Panele Sandwich Do Budowy Domu Lub Garażu, Warianty Konstrukcji I Projektów Budowlanych, Charakterystyka Materiału - Dom i styl - 2020
Dom i styl

Płyty warstwowe w budowie: nowe możliwości

Pin
Send
Share
Send
Send


Ostatnio płyty warstwowe z PVC są coraz częściej stosowane w budownictwie. Co to jest i dlaczego są potrzebne, zrozummy.

Płyta warstwowa to materiał budowlany składający się z zewnętrznej powłoki, wewnętrznej wykładziny i materiału termoizolacyjnego (izolacja polimerowa lub wełna mineralna). Ten materiał budowlany nie ma analogów w budownictwie.

Do produkcji paneli stosuje się aluminium, stal nierdzewną i stal ocynkowaną. Najpopularniejsze produkty są wykonane ze stali ocynkowanej, ponieważ ich koszt nie jest bardzo wysoki.

Rodzaje płyt warstwowych PVC

W zależności od konstrukcji i gęstości, płyty warstwowe PVC są podzielone na:

  • ściana;
  • róg;
  • zadaszenie.

Panele ścienne

Panele ścienne stosowane są do dekoracji elewacji i wnętrz. Najpopularniejszym materiałem na elewacje elewacyjne są aluminiowe panele kompozytowe. Takie panele pomagają wdrożyć najbardziej śmiałe pomysły architektów i są aktywnie wykorzystywane w budynkach mieszkalnych, publicznych i przemysłowych.

Dziś coraz więcej osób spotyka się z osobami, które chcą zmienić mieszkanie na przytulny dom, nie mając środków finansowych na okładziny zewnętrzne i izolację mieszkań. Aby spełnić marzenie, konieczne jest podjęcie właściwego pierwszego kroku w tym kierunku - stworzenie projektu domu z płyt warstwowych.

Płyty warstwowe do budowy domu, jak każdy inny materiał budowlany, mają minusy:

  • ograniczenia muszą być wskazane na wszystkich płytach warstwowych, ponieważ są to konstrukcje samonośne;
  • wymagają starannej weryfikacji jakości montażu, w przeciwnym razie naruszenie technologii montażu płyt warstwowych doprowadzi do utraty izolacji cieplnej i dźwiękowej;
  • Ze względu na szczelność domu, system wentylacji jest instalowany bez przerwy, co aktualizuje powietrze w pokojach.

Szczerze mówiąc, każdy materiał do budowy zawiera strony pozytywne i negatywne. Wybór tego, co zbudować, zależy od ilości pieniędzy i pożądanego rezultatu.

Produkcja płyt warstwowych z PVC odbywa się na trzy sposoby:

  • linia automatyczna;
  • montaż ręczny;
  • spienianie materiału termoizolacyjnego pomiędzy dwoma arkuszami okładzinowymi.

Pierwsza metoda jest bardziej wydajna niż druga, ale w jednym i drugim elementy paneli PVC są połączone ze specjalnie zaprojektowanym klejem, którego jakość decyduje o trwałości produktu.

Obecnie budowa paneli warstwowych jest najpopularniejszym kierunkiem w budownictwie, ponieważ przy użyciu płyt warstwowych można budować zupełnie różne budynki: garaże, kompleksy sportowe, stodoły, akademiki dla domów letniskowych i inne budynki. Oprócz konstrukcji, są one wykorzystywane w procesie naprawy balkonów, loggii, a także do wykańczania stoków okiennych.

Do budowy małych jednopiętrowych domów, przestronnych domków i garażu używa się głównie paneli PCV.


sendvichnie-paneli-v-stroitelstve-novie-vozmozhnosti-12


sendvichnie-paneli-v-stroitelstve-novie-vozmozhnosti-13

Garaż można zbudować w możliwie najkrótszym czasie (7 dni), przy użyciu ściennych płyt warstwowych i ramy nośnej (wykonanej z metalu lub profilu drewnianego). Faktem jest, że konstrukcja garaży wielowarstwowych nie wymaga utworzenia fundamentu, dlatego ten rodzaj garażu będzie znacznie tańszy i nie będzie wymagał dużych kosztów energii. Panele PVC produkowane są według typu projektanta: łatwe w montażu, łatwe do demontażu. I jeszcze jedna dodatnia strona - gotowy garaż z paneli PCV, zgodnie z opisem właścicieli samochodów, jest znacznie cieplejszy niż garaż z cegieł.


sendvichnie-paneli-v-stroitelstve-novie-vozmozhnosti-14


sendvichnie-paneli-v-stroitelstve-novie-vozmozhnosti-15

Panele, ze względu na swoje właściwości, stały się alternatywą dla cegieł, żelbetowych płyt i innych materiałów. Chronią przed ciepłem, nie przepuszczają wilgoci, mają doskonałe właściwości izolacyjne i bezpieczeństwo pożarowe. Jeśli płyty warstwowe zostaną zainstalowane prawidłowo, wówczas żywotność materiału wzrośnie, a ukończona konstrukcja będzie trwać dłużej niż kilkanaście lat.

Obejrzyj film: Podobają Ci się Kontenery Biurowe z płyty warstwowej? NIE OGLĄDAJ TEGO FILMU (Wrzesień 2020).

Загрузка...

Pin
Send
Share
Send
Send