Pokryte drzwiami z tworzywa sztucznego pokryte powłoką CPL - Dom i styl - 2020
Dom i styl

Drzwi CPL: okładzina z tworzywa sztucznego we wnętrzu (21 zdjęć)

Pin
Send
Share
Send
Send


Drzwi wyłożone tworzywem sztucznym CPL stają się coraz bardziej popularne i pożądane na dzisiejszym rynku. Ich zaletą jest rozsądna cena, atrakcyjny wygląd, niezawodność i trwałość. W porównaniu z licowaniem okładziny CPL są znacznie tańsze, a wygląd produktów pozostaje na wysokości. Dlatego powłoka z cienkiego plastiku jest szeroko stosowana w drzwiach wewnętrznych do pomieszczeń mieszkalnych, biurowych i administracyjnych.


cpl


cpl-2

Co to jest plastik CPL?

CPL - Continuous Pressure Laminate - folia o grubości od 0,1 do 0,5 mm, uzyskiwana przez tłoczenie papieru dekoracyjnego i papierowego. Prasowanie odbywa się pomiędzy dwiema rolkami, co zapewnia równomierne obciążenie całej powierzchni arkusza, co eliminuje pojawienie się załamań i zwiększa jednorodność grubości warstwy folii.

Drzwi wyłożone tworzywem CPL są bardzo popularne ze względu na estetyczny wygląd w przystępnej cenie i niezawodność. W przeciwieństwie do drzwi bez okładzin lub wykończeń fornirowych, drzwi CPL doskonale tolerują wysoką wilgotność i bezpośredni kontakt z rozpryskami wody, mogą być stosowane w łazienkach, pokojach z basenem itp.

Zwiększona trwałość powłoki sprawia, że ​​drzwi wewnętrzne CPL są chronione przed zarysowaniami i odpryskami farby. Przypadkowe uderzenie w drzwi podczas zmiany wyposażenia lub przenoszenia ciężkich przedmiotów nie pozostawi żadnych śladów na powierzchni, co oznacza, że ​​drzwi zachowają doskonały wygląd przez długi czas.


cpl-6


cpl-7

Podsumowując, możemy powiedzieć, że film CPL jest lepszy i bardziej niezawodny niż lakier lub fornir w następujących parametrach:

  • Chroni drewno przed wilgocią, nie zmienia kształtu i nie wygina się;
  • Nie blaknie na słońcu, odporny na promieniowanie UV;
  • Nie łuszczy się, nie łuszczy się i nie rysuje z powodu uszkodzeń mechanicznych;
  • Ma gładką barwę i teksturę na całej powierzchni;
  • Wymaga minimalnej opieki i konserwacji.

Dodatkową zaletą jest łatwość czyszczenia powłoki. Drzwi wewnętrzne CPL można czyścić tylko ciepłą wodą lub wodą z mydłem, aby usunąć poważne zabrudzenia. Pod względem żywotności powłoka praktycznie nie ma ograniczeń, a producenci dają gwarancję na drzwi do 10 lat lub dłużej, pod warunkiem, że są zgodne z zasadami działania.


cpl-8


cpl-9


cpl-10

Warianty rozwiązań dekoracyjnych

Nowoczesne drzwi wewnętrzne z powłoką CPL są wykonane w różnych kolorach. Cały katalog rozwiązań kolorystycznych CPL zawiera ponad 200 kolorów podstawowych, a także różnorodne rozwiązania teksturowane. W sprzedaży są drzwi z pokrywą stylizowane na naturalne drzewo, kamień, mozaikę itp. Wybierz odpowiednią opcję może być łatwo. W szczególności, w przypadku powierzchni biurowych odpowiednie drzwi o białym, beżowym kolorze, mające atrakcyjny i kosztowny wygląd. W przypadku lokali mieszkalnych można wybrać rozwiązania w kolorze jasnym zgodnie z głównymi kolorami używanymi do dekoracji wnętrz.


cpl-11


cpl-12

Matowy materiał okładzinowy nie oślepia i nie ma efektu lustra, dzięki czemu drzwi wyglądają stylowo, schludnie i nie odwracają uwagi od reszty wnętrza. Oryginalne powłoki z teksturą z różnymi opcjami wzoru folii, które zwiększają dekoracyjne właściwości drzwi. Dzięki tej funkcji drzwi z folią CPL są odpowiednie we wnętrzach, w których wymagane są jasne akcenty i nietypowe rozwiązania.


cpl-13


cpl-14


cpl-15

Folia CPL to uniwersalny materiał okładzinowy używany do wykończenia gładkich lub tłoczonych powierzchni. Tak więc w sprzedaży można znaleźć drzwi z gładkim skrzydłem drzwi lub wytłoczonymi segmentami, wstawkami szklanymi i innymi rozwiązaniami dekoracyjnymi. Każdy producent forniruje drzwi tą samą technologią, co oznacza, że ​​jakość powłoki rzadko zależy od marki, która nie jest jakością drewna używanego do produkcji drzwi.


cpl-16


cpl-17


cpl.png">

Drzwi CPL - wysoka jakość w przystępnej cenie.

Drzwi CPL są tańsze niż analogi z fornirami lub naturalnymi lakierami i emaliami. Wynika to z prostoty produkcji CPL, a także unikalnych właściwości folii, aby ukryć niedociągnięcia drewna, co pozwala na użycie wysokiej klasy drewna bez obawy o delikatne wykończenie powierzchni. Oba te czynniki prowadzą do tego, że drzwi wewnętrzne CPL są tańsze niż ich odpowiedniki i przewyższają je pod względem jakości i żywotności w wielu parametrach. W przyszłości działanie takich drzwi będzie również tańsze, ponieważ solidna powierzchnia nie ulega przypadkowym uszkodzeniom, odpryskom i zadrapaniom, będzie trwała znacznie dłużej i nie wymaga kosztownych napraw i odbudowy.


cpl-18


cpl-19


cpl-20

Jeśli więc szukasz stylowych i jasnych drzwi do domu lub biura, przede wszystkim powinieneś zwrócić uwagę na drzwi wewnętrzne z folią CPL do wykończenia powierzchni. Takie drzwi będą trwać jak najdłużej, zachowując oryginalny wygląd i właściwości operacyjne. Oszczędzanie w przystępnej cenie bez utraty jakości będzie dodatkową zaletą przy zakupie.

Obejrzyj film: Montaż drzwi wewnętrznych Erkado model Juka 4, okleina CPL akacja, ościeżnice regulowane. (Październik 2020).

Загрузка...

Pin
Send
Share
Send
Send