Parapet ze sztucznego lub naturalnego kamienia, akryl lub kwarc - Dom i styl - 2021
Dom i styl

Parapet kamienny: niezawodna szlachta (23 zdjęcia)

Pin
Send
Share
Send
Send


Renowacja wnętrza, właściciele domów są często zmuszeni do rozwiązania problemu z parapetem. Standardowy plastik nie jest lubiany przez wszystkich, ale są też inne opcje. Zawsze wyglądaj na parapety wykonane z kamienia.


podokonnik-iz-kamnya-nadezhnoe-blagorodstvo-23-foto


podokonnik-iz-kamnya-nadezhnoe-blagorodstvo-23-foto-2

Sztuczny kamień

Najczęściej kamień odlewany otrzymuje się z trzech elementów:

 • wypełniacz mineralny;
 • barwnik;
 • żywica.

Po połączeniu tworzą trwały, odporny termicznie materiał. Zamrożony monolit jest dokładnie wypolerowany, po czym progi ze sztucznego kamienia są praktycznie nie do odróżnienia od analogów naturalnego materiału.

Struktura sztucznego analogu nie zapewnia porów i szwów, dlatego pojawienie się mikropęknięć, grzybów, bakterii, uwalnianie szkodliwych substancji jest wykluczone. Ponadto parapety ze sztucznego kamienia nadal mają wiele pozytywnych cech konsumenckich:

 • bardzo silny, trwały;
 • odporny na słońce, wilgoć, domową „chemię”, inne agresywne wpływy;
 • dużo łatwiejszy naturalny;
 • ogrzać i utrzymać ciepło, dzięki czemu pokój jest przytulny;
 • możliwa jest niemal nieograniczona paleta kolorów i odcieni;
 • wszelkie wady powierzchni (wióry, pęknięcia, zarysowania) można łatwo wyeliminować za pomocą specjalnego związku;
 • bezpretensjonalny w pielęgnacji, higieniczny: powierzchnia jest całkowicie oczyszczona z brudu, nie wchłania wilgoci, zapachów.

Ludzie z kreatywnymi pytaniami docenią możliwość stworzenia nieutwardzonej masy produktu o dowolnym kształcie i kolorze, przeplatanej muszlami, szkłem, fragmentami lustra i kamieniami.
podokonnik-iz-kamnya-nadezhnoe-blagorodstvo-23-foto-5

Wady

Na tle takich zalet sztuczny materiał ma wady. Najważniejszą rzeczą jest nietolerancja ciepła. Podgrzane przedmioty zostawiają plamy na parapecie, których nie można usunąć.

Gatunki

Rynek prezentuje produkty z kilku rodzajów sztucznego kamienia.

Akryl

Najpopularniejsza, składa się z tej samej żywicy i wypełniaczy. Parapety z kamienia akrylowego mogą mieć dowolny kształt i kolor, gwarantując wyjątkowy design.


podokonnik-iz-kamnya-nadezhnoe-blagorodstvo-23-foto-6


podokonnik-iz-kamnya-nadezhnoe-blagorodstvo-23-foto-7

Poliester

Tańsze, problematyczne w obróbce, dlatego parapety ze sztucznego kamienia o tym wyglądzie są wyłącznie prostokątne. Żywica, która jest jej częścią, ma szczególny zapach, który nie znika natychmiast.

Kwarc

Aglomerat składa się prawie w całości z naturalnych wypełniaczy: naturalnego kwarcu i dodatków dekoracyjnych. Kwarc zapewnia doskonałą wydajność: kwarcowy parapet kamienny jest estetyczny, odporny na uszkodzenia mechaniczne i atak chemiczny.

Parapety z kamienia naturalnego są drogim atrybutem, zamożni ludzie, którzy mogą sobie na to pozwolić, lub ci, którzy kategorycznie nie akceptują żadnych syntetyków i dążą do tego, aby wszystko było naturalne za wszelką cenę.

Cnoty

Kamień naturalny jest najlepiej dostosowany do roli parapetu, ponieważ ma wszystkie niezbędne cechy do tego:

 • zwiększona trwałość, w rezultacie, czas działania jest nieskończony w porównaniu z innymi materiałami;
 • odporność na wilgoć, ultrafiolet, chemię, nieprawidłowe temperatury i ich różnicę;
 • łatwa pielęgnacja: każdy brud można oczyścić;
 • barwnik też nie jest straszny: po prostu nie wchłania, nawet nie pozostawia śladu;
 • czystość środowiska i bezpieczeństwo.

Nieruchomości konsumenckie uzupełnia estetyka: wszystko z kamienia naturalnego wygląda drogo i jest godne szacunku. Takie rzeczy we wnętrzu natychmiast ogłaszają wysoki status właściciela.

Parapety kamienne nadają się do kreatywnych lub rozproszonych natur: nic się z nimi nie stanie, jeśli właściciel przypadkowo umieści na nich gorące żelazko lub ekspres do kawy, ale tworzywa sztuczne nie wytrzymają tego.


podokonnik-iz-kamnya-nadezhnoe-blagorodstvo-23-foto-12


podokonnik-iz-kamnya-nadezhnoe-blagorodstvo-23-foto-13

Wady

W materiale naturalnym nie ma tak wielu istotnych wad:

 • masywność;
 • ograniczony zakres kolorów;
 • wysoka cena.

Ta ostatnia okoliczność może być nazywana wadą tylko warunkowo: wszystko, co jakościowe, jest drogie. Opłaca się kosztem parapetów wykonanych z kamienia naturalnego, zachowując ich oryginalny, nieskazitelny wygląd przez okres kilkudziesięciu lat.

Do produkcji parapetów zastosowano kilka rodzajów kamienia.

Granit

Trwała, odporna na uszkodzenia substancja. Wszystko z niego wykonane, w tym parapety, jest trwałe, trwałe, może służyć przez wieki. Parapety granitowe wyglądają imponująco, różnią się odcieniami i ziarnistością. Takie parapety z kamienia naturalnego mają ekskluzywny wzór, który nigdy się nie powtarza.

Wybierając granit należy jednak pamiętać, że kumuluje on promieniowanie, więc kupując, należy zapoznać się z certyfikatem.


podokonnik-iz-kamnya-nadezhnoe-blagorodstvo-23-foto-15


podokonnik-iz-kamnya-nadezhnoe-blagorodstvo-23-foto-16

Trawertyn

Tajemniczy kamień, skrzyżowanie wapienia i marmuru, jest rozpoznawany przez jego charakterystyczną porowatą strukturę. Dla większej estetyki pory są wypełnione specjalnym związkiem: uzyskuje się gładką, piękną powierzchnię. Odcienie gamma: biały, żółtawy, kremowy, jasnoszary, pojawia się na brązowo.

Onyks

Półszlachetny półprzezroczysty kamień o magicznej zdolności do przepuszczania światła przez siebie. Może być stosowany we wnętrzu poprzez zainstalowanie dowolnego źródła światła pod kamiennymi parapetami okiennymi. Niesamowity efekt gwarantowany.

Wady to słaba tolerancja efektów mechanicznych i wygórowana cena.

Marmur

Najbardziej przyjazny dla środowiska, nie pochłaniający promieniowania i innych niebezpiecznych substancji. Ulubieni architekci dzięki bogatej palecie kolorów i odcieni.


podokonnik-iz-kamnya-nadezhnoe-blagorodstvo-23-foto-15


podokonnik-iz-kamnya-nadezhnoe-blagorodstvo-23-foto-19

Produkcja

Parapety kamienne wykonywane są z reguły na indywidualne zamówienie. Procedura jest standardowa:

 1. szkic projektowy (niezależnie lub z pomocą projektanta);
 2. zadzwoń do mierniczego;
 3. tworzenie rysunków;
 4. wybór kolorów i tekstur;
 5. wycięcie parapetu z pojedynczego arkusza lub zebranie i sklejenie oddzielnych fragmentów z kompozycją specjalnie dobraną w kolorze, której nadmiar jest usuwany przez młyn.

Wypolerowana i wypolerowana tablica jest gotowa do instalacji na przygotowanej stronie.

Montaż parapetu kamiennego odbywa się na dwa sposoby.

 1. Naprawiono poprzeczne usztywnienia na konstrukcji. Pozostałe puste przestrzenie są wypełnione pianką.
 2. Parapet montuje się na betonowym jastrychu. Dodatkowo zapinane na wsporniki.

Obie metody wymagają zaangażowania specjalisty, amator jest niepożądany.

We wnętrzu

Parapety kamienne harmonijnie łączą się z drewnem, ceramiką, szkłem, witrażami.

Równie udany jak niezależny mebel lub dodatkowa ogólna sytuacja z kamienną podłogą, umywalką, blatem.

Królem wnętrza jest marmur. Lekkie delikatne odmiany ozdobią łazienkę, sypialnię w romantycznym stylu, uzupełnią plastikową osłonę okien. Kolorowy kamień uszlachetni gabinet, salon, jadalnię, kuchnię, drewniane ramy okienne.

Oprócz klasycznego prostokąta marmurowego parapetu może być okrągły lub owalny. Jest nie tylko piękna, ale także bezpieczna, zwłaszcza jeśli w domu są dzieci.

Musisz być przygotowany na to, że elegancki marmurowy parapet radykalnie zmieni wnętrze. Może być konieczne „podciągnięcie” do poziomu szlachetnego kamienia.

Lepiej jest kupić materiał bezpośrednio od producenta. Pozwoli to uniknąć niespodzianek podczas instalacji, ponieważ zdjęcie na stronie nie jest w stanie odpowiednio odtworzyć osobliwości koloru i tekstury kamienia.

Przygotowując się do rozłożenia znacznej kwoty na produkt wykonany z kamienia naturalnego, w każdym przypadku wymaga się zaświadczenia potwierdzającego: nowoczesna technologia pozwala produkować tańsze syntetyczne odpowiedniki kamienia, nie do odróżnienia od drogich naturalnych.

Obejrzyj film: Jak zamontowałem pierwszy parapet w swoim życiu? Nic trudnego. Zrób to sam # (Może 2021).

Загрузка...

Pin
Send
Share
Send
Send