Umywalka nablatowa Łazienka Jak zainstalować zlew Tulipan lub stokrotka - Dom i styl - 2019
Dom i styl

Umywalka z postumentem - godna alternatywa dla „moidodyru” (27 zdjęć)

Charakterystyczną cechą łazienki w nowoczesnym stylu są wyraźne linie, proste kształty, różnorodne palety kolorów i faktury. Ten „tulipan” z postumentem w pełni spełnia te wymagania.

Funkcje funkcjonalne cokołów

Zlew na cokole wygląda estetycznie, a cała konstrukcja ma pełny wygląd. Jednak funkcjonalny cel cokołów jest znacznie szerszy niż tylko dekorowanie:

 • wsparcie - obsługuje zlew;
 • korektor - ukrywa komunikację wodno-kanalizacyjną;
 • ochronne - zamyka syfon, rury z kurzu, rozpryski wody.Zakres modeli cokołów: rodzaje, materiały, formy i opcje instalacji

Zakres hydrauliki na półkach sklepów ze sprzętem jest po prostu imponujący. Wydaje się, że nieskomplikowana struktura nie może oferować różnorodnych kształtów i materiałów. Jednak w rzeczywistości zlew cokole ma wiele funkcji pod względem kompatybilności i instalacji.

Rodzaje postumentów

Monolityczne (podłogowe) - produkty, w których umywalka i cokół są natychmiast mocowane. Cechą montażu tego zestawu jest to, że stojak jest przymocowany do podłogi. Umywalka jest zamontowana na górze, a kilka dodatkowych mocowań jest zamontowanych na konstrukcji. Zaleta postumentów: konstrukcja może być instalowana nie tylko przy ścianie, łączenie kanału nawet z centralnym umywalką nie stanowi problemu; niestandardowy wygląd.Cokoły konsoli (rumianek, tulipan) - najpopularniejsze modele. Cecha instalacji: „tulipan” umywalki jest zamontowany na ścianie, a cokół ukrywa nieatrakcyjny rodzaj komunikacji ściekowej, syfon. Podzielone na dwa typy:

 • kolumna - zamyka się ze wszystkich stron komunikacji i sprzętu znajdującego się pod zlewem. Przymocowany do podłogi i między ścianą a konstrukcją pozostaje wolna luka. Wady - pewna niestabilność cokołu z umywalką, obecność szczeliny prowadzi do gromadzenia się kurzu i brudu;
 • płyta jest przymocowana do ściany, co gwarantuje niezawodne zamocowanie konstrukcji, ale ten typ instalacji utrudnia utrzymanie syfonu i komunikacji w razie potrzeby.

Półkondygnacja jest skróconym cokołem, który nie powinien umieszczać wzoru na podłodze. Dostępne tylko w formie podszewki, przymocowanej do ściany i wymaganej w rodzinach, w których są małe dzieci. Specjalne wymaganie dotyczące komunikacji, która musi „wejść” w ścianę i na odpowiednim poziomie.Opis materiałów

Sztuczny kamień, szkło, metal można wykorzystać do tworzenia kreatywnych modeli projektowych. W niektórych projektach są wkładki z drewna, tworzywa sztucznego.Fajans i porcelana, ceramika - wspólne materiały do ​​produkcji cokołów. Charakteryzuje się odpornością na zużycie i praktycznością. Ceramika hydrauliczna nie wymaga specjalnej opieki i toleruje spadki temperatury i wilgotności.Kształty, różnorodność kolorów i wymiary umywalek z postumentem

Do tradycyjnych wzorów należą umywalki trójkątne, okrągłe, owalne, kwadratowe. Czasami jednak występują również niestandardowe okazy - wielokątne lub asymetryczne. Podobne produkty z reguły są wykonywane na zamówienie.Stojaki mogą mieć zróżnicowaną powierzchnię: płaską, rowkowaną, ozdobioną sztukaterią lub rzeźbą. Dzięki dekoracyjnej podszewce i grawerowaniu cokół pod zlewem może zdobyć widoki antycznej wazy lub antycznej kolumny, futurystycznego cylindra.

Najczęściej ustawia się instalację wodno-kanalizacyjną na biało. I to jest w pełni uzasadnione - biały kolor doskonale współgra z dekoracyjnymi ścianami i meblami w dowolnych odcieniach, a także łatwo wybrać wannę lub prysznic, ale w razie potrzeby można wybrać zestawy różnych odcieni.Wysokość cokołu zwykle nie przekracza 65-80 cm, co pozwala na wygodne wykonywanie zabiegów wodnych bez obciążenia pleców.
Sposoby montażu konstrukcji:

 • przy ścianie - najczęstsza opcja. Doskonały do ​​instalacji instalacji wodociągowej zarówno w przestronnych pokojach, jak iw pomieszczeniach o niewielkich rozmiarach;
 • zastosowanie narożne w łazienkach, gdzie podobna instalacja umywalki z cokołem pomaga zracjonalizować resztę instalacji wodno-kanalizacyjnej, mebli, sprzętu gospodarstwa domowego.

Najczęściej producenci produkują gotowe zestawy umywalek i cokołów. Taka propozycja kanalizacji, wykonana w tym samym stylu, znacznie upraszcza proces wyboru umywalki.
Jak samodzielnie zainstalować zlew z postumentem?

Prace instalacyjne nie wymagają specjalnych umiejętności. Do zainstalowania sprzętu potrzebny będzie sprzęt: poziom budynku, perforator, ołówek, zestaw kluczy, elementy mocujące.

Kroki instalacji

 1. W miejsce przyszłej stałej lokalizacji postawiliśmy umywalkę z postumentem. Użycie poziomu wyrównuje poziome położenie muszli i pionowego cokołu. Podłoga w łazience powinna być płaska, a umywalka na cokole nie powinna się kołysać. Jeśli wymagane jest wyrównanie, zaleca się użycie uszczelek silikonowych. Jednocześnie należy upewnić się, że są „ukryte” pod postumentem.
 2. Znak ołówka na ścianie miejsca mocowania zlewu przez otwory znajdujące się z tyłu dna. Zaznacz także na podłodze miejsce montażu cokołu.
 3. Z reguły standardowe zestawy zlewów mają specjalne mocowania (kołki, śruby, uszczelki). Na oznaczeniu na ścianie wiercone są otwory i wkładane kołki.
 4. Zlew jest zainstalowany i dokładnie zamocowany za pomocą śrub sanitarnych. Jednolite dokręcenie śrub zapewnia, że ​​powłoka pasuje do ściany.
 5. Za pomocą poziomu kontrolowana jest poprawność lokalizacji zlewu. Małe szczeliny między ścianą a zlewem nie powinny mieć wielkiego znaczenia. Po instalacji lepiej jest wypełnić je szczeliwem.
 6. Za pomocą elastycznego miksera z zestawem wkładek. Na tym etapie wskazane jest sprawdzenie szczelności systemu. Zlewozmywak jest zamontowany, a łącznik syfonu.
 7. Cokół pod zlewem jest starannie zainstalowany, biorąc pod uwagę oznaczenia na podłodze. Wewnątrz cokołu umieść syfon i rury. Poziom konstrukcji jest sprawdzany pod kątem instalacji konstrukcji i jest ściśle zamocowany. Nie dokręcaj zbyt mocno uchwytu, w przeciwnym razie zlew może pęknąć.
 8. Jeśli podstawa pod zlewem nie nadaje się do kołków ściekowych, nie zaleca się regulacji wymiarów produktu (zgrzyt). Takie działania mogą go zniszczyć, dlatego należy zakupić instalację wodociągową z uwzględnieniem istniejących cech komunikacji kanalizacyjnej.
Na co zwrócić uwagę przy wyborze modelu?

Wybierając model hydrauliczny, biorą pod uwagę nie tylko własne życzenia i preferencje kolorystyczne. Do kanalizacji obsługiwanej przez długi czas i nie dokuczającej po pewnym czasie, zastosuj następujące zasady:

 • model powinien harmonijnie wpasować się w wnętrze łazienki i ładnie łączyć z innymi meblami. Nie zaprzeczaj, że w niektórych przypadkach bardziej racjonalne jest instalowanie umywalki z szafką lub szafką wspornikową. Instalowanie postumentu we wnętrzach takich jak Provence, Country jest uważane za absurdalne;
 • idealnie umywalka do łazienki z postumentem zostanie zainstalowana w pokoju, jeśli dokonasz starannych wstępnych pomiarów, weź pod uwagę lokalizację komunikacji;
 • cokół pod zlewem - wrażliwy element konstrukcyjny, dlatego ważne jest, aby zapewnić niezawodność materiału, brak pęknięć, odprysków, zadrapań;
 • umywalki z postumentem - świetna opcja dla właścicieli apartamentów, w których łazienka nie jest wyposażona w zestaw mebli. Lub jeśli istnieją wątpliwości co do niezawodności ściany do montażu zamontowanego zlewu;
 • Głębokość różnych modeli cokołów jest inna. Ten rozmiar jest ważny, jeśli zamierzasz ukryć wiele komunikatów;
 • jeśli elementy konstrukcyjne są kupowane oddzielnie, zostanie wybrana instalacja hydrauliczna odpowiednich linii i konturów. W przypadku białych umywalek o surowych formach geometrycznych postąpią postumenty prostych, równych form. Miękkie, zaokrąglone miski pięknie uzupełniają stoisko gładkimi, zakrzywionymi konturami. W przypadku umywalki w kształcie kwadratu podstawa jest zamontowana z przednią częścią konfiguracji sześciennej.

Na szczęście naprawa łazienki to nieregularny proces. Wystarczy zwracać uwagę na wybór umywalki, jej instalację, a przytulne wnętrze pokoju zachwyci mieszkańców każdego dnia.