Zjeżdżalnia ścienna z szafką błyszczącą w holu lub sypialni, modele w nowoczesnym stylu z klatką piersiową i stołem, moduły ze szkłem w minimalistycznym stylu i nowoczesne, piękne opcje projektowe - Dom i styl - 2022
Dom i styl

Slajd - idealna optymalizacja przestrzeni życiowej (24 zdjęcia)

Pin
Send
Share
Send
Send


Tego typu meble szafkowe, jak ściany, pojawiły się w ostatnim stuleciu, a dziś są nadal bardzo popularne. Prowadnice ścienne o wysokiej funkcjonalności zapewniają projektantom więcej możliwości w projektowaniu wnętrz pomieszczeń.

Czym jest „ściana” w klasycznym znaczeniu?

„Ściany” mogą być sprzedawane w formie już w pełni ukształtowanych zestawów, aw poszczególnych modułach klient określa wymagany zestaw i ich ilość natychmiast w momencie zakupu. Sekcje mogą mieć różną głębokość i długość. Mogą mieć szklane witryny na naczynia, moduły z barem, stojaki na telewizory, sekcje do otwartego lub zamkniętego przechowywania książek, szuflady do przechowywania ubrań. Często zawierają również szafki. Ściany mogą się różnić konfiguracją, rozmiarami, materiałem, z którego są wykonane.


stenka-gorka-idealnij-variant-optimizacii-zhilogo-prostranstva-24-foto


stenka-gorka-idealnij-variant-optimizacii-zhilogo-prostranstva-24-foto.jpeg">

Główną zaletą „ścian” jest ich pojemność: w nich można znaleźć miejsce na prawie wszystkie przedmioty.

Wśród niedociągnięć można wymienić:

 • wysoki koszt;
 • złożoność montażu;
 • ograniczone możliwości kompozycji produktu;
 • niewystarczająco skuteczne wykorzystanie użytecznej objętości dostępnej na ścianie, która z reguły zajmuje całą przestrzeń od podłogi do samego sufitu;
 • uciążliwy;
 • konieczność zakupu, aby poznać dokładnie wszystkie wymiary pomieszczenia i wziąć pod uwagę jego konfigurację (nawet przy niewielkim błędzie, mogą pojawić się poważne problemy z umieszczeniem elementów tworzących ścianę, zwłaszcza dla właścicieli małego mieszkania).

Główną cechą wszystkich slajdów jest to, że są to struktury wielowarstwowe. Moduły slajdów mogą być umieszczone na różnych wysokościach. Różnice obserwuje się również w układzie zarówno otwartych nisz, jak i całkowicie lub częściowo zamkniętych fasad, co ostatecznie tworzy pewną kompozycję z indywidualną geometrią i projektem. Podczas gdy klasyczne ściany nie mają takiej lekkości i prawie nie mieszczą się w małym pomieszczeniu (na przykład w pokoju dziecinnym).


stenka-gorka-idealnij-variant-optimizacii-zhilogo-prostranstva-24-foto-4


stenka-gorka-idealnij-variant-optimizacii-zhilogo-prostranstva-24-foto-5

Nowoczesne ściany, zjeżdżalnie są dostępne w tak szerokim zakresie, że można znaleźć odpowiednie opcje dla tych mebli do salonu i innych pomieszczeń. Na przykład zjeżdżalnia ścienna z szafą może dobrze wyglądać zarówno w przedpokoju, jak iw przedszkolu.

Wiele modeli prowadnic ściennych ma miejsce (czasem w formie cokołu, czasem w formie półki) do pomieszczenia telewizora, sprzętu wideo i systemów audio.

Producenci mebli produkują obecnie te odmiany:

 • prowadnice ścian prostych i kątowych;
 • mini slajdy;
 • modułowe zjeżdżalnie ścienne.

W sklepach można kupić gotowe opcje lub złożyć zamówienie na ich produkcję, biorąc pod uwagę rozmiary, których potrzebuje klient. Jednocześnie klient może samodzielnie określić rodzaj dekoracji suwaka, na przykład na jego życzenie można wykonać błyszczącą ścianę lub pagórek pod orzechami lub w kolorze dębu Sonoma.


stenka-gorka-idealnij-variant-optimizacii-zhilogo-prostranstva-24-foto-8


stenka-gorka-idealnij-variant-optimizacii-zhilogo-prostranstva-24-foto-9

Istnieje wiele rodzajów gotowych modułów z połyskiem i matem oraz ze szkłem w drzwiach i wkładkami lustrzanymi. Są duże ściany, małe ściany i komoda, a nawet ze stołem, dzięki czemu można złożyć dokładnie taki układ, który pasuje do wielkości nabywcy i odpowiada mu pod względem ekonomicznym. Jednak wybierając jeden z dostępnych zestawów, uzyskany slajd może nie być wystarczająco piękny, być mniejszy niż byśmy chcieli lub mieć projekt, który nie jest w pełni zadowalający lub połysk. Często, na przykład, gotowa zjeżdżalnia ścienna do telewizora jest funkcjonalnie i estetycznie w pełni satysfakcjonująca dla klienta, ale ma kilka modułów, które nie mają dokładnie odpowiedniego rozmiaru, dlatego muszą być umieszczone z dala od składu podstawowego.


stenka-gorka-idealnij-variant-optimizacii-zhilogo-prostranstva-24-foto-10


stenka-gorka-idealnij-variant-optimizacii-zhilogo-prostranstva-24-foto-11

Slajd z szafą, wykonany według szkiców klienta, będzie oczywiście kosztował więcej niż zestawiony z gotowych modułów, ale jego konstrukcja może być wyjątkowa. Takie meble zawsze pasują idealnie do przestrzeni pomieszczenia, mają pożądany układ półek lub wiszących sekcji. Wybór tej opcji jest szczególnie uzasadniony, jeśli potrzebna jest zjeżdżalnia ścienna w salonie w nowoczesnym stylu, a pomieszczenie o niestandardowych rozmiarach lub ogólny wystrój wnętrz sugeruje, że meble powinny być błyszczące, a tylko moduły o matowej powierzchni są dostępne w handlu.

Wybierając ścianę „slajdową”, musisz z wyprzedzeniem zastanowić się, jak zamontowane zostaną zawieszone moduły (jeśli są). Czy potrzebujesz zawieszonych elementów lub chcesz mieć system ramek z samodzielnymi modułami. Jeśli niektóre szafki i półki zostaną zamocowane na ścianie, należy wziąć pod uwagę ich ciężar wraz z tym, co będzie na nich (lub w nich), i wybrać odpowiednią metodę ich niezawodnego mocowania.


stenka-gorka-idealnij-variant-optimizacii-zhilogo-prostranstva-24-foto-12


stenka-gorka-idealnij-variant-optimizacii-zhilogo-prostranstva-24-foto-13

Mini slajdy

Ta opcja jest odpowiednia dla małych mieszkań, takich jak typu studio i jeden pokój. Mini-ściany są minimalistyczne w konfiguracji:

 • kilka otwartych półek lub jedna;
 • Stojak na telewizor;
 • mała szafa zainstalowana na podłodze lub zamontowana.

Szczególnie odpowiednie są mini-zjeżdżalnie w salonie w przypadku, gdy pokój ten ma niewielką powierzchnię, ponieważ z reguły dzięki niewielkim rozmiarom nadają wnętrzu salonu szczególną zwięzłość i kompletność.

Główną wadą mini-wzgórz jest ich duża zwartość, przez co nie można w nich umieścić dużej liczby rzeczy.

Slajdy tego typu są korzystnie umieszczane w dużych pomieszczeniach, a zwłaszcza w konfiguracji kwadratowej. W małych mieszkaniach podobna ściana będzie wyglądała zbyt masywnie i nie na miejscu, ponieważ sekcja narożna „wchłonie” przestrzeń z dwóch stron jednocześnie, wizualnie zmniejszając już niewielkie wymiary pomieszczenia.

Właściciele przestronnych salonów, nawet wybierając takie meble jak narożna zjeżdżalnia z szafą, z łatwością rozwiążą problem wypełnienia pustego rogu. Możesz również kupić takie slajdy dla średniej wielkości sali, jeśli nie jest to jedyny pokój w mieszkaniu.


stenka-gorka-idealnij-variant-optimizacii-zhilogo-prostranstva-24-foto-15


stenka-gorka-idealnij-variant-optimizacii-zhilogo-prostranstva-24-foto-16

Dla tego typu mebli prosty slajd jest klasykiem. To właśnie oni najczęściej wybierają taką opcję aranżacji pokoju, w której można osiągnąć maksymalną harmonię z ogólnym stylem pomieszczenia. Prosta zjeżdżalnia ścienna w dużym lub średnim pokoju jest dobrze dopasowana i świetnie sprawdzi się w przestronnych salonach. Zajmie pustą przestrzeń i ozdobi duże pomieszczenie bez efektu bałaganu.


stenka-gorka-idealnij-variant-optimizacii-zhilogo-prostranstva-24-foto-18


stenka-gorka-idealnij-variant-optimizacii-zhilogo-prostranstva-24-foto-19

Modułowy

Ten już wspomniany rodzaj wzgórz jest najbardziej praktycznym rodzajem podobnych mebli. A wszystko to dlatego, że moduły (półki, szafki itp.) Można wymieniać i uzyskać najbardziej optymalną i wygodną opcję. Jeśli zainstalujesz modułową zjeżdżalnię ścienną z szafą w salonie, po chwili możesz zmodyfikować konfigurację mebli i „odświeżyć” wnętrze pokoju.


stenka-gorka-idealnij-variant-optimizacii-zhilogo-prostranstva-24-foto-20


stenka-gorka-idealnij-variant-optimizacii-zhilogo-prostranstva-24-foto-2.jpeg">

Style ścian

Biorąc pod uwagę różne rodzaje nowoczesnych ścian, zjeżdżalnie, nie sposób nie zauważyć znaczenia ich wyboru, biorąc pod uwagę dostępność tego rodzaju mebli i pewien styl, odzwierciedlający różne kierunki sztuki projektowania.


stenka-gorka-idealnij-variant-optimizacii-zhilogo-prostranstva-24-foto-21


stenka-gorka-idealnij-variant-optimizacii-zhilogo-prostranstva-24-foto-22

Opierając się na preferencjach smakowych, możesz wybrać slajdy odpowiadające poniższym stylom.

 • Nowoczesny - dziś jest najpopularniejszym stylem. Wzgórze w stylu Art Nouveau charakteryzuje się prostotą, prostotą konturów, brakiem wygięć fasad i zaokrąglonymi półkami. Elewacje często łączą połysk i drewnianą powierzchnię, która wygląda nie tylko stylowo, ale także nowocześnie. W tym przypadku połysk uzyskuje się przez zastosowanie szkła lub powłoki lakierowej.
 • Zaawansowana technologia Takie slajdy wyróżniają się minimalizmem w demonstracji zamkniętych elementów. Są niezwykle kompaktowe, mogą zawierać tylko na przykład otwarte półki i sekcje na zawiasach. Projekt często zawiera części chromowane.
 • Klasyczny Styl ten charakteryzuje się obecnością podstawy dolnych modułów i okapów górnych konstrukcji, ozdobnych zamków, oprawionych fasad. Często są witryny sklepowe ze szklanymi zakładami.
 • Prowansja. Jest to prawie klasyczny, ale z obecnością zużytych przedmiotów, a także z wykorzystaniem motywów kwiatowych, wykonanych w stylu znanym jako „decoupage”. Charakterystyczną cechą stylu jest obecność nóg „lwa” lub klasycznej podstawy w dolnych kciukach. Zastosowanym materiałem jest drewno lub jego imitacja.
 • Styl orientalny. Takie wzgórze wyróżnia się bogactwem wystroju, powierzchnia produktów jest często zdobiona wytłoczonymi elementami, złotymi ornamentami, jasnymi kolorowymi wzorami.

Na rynku jest dziś szeroki wybór prowadnic ściennych, zarówno krajowych, jak i zagranicznych producentów. Szczególną uwagę zwraca się na modułowe włoskie i szwedzkie zjeżdżalnie, w których lusterka i konstrukcje powietrzne z minimalną liczbą przegród są często używane do wizualnego powiększenia przestrzeni, ale zjeżdżalnie z szafami, które zostały utworzone według indywidualnego projektu, nie będą gwarantowane w żadnym innym mieszkanie.

Obejrzyj film: Jak robić naprawdę DOBRE PREZENTACJE - WNOP #101 (Październik 2022).

Загрузка...

Pin
Send
Share
Send
Send