Płytka porcelanowa do podłóg i ścian w wnętrzach kuchennych, jak wybrać błyszczącą płytkę podłogową pod drzewem - Dom i styl - 2022
Dom i styl

Płytki porcelanowe do kuchni - elitarne wykończenie powierzchni (22 zdjęcia)

Pin
Send
Share
Send
Send


Płytki porcelanowe są zasłużenie pożądane przez konsumentów, ponieważ ten materiał ma nie tylko doskonałe właściwości wytrzymałościowe, ale także elegancko i stylowo przekształca mieszkanie, dzięki czemu jest kompletne.

Techniki wytwarzania porcelany i zwykłych płytek różnią się, co wpływa na ich właściwości. Płytki porcelanowe wykonane są z naturalnej gliny i przetwarzane pod ciśnieniem w wysokich temperaturach. Dzięki temu materiał o wysokiej wytrzymałości wytrzymuje zmiany wilgotności i temperatury. Produkują gres szkliwiony / nieszkliwiony.


keramogranit-dlya-kuhni-elitnaya-otdelka-poverhnostej-22-foto


keramogranit-dlya-kuhni-elitnaya-otdelka-poverhnostej-22-foto-2

Nieszkliwione: stosowana jest technologia prasowania na sucho. Płytka jest malowana na całej grubości i umieszczana w pomieszczeniach o dużym natężeniu ruchu.

Przeszklony: po naciśnięciu nakłada się warstwę kolorowego szkliwa, które następnie dosłownie wypieka się do bazy. Służy do tworzenia tekstur z imitacją naturalnych materiałów (drewno, marmur, granit, tkanina).


keramogranit-dlya-kuhni-elitnaya-otdelka-poverhnostej-22-foto-5


keramogranit-dlya-kuhni-elitnaya-otdelka-poverhnostej-22-foto-6

Paleta kolorów i rozmiary płytek

Gdy substancje barwiące barwniki są dodawane do mieszaniny podczas fazy produkcji. Ta metoda malowania nadaje gresowi porcelanowemu ten sam odcień na całej grubości płytki. Różnorodność odcieni porcelany pozwala na użycie jej do ścian, podłogi, jako fartuch do kuchni:

 • struktura granitu imituje wzór naturalnego granitu. Ma wysoką cenę, ponieważ uzyskanie idealnego monochromatycznego odcienia jest kosztowne;
 • sól / pieprz: rozproszenie małych plam pojawia się na powierzchni monochromatycznej. Dzięki szerokiej gamie kolorów modele te harmonijnie pasują do każdego wnętrza;
 • Teksturowana imitacja złożonych wzorów (granitowe drewno lub marmur) sprawia, że ​​granit jest ważnym elementem projektu kuchni.

Bogactwo palety kolorów umożliwia ucieleśnienie zarówno tradycyjnych, jak i kreatywnych rozwiązań projektowych we wnętrzu kuchni.


keramogranit-dlya-kuhni-elitnaya-otdelka-poverhnostej-22-foto-9


keramogranit-dlya-kuhni-elitnaya-otdelka-poverhnostej-22-foto-10

Jakość powierzchni przedniej

Zastosowanie różnych technologii do produkcji i obróbki płytek porcelanowych umożliwia uzyskanie płytek o różnych powierzchniach teksturowanych. Po etapie wypalania materiał jest przenoszony na linie szlifowania / polerowania. W przypadku obróbki powierzchniowej stosuje się specjalne receptury, w wyniku czego powstają różne poziomy specularity.

Polerowana - różna doskonale gładka błyszcząca powierzchnia. Kategorycznie nie nadaje się do podłóg, ponieważ minimalna wilgotność sprawia, że ​​powłoka jest niezwykle śliska i traumatyczna. Może być używany jako fartuch kuchenny, ale należy zachować ostrożność (czyścić specjalnymi narzędziami).

Matt - nie wypolerowany po wypaleniu. Doskonale sprawdził się jako wykładzina podłogowa. Ze względu na wysoką wytrzymałość i przystępną cenę jest to najbardziej poszukiwany rodzaj płytek.


keramogranit-dlya-kuhni-elitnaya-otdelka-poverhnostej-22-foto-11


keramogranit-dlya-kuhni-elitnaya-otdelka-poverhnostej-22-foto-12

Satined - warstwa soli mineralnych jest nakładana na powierzchnię płytki podczas wypalania. Dzięki technologii powłoka nabiera „aksamitności” i stłumionego połysku.

Rektyfikowane - uzyskiwane przez przycinanie krawędzi płytek. Podczas wykańczania powierzchni tworzy efekt monolitycznej bezszwowej powłoki.

Która wybrana płytka porcelanowa zależy od konsumenta. Wybierając model, należy wziąć pod uwagę charakter lokalu.

Główną zaletą materiału - porcelana jest równie dobra do stawiania zarówno podłogi, jak i ścian. Jednak ze względu na różne warunki pracy, warto wziąć odpowiedzialnie, aby wybrać odpowiednie typy płytek i wziąć pod uwagę subtelności instalacji.

Niuanse na zewnątrz

Aby podłoga z gresu porcelanowego przez długi czas zachowywała swój nieskazitelny wygląd, przestrzegane są następujące zasady i technologia układania płyt:

 • wymagana liczba elementów jest obliczana, koniecznie z marginesem (8-10% powierzchni podłogi), ponieważ nieuchronnie będą to odpady: przycinanie, walka;
 • płytka jest układana na równej podstawie, wolnej od kurzu. Nierówności podłogi mogą prowadzić do pękania powierzchni;
 • wstępne oznakowanie podłogi ułatwi proces instalacji. Podczas układania płytek o różnych odcieniach należy starać się zachować symetrię względem boków pomieszczenia;
 • roztwór kleju jest nakładany równomiernie. Gładkie i karbowane szpatułki ułatwią ten proces. Za pomocą specjalnych plastikowych krzyżyków o grubości nie mniejszej niż 3 mm uzyskuje się szwy o tej samej szerokości;
 • do suszenia kleju należy wytrzymać 3-4 dni, a następnie przejść do ostatniego etapu - fugowania. Odcień kompozycji dobierany jest indywidualnie. Najbardziej popularny kolor to szary. Prace wykonywane są za pomocą palety gumowej. Zaleca się stosowanie szczeliwa silikonowego wokół ścian i wokół rur. Pozostałości kleju, zaprawy lub szczeliwa można łatwo czyścić wilgotną szmatką.

Jak wybrać płytkę porcelanową na podłogę w kuchni, aby powłoka trwała długo? Należy pamiętać, że płytki podłogowe są mocno obciążone niż płytki ścienne, dlatego wybór grubego granitu ceramicznego o zwiększonej wytrzymałości i trwałości dla podłogi jest lepszy, a można stworzyć interesujący projekt podłogi w kuchni, grając kolorami lub układając płytki.


keramogranit-dlya-kuhni-elitnaya-otdelka-poverhnostej-22-foto-14


keramogranit-dlya-kuhni-elitnaya-otdelka-poverhnostej-22-foto-15

Dekoracja ścienna kuchni

Nowe technologie (druk cyfrowy) stwarzają nieograniczone możliwości tworzenia „artystycznych” fartuchów. Płytka porcelanowa do ścian kuchennych stanie się prawdziwą ozdobą pokoju, jeśli spełnisz wymagania napraw:

 • ściana musi być wystarczająco mocna i mieć suchą, wyrównaną powierzchnię. Nie zaleca się montowania płytek porcelanowych na płytach gipsowych;
 • znakowanie powierzchni odbywa się z uwzględnieniem wysokości blatu i szafek. Aby utworzyć podstawę mocującą, należy ustawić profile aluminiowe;
 • klej jest nakładany zarówno na płytkę, jak i na ściany. Fugę do spoin należy wybrać z właściwościami odpychającymi brud i przeciwgrzybiczymi. Najbardziej odpowiednią opcją jest epoksyd;
 • Ważną częścią jest komponent projektowy. Prostokąty ułożone poziomo, wizualnie rozszerzają przestrzeń. Pionowe układanie w stosy wizualnie uczyni pomieszczenie wyższym.


keramogranit-dlya-kuhni-elitnaya-otdelka-poverhnostej-22-foto.jpeg">


keramogranit-dlya-kuhni-elitnaya-otdelka-poverhnostej-22-foto-16

Dla fartucha z płytek warto wybrać błyszczącą płytkę porcelanową. Błyszcząca powierzchnia dobrze odbija światło i efekt ten wizualnie rozszerza przestrzeń. Łatwiej jest dbać o gładką płytkę niż o ulgę. Najciemniejsze odcienie są uważane za najbardziej znaczące (na nich pozostają ślady plam i plam). Najbardziej praktyczne są białe, beżowo-brązowe odcienie i powierzchnie imitujące kamień lub drewno.

Zalecenia dotyczące wyboru płytek porcelanowych

Producenci materiałów budowlanych stale poszerzają gamę produktów i poprawiają ich jakość. Kupowanie materiałów było radością, a odnowione pomieszczenia przez długi czas zachowywały elegancki wygląd, pamiętaj o następujących wskazówkach.


keramogranit-dlya-kuhni-elitnaya-otdelka-poverhnostej-22-foto-17


keramogranit-dlya-kuhni-elitnaya-otdelka-poverhnostej-22-foto-18

Na odwrotnej stronie płytki muszą znajdować się kwadraty o bokach nie większych niż 20 mm i głębokości około 3 mm. Głównym zadaniem odwrotnej strony jest zapewnienie silnej przyczepności do innej powierzchni. Obecność różnych rowków poprawia to połączenie.

Obejrzyj film: Odświeżamy kuchnię - jak pomalować płytki? (Październik 2022).

Загрузка...

Pin
Send
Share
Send
Send