Drzwi wewnętrzne w nowoczesnym stylu od Array i Metal wejściowy we wnętrzu - Dom i styl - 2020
Dom i styl

Drzwi w stylu Art Nouveau: nowoczesna elegancja (22 zdjęcia)

Pin
Send
Share
Send
Send


Rosnący dynamizm życia czyni wnętrze bardziej funkcjonalnym, wolnym od niepotrzebnych rzeczy. Właśnie w tej koncepcji drzwi w stylu Art Nouveau pasują do siebie, ponieważ łączą ekstrawagancję z łatwością, wyglądają prosto, ale elegancko.

Nowoczesne oznacza nowoczesne

Styl pojawił się na przełomie XIX i XX wieku, osiągając szczyt w przededniu pierwszej wojny światowej. Był odpowiedzią na zmęczenie społeczeństwa barokowego, rokokowego, z ich nadmiarem i blaskiem złoceń, z pstrokatego eklektyzmu. Nowoczesny - syntetyczny styl, który wchłonął to, co najlepsze z klasyki, ten sam barok i inne.


dveri-v-stile-modern-sovremennaya-elegantnost-22-foto


dveri-v-stile-modern-sovremennaya-elegantnost-22-foto-2

Jego główną cechą jest połączenie linii prostych z gładkim, zakrzywionym. Naśladuje naturę, jej piękno, różnorodność, dlatego wzory i kwiaty są częste w przedmiotach tego stylu, ale gama kolorów jest nadal zarezerwowana.

Kierunek stale się rozwija, wykorzystując osiągnięcia nowoczesnej technologii. Zapewnia to jej stałą popularność od ponad stu lat.

Pomimo formalnego odrzucenia linii prostych, nowoczesny kształt drzwi pozostał prostokątny, chociaż istnieją modele z łukowatym blatem. Wiązanie drewna do wkładek szklanych często ma proste kształty. To hołd dla klasycyzmu i bardziej przystępna cena.

W zależności od przeznaczenia, w tym stylu drzwi są wykonane z litego drewna, płyty wiórowej i innych. Dekoracja może być szlachetnie dyskretna lub bardziej zabawna. Wykonanie tkaniny głuchoniemej lub w postaci drewnianej ramy z kratką na wstawki szklane.

Konstrukcja panelowa dzieli ją na proporcjonalne części geometrycznie regularnych lub fantazyjnych kształtów. Fragmenty szklanych wkładek są przezroczyste lub matowe, o nietypowej kolorystyce. Sama szyba sprawia, że ​​drzwi są wizualnie lekkie. W tym przypadku płótno jest zawsze monochromatyczne, czyli monochromatyczne.


dveri-v-stile-modern-sovremennaya-elegantnost-22-foto-5


dveri-v-stile-modern-sovremennaya-elegantnost-22-foto-6

Kompatybilność z wnętrzem

Zaletą drzwi w nowoczesnym stylu jest to, że ekologicznie uzupełnia prawie każde wnętrze, wygląda drogo, pięknie. Najważniejsze jest to, że pomieszczenia nie są zaśmiecone meblami lub innymi przedmiotami. Im więcej powietrza, wolnej przestrzeni, tym lepiej.

Elementy wykuwania ciemnych tonów z frywolnymi zakrętami nie są sprzeczne ze stylem. Stosowane są do zdobienia okien, schodów, kominków, zagłówków. Wybierając drzwi, musisz wziąć to pod uwagę. Wybierając drzwi ze szklanymi wstawkami, pożądane jest uwzględnienie ich harmonii w kolorze i wzorze.

Najczęściej drzwi wewnętrzne są prezentowane w neutralnych kolorach. Jeśli jednak w cichym wnętrzu są jasne akcenty, drzwi tego samego koloru będą je uzupełniać organicznie, przywracając ogólny nastrój.


dveri-v-stile-modern-sovremennaya-elegantnost-22-foto-8


dveri-v-stile-modern-sovremennaya-elegantnost-22-foto-9

Kolor

Kolor w nowoczesnym zróżnicowanym, ale nie głośnym ani natrętnym. Następujące kolory są uznawane za najbardziej popularne:

  • biały;
  • wenge;
  • bielony dąb;
  • dąb bagienny;
  • kość słoniowa;
  • plamy szampana;
  • ecru.

Ten ostatni jest ecru francuskiego pochodzenia. Jego asortyment jest ciepły, mlecznobrązowy, z domieszką niebielonego lnu (mieszanka żółtego, szarego, brązowego).


dveri-v-stile-modern-sovremennaya-elegantnost-22-foto-10


dveri-v-stile-modern-sovremennaya-elegantnost-22-foto-11

Stylowy wygląd fornirowanych lub laminowanych modeli bichromicznych. Szczególnie spektakularne czarno-białe klasyki. Lekkie ściany, meble, podłoga wymagają ciemnych drzwi. Lub odwrotnie.

Zdarza się, że właściciele chcą zobaczyć białe drzwi w pokoju z ciemnymi tonami. Jest to możliwe, ale potrzebny jest co najmniej jeden z tego samego koloru wnętrza: cokół, ramy okienne, parapet.


dveri-v-stile-modern-sovremennaya-elegantnost-22-foto-12


dveri-v-stile-modern-sovremennaya-elegantnost-22-foto-13

Dąb bielony, zwany również arktycznym bielonym dębem, staje się coraz bardziej popularny w tym zakresie. Jego podstawowy kolor uzupełniają odcienie róży herbacianej, żółtawy, cały zakres od jasnego do bogatego szarego. Głównie stosowany do laminatu. Idealny do ciemnych odcieni, zwłaszcza ciemnej czekolady i wenge.

Nawet w połączeniu ze szkłem lub lustrem drzwi z białego dębu w stylu Art Nouveau nie wydają się ciężkie. Przeciwnie, miękkość, ciepło i komfort domowego paleniska są z powodzeniem odtwarzane. Ta różnorodność sprawia, że ​​drzwi mają nieograniczone możliwości. Jednak komplikuje to proces wyboru: ton drzwi musi być w harmonii z wnętrzem.

Drzwi we wnętrzu

Dla każdego pokoju w domu ten styl jest w stanie zaoferować odpowiednią opcję. Zwykłe drzwi wewnętrzne nowoczesne sprawiają, że jest to dzieło sztuki.

Gabinet

Zapewnij prywatność i dostosuj właściciela do harmonii solidnego płótna w ciemnym kolorze z prostym wzorem geometrycznym. Zawsze klasycznie szlachetne drzwi w nowoczesnym stylu wenge. Dla najbardziej wymagających i finansowo zabezpieczonych z tablicy, ale bardziej przystępna cenowo okleina również nie jest zła: nie każdy może wizualnie odróżnić ją od desek.


dveri-v-stile-modern-sovremennaya-elegantnost-22-foto-14


dveri-v-stile-modern-sovremennaya-elegantnost-22-foto-15

Pokój dzienny

Drzwi wewnętrzne w stylu Art Nouveau do głównego pomieszczenia domu wykonane są zgodnie z istniejącym wnętrzem. Drzwi wejściowe wyglądają jak odcienie drewna w kolorze mebli i wstawki szklane na całej powierzchni skrzydła dwuskrzydłowego. Mogą być monochromatyczne, przyciemniane. Dozwolony jest dyskretny wzór monochromatyczny.

Kuchnia

Preferowana jest kombinacja światła: drewniana ramka z segmentami szklanego wkładu w podstawowych kolorach wnętrza. Oryginalnym i odpowiednim wyglądem będzie rysowanie przedmiotów „roślinno-spożywczych”.


dveri-v-stile-modern-sovremennaya-elegantnost-22-foto-16


dveri-v-stile-modern-sovremennaya-elegantnost-22-foto-17

Dzieci

Lokale, warunkowo uważane za traumatyczne, są zatem zalecane drzwiami w stylu secesyjnym z solidnym płótnem. Ponieważ jest to pokój dziecięcy, powinien być jasny lub jasny. Szkło jest niepożądane, ale że drzwi nie wyglądają zbyt ciężko lub świeżo, w górnym segmencie mogą znajdować się wielokolorowe wkładki, do których nie ma gwarancji dotarcia dziecko.

Sypialnia

Aby sen był spokojny i nic mu nie przeszkadzało, powinieneś wybrać pojedyncze drzwi z solidnym płótnem. Preferowany jest jasny dźwięk z dyskretnym, gładkim wzorem. Luksusowe drzwi w okleinie w kolorze bielonego dębu będą wyglądać luksusowo, naturalna gamma ecru stworzy atmosferę spokoju.


dveri-v-stile-modern-sovremennaya-elegantnost-22-foto-18


dveri-v-stile-modern-sovremennaya-elegantnost-22-foto-19

Drzwi na zewnątrz

Jeśli drzwi wewnętrzne pełnią głównie funkcje dekoracyjne, wejście ma jeszcze jedno poważne zadanie: ochrona domu, więc drzwi przy wejściu do domu są obdarzone zwiększoną siłą i atrakcyjnym wyglądem. Drzwi wejściowe wykonywane są w kilku wersjach.

Z metalu

Podstawa normy, składająca się z solidnego arkusza. Metalowe drzwi w nowoczesnym stylu wyróżniają wygląd zewnętrzny. Z reguły jest to nałożona warstwa frezowanej płyty MDF o grubości większej niż centymetr z geometrycznie poprawnym wzorem ascetycznym. Estetycznie atrakcyjny sprawia, że ​​jest laminowany folią PVC pod drzewem lub innym.


dveri-v-stile-modern-sovremennaya-elegantnost-22-foto-20


dveri-v-stile-modern-sovremennaya-elegantnost-22-foto-21

Z tablicy

Jest instalowany w prywatnym domu, którego drzwi wychodzą na dziedziniec lub na osobistą działkę. Jest także wybierany przez zamożnych ludzi, którzy nie rozpoznają tańszych odpowiedników. Do produkcji drewna stosuje się drewno dębowe, sosnowe, orzechowe i inne gatunki drzew, nawet egzotyczne, o wyraźnej strukturze. To nie jest tanie, ale będzie trwać przez wiele lat, zachowując oryginalny wygląd.

Obejrzyj film: VFX - "korytarz" (Może 2020).

Загрузка...

Pin
Send
Share
Send
Send