Drzwi wewnętrzne Kolory Wnętrze palisander - Dom i styl - 2022
Dom i styl

Drzwi Rosewood: twierdza arystokratyczna (20 zdjęć)

Pin
Send
Share
Send
Send


Drzwi są atrybutem każdego pomieszczenia. Daje pierwsze wrażenie właściciela. Na przykład drzwi w kolorze palisandru służą jako wskaźnik dobrego samopoczucia i dobrego smaku. Są wybierane do egzotyki, trwałości, po prostu piękna.

Szlachetna rasa

Palisander to grupa drzew rodzimych w tropikach z matowym drewnem o bogatych kolorach i odcieniach. Gamma od żółtego i jasnobrązowego z różowawym odcieniem do czerwono-brązowego, nawet czarnego z ciemnymi, czasami fioletowymi smugami. Często taka wielobarwna struktura grubego włókna jest porównywana do tęczy.


dveri-iz-palisandra-krepost-aristokrata-20-foto


dveri-iz-palisandra-krepost-aristokrata-20-foto-2

Wszystkie odmiany drzewa różanego są elitarne, ich drewno jest bardzo drogie. Tylko bardzo zamożni ludzie mogą sobie pozwolić na coś dużego z tablicy we wnętrzu.

Na rynku są ciemne i jasne gatunki, z których najbardziej znany jest wenge, dar afrykańskiej sawanny. Ma również inne nazwy: kongijskie, afrykańskie palisander, afrykańskie palisander.

Palisander jest dwa razy mocniejszy niż dąb, produkty z niego wykonane są trwałe i niezawodne. Specyficzne substancje i olejki eteryczne sprawiają, że drewno jest odporne na grzyby lub owady, więc nawet fornirowane drzwi nie psują kornika ani innych szkodników. Lepkie związki zwiększają wytrzymałość i zapobiegają pękaniu.

Główną zaletą palisandru - wyjątkowa faktura. Dzięki niej drzewa nie można pomylić z żadnym innym.


dveri-iz-palisandra-krepost-aristokrata-20-foto-5


dveri-iz-palisandra-krepost-aristokrata-20-foto-6

Co jest dobre dla forniru z drzewa różanego?

Wygórowane ceny drewna różanego sprawiają, że jest ono niedostępne dla szerokiego konsumenta. Z szeregu produktów tworzą rzadkie, małe formy. Często używany fornir lub imitacja filmu.

Fornir - skuteczny i efektywny materiał naturalny do wzorów drzwi. Jest to cienka płyta z drewna o naturalnym wzorze faktury, przyklejona do podstawy ze sklejki, płyty wiórowej, MDF.

Drzwi Shponirovanny - złoty środek ceny między tablicą a płytą wiórową. Znacznie tańsze niż tablica, jednak pod względem niezawodności lub właściwości estetycznych nie jest gorsze. Fornir jest droższy niż folia z drzewa różanego, ale różnica jest zbyt oczywista: tworzywa sztuczne są rozpoznawane natychmiast. Jeśli możesz, warto wydać na fornir.


dveri-iz-palisandra-krepost-aristokrata-20-foto-8


dveri-iz-palisandra-krepost-aristokrata-20-foto-9

Jest to przypadek, w którym estetyka nie neguje siły. Drzwi ozdobione fornirem z drzewa różanego mają wszystkie niezbędne właściwości:

  • zachowują oryginalny wygląd przez długi czas;
  • nie reagują na zmiany wilgotności lub temperatury, to znaczy nie pękają;
  • stworzyć doskonałą izolację akustyczną i cieplną;
  • bezpieczny ekologicznie.

Wreszcie są one po prostu eleganckie we wnętrzu i wizualnie nie do odróżnienia od arystokratycznego szyku.


dveri-iz-palisandra-krepost-aristokrata-20-foto-10


dveri-iz-palisandra-krepost-aristokrata-20-foto-11

Jak wybrać drzwi?

Decydując się na zakup drzwi, powinieneś zdecydować o ich przeznaczeniu. Jeśli są to drzwi wejściowe, powinny być solidne i solidne, z litej okleiny, bez wkładek, zwłaszcza ze szkła. Wybór modeli wnętrz jest szerszy, zdeterminowany nie tylko funkcjami ochronnymi, ale także estetycznymi.

Paleta kolorów drewna różanego umożliwia wybór odpowiedniej opcji. Drzwi wejściowe fornirowane mogą być dowolnym tonem, ale najczęściej są to wenge niebrudzące.

Modele wnętrz są bardziej zróżnicowane, w zależności od celu we wnętrzu:

  • Szafka - solidna, ciemna, lepsza niż kolor wenge;
  • salon - najlepiej ciemne odcienie, z wstawkami i umiarkowanym wystrojem płótna;
  • sypialnia - jasne odcienie, ze szklanymi lub lustrzanymi fragmentami;
  • dziecięce - lekkie solidne z dekorowanym płótnem;
  • kuchnia - zgodnie z tonem mebli, z wstawkami szklanymi.

Nawet najprostsze drzwi wewnętrzne z drewna różanego są eleganckie. Jest szlachetny sam w sobie, dlatego skomplikowane wzory rzadko występują w dekoracji drzwi. Bardziej stylowe proste kompozycje z maksymalnie dwoma odcieniami. Niezbyt odpowiednie szkło z pofałdowaną powierzchnią, lepiej matowe, lekko przyciemnione lub zabarwione. Ta opcja jest szczególnie dobra we wnętrzu jasnych odcieni.


dveri-iz-palisandra-krepost-aristokrata-20-foto-12


dveri-iz-palisandra-krepost-aristokrata-20-foto-13

Aby zaprojektować dom był kompletny, lepiej jest zainstalować drzwi tego samego stylu lub koloru. Jeśli jest to problematyczne, wybierz modele z okleiną w innej konstrukcji dla każdej ze stron.


dveri-iz-palisandra-krepost-aristokrata-20-foto-14


dveri-iz-palisandra-krepost-aristokrata-20-foto-15

Funkcje projektowe

Drzwi z palisandru mogą być ciemne lub jasne. W każdym razie sprawią, że pokój stanie się bardziej luksusowy, bardziej elegancki.


dveri-iz-palisandra-krepost-aristokrata-20-foto-16


dveri-iz-palisandra-krepost-aristokrata-20-foto-17

Ciemne są praktyczne, nieznakowane, ale wizualnie redukują przestrzeń, powodując, że jest ponura. Nadaje się do dużych, dobrze oświetlonych pomieszczeń. Organicznie wyglądają z lekką podłogą. Nadproża, listwy przypodłogowe, zasłony są dobierane w tonie skrzydła drzwi.

Obejrzyj film: LAKIEROWANIE DRZWI ROSEWOOD (Lipiec 2022).

Загрузка...

Pin
Send
Share
Send
Send