Modułowe domy z kontenerów ładunkowych dla zimnego klimatu, minusy i plusy za stałe życie, nietypowe pomysły na planowanie, opcje dla małych domów wiejskich - Dom i styl - 2022
Dom i styl

Dom kontenerów - rozwiązanie problemu mieszkaniowego (25 zdjęć)

Pin
Send
Share
Send
Send


Wysokie ceny na zwykłe mieszkania zmuszone są szukać alternatywy. Coraz częściej rozwiązanie staje się domem kontenerowym.

Z jakich kontenerów zbudowane są domy?

W przypadku domów modułowych najczęściej stosuje się dwa rodzaje kontenerów ładunkowych: morski i kolejowy.

Ich wewnętrzne wymiary są standardowe. Dla żeglarzy: długość 6, 12 i 13,5 m, wysokość 2,35 i 2,7 m, szerokość 2,35. Dla kolei odpowiednio: 6; 2,35; 2,35 metra


dom-iz-kontejnerov-reshenie-kvartirnogo-voprosa-25-foto


dom-iz-kontejnerov-reshenie-kvartirnogo-voprosa-25-foto-2

Transport

Kontenery morskie lub kolejowe wykonane są z litej stali, co umożliwia ich montaż na kilku piętrach.

Podłoga jest zwykle wykonana ze stali lub drewna. Dach wykonany jest z żelaznych belek i stali. Mocowanie wszystkich elementów kontenera jest praktycznie hermetyczne. Moduł jest ładowany do końca, którego drzwi są wyposażone w specjalne uszczelki. Można go usunąć, ale bardziej praktyczne jest użycie kolby jako podstawy werandy lub do zamykania domu.


dom-iz-kontejnerov-reshenie-kvartirnogo-voprosa-25-foto-5


dom-iz-kontejnerov-reshenie-kvartirnogo-voprosa-25-foto-6

Blokuj pojemniki

Nowy przemysł budowlany. Pojemniki blokowe mają bardziej zróżnicowane rozmiary: wysokość od 2,6 do 3 m; długość wynosi 3-9 m; szerokość 2,3-3 m. Istnieje opcja o długości 12 m. Również, podobnie jak tradycyjne, składają się z mocnej ramy, są stacjonarne, to znaczy są spawane mocno lub składane, co ułatwia transport i montaż na miejscu.

Metalowa rama jest taka sama, domy modułowe z kontenerów blokowych różnią się strukturą ścian i dachów. Do okładzin ściennych, blach profilowanych, sklejki, płyt standardowych lub warstwowych, blach lub powłok polimerowych.

Na życzenie klienta nawet prosty dom na wsi z kontenerowego bloku może być wyposażony w ogrzewanie, instalację elektryczną, inne media i ma 2 piętra. Dostępne w wersji „północnej”, z uwzględnieniem dowolnego klimatu. Możesz zamówić mobilny wagon domowy.

Ten rodzaj zakwaterowania ma wady i zalety. Jest jednak popularny z kilku powodów, z których główny jest finansowy: koszt budowy domów z blokowych kontenerów, kolei lub morza jest kilka razy mniejszy niż tradycyjny dom o równej powierzchni.

Czym są dobre pojemniki?

Możesz w nim mieszkać na stałe lub od czasu do czasu. Oprócz domów z morza, kontenerów kolejowych:

 • Trwałe. Rama kontenera czyni instalacje bardziej niezawodnymi niż domy drewniane. Są dobrze chronione przed nieupoważnionym dostępem.
 • Są one zbudowane łatwiej i szybciej niż zwykłe domy: solidna podstawa nie jest potrzebna, można łatwiej dotrzeć. Wszystkie potrzebne struktury istnieją, aby wszystko ogrzać i pięknie je ułożyć.
 • Odporne na trzęsienia ziemi, powodzie, inne wpływy zewnętrzne, szkodliwe dla standardowych budynków.
 • Bezpieczny ekologicznie. Pojemnik portowy jest przeznaczony do przechowywania różnych ładunków, jest wykonany tylko z certyfikowanych materiałów, więc nie ma potrzeby martwić się o zagrożenia dla zdrowia.
 • Żyzny przedmiot do indywidualnego projektowania, zamieniając je w ekskluzywne.
 • Mobile Dom z pojemników można łatwo przetransportować w nowe miejsce: budynek nie ucierpi.
 • Możliwe jest zainstalowanie domów z kontenerów morskich na obszarach o znacznym nachyleniu poziomym.
 • Zainstalowany w regionach o ekstremalnym klimacie (Daleka Północ, Syberia).
 • Może być wielopiętrowy, na przykład na dwóch piętrach czterech segmentów kontenera.

Wszystko to pozwala na wznoszenie dużych konstrukcji, nawet wielostrefowych. Podobne projekty zostały już wdrożone w Europie i USA.


dom-iz-kontejnerov-reshenie-kvartirnogo-voprosa-25-foto-8


dom-iz-kontejnerov-reshenie-kvartirnogo-voprosa-25-foto-9


dom-iz-kontejnerov-reshenie-kvartirnogo-voprosa-25-foto-10

Co jest warte rozważenia?

Bezpośrednim celem pojemników jest transport towarów. Wynika to z kilku wad domu z pojemników:

 • zwiększona szczelność, której problem można rozwiązać instalując wysokiej jakości system wentylacyjny;
 • ściany pojemnika szybko się nagrzewają i ochładzają, więc pojemnik przeznaczony do życia musi być odpowiednio izolowany;
 • konstrukcja może rdzewieć, dlatego wymagana jest wstępna obróbka antykorozyjna.

Istotną wadą w domu z kontenerów towarowych, których nie można naprawić, jest wysokość nieprzekraczająca 2,4 metra. Wysokie osoby w takich mieszkaniach będą niewygodne. Pod tym względem lepsze są pojemniki blokowe - mają trzy metry wysokości.

Modułowe domy z kontenerów mogą być instalowane nawet na niewielkim obszarze. Trwała konstrukcja i materiał sprawiają, że projekty domów o różnych konfiguracjach są realistyczne, jak od projektanta. Istnieje kilka typowych opcji, jednak architekci stale tworzą nowe pomysły.


dom-iz-kontejnerov-reshenie-kvartirnogo-voprosa-25-foto-12


dom-iz-kontejnerov-reshenie-kvartirnogo-voprosa-25-foto-13


dom-iz-kontejnerov-reshenie-kvartirnogo-voprosa-25-foto-14

Z 1 kontenera

Najtańsza, ekonomiczna i szybka opcja budowy domu z kontenerów. Z budynku o długości 6 mi powierzchni użytkowej 14 m 2 powstanie mały pensjonat. Może być używany jako warsztat, magazyn lub inne potrzeby gospodarstwa domowego.

Moduł ma 12 metrów długości i powierzchnię użytkową 28 m². Może pomieścić pokój, kuchnię i łazienkę. Okazuje się, że z kontenera jest dobry gość lub dom na wsi.

Rozwiń mini-dom różnorodne markizy, werandy. Są one tworzone przez umieszczenie na dolnym pojemniku kolejnego, wiszącego lub przesuwanego. Wystająca część jest zamontowana na wspornikach. Niezwykły wygląd ma baldachim, uzyskany przez zainstalowanie górnego modułu na dole, oddalonych od siebie.

Za spędzenie weekendu na wodzie. Został zbudowany przez mieszkańca amerykańskiego Buffalo. Konstrukcja zawiera ramę i podstawę trwałej sklejki, a wszystkie używane plastikowe pojemniki są utrzymywane na powierzchni.

Budowa domu z kontenerów

Po podjęciu decyzji o budowie domu kontenerów morskich należy określić wymiary budowanego obszaru. Budowa obejmuje kilka etapów:

 1. Rozwój projektu, myślenie projektowe.
 2. Budowa fundamentów.
 3. Łączenie modułów w jednym kawałku.
 4. Zapewnienie wytrzymałości konstrukcji wsporczych.
 5. Montaż materiału rozgrzewającego.
 6. Dekoracyjny projekt budynku.

Jeśli masz doświadczenie i umiejętności, możesz zrobić prawie wszystko na własną rękę i oszczędzać. W przeciwnym razie powierz budowę domów od kontenerów specjalistom. Z każdą opcją dużo czasu nie zabiera.

Najważniejszą rzeczą, którą musisz pamiętać - wewnętrzny układ może być dowolny. Wskazane jest, aby nie zapominać o pomieszczeniach gospodarczych, aby wygodnie przemieszczać się między nimi. Będzie tyle salonów, ile jest kontenerów.

Fundacja

Pojemnik jest wykonany z wytrzymałej stali, dlatego jest masywny, ale jego waga, nawet z trzech kontenerów morskich, nie może być porównywana z tradycyjnym domem z kamienia, dlatego wystarcza podstawa typu pasowego. Jednak w regionach o glebach luźnych lub bagnistych nie można obejść się bez stosów.

Mocny fundament, którego instalacja zajmuje jedną trzecią wszystkich kosztów, nie jest wymagany w żadnym przypadku.

Połączenie modułu

Niezawodna metoda - spawanie. Podczas montażu stosowane są metalowe łączniki: kątowniki lub kanały.

Szlifierki tną otwory okienne i drzwiowe, po czym nacięcia są starannie przetwarzane.

Pin
Send
Share
Send
Send