, więc wpływ nowych nieznanych związków jest lepszy w przypadku wstępnego sprawdzenia w odosobnionym, niepozornym miejscu.

W ciągu dnia w łazience są ślady prania, branie prysznica i jest to naturalne. Wymagany jest codzienny wysiłek, aby utrzymać pokój w czystości. Każda gospodyni domowa samodzielnie tworzy zestaw detergentów, który pomaga myć powierzchnię w łazience. Dzięki prostym czynnościom możesz utrzymać przyjemną i świeżą atmosferę w pokoju.

Szwy między płytkami na podłodze ciemnieją z czasem (od detergentów, brudu), ponieważ do fugowania stosuje się specjalny związek, w którym z plam, wysokiej wilgotności mogą pojawić się grzyby i bakterie. Pleśń w łazience jest bardzo niezdrowa. Możesz czyścić spoiny między płytkami w łazience przy użyciu specjalnych produktów zawierających chlor (biel, Domestos). Kompozycję nakłada się na kilka minut i dokładnie przemywa wodą. Szwy są dobrze czyszczone drobnoziarnistym papierem ściernym - wystarczy przetrzeć zanieczyszczoną powierzchnię.

Pin
Send
Share
Send
Send