Uchwyt na papier toaletowy, podłogowy lub ścienny z pokrywą, oryginalnymi i nietypowymi widokami, na jakiej wysokości zawiesić - Dom i styl - 2020
Dom i styl

Uchwyty na papier toaletowy: standardowe opcje i oryginalne pomysły (21 zdjęć)

Często łazienka i toaleta są połączone w jedno kompaktowe pomieszczenie. W małym pokoju każda rzecz musi mieć swoją konkretną lokalizację. To porządek i czystość zapewniają komfort w pomieszczeniu, a ergonomiczne rozmieszczenie przedmiotów jest zawsze wskazane. Dotyczy to w pełni uchwytów na papier toaletowy.Zrób te rzeczy z plastiku lub metalu. Wybierając materiał, należy wziąć pod uwagę, że plastik waży trochę, jest po prostu przymocowany i łatwy do czyszczenia. Jednak szybko zanika i łatwo się łamie, gdy obchodzi się z nim niedbale. Modele metalowe mają bardziej reprezentacyjny wygląd i są chromowane, pokryte mosiądzem lub miedzią. Zaleca się jednak pamiętać, że opryskiwanie może poruszać się w warunkach dużej wilgotności.

Aby uchwyt na papier toaletowy i odświeżacz powietrza działały przez długi czas, warto wybrać konstrukcję ze stali nierdzewnej (nawet przy wyższej cenie).Uchwyt na papier toaletowy jest dostępny w dwóch rodzajach łączników (różne wzory i materiały). Rolkę papieru można umieścić na uchwycie pionowo lub poziomo (najczęściej stosowana opcja).Uchwyty na papier toaletowy

Jest to najbardziej powszechny i ​​kompaktowy rodzaj mocowania papieru. Główne zalety: różnorodność modeli i producentów, łatwa instalacja w dogodnym miejscu. Kupującym oferuje się kilka rodzajów:

 • uchwyt na papier toaletowy z pokrywką: rolka papieru jest umieszczana na uchwycie haczyka. W tym urządzeniu papier pozostaje widoczny, ale jest przykryty osłoną przeciwpyłową. Są plastikowe (wielobarwne) i metalowe (chrom, mat, mosiądz). Papier toaletowy i uchwyt odświeżacza powietrza wyglądają komfortowo i oryginalnie. Stojak na kosz kratowy znajduje się obok uchwytu. Zalety: możesz wizualnie ocenić zapas papieru na roli, lekki, po prostu przymocowany do ściany. Wada: papier nie jest chroniony przed rozpryskami wody, metalowy uchwyt papieru toaletowego z pokrywką jest wrażliwy na wilgoć;
 • zamknięty uchwyt: rolka papieru jest umieszczana w pojemniku zamkniętym pokrywką. Koniec papieru jest wyciągany przez szczelinę. Wykonany jest z tworzywa sztucznego o różnych odcieniach. Godność: papier nie spada na proch i wodę, estetyczny wygląd. Wada: niemożliwe jest wizualne oszacowanie ilości papieru pozostawionego w rolce;
 • Wbudowany uchwyt na papier toaletowy można nazwać najbardziej estetycznym. Urządzenie jest zainstalowane w specjalnej niszy i można je łatwo usunąć w razie potrzeby. Taśma papierowa jest wyciągana przez schludny dekoracyjny otwór w specjalnej podkładce. Zalety: urządzenie nie jest widoczne, papier jest chroniony przed kurzem i wilgocią. Minusy: specjalna nisza powinna być wyposażona na etapie naprawy pomieszczenia: wizualnie niemożliwe jest oszacowanie ilości papieru na rolce;

Na jakiej wysokości urządzenie jest wybierane indywidualnie. Ergonomiczny jest montaż uchwytu z przodu muszli klozetowej (w odległości 25-35 cm od krawędzi) i na wysokości 60-75 cm od podłogi.
Uchwyt na papier toaletowy

Zaleca się instalowanie tego typu uchwytów w przestronnych pomieszczeniach, w których jest miejsce na różne przedmioty. Czasami instalacja wodno-kanalizacyjna jest instalowana na środku ściany, a uchwyt trudno jest zlokalizować w dostępnym miejscu, więc główną zaletą konstrukcji podłogi jest możliwość umieszczenia jej w dogodnej i bliskiej odległości od muszli klozetowej. Producenci oferują dwa rodzaje produktów.

 • Uchwyt standardowy - stojak z otwartym uchwytem na rolkę papieru. Z reguły takie modele są wykonane z metalu. Zalety: nie wymaga się zawieszania na ścianie, jest ustanawiane / przestawiane w dowolne miejsce. Wada: bryzgi wody mogą spaść na papier.
 • Wielofunkcyjny uchwyt może mieć dodatkowe nasadki do szczoteczki do czyszczenia i zapasowe rolki papieru. Uchwyt na papier toaletowy i odświeżacz są wyposażone w stojak na odświeżacz balonu lub automatyczny. Zalety projektu: kompaktowe ułożenie kilku obiektów, łatwo jest zmienić układ we właściwym miejscu.
Jak zrobić oryginalne uchwyty na papier toaletowy własnymi rękami?

Zdarza się, że w tym momencie nie ma potrzeby posiadania drogiego / stałego uchwytu na papier. Na przykład podczas przeprowadzki i nadchodzącej naprawy (gdy nie ma jeszcze planowania łazienki). Albo w kraju - nie chcę specjalnie kupować posiadacza tylko na letnią toaletę. Niezwykłe uchwyty na papier toaletowy są łatwe do samodzielnego wykonania. Najbardziej praktyczny, aby zrobić uchwyt plastikowych butelek. Potrzebne będą materiały: 3-5 litrowa plastikowa butelka, nóż, drewniany szpikulec do szaszłyków.

 1. Butelka jest zaznaczona na środku i przecięta nożem. Jednocześnie należy starać się nie pozostawiać ostrych „zadziorów” na plastiku. Do uchwytu użyj przedmiotu z pokrywką.
 2. Otwory są wykonane po bokach butelki.
 3. Rolkę papieru wkłada się na szpikulec i wkłada do butelki.
 4. Wzór jest po prostu zawieszony na uchwycie na kapslu.

Również interesujący wariant uchwytu typu zamkniętego może być wykonany z dwóch plastikowych 2-litrowych butelek. Nawet do pracy będziesz potrzebował: noża, śruby, śrubokręta, nożyczek.

 1. Butelki na dolnej stronie robią znaki (długość segmentu jest równa długości rolki papieru plus 1,5 cm). Butelki są cięte.
 2. Otwory 1-1,5 cm szerokości są cięte wzdłuż butelek (długość jest równa długości rolki).
 3. Niewielki okrągły otwór jest wykonany w pobliżu dna, naprzeciwko szczeliny, a butelka jest szczelnie przymocowana.
 4. Rolka papieru jest wkładana do plastikowego uchwytu, a taśma papierowa jest wyciągnięta przez długi otwór. Ta butelka jest zamknięta inną butelką, a szczeliny na papier muszą się zgadzać.

Ostatnio bardzo popularne stały się fajne uchwyty na papier toaletowy. Są wykonane z drewna, metalu i mogą uosabiać obraz postaci ludzkiej lub niezwykłego obiektu. Oznacza to, że taki banalny produkt staje się coraz bardziej nie tylko użytecznym przedmiotem, ale także ozdobą łazienki.
Obejrzyj film: 10 najciekawszych uchwytów na papier toaletowy (Luty 2020).

Загрузка...