Ocieplenie balkonu od środka przez Penoplex, Penofol lub Mineral Vata Sten, podłogę i dach w Chruszczowce, z czym zacząć od zakończenia loggii rękami, materiałami do izolacji termicznej i technologią - Dom i styl - 2020
Dom i styl

Ocieplenie balkonu: komfort o każdej porze roku

Pin
Send
Share
Send
Send


Zakres materiałów izolacyjnych jest bardzo szeroki. Tradycyjnie można je podzielić na arkusze, rolki, ciecze.

Rodzaje materiałów budowlanych

W nowoczesnej konstrukcji do izolacji balkonu używa się różnych materiałów. O wyborze decyduje oszklenie balkonu / loggii, powierzchnia pokoju, możliwości finansowe właścicieli apartamentów oraz zalety / wady materiałów, mody (projekt balkonu z klapką utracił dawną popularność).

Ocieplenie balkonu z ekspandowanej gliny

Ocieplenie balkonu ekspandowaną gliną wyróżnia się prostą technologią montażu. Zalety materiałowe: niska przewodność cieplna, nie przyciąga gryzoni, odporność na ekstremalne temperatury, nieszkodliwa dla ludzi. Wady: wysokiej jakości materiał izolacyjny jest wylewany grubą warstwą, co jest nieuzasadnione w niskich pomieszczeniach.

Bardziej racjonalne jest kupowanie niedrogiego materiału, łatwego w użyciu i wydajnego w działaniu. Aby prawidłowo określić wybór, lepiej skonsultować się ze specjalistami.

Większość balkonów jest bardzo skromna, więc łatwo jest nagrzać balkony i loggie własnymi rękami, używając arkuszy piankowego tworzywa sztucznego. Na rynkach budowlanych oferowane są warstwy o różnych grubościach. Co jest potrzebne do izolacji? Potrzebujesz noża, kleju, podkładu, kołków. Do prac wewnętrznych odpowiednie są arkusze o grubości 40 mm.

  1. Wszystkie powierzchnie wewnętrzne (począwszy od sufitu, ścian) są traktowane podkładem.
  2. Arkusze pianki są naklejane na powierzchnię i dodatkowo mocowane specjalnymi kołkami.
  3. Cała pianka pokryta jest 2-3 mm warstwą kleju.
  4. Klejona siatka wzmacniająca z włókna szklanego. Wszystkie kolejne prace są wykonywane po całkowitym wyschnięciu kleju.

Końcowe etapy: powierzchnia pokryta jest kitem, a po wyschnięciu tynkiem. Opcjonalnie można przykleić tapetę.

Aby uzyskać ciepłe pomieszczenie o wysokiej jakości, należy przestrzegać kolejności izolacji. Jak zacząć rozgrzewać? Początkowo pożądane jest glazurowanie balkonu / loggii za pomocą plastikowych struktur (wybierz dwukomorową szybę).

Prace przygotowawcze obejmują również budowę parapetu z cegły / bloków (jeśli był tylko żelazny płot), a także montaż ścian bocznych. Pamiętaj, aby wykonać podobną izolację balkonu w Chruszczowie.

Ocieplenie balkonu od wewnątrz odbywa się za pomocą różnych materiałów i metod. Loggia / balkon w domku panelowym można ulepszyć za pomocą naturalnego materiału. Poszycie ścian klapowych, sufitu, podłogi. Do tych celów lepiej jest użyć drewna iglastego.

Jeśli chcesz nadać pomieszczeniu bardziej nowoczesny wygląd, balkon jest wyłożony boazerią. Takie wykończenie nie wymaga dodatkowej dekoracji powierzchni i jest tanie. Łatwo jest dbać o plastik balkonowy, oprócz różnorodnych odcieni i faktur pozwala tworzyć ciekawe wnętrza.

Zdecydowanie przeszklenie i izolacja balkonu wewnątrz nie gwarantują dobrej izolacji termicznej pomieszczenia. Ważnymi czynnikami w kwestii ochrony cieplnej na loggii są lokalizacja domu (gdzie idą okna), kierunek i siła wiatrów. Zaletą izolowanej warstwy zewnętrznej jest zachowanie wnętrza pomieszczenia, dzięki czemu powstaje mniej wewnętrznego kondensatu.

Obejrzyj film: Komfort na lata. Trwałe okna dachowe VELUX (Może 2020).

Загрузка...

Pin
Send
Share
Send
Send