Okablowanie elektryczne w mieszkaniu, prywatnym domu, łazience lub garażu, jak zrobić to z własnymi rękami, odpowiedni schemat łazienki i kuchni oraz podstawowe zasady - Dom i styl - 2020
Dom i styl

Okablowanie elektryczne: jak to zrobić samodzielnie?

Pin
Send
Share
Send
Send


W ciągu ostatnich dwudziestu lat rozwój postępów uczynił nasze życie znacznie wygodniejszym i wygodniejszym, co wynika przede wszystkim z dużej liczby różnych urządzeń gospodarstwa domowego i innych przydatnych urządzeń, które są obecne w naszych domach. Z czasem dochodzi do wniosku, że istniejący stary schemat okablowania w mieszkaniu po prostu nie może wytrzymać tak znacznie zwiększonego obciążenia sieci elektrycznej, więc prędzej czy później trzeba zdecydować, jak najlepiej lub dokładniej zdecydować, jak prawidłowo okablować nowe okablowanie zamiast starego.

Przede wszystkim musisz dokładnie rozważyć i narysować plan przyszłego księgowania, tj. zdecyduj:

  • gdzie się znajdzie i ile będzie sklepów;
  • gdzie będą umieszczone lampy i przełączniki;
  • jak iw jakich miejscach będą linie elektryczne;
  • gdzie będzie znajdować się centrala i jak najlepiej ją uziemić.

Byłoby miło, gdybyś był dobrze zaznajomiony z elektryką, narysował schematyczny schemat elektryczny przyszłego okablowania, w którym będą również obliczane automatyczne wyłączniki, a także szczegółowe okablowanie w skrzynkach połączeniowych.

Zgodnie z obowiązującymi przepisami może być konieczne zamówienie tego projektu zasilania tylko w przypadku nowej konstrukcji. Ponadto dokumentacja projektowa będzie musiała zostać przedłożona do zatwierdzenia władzom państwowym w celu kontroli energii, a następnie przedstawiona do akceptacji inspektorowi nadzoru energetycznego zainstalowanej instalacji elektrycznej w celu uzyskania pozwolenia na jej podłączenie do sieci elektrycznych.

Chociaż uważa się, że cała praca elektryczności jest zgodna z prawem Ohma i dwoma prawami Kirchhoffa, ale różnorodne zastosowanie różnych schematów i odmian tych formuł fizycznych w praktyce daje całą gamę urządzeń elektrycznych i użyteczną pracę.

Wszystkie powyższe dokumenty nie są konieczne do oddzielenia instalacji elektrycznej w pomieszczeniu lub w kraju, więc pokrótce spróbujemy wymienić wszystkie różnice i niuanse w budowie sieci elektrycznych, w zależności od ich lokalizacji funkcjonalnej, która będzie musiała zostać uwzględniona w danej sytuacji.

Okablowanie elektryczne w domu prywatnym własnymi rękami po wykonaniu wszystkich czynności przygotowawczych według następującego algorytmu:

  1. Oznaczanie miejsc instalacji urządzeń elektrycznych: gniazd, przełączników, lamp i puszek połączeniowych.
  2. Ponadto sekwencyjnie rysowane są linie magistrali i odgałęzienia przechodzące przez wszystkie urządzenia instalacyjne.
  3. W razie potrzeby, w zależności od wybranej metody lokalizacji urządzeń elektrycznych, na przykład ukrytych, powodują one cięcie powierzchni ściany pod urządzeniami elektrycznymi instalacji.
  4. Ponadto, w zależności od wybranej metody układania przewodów elektrycznych, w przypadku ukrytego okablowania, golenie jest wykonywane, a jeśli wykonują okablowanie elektryczne w drewnianym domu własnymi rękami, instalują kanały kablowe z PVC.
  5. Wszystkie instalacyjne urządzenia elektryczne są montowane i mocowane bez paneli okładzinowych.
  6. W następnym kroku przewody są układane w wykonanych bruzdach lub w zamontowanych kanałach kablowych.

W tym miejscu przydatny jest drut, który kupiłeś z niewielkim marginesem. Wynika to z faktu, że przy wszystkich pomiarach i obliczeniach długość linii jest pobierana w jednostkach bezwzględnych, czyli idealnie prawie prosto. Jednak podczas instalacji drutu, pasuje on prawie w stanie wolnym i tylko nieznacznie się rozciąga, aby nie uszkodzić izolacji. Różnica między idealnie prostymi liniami w projekcie a swobodną instalacją przewodów i średnio 3% całkowitej długości linii.

Obejrzyj film: Budowa domu - instalacja elektryczna w domu, jak to zrobić samemu - cz 4 (Może 2020).

Загрузка...

Pin
Send
Share
Send
Send