Dzieci w jednopokojowym mieszkaniu Zagospodarowanie przestrzenne i planowanie, projekt rogu dla dziecka w małej rodzinie z meblami i łóżeczkiem, aranżacja sypialni w niszy z przegrodami we wnętrzu salonu - Dom i styl - 2020
Dom i styl

Żłobek w jednopokojowym mieszkaniu: osobista przestrzeń dla małego wiersza (55 zdjęć)

Tworzeniu kącika dziecięcego w jednopokojowym mieszkaniu towarzyszy rozwiązywanie wielu trudnych zadań. Konieczne jest zainwestowanie znacznego wysiłku fizycznego i kosztów materiałowych, aby wnętrze spełniało aktualne wymagania wszystkich gospodarstw domowych.

Przedszkole w jednopokojowym mieszkaniu może zajmować niewielką część pokoju lub połowę całkowitej powierzchni. Projektanci twierdzą, że za pomocą nowoczesnych rozwiązań nie jest trudno wyposażyć osobne terytorium dla dziecka lub dwóch dzieci w różnym wieku, a jednocześnie przyznać przyzwoite miejsce we wnętrzu dorosłym. Używaj odważnych pomysłów projektowych, aby obszar dla dzieci w jednopokojowym mieszkaniu miał spektakularny widok i niezawodną funkcjonalność.


Jak zrobić żłobek w jednopokojowym mieszkaniu

Zazwyczaj wewnętrzna przestrzeń życiowa tego formatu to pokój dzienny. Przy rozmieszczeniu przestronnego pokoju podziel przestrzeń na oddzielne strefy funkcjonalne, z których każda ma odpowiedni sprzęt. Jeśli pokój jest mały, jest wykonany z uniwersalnego wyposażenia i zapewnia ogólny cel: w ciągu dnia - gościa, a nocą - sypialni.


Zagospodarowanie jednopokojowego mieszkania dla rodziny z dzieckiem wiąże się z utworzeniem pokoju trzyosobowego opartego na salonie-sypialni

 • strefa rozrywki ogólnej, przyjęcie gości, wypoczynek rodzinny;
 • łóżko dla rodziców;
 • miejsce dla dziecka - plac zabaw z niezbędnym wyposażeniem, w zależności od cech wieku dziecka.

Tradycyjnie, w połączonej sypialni z salonem, znajduje się strefa przy wejściu, a przedszkole jest wyposażone w część pokoju najdalej od drzwi. Przestrzeń dla dorosłych wyposażona jest w rozkładaną sofę, szafę, stół z mechanizmem składanym i inne funkcjonalne akcesoria. Niespokojny wiek przedszkolny i szkolny wymaga złożonego sprzętu do spania, aktywnych gier i zajęć. Podczas gdy noworodek i potomek do 1-1,5 roku potrzebują jedynie wygodnych warunków do zdrowego snu. Podczas snu orzeszki ziemne będą nadzorowane przez dorosłych - w jego ramionach, na bujanym fotelu lub kojcu.


Gdzie umieścić łóżeczko w jednopokojowym mieszkaniu

Młodzi rodzice wolą umieścić kolebkę noworodka jak najbliżej miejsca do spania. W takim przypadku możesz zastosować jeden z popularnych sposobów:

 • umieść szopkę blisko równolegle do spania rodziców;
 • ustaw meble dziecięce prostopadle w pobliżu miejsca śpiących dorosłych;
 • zaznacz obszar w pobliżu ściany w pobliżu łóżka dorosłych.


Inną opcją zorganizowania miejsca dla noworodka jest wyposażenie oddzielnej części pokoju w niezbędne meble i akcesoria dla dzieci:

 • wybierz najdalsze miejsce od wejścia, gdzie wykluczone są przeciągi. Możesz skorzystać z obszaru w pobliżu okna, gdzie jest dobre naturalne oświetlenie, pod warunkiem, że otwór jest wyposażony w system okien wysokiej jakości;
 • zainstaluj łóżeczko dziecięce, przewijak z szufladą na akcesoria, komodę na pieluchy, koszulki dziecięce, suwaki, czapki i skarpetki dla niemowląt, półki na akcesoria;
 • używaj partycji, aby stworzyć efekt oddzielenia kącika dziecięcego od hałasu otoczenia, intensywnego światła i innych czynników lokalnych.

W układzie przestrzeni dla noworodka należy wziąć pod uwagę warunki naturalnego oświetlenia. W celu wzmocnienia światła we wnętrzu można użyć dekoracji ściennych i sufitowych o właściwościach odblaskowych. Wybierając sprzęt do sztucznego oświetlenia przy projektowaniu przedszkola, należy pamiętać, że priorytetem nie jest centralne oświetlenie, ale reflektory, kinkiety i lampy podłogowe.
Pokój dziecięcy w jednopokojowym mieszkaniu: metody zagospodarowania przestrzennego

Umiejętnie stosując metody podziału przestrzeni, możesz stworzyć dwie pełnoprawne platformy w tym samym pomieszczeniu. Aby to zrobić, użyj jednego z następujących rozwiązań.

Strefowanie wizualne

Pomysł polega na wyizolowaniu działki za pomocą dekoracji ścian, podłóg i sufitu. Również w projektowaniu przedszkola w jednopokojowym mieszkaniu można użyć jednego rodzaju projektu oświetlenia, aw części salonu - sypialni - drugiej. Inny sposób na wizualny podział na strefy - wykorzystanie mebli w formie ogrodzenia. Na przykład dwie części pokoju można podzielić za pomocą półki, półki ekspozycyjnej na zabawki i książki oraz szafy dwustronnej.


Prawdziwy podział na strefy

Technika polega na wykorzystaniu różnych wzorów, elementów projektu:

 • rozwiązania mobilne - ekrany, zasłony, baldachim;
 • urządzenia stacjonarne - przegroda z płyty gipsowo-kartonowej lub drewna, tworzywa sztucznego lub szyby w wersji matowej;
 • instalacja przesuwna - drzwi w systemie szynowym.

Przy zagospodarowaniu przestrzennym dziecka należy wziąć pod uwagę możliwość przenikania światła naturalnego do innej części wnętrza, aby uniknąć nadmiernego cieniowania salonu-sypialni w ciągu dnia.
Jak wyposażyć kącik dla dzieci w jednopokojowe mieszkanie

Przy projektowaniu strefy funkcjonalnej dla potomstwa brane są pod uwagę takie momenty, jak wiek i płeć dziecka, temperament i zainteresowania. Projekt jednopokojowego mieszkania z przedszkolem wygląda w pełni i skutecznie, jeśli w dekoracji wnętrz zastosowano kompromisowe materiały. Dotyczy to również kompozycji powłok i rozwiązań kolorystycznych oraz rysunków. Naprawa Zatevaya w pokoju dziecięcym w salonie, powinieneś używać przyjaznych dla środowiska kompozycji i neutralnych kolorów.


Nowoczesny projekt jednopokojowego mieszkania dla rodziny z dzieckiem zapewnia meble dziecięce, najczęściej jest to kompleks odpowiednich modułów:

 • dla dzieci w najmłodszym wieku - łóżeczko, przewijak, komoda;
 • dla małych przedszkolaków jest miejsce do spania, stół na lekcje i krzesła, kącik zabaw, półki na zabawki, szafka na ubrania;
 • dla zabawy w wieku do 10 lat - miejsce do spania, stojak na zabawki, biurko, półki na podręczniki i przybory szkolne, szafa na ubrania i atrybuty;
 • dla młodych nastolatków - potomstwo, oprócz podstawowych wzorów mebli, wymaga imponującego systemu przechowywania.

Aby efektywnie wykorzystać przestrzeń użytkową przy projektowaniu przedszkola w mieszkaniu jednopokojowym, warto kupić wielofunkcyjny moduł meblowy, który dobierany jest zgodnie z wiekiem młodego gospodarstwa domowego. Rozwiązanie uzupełniające - urządzenie dwupoziomowe z łóżkiem typu loft. Projekt obejmuje powierzchnię roboczą, wiele szuflad i półek. Istnieje możliwość zainstalowania mebli dziecięcych z rozkładanym łóżkiem, składanym stołem, wygodnym krzesłem komputerowym.
Jeśli osiedlasz się w apartamencie typu studio dla rodziny z dwójką dzieci, wybierz łóżko piętrowe, które jest wyposażone w przestronny system przechowywania. Możesz wyposażyć funkcjonalny obszar roboczy, którego środkiem będzie blat stołu na parapecie. Dolna płaszczyzna projektu zawiera szufladę z mechanizmem wysuwanym lub wbudowane szuflady i półki. Ściany po obu stronach okna są wyposażone w funkcjonalne meble w jasnych kolorach. Odpowiednie wysokie szafy, szafka z otwartymi i zamkniętymi sekcjami o płytkiej konfiguracji.


Zalecenia dotyczące skutecznego projektowania

Aby kompetentnie stworzyć dwupokojowe mieszkanie jednopokojowe, należy dokładnie zbadać potencjał przestrzeni:

 • użyj każdej jednostki powierzchni użytkowej. Jeśli w ścianie znajduje się nisza, wybierz projekt odpowiednich wymiarów. Pamiętaj, że priorytetem są kompaktowe urządzenia bez ostrych narożników;
 • Nie zaśmiecaj wnętrza, planując oddzielić obszar dziecięcy od wnętrza salonu masywnymi meblami. Tutaj również dzielniki wymiarowe są nie na miejscu. Odpowiednie konstrukcje, które nie zapobiegają przenikaniu światła i cyrkulacji powietrza;
 • konieczne jest wizualne zwiększenie poczucia przestrzeni, prawidłowe ułożenie mebli w jednopokojowym mieszkaniu;
 • Ogólny styl kącika dziecięcego nie powinien kolidować z projektem salonu. Udane wnętrza utrzymane w pastelowych odcieniach. W tym przypadku część dziecięca pokoju może być uzupełniona jasnymi plamami, akcentami wizualnymi.

Aranżacja strefy dla dzieci na podium jest spektakularnym rozwiązaniem dla wnętrza jednopokojowego mieszkania dla rodziny z dzieckiem. Łóżko znajduje się pod konstrukcją, z chowanym urządzeniem. Podium wyposażone jest w funkcjonalny obszar do aktywnych gier, w tym kompleks sportowy dla dzieci. Tutaj możesz wyposażyć kącik dla studentów, centrum techno z biurkiem komputerowym lub ergonomiczną platformę dla kreatywności, w zależności od zainteresowań dziecka.
Dla dzieci w każdym wieku potrzebujesz osobistej przestrzeni w domu rodziców. Użyj skutecznych metod projektowania wnętrz i zapewnij komfort każdemu domownikowi.
Obejrzyj film: OK. RONDA GRZEGÓRZECKIEGO. OFERTA NR MS-6007 (Styczeń 2020).

Загрузка...