Jak wybrać muszlę klozetową dla domu prawidłowo wiszącego z instalacją lub podłogą, która to firma jest lepsza, porady specjalistyczne - Dom i styl - 2022
Dom i styl

Jak wybrać toaletę: podstawowe parametry

Pin
Send
Share
Send
Send


Naukowcy opracowali statystyki, według których około 5 lat swojego życia osoba spędza w pokoju toaletowym, a naturalną potrzebą ludzi we współczesnym świecie jest wygoda i wygoda. Jak wybrać dobrą toaletę w tak szerokiej gamie produktów sanitarnych? Najczęściej kupujący zwraca uwagę na projekt urządzenia, jednak jest to ważne, ale dalekie od jedynego kryterium wyboru. Kupując fajans sanitarny do mieszkania, powinieneś zwrócić uwagę na inne niuanse: producenta, kształt i wielkość muszli klozetowych, specyficzne cechy i wiele więcej.

Kiedy dana osoba staje przed pytaniem, jak wybrać toaletę do domu, idzie do kanalizacji i, opierając się na radach konsultanta, wybiera najlepszą opcję. Jednak wielu sprzedawców próbuje sprzedawać towary odnoszące się do egoistycznych celów, dlatego ważne jest, aby niezależnie zrozumieć ten problem.

Miski toaletowe, jak każda inna instalacja wodociągowa, różnią się rodzajem projektu, rodzajem mocowania, produkcją materiału, kształtem i rozmiarem. W małych mieszkaniach popularna jest toaleta z kompaktową instalacją, a duże modele z dużymi zbiornikami nadają się do domów na wsi.

Toalety są podzielone na podłogę i wiszące, każda z nich ma swoje zalety i wady. Urządzenia do podłogi są uważane za klasyczną wersję i są najczęściej kupowane. Mają kilka zalet:

  • konstrukcja nie musi być umieszczona przy ścianie, drenaż wody i ścieków można przeprowadzić za pomocą rur i pofałdowań;
  • łatwy do naprawy i konserwacji, ponieważ wszystkie części są na zewnątrz;
  • Koszt takich toalet poniżej.

Wady obejmują rozmiar i rodzaj mocowania. Aby zainstalować taką muszlę klozetową za pomocą śrub i zaprawy cementowej, potrzebujesz więcej wolnego miejsca.

Dla tych, którzy chcą zaoszczędzić miejsce w toalecie i uczynić pokój bardziej nowoczesnym, nie pozostaje nic innego, jak wybrać toaletę wiszącą na ścianie. Do tego urządzenia potrzebujesz specjalnego urządzenia - instalacji. Jest to metalowa rama, która zatapia się w niszy w ścianie i jest pokryta dekoracją ścienną. System odpływu i ujęcia wody pozostaje ukryty, jest tylko wisząca toaleta i przycisk spłukiwania na zewnątrz.

Dla wielu osób kluczową kwestią jest wybór muszli klozetowej, ponieważ jest to bardzo ważny element instalacji wodociągowej. Wybór tutaj nie jest wspaniały, ale zły produkt może przynieść wiele niedogodności.

Jadąc do sklepu na hydraulikę, człowiek łatwo zgubi się w asortymencie i zapyta się, którą toaletę wybrać, aby idealnie pasował do łazienki? Aby określić rozmiar toalety, musisz zmierzyć obszar pokoju, w którym oczekuje się instalacji sprzętu, i wybrać formę - aby polegać na swoim guście.

Kształt toalet to:

  • Lejki to najbardziej higieniczne i wygodne muszle klozetowe, których otwór spustowy znajduje się w środku. Dobrze się myje, ale jest też urządzenie minus - spraye, które nic nie blokują.
  • Daszek - tylna ściana ma wybrzuszenie i nachylenie, które pozwala, aby odchody i inne odpady płynnie, ale szybko wpływały do ​​otworu odpływowego. Brak wody stojącej w takiej misce pozwala uniknąć rdzy.
  • Płytka - tylna ściana ma tzw. Półkę, na której spadają odchody. Aby całkowicie je usunąć, musisz użyć nie tylko koloru, ale także pędzla. Woda tutaj zastyga, tworząc patynę, wybierz ją tylko, aby uniknąć rozprysków.

Wymiary toalety powinny odpowiadać wielkości łazienki. Toaleta podłogowa jest lepsza, aby uzyskać standardowy rozmiar 35 cm szerokości, 70 cm wysokości i 60 głębokości. Następujące wymiary są charakterystyczne dla zawieszanej muszli klozetowej: szerokość i wysokość wynosi 35,5 cm, a głębokość wynosi 50 cm. W bardzo małych pomieszczeniach konsultanci wybierają kompaktowe muszle klozetowe o szerokości do 35 cm.

Taki problem, jak wybrać toaletę bez rozpryskiwania, dotyczy wielu gospodyń domowych. Rozpryskuje dżumę podczas korzystania z toalety i podczas spłukiwania. Aby rozwiązać ten problem, projektanci instalacji hydraulicznych opracowali unikalną technikę zapobiegającą rozbryzgom.

Duże znaczenie przy wyborze instalacji wodociągowej ma zwolnienie toalety. Jest to łącząca część muszli klozetowej z otworem na rurę lub, po prostu, szeroką rurą, przez którą zawartość miski jest wysyłana do kanału. Odpowiednio dobrane układy wydechowe pomogą uniknąć problemów z instalacją. Uwolnienie toalety to:

  • pionowo: wypływ na podłogę, odpowiedni dla bardzo niskich otworów kanalizacyjnych, które znajdują się kilka centymetrów od ściany;
  • poziomy: zainstalowany w miejscu, w którym otwór kanalizacyjny jest podniesiony względem podłogi lub w ścianie;
  • skośny: znajduje się pod kątem 45 stopni i jest podłączony do kanalizacji znajdującej się na poziomie podłogi, a także przylegającej do ściany.

Bez względu na rodzaj gniazdka, nie ma on swoich zalet i wad, a ich odmienna forma jest potrzebna tylko do wyboru toalety zgodnie z kanałem.

Pytania dotyczące wyboru deski sedesowej i wyboru pokrywy toalety są nie mniej ważne niż kształt, uwalnianie i zbiornik produktu. Od nich zależy komfort i estetyka strony.

Toaleta, którą wybiera firma, jest dość trudna do powiedzenia, ponieważ dzisiaj na rynku hydraulicznym istnieje wiele różnych marek.

Obejrzyj film: Dla jakich wartości parametru m funkcja jest rosnąca PP (Sierpień 2022).

Загрузка...

Pin
Send
Share
Send
Send