Schowek na biżuterię, jak zrobić z pudełka lub kartonu, duże piękne drewniane lub skórzane rodzaje, kamienne skrzynie na zegarki męskie - Dom i styl - 2019
Dom i styl

Pudełko na biżuterię: wykwintne pnie na każdy gust (23 zdjęcia)

Pudełko na biżuterię to najwygodniejszy atrybut toaletki, który pozwala na przechowywanie różnego rodzaju drobnych przedmiotów, kosmetyków, zegarków itp. Te małe skrzynie mogą mieć różne wzory i być wykonane z zupełnie innych materiałów: zwykłej tektury, drewna, metalu, skóry. Możesz je kupić w sklepie lub samemu.

Trochę historii

Pudełko na biżuterię to małe pudełko lub pudełko z pokrywką do przechowywania biżuterii, papierów wartościowych i innych drobnych przedmiotów.W starożytności trumnę nazywano trumną, trumną lub bauchikiem. Z reguły wszystkie skrzynie miały wieczko z zamkiem. Bardzo często obiekty te były wyposażone w kryjówki, na przykład podwójne dno lub specjalną ukrytą przestrzeń w grubości pokrywy. Czasami pudełko z biżuterią wykonane przez wykwalifikowanego rzemieślnika miało specjalny sekret. Otwarcie takiego produktu było możliwe tylko poprzez wykonanie szeregu manipulacji.

Pudełko z biżuterią może być bardzo drogie. W końcu do ich produkcji i dekoracji wykorzystano wiele cennych materiałów: kości słoniowej, złota, srebra, kamieni szlachetnych i półszlachetnych. Ponadto mistrzowie wykorzystali technologie, które były dość wyszukane na czas: grawerowanie, emalia cloisonne, filigran, granulacja, wkładka. Najlepsze próbki takich produktów, należące do wcześniej bogatych szlachetnych ludzi, są obecnie przechowywane w muzeach.

Odmiany nowoczesnych skrzynek

Nowoczesne pudełko z biżuterią może wyglądać nie gorzej niż jego dawni poprzednicy. Co więcej, wraz z rozwojem technologii wzrosła możliwość dywersyfikacji dekoracji tego nigdy nie modnego dodatku.

Na półkach sklepowych dzisiaj najczęściej można znaleźć różne rodzaje trumien.Szkatułki drewniane

Najczęściej produkty te są ozdobione wykwintnymi rzeźbami lub wzorami wypalania, a nawet obrazami na nich. Drewniane pudełka na biżuterię są uważane za klasyki. Ich cena może się różnić w dość szerokim zakresie, ponieważ mogą być wykonane zarówno ze zwykłego drewna, jak i szlachetnego drewna.

Skórzane Pudełka

Skórzane pudełko jest bardziej odpowiednie dla mężczyzny. Z reguły takie produkty wyglądają drogo i solidnie. Męskie pudełko nie wymaga obfitości ozdobnych ozdób. Może być całkiem lakoniczna. Dla niej raczej wybierz teksturę i kolor skóry. To akcesorium będzie służyło jako wierna usługa podczas przechowywania męskich zegarków i biżuterii (spinki do mankietów, spinki do krawatów itp.).Szklane lub kryształowe pudełka

Przezroczyste pudełka na biżuterię wykonane ze szkła lub kryształu niezawodnie zachowują biżuterię i nadają wyrafinowanej lekkości wnętrzu oraz wyjątkowemu wyrafinowaniu. Czasami szklane skrzynie są umieszczane w metalowej ramie, a także ozdobione eleganckimi metalowymi wzorami w postaci kwiatu, motyla itp.

Pudełka porcelanowe

Szkatułki porcelanowe są często zdobione ręcznie malowanymi. Są uważane za opcję budżetową, ale wyglądają bardzo estetycznie, aw niektórych przypadkach takie białe pudełko z biżuterią może być tak dobre, jak drogie modele.Kamienne skrzynki

Szkatułka na biżuterię z kamienia, wręcz przeciwnie, nie wszyscy będą musieli sobie pozwolić. Są to z reguły ekskluzywne produkty z jaspisu, malachitu, karneolu, serpentynu lub innych kamieni półszlachetnych.

Metalowe szkatułki

Metalowe pudełko z biżuterią - rzadki przypadek. Najczęściej są one wykonane z prostego metalu, a następnie powlekane srebrem lub cyną. Jednak czasami małe szkatułki na przedmioty wartościowe lub zapadające w pamięć są w całości wykonane ze srebra lub nawet złota, ale takich okazów jest bardzo niewiele.Wybierając trumnę, pamiętaj, że nie jest to tylko pudełko do przechowywania drobnych przedmiotów lub biżuterii. Pudełko to dekoracja wnętrza i wskaźnik Twojego gustu estetycznego.

Jak dokonać właściwego wyboru?

Co powinno być biżuterią, kobieta powinna sama zdecydować. Aby lepiej poruszać się po różnych modelach, słuchaj prostych wskazówek:

  • wybierz rozmiar skrzyni zgodnie z liczbą i wymiarami przedmiotów, które chcesz w niej przechowywać, w przypadku małej obrączki jest mało prawdopodobne, że potrzebujesz dużego pudełka;
  • aby małe przedmioty nie przypadkowo się kruszyły lub aby małe dzieci nie używały biżuterii jako zabawki, lepiej wybrać modele z zamkami;
  • Wielopoziomowe pudełko z biżuterią jest bardzo wygodne, jeśli musisz umieścić dużą liczbę małych przedmiotów w różnych przedziałach (na przykład jeden poziom można zidentyfikować pod pierścieniami, drugi pod kolczykami, trzeci pod naszyjnikiem itp.);
  • materiał pudełka i jego styl projektowania muszą być harmonijnie dopasowane do wnętrza pomieszczenia.

Pudełko na biżuterię to świetny prezent. Przecież prawie każda kobieta ma wiele przedmiotów, które będą bardzo wygodne do przechowywania w takiej skrzyni.

Pudełko na biżuterię własnymi rękami

Ci, którzy nadal nie mają w domu użytecznej skrzyni do przechowywania drobiazgów, nie rozpaczajcie, ponieważ pudełko na biżuterię, wykonane własnymi rękami, może być miłym dodatkiem do wnętrza.

Oczywiście, jak zrobić pudełko z biżuterią z drewna, mogą wymyślić ludzie, którzy mogą trzymać narzędzia ciesielskie w swoich rękach. Wymaga to jednak pewnych umiejętności i zręczności, ale aby upragniona szkatułka z tektury mogła być wykonana przez każdego, nawet dziecko. Wszystko, co jest potrzebne do tego, to pudełko o odpowiednim rozmiarze i odważna fantazja.

Najprostszy sposób na zrobienie pudełka z pudełka z perfum lub kosmetyków. Od jakiej wielkości wybierzesz bazę (większą lub mniejszą), zależy od wielkości przyszłej trumny.Jeśli nie ma odpowiedniej szuflady pod ręką, możesz zrobić to sam z kartonu. Przy okazji, w tym przypadku będziesz miał możliwość nadania pudełku pożądanego kształtu. Na przykład może być okrągły lub w kształcie serca. Aby to zrobić, odetnij podstawę żądanej konfiguracji i przyklej ją do krawędzi paska tektury o żądanej wysokości.

Po przygotowaniu pudełka pozostaje tylko po to, aby nadać mu piękny, estetyczny wygląd. Najprostszym sposobem na to jest przyklejenie powierzchni za pomocą kolorowego papieru. Następnie pudełko powinno być ozdobione elementami dekoracyjnymi: aplikacja, kwiaty, cyrkonie, cekiny, kolorowe kamienie, wzory w technice quilling itp. Absolutnie wszystko, co może sugerować twoja fantazja, zrobi.Możesz po prostu wkleić wnętrze papieru do pakowania lub zmiękczyć, wycinając cienkie kawałki gumy piankowej i owijając je szmatką.

Bardzo piękne szkatułki uzyskiwane są z nici na podstawie tkania koszy. Są bardzo proste:

  • podstawa pożądanego kształtu jest wycinana z tektury;
  • w niewielkiej odległości od krawędzi tektury wzdłuż całego obwodu, w przybliżeniu centymetr od siebie, przebija się otwory;
  • zwykłe wykałaczki są wkładane i wklejane w otwory;
  • następnie, w rozłożonym porządku, wykałaczki są tkane do góry za pomocą kolorowych nici;
  • tkactwo jest ozdobione dżetów, kolorowych kamieni lub koralików.

Twoja trumna jest gotowa. Pozostaje tylko udekorować końcówki wykałaczek taśmą, pięknym łańcuchem lub w inny sposób.Trumna to przedmiot, który niezawodnie chroni Twoją biżuterię, zegarki, biżuterię i inne drobiazgi. I wcale nie jest konieczne, aby to akcesorium kosztowało ogromną ilość pieniędzy. Produkty wykonane ręcznie mogą wyglądać całkiem pięknie, a nawet znakomicie, jeśli włożysz odrobinę ciepła i odrobinę wyobraźni.

Obejrzyj film: KUFEREK SZKATUŁKA ORGANIZER NA BIŻUTERIE STENBERG PD64 (Listopad 2019).

Загрузка...