Szafa z szufladami i półkami do kuchni, wiszący narożnik z lustrem do łazienki, podłoga ze szkłem do salonu, wyciąg z sosny Sypialnia i przedszkole, wąskie podwójne wenge do przedpokoju - Dom i styl - 2020
Dom i styl

Szafka: uroda, ergonomia i nowoczesny szyk (24 zdjęcia)

Pin
Send
Share
Send
Send


Sprawa - doskonała decyzja o przechowywaniu rzeczy w dowolnym pomieszczeniu. Kiedyś te kompaktowe meble uznano za prawdziwe znalezisko dla praktycznego mieszkańca Związku Radzieckiego. Nowoczesne, wąskie szafki wyglądają tak nowocześnie, stylowo i oryginalnie, że takiego atrybutu nie można nazwać reliktem przeszłości.

Gatunki

W rzeczywistości w każdym domu jest miejsce na kompaktowe i wszechstronne meble. Jednak projektanci przewidzieli wszystkie możliwe opcje wyposażenia wnętrza i opracowali kilka rodzajów kanistrów. Istnieją takie typy wzorów:

 • Narożnik;
 • Przekątna kątowa;
 • Wbudowany;
 • Szafka zawieszana;
 • Typ podłogi, stojący obok innych mebli.

Narożna szafka lub obszerny schowek na ubrania można ozdobić tak, aby ten atrybut pasował do każdego wnętrza.


shkaf-penal-krasota-ergonomika-i-sovremennij-shik-24-foto


shkaf-penal-krasota-ergonomika-i-sovremennij-shik-24-foto-2

Czasami szafa z lustrem lub wersja dwuskrzydłowa jest połączona z szafą. Dzięki temu możliwe jest maksymalne wykorzystanie powierzchni użytkowej. Pokój wygląda schludnie, schludnie, nie ma poczucia zaśmiecania przestrzeni małymi atrybutami domowymi.


shkaf-penal-krasota-ergonomika-i-sovremennij-shik-24-foto-5


shkaf-penal-krasota-ergonomika-i-sovremennij-shik-24-foto-6

Ołówek stoi sam w pokoju

W salonie lub sypialni najczęściej znajduje się szafa z półkami na kółkach. Takie konstrukcje mogą jeździć na specjalnej „szynie”. Meble można przenosić w dowolne miejsce w pokoju lub przenosić w zupełnie inne miejsce.

Szafy o wysokiej szafie są używane w pomieszczeniach o bardzo wysokich sufitach. Jest to niewskazane, aby wykonywać wbudowane konstrukcje, a ja nie chcę też odrzucać wygodnego atrybutu mebli.

Płyta wiórowa to płyta wiórowa przymocowana pewną ilością żywic formaldehydowych, które są bezpieczne dla ludzi. Materiał jest popularny ze względu na niską cenę, doskonałe właściwości wytrzymałościowe, wygodne w obsłudze. Taka szafka na kuchnię i przedpokój - idealne rozwiązanie.

Jednak materiał jest znany ze swoich wad. Płyta wiórowa nie podlega obróbce precyzyjnej. Mówiąc najprościej, niemożliwe jest stworzenie z niego eleganckich, niezwykłych produktów. Tradycyjna obudowa z szufladami lub dwuskrzydłowym elementem z półkami reprezentuje prostotę i konserwatyzm w nowoczesnym wnętrzu.

Płyta MDF jest tworzona z najmniejszych chipów, nawet mniejszych niż płyta wiórowa. Trociny są klejone parafiną i lignitem. Taki materiał jest znacznie bardziej dostosowany do „złotych” standardów ekologicznych.

Nowoczesne płyty MDF podbiły jego delikatność, pewną giętkość, łatwość obsługi. Przesuwny piórnik lub piękny element książki, wąskie ozdobne wzory, oryginalne stylowe wzory - dobry mistrz części MDF jest w stanie stworzyć prawdziwe arcydzieło.

Dowolna forma lub kolor produktu, swoboda w wyborze tekstur i akcesoriów sprawia, że ​​materiał ten jest niezwykle popularny. Nie zapominaj, że taka szafka z szufladami, podobnie jak poprzednie wersje, pozostaje w kategorii powszechnie dostępnych produktów budżetowych.

Szafka kuchenna wykonana z sosny lub innych gatunków drzew jest uważana za prawdziwą ucztę. Zaleca się nabycie takiego atrybutu, jeśli wszystkie meble w domu wykonane są z najwyższej jakości drewna.
Taka szafka na łazienkę nie będzie działać. Zazwyczaj kosztowny atrybut podłogi w kolorze wenge lub „ciemny orzech” umieszczany jest w salonie lub gabinecie. Drogie i piękne szafy na książki staną się prawdziwą ozdobą domu.

Wygląd kanistrów

Nie powinieneś brać tego mebla tylko jako praktycznej i funkcjonalnej rzeczy, nie obciążonej specjalnym stylem i estetyką. W rzeczywistości każdy pomysł artystyczny dzięki specjalnym technikom może być zrealizowany na elewacji obudowy. W ten sposób zachowuje się konserwatyzm form i wszechstronność produktu, ale wartość estetyczna i ekskluzywność tego elementu wnętrza jest znacznie zwiększona.


shkaf-penal-krasota-ergonomika-i-sovremennij-shik-24-foto-14


shkaf-penal-krasota-ergonomika-i-sovremennij-shik-24-foto-15

Technologia fotograficzna

Szafa dziecięca - ozdobiona w specjalny sposób. Prosta faktura drewna lub czarny połysk wyraźnie nie podobają się dziecku. Najprostszą opcją dekorowania fasady jest zastosowanie dowolnego zdjęcia na powierzchni.

Dla dzieci z przedszkola i szkół podstawowych grupy będą pasować do twoich ulubionych postaci z kreskówek lub postaci z bajek. Jeśli wnętrze przedszkola jest stylizowane w szczególny sposób, drukowanie zdjęć z przodu szafki pomoże wzmocnić pomysł na projekt. Na przykład, jeśli pokój imituje łódź podwodną, ​​szafa automatycznie przekształca się w ogromne okno, przez które można zobaczyć niesamowitych mieszkańców dna morskiego.

Trendy ekologiczne stają się coraz bardziej popularne. Projektanci każdego dnia proponują nowe opcje pokonywania naturalnych tekstur lub materiałów w nowoczesnym wnętrzu.

W zależności od kierunku stylistyki i podstawowej idei projektanta odtwarzane są zupełnie inne „dary natury”. Na przykład rattan na bazie odcienia „orzecha włoskiego” pasuje do szkła. Ta szafka idealnie nadaje się do wnętrz w stylu śródziemnomorskim lub hiszpańskim.

Kontynuując zapoznanie się ze świeżymi trendami i ekskluzywnymi projektami projektantów, szczególną uwagę należy zwrócić na takie niezwykłe dekoracje jak lakier i lakobel. Pierwszą opcją jest przezroczyste szkło matowe, którego jedna strona jest pokryta specjalnym lakierem.

Pozwala to zamienić zwykłą szafkę ze szkłem w oryginalny i elegancki produkt. Takie rozwiązanie nadaje się nawet do kuchni lub pokoju dziecięcego: nie ma śladów dziecięcych palców.

Lakobel to nieprzezroczyste szkło. Na jedną z powierzchni nakładana jest specjalna farba. Szklany element traci swoją przezroczystość, ale nabiera interesującego koloru. Meble z lacobelem nadają wnętrzu wyjątkowej jasności i stylu.

Dżetów

Dżetów - wybór odważnych i ekstrawaganckich osobowości. Imitacja kamieni szlachetnych z reguły odbywa się kosztem specjalnego przetwarzania szkła ołowiowego. Małe, ale bardzo atrakcyjne detale są używane wszędzie: od dekoracji na akcesoriach i biżuterii po dekorowanie naczyń, telefonów komórkowych i płytek paznokciowych.

Pomimo swojej zdrobnienia, szafki można uznać za bardzo pojemny atrybut w nowoczesnych apartamentach. Ponadto nowoczesne urządzenia, a także koncepcyjnie nowe systemy pamięci masowej, po prostu zadziwiają swoją przemyślnością i pewną uniwersalnością.

Standardowo wielkość szafy jest podzielona na trzy segmenty:

 • Dolna część jest zarezerwowana do przechowywania butów;
 • Środkowy segment dotyczy rzeczy, z których każdy członek rodziny korzysta każdego dnia;
 • Górna część szafki jest niezbędna w przypadku rzeczy rzadko używanych (na przykład przedmiotów sezonowych na plażę).

Funkcjonalność i pojemność nie zawsze zależą tylko od wielkości kanistra. Po prawidłowym pokonaniu przestrzeni roboczej możliwe jest nawet przechowywanie ogromnej ilości rzeczy w miniaturowej szafce.

Najbardziej nowoczesne szafy są wyposażone w pantograf. Jest to unikalny mechanizm, który pozwala łatwo obniżyć lub podnieść poprzeczkę za pomocą wieszaków. Dzięki temu możliwe jest zlokalizowanie pantografu wystarczająco wysoko, uwalniając w ten sposób więcej miejsca w dolnym segmencie szafy.

Ponadto obudowa może być wyposażona w następujące urządzenia:

 • Kosze siatkowe to oprawy wykonane z metalu lub tworzywa sztucznego. Są one montowane na specjalnych stojakach, wyposażonych w rolki, które pozwalają systemowi poruszać się według własnego uznania;
 • Batony, gdzie rzeczy są umieszczane na specjalnych wieszakach;
 • System składający się z uchwytów do spodni;
 • Wieszaki na paski lub krawaty;
 • Półki przeznaczone wyłącznie do butów;
 • Pojemniki do przechowywania drobnych przedmiotów;
 • Organizatorzy gospodarstwa domowego.

Ponadto w stosunkowo dużych szafkach można przypisać specjalne miejsce pod deską do prasowania lub komorą na odkurzacz. Można go umieścić i zamontować do żelazka, przechowywania innych akcesoriów gospodarstwa domowego.

Ulubiona kolorystyka „orzech” lub ulubiony wystrój piaskowania - to tylko szczegóły. Rozważaliśmy aspekty funkcjonalne związane z pełnią szafek przypadków. Jednak ważną rolę odgrywają również opcje łączenia fasad szaf. Istnieje kilka grup:

 • Klasyczna wersja to solidna fasada wykonana z drewnianych płyt wiórowych lub całkowicie lustrzanej powierzchni płótna;
 • Geometryczna fasada - drzwi przedziału składają się z oddzielnych prostokątów ułamków, które są wykonane ze szkła, ściereczek lustrzanych, płyty wiórowej, innych materiałów wykończeniowych według uznania kapitana i projektanta;
 • Opcja ukośna - fasada składa się z metalowych profili, które dzielą ją na pewne fragmenty, kierując się ku sobie;
 • Profile fasady sektorowej dzielą elewację na oddzielne komórki. Każdy element jest wykonywany oddzielnie zgodnie z pomysłem projektowym;
 • Profile typu falowo-krzywoliniowego tworzą miękką konstrukcję składającą się z gładkich linii.

Oprócz estetycznego znaczenia kombinacji fasad ważną rolę odgrywa również praktyczność każdej z opcji. Niuanse pielęgnacji powierzchni zależą od tego, jak dokładnie będzie wyglądała obudowa. Na przykład dużo łatwiej jest dbać o matowe płótno niż o lustro. Im bardziej „kapryśne” powierzchnie, tym więcej kłopotów przyniesie sprzątanie.

Obejrzyj film: Szafka z szufladą od początku do końca (Sierpień 2020).

Загрузка...

Pin
Send
Share
Send
Send