Projektor kina domowego Multimedia Laser, ocena i przegląd najlepszych modeli, jak wybrać dobro - Dom i styl - 2020
Dom i styl

Projektor domowy: „duże” kino w „małym” domu

Pin
Send
Share
Send
Send


Większość kupujących nie ma pojęcia, jak wybrać projektor kina domowego. Przeczytanie recenzji lub oceny w czasopiśmie nie wystarczy, a także wysłuchanie rekomendacji przyjaciół. Ostatecznie, z powodu niedbałości i braku racjonalnego podejścia, tak delikatne urządzenie jest w rzeczywistości pierwszym, które się pojawiło.

Wybór zagadnień

Szeroka gama tego lub innego produktu więcej niż raz mogłaby zagrać okrutny żart z potencjalnym nabywcą. Projektor do użytku domowego kosztuje dużo pieniędzy i jest wyposażony w niesamowitą liczbę funkcji, jak również jego szczególne cechy.

Projektor kina domowego jest samodzielnym urządzeniem, którego zadaniem jest wyświetlanie informacji ze źródła spoza systemu. Komputer lub laptop, magnetowid, odtwarzacz, przenośna kamera wideo i zwykły tuner mogą działać jako nośnik informacji, a także jako główny tłumacz.

Jeśli osoba w ogóle nie rozumie takich delikatnych urządzeń technicznych, bezużyteczne będzie czytanie recenzji projektorów kina domowego. Z reguły nawet najwyższej jakości i starannie skompilowana ocena to zbiór „suchych” terminów i informacji przedstawionych w skoncentrowanej formie.

Lepiej jest rozpocząć znajomość podstawowych klasyfikacji. Istnieje kilka globalnych typów danych urządzeń technicznych.

Urządzenia przenośne

Waga takich urządzeń nie przekracza 400 gramów. Idealny dla osób aktywnych, które ze względu na okoliczności są zmuszone do pracy z przepływem informacji, a czasami dostarczają niezbędne dane za pomocą specjalnych urządzeń. Ze względu na miniaturowe formy i mobilność samego urządzenia jego funkcjonalność jest raczej słaba. Jest to raczej „działające” narzędzie dla aktywisty studenckiego lub podróżującego w interesach, ale nie jest dobrym projektorem multimedialnym dla kina domowego.

Wybór projektora nie jest łatwym procesem, ale jednocześnie bardzo ekscytującym wydarzeniem. Jedna wycieczka do sklepu lub konsultacja z kompetentnym specjalistą to pełny wykład. Jeśli konsultant nie ma szczęścia, który projektor wybrać do oglądania w domu, możesz sam to rozgryźć.

Przede wszystkim, planując stworzenie kina domowego, pomyśl przede wszystkim o tym, jak uczynić system wideo tak postępowym i nowoczesnym, jak to tylko możliwe, ale nie drogim pod względem pieniędzy.

Rozproszony kwestią pieniędzy, nie każdemu przychodzi przeanalizować źródła informacji, z których ostatecznie pochodzą informacje. Wybór projektora musi również opierać się na tych funkcjach. Większość modeli umożliwia pracę z dyskami flash USB. W niektórych urządzeniach są czytniki kart. Wyświetlają obraz bezpośrednio z „klasycznych” kart pamięci.

Wśród najnowszych innowacji warto zwrócić uwagę na modele z wbudowanymi odtwarzaczami DVD. Jeśli urządzenie jest również wyposażone w głośniki dźwięku przestrzennego, możemy już mówić o zintegrowanych systemach kina domowego.

Projektory

Większość urządzeń do transmisji obrazu w sieci Ethernet. Z reguły co roku w rankingu najlepszych projektorów znajdują się urządzenia, które mogą swobodnie odbierać dane w sieci lokalnej i nadawać treści w wysokiej jakości.

Coraz większą popularnością cieszą się bezprzewodowe projektory led lub modele w formacie full hd, które umożliwiają podłączenie do źródła informacji przez WiFi. Jest to szczególnie przydatne podczas prezentacji projektów biznesowych lub podczas wydarzeń edukacyjnych.

BluRay i HD są źródłami transmisji. Wyróżniają się specjalnymi sygnałami wysokiej rozdzielczości. Pełne urządzenia Full HD to urządzenia, które mają matrycę rozszerzającą z 1920 r. Do 1080 r. Są także „szczytem” uniwersalnych modeli rozrywki i pracy.

Nowoczesne projektory laserowe do kina domowego lub progresywne analogi full hd zawsze mają tradycyjny zestaw funkcjonalności. Lista wymaganych cech:

 • Istnienie wygodnego interfejsu, menu ekranowego, a także pilota;
 • Odwrócenie obrazu w różnych płaszczyznach (instrukcje zwykle wyjaśniają szczegółowo, jak ustawić obraz w pionie lub poziomie);
 • Wygodny system regulacji wszystkich kluczowych parametrów (dźwięk, światło, ostrość, kontrast, czystość);
 • Paleta kolorów nalewki;
 • Progresywny projektor 3D umożliwia pracę z treściami 3D;
 • Możliwość korygowania zniekształceń na ekranie;
 • Tryb ekonomiczny (jak zmniejszyć strumień świetlny, aby zwiększyć żywotność urządzenia, opisane w instrukcji).

W rzeczywistości każdy domowy projektor laserowy powinien zawierać podobną funkcjonalność. Znacznie trudniej jest przestudiować różne podświetlenia projektorów led lub wyjaśnić dodatkową funkcjonalność modeli full hd. W procesie kupowania konieczne jest powiązanie wszystkich zalet i wad konkretnego modelu i preferowanie najbardziej optymalnego wariantu.

Nie każdy wie, jak wybrać jedno lub inne nowe urządzenie do kina domowego. Jednak badanie dodatkowych funkcji może pomóc w tej trudnej sprawie. Następujące cechy funkcjonalne są nieodłączne dla każdego modelu, ale trzeba wiedzieć o ich istnieniu:

 • Wymiana obiektywu za pomocą różnych sztuczek;
 • Tablica interaktywna (umożliwia wykonanie spektakularnej prezentacji roboczej i wzbogacenie filmu podczas oglądania filmu w domu);
 • Automatyczne strojenie lub automatyczna korekta obrazu (często towarzyszy technologii formatu full hd);
 • Projekcja obrazu na niebielonej ścianie (jak zrobić prawdziwy festiwal filmowy na nieprzygotowanym płótnie, producenci mówią ze szczególną miłością, czyniąc ten chip centralnym w swoich kampaniach reklamowych);
 • Picture-in-Picture;
 • Funkcja kurtyny;
 • Wskaźnik laserowy;
 • Systemy bezpieczeństwa

To nie jest pełna lista ekskluzywnych dodatków funkcjonalnych. Wybierając projektory led lub modele innego typu, przede wszystkim zwróć uwagę na funkcje, które naprawdę przydają się podczas pracy. Na przykład wskaźnik laserowy będzie potrzebny aktywnym uczniom i osobom, których działalność zawodowa jest ściśle związana z rozwojem i demonstracją różnych złożonych diagramów, diagramów i wykresów.

Szczególnym kryterium, które należy wziąć pod uwagę przy wyborze projektorów do użytku domowego, jest poziom hałasu generowany przez działające urządzenie. Zazwyczaj oceną jakości i komfortu kierują najbardziej ciche modele. Wskaźnik ten zależy od rodzaju konstrukcji urządzenia i mocy urządzeń wentylacyjnych, uzupełnionej przez model.

Obejrzyj film: Co i jak #1 projektor (Wrzesień 2020).

Загрузка...

Pin
Send
Share
Send
Send