Dwuskrzydłowe drzwi wejściowe i wejściowe, wiosła i przesuwne PCV, MDF ze szkłem we wnętrzu - Dom i styl - 2022
Dom i styl

Podwójne drzwi: ciekawe rozwiązanie dla wygody i estetycznej perfekcji (26 zdjęć)

Pin
Send
Share
Send
Send


Dwuskrzydłowe drzwi wewnętrzne - konstrukcja drzwi składająca się z dwóch paneli drzwiowych, połączonych pojedynczą ramą drzwi, jednostką i wspólnym systemem wykończenia. Jedno ze skrzydeł jest zamocowane za pomocą śrub. Zapinają płótno na górze i na dole, a jeśli to konieczne, pozwalają otworzyć drzwi w miarę potrzeb.

Zalety i wady

Podwójne drzwi nie są tak często spotykane w mieszkaniu lub w prywatnym domu. Wynika to z faktu, że niepotrzebnie wąskie lub małe pomieszczenia są trudne do wyposażenia w takie konstrukcje. Jeśli jednak pokój na to pozwala, warto korzystać z podobnych modeli drzwi.


dvuhstvorchatie-dveri-interesnoe-reshenie-dlya-komforta-i-esteticheskogo-sovershenstva-26-foto


dvuhstvorchatie-dveri-interesnoe-reshenie-dlya-komforta-i-esteticheskogo-sovershenstva-26-foto-2

Najważniejsze korzyści:
Dzięki zastosowaniu konstrukcji wahadłowej można otworzyć drzwi wewnętrzne, zarówno w jednym, jak iw drugim kierunku, co jest bardzo wygodne z punktu widzenia funkcjonalności;

  • Dekoracyjne obrazy, wkładki i inne dekoracje wyglądają szczególnie atrakcyjnie i ciekawie;
  • Dwuskrzydłowe drzwi wejściowe doskonale nadają się do każdego wnętrza;
  • Takie modele wyglądają dobrze w niestandardowej formie, na przykład ozdobionej łukiem;
  • Dwuskrzydłowa konstrukcja jest znacznie łatwiejsza do odebrania w niestandardowych drzwiach;
  • Drzwi uliczne z dwoma obrazami wyglądają kolorowo i gościnnie, całkowicie modyfikując elewację domu.

W przypadku, gdy układ pomieszczenia nie pozwala na stosowanie dwuskrzydłowych modeli wnętrz, zawsze można je zastąpić drzwiami przesuwnymi. Najważniejsze jest to, że system powinien działać cicho i płynnie.

Drzwi wahadłowe to prosty, wygodny i niezawodny system. Główną niedogodnością, która zostanie napotkana, jest potrzeba wolnego miejsca bezpośrednio przy samych drzwiach, w przeciwnym razie okiennice po prostu nie będą działać.

Drzwi na zawiasach do domu lub pokoju są klasyfikowane według funkcji.


dvuhstvorchatie-dveri-interesnoe-reshenie-dlya-komforta-i-esteticheskogo-sovershenstva-26-foto-6


dvuhstvorchatie-dveri-interesnoe-reshenie-dlya-komforta-i-esteticheskogo-sovershenstva-26-foto-7

Po stronie otwierającej

Jeśli drzwi przedziału są rozsuwane po bokach, w przypadku drzwi skrzydłowych jednoskrzydłowych istnieje odstęp między lewą i prawą stroną otworu.

Jeśli po prawej stronie znajdują się markizy, oznacza to, że drzwi wejściowe otwierają się z wysiłkiem w stronę siebie i odwrotnie. Model dwuskrzydłowy może otwierać się w jednym kierunku lub pracować na zasadzie wahadła.

Biorąc pod uwagę fakt, że podwójne drzwi są bardziej złożone pod względem eksploatacji i montażu, szczególną uwagę zwraca się zarówno na materiały do ​​produkcji produktu, jak i akcesoria. Z czego i jak powstają wszystkie elementy projektu, zależy od tego, jak drzwi będą wyglądały we wnętrzu i jak długo będą służyć swoim panom bez awarii i irytujących awarii w pracy. Rozważ najpopularniejsze opcje.


dvuhstvorchatie-dveri-interesnoe-reshenie-dlya-komforta-i-esteticheskogo-sovershenstva-26-foto-11


dvuhstvorchatie-dveri-interesnoe-reshenie-dlya-komforta-i-esteticheskogo-sovershenstva-26-foto-12

Droższe konstrukcje składają się wyłącznie z płyt MDF. Analogi budżetowe charakteryzują się tym, że wypełnienie wewnętrzne jest z reguły reprezentowane przez karton komórkowy lub materiały podobne pod względem właściwości funkcjonalnych.

Wygląd może również wpływać na cenę. Na przykład podwójne szklane drzwi wykonane z MDF i piaskowanej dekoracji będą o rząd wielkości droższe niż tylko drzwi wejściowe do mieszkania w lakonicznym stylu.


dvuhstvorchatie-dveri-interesnoe-reshenie-dlya-komforta-i-esteticheskogo-sovershenstva-26-foto-13


dvuhstvorchatie-dveri-interesnoe-reshenie-dlya-komforta-i-esteticheskogo-sovershenstva-26-foto-14

Plastik

Plastikowe drzwi, zazwyczaj charakteryzujące się miniaturowymi wymiarami i prostym wzorem pracy, są stosowane w biurowcach, na balkonach, a także w pomieszczeniach o dużej wilgotności. Tworzywo sztuczne może niekorzystnie wpływać na kompozycję wnętrza jako całość, czyniąc go tańszym.

Jest to jednak najtańsza i najbardziej wszechstronna opcja dla takich miejsc, jak balkon lub łazienka. Stale wysoka wilgotność powietrza będzie miała szkodliwy wpływ na szacowne drewno, ale plastikowe produkty takich niedogodności nie „boją się”.


dvuhstvorchatie-dveri-interesnoe-reshenie-dlya-komforta-i-esteticheskogo-sovershenstva-26-foto-17


dvuhstvorchatie-dveri-interesnoe-reshenie-dlya-komforta-i-esteticheskogo-sovershenstva-26-foto.jpeg">

Metal

Metalowe podwójne drzwi we wnętrzach są używane tylko w połączeniu z innymi materiałami (na przykład ze szkłem). Producenci wolą stosować lekkie, niedrogie aluminium lub praktyczną i wszechstronną stal nierdzewną.

Wejściowe metalowe drzwi stalowe - idealne do stworzenia prawdziwej fortecy. Taka „rezerwacja” chroni mieszkanie lub dom przed niepożądanymi wizytami.


dvuhstvorchatie-dveri-interesnoe-reshenie-dlya-komforta-i-esteticheskogo-sovershenstva-26-foto-19


dvuhstvorchatie-dveri-interesnoe-reshenie-dlya-komforta-i-esteticheskogo-sovershenstva-26-foto-2.jpeg">

Idealny do małych mieszkań

Najczęściej używany jest mechanizm przesuwny w małych mieszkaniach. Ten typ jest wygodny i prosty, nie wymaga dodatkowej „roboczej” przestrzeni.

Najprostszy typ jest chowany. Zakłada się, że konstrukcja składa się z jednej drzwi, która za pomocą mechanizmu rolkowego może przesuwać się z jednej strony na drugą. W tym przypadku wąskie przejścia są znacznie łatwiejsze do uzyskania dzięki kompaktowemu mechanizmowi.


dvuhstvorchatie-dveri-interesnoe-reshenie-dlya-komforta-i-esteticheskogo-sovershenstva-26-foto-20


dvuhstvorchatie-dveri-interesnoe-reshenie-dlya-komforta-i-esteticheskogo-sovershenstva-26-foto-21


dvuhstvorchatie-dveri-interesnoe-reshenie-dlya-komforta-i-esteticheskogo-sovershenstva-26-foto-22

Jeśli drzwi przesuwne są zainstalowane w przestronnym pokoju i planujesz użyć szerokiego płótna, mogą pojawić się problemy z mechanizmem rolkowym. Obciążenie takiej masywnej struktury jest imponujące, więc mechanizm często zawiedzie.


dvuhstvorchatie-dveri-interesnoe-reshenie-dlya-komforta-i-esteticheskogo-sovershenstva-26-foto-23


dvuhstvorchatie-dveri-interesnoe-reshenie-dlya-komforta-i-esteticheskogo-sovershenstva-26-foto-24

Obecnie na rynku dostępnych jest wiele interesujących modeli: od zwartej konstrukcji i łatwych w użyciu drzwi przedziałowych po niezwykle złożone wyłączne transformatory. Co więcej, zawsze możesz znaleźć mistrza, który jest gotów zrobić niepowtarzalny projekt własnymi rękami. W każdym razie podwójne drzwi zachwycą właścicieli apartamentów swoim doskonałym wyglądem i dobrą funkcjonalnością.

Pin
Send
Share
Send
Send