Garnki Do Kwiatów Duża Ogrodowa Glina, Beton, Tynk i Ceramiczne, Niezwykłe Plastikowe Do Kręcone Kwiaty - Dom i styl - 2020
Dom i styl

Doniczki: kompaktowy ogród w domu (32 zdjęcia)

Pin
Send
Share
Send
Send


Doniczki są integralnym elementem roślin ozdobnych. Obecnie rynek konsumencki jest reprezentowany przez szeroką gamę garnków. Wszystkie są podzielone na dwie duże grupy: do użytku wewnątrz i na zewnątrz. Wiele osób zaangażowanych w produkcję roślinną rodzi pytanie, jak wybrać doniczkę na kwiaty. Jeśli masz sprawne ręce lub jesteś kreatywną osobą, możesz zrobić doniczki własnymi rękami. Przed zakupem zbiornika określ następujące cechy:

  • Widok podłogi lub ściany (wiszący).
  • Materiał.
  • Rozmiar
  • Formularz.
  • Kolor, design.


gorshki-dlya-cvetov-kompaktnij-sad-v-dome-32-foto


gorshki-dlya-cvetov-kompaktnij-sad-v-dome-32-foto-2


gorshki-dlya-cvetov-kompaktnij-sad-v-dome-32-foto-3

Popularne materiały do ​​garnków

Doniczki do roślin wewnętrznych i do użytku na zewnątrz mogą być wykonane z różnych materiałów. Większość prezentowanych opcji jest wykonana z plastiku, ceramiki, szkła, drewna i betonu. Każdy materiał ma swoje zalety i wady.

Plastikowe doniczki lub doniczki są często używane do kwiatów na parapecie. Ten materiał jest lekki, ekonomiczny, doskonale zachowuje swój kształt i ciepło. Plastik może mieć wiele różnych konfiguracji. W przypadku kwiatów, plastikowe naczynie jest doskonałym rozwiązaniem. Roślina w takiej pojemności jest wygodna.


gorshki-dlya-cvetov-kompaktnij-sad-v-dome-32-foto.jpeg">


gorshki-dlya-cvetov-kompaktnij-sad-v-dome-32-foto-4

Doniczki z gliny są nieco droższe niż pierwsza opcja. Ta opcja jest bardziej trwała, trwała, oddychająca, zachowuje wilgoć i może być używana do różnych roślin. Elementy gliniane mogą mieć różne rozmiary.


gorshki-dlya-cvetov-kompaktnij-sad-v-dome-32-foto-5


gorshki-dlya-cvetov-kompaktnij-sad-v-dome-32-foto-6

Taki materiał jak ceramika jest estetycznie atrakcyjny i naturalny. Jedynym minusem jest kruchość. Najczęstsze donice ceramiczne na zewnątrz z tacą. Są w stanie skutecznie uzupełniać każde wnętrze.


gorshki-dlya-cvetov-kompaktnij-sad-v-dome-32-foto-7


gorshki-dlya-cvetov-kompaktnij-sad-v-dome-32-foto-8

Rośliny szklane są idealne do roślin epifitycznych. Konieczne jest wybranie takiego garnka szklanego z otworem do automatycznego podlewania. Ten warunek jest obowiązkowy. Szklane garnki są piękne i oferują szeroki wybór opcji.


gorshki-dlya-cvetov-kompaktnij-sad-v-dome-32-foto-9


gorshki-dlya-cvetov-kompaktnij-sad-v-dome-32-foto-10

Możesz także kupić oryginalne doniczki z materiału takiego jak drewno. Drewniane garnki są doskonałym rozwiązaniem dla kolorów domowych. Drzewo jest bardzo oddychające i zatrzymuje wilgoć. Nadaje się do uprawy szerokiej gamy roślin ozdobnych.


gorshki-dlya-cvetov-kompaktnij-sad-v-dome-32-foto-11


gorshki-dlya-cvetov-kompaktnij-sad-v-dome-32-foto-12

Produkty wykonane z żelaza lub betonu z paletą są głównie wykorzystywane do celów projektowych. Są dość ciężkie i często są używane jako garnki podłogowe. Wskazane jest, aby wybrać materiał na doniczkę na podstawie celu rośliny.

Obuty garnek stanie się godną ozdobą twojego wnętrza. Jeśli dla kwiatów plastikowy garnek wydaje się nudny, to zwróć uwagę na kute modele. Kute garnki lub garnki wyglądają elegancko i drogo. Są trwałe, nie blakną na słońcu i różnią się w różnych formach.

Ponadto wszystkie doniczki na rośliny są klasyfikowane na podłodze i ścianie. Ściany, zawieszone modele w większości przypadków są używane dla wspinaczy. Rośliny wspinaczkowe w takim naczyniu są najbardziej komfortowe. Doniczki te są wykonane z różnych materiałów iz reguły wyposażone w garnki.


gorshki-dlya-cvetov-kompaktnij-sad-v-dome-32-foto-16


gorshki-dlya-cvetov-kompaktnij-sad-v-dome-32-foto-17

Formularze kwiatowe

Kształt doniczek charakteryzuje się szeroką gamą opcji.

Szklane doniczki lub z dowolnego innego materiału są korzystnie cylindryczne. Faktem jest, że ta forma jest najwygodniejsza do transplantacji. Jeśli chcesz zagęścić dużą liczbę kwiatów obok siebie, kwadratowe lub prostokątne doniczki są idealne. Najbardziej niewygodne z punktu widzenia działania jest naczynie w kształcie kuli.


gorshki-dlya-cvetov-kompaktnij-sad-v-dome-32-foto-18


gorshki-dlya-cvetov-kompaktnij-sad-v-dome-32-foto-19

Takie modele są zwykle zawieszone na szkle. Ta forma jest atrakcyjna estetycznie i interesująca, ale przesadzenie kwiatu będzie dość problematyczne. Konieczne jest, aby garnek pasował do kształtu rośliny. Garnki mogą być wysokie, szerokie, płaskie, wąskie, długie itp. Znając cechy wzrostu roślin, można znaleźć najlepszą opcję.


gorshki-dlya-cvetov-kompaktnij-sad-v-dome-32-foto-20


gorshki-dlya-cvetov-kompaktnij-sad-v-dome-32-foto-21

Aby ułatwić umieszczanie, często można znaleźć kątowe, wielopoziomowe, wiszące doniczki. W przypadku roślin o płytkim systemie korzeniowym często stosuje się pojemniki na kwiaty w postaci krzyży, butów i liter C.

Standardowe nowoczesne palety są często wyposażone w automatyczny system nawadniania. Ta opcja z automatycznym podlewaniem jest bardzo wygodna, jeśli właściciel domu musi wyjechać na długi czas. W tym przypadku roślina do samodzielnego podlewania nie umrze. Pojemność z automatycznym wygładzaniem działa dzięki temu, że projekt jest zamontowany specjalny mechanizm. System automatycznego podlewania zapewnia wnikanie płynu do systemu korzeniowego przez paletę.

Na wzrost rośliny nie wpływa całkowicie taki czynnik jak kolor. Wybór garnka o określonym kolorze zależy od charakterystyki wnętrza. Kolory uniwersalne - biały, mleczny, brązowy, przezroczysty.

Jeśli wnętrze jest ścisłe i zwięzłe, wskazane jest preferowanie garnka bez zdjęć. Do wnętrza w stylu Prowansji pasują białe naczynia, fioletowe, różowe naczynia, w wieku. Nowoczesne rozwiązania projektowe, nowoczesne, hi-tech pozwalają na wykorzystanie jasnych akcentów w aranżacji wnętrz.


gorshki-dlya-cvetov-kompaktnij-sad-v-dome-32-foto-25


gorshki-dlya-cvetov-kompaktnij-sad-v-dome-32-foto-26

Zalecenia dotyczące wyboru rozmiaru zbiornika

Decydując się na kształt i kolor zamontowanej lub stojącej doniczki, musisz zadbać o dobór optymalnie odpowiedniego rozmiaru. Zauważ, że garnek nie powinien być zbyt duży.

W przypadku roślin doniczkowych przed przesadzeniem lepiej wybrać pojemnik, który będzie o 1-2 centymetry większy niż poprzedni. Jeśli zbiornik jest bardzo duży, z czasem gleba zacznie się utleniać, a roślina umrze.

Donice uliczne z reguły mają duże parametry i objętości. Są one przeznaczone głównie do uprawy drzew. Takie doniczki ogrodowe są głównie wykonane z mocnych i trwałych materiałów: kamienia, gliny. Duży garnek jest doskonałym miejscem do przechowywania potężnego systemu korzeniowego, dzięki czemu bagażnik będzie bardziej stabilny.


gorshki-dlya-cvetov-kompaktnij-sad-v-dome-32-foto-27


gorshki-dlya-cvetov-kompaktnij-sad-v-dome-32-foto-28

Wysokość doniczki należy dobrać na podstawie wzrostu samej rośliny. Doniczki do wspinania się na kwiaty często wymagają użycia pojemników ściennych o niskim kształcie i niewielkich rozmiarach.

Jeśli masz wolny czas w swoim arsenale, możesz samodzielnie wykonać niezwykłe doniczki. Pokazując kreatywność i pomysłowość, możesz zrobić zwykłe garnki wyłącznie. Zastanów się, jakie są podstawowe sposoby i sposoby przygotowania garnka na kwiaty:

  • Wytwarzanie roślin na kwiaty z plastikowych butelek. Może być zawieszony lub produkty podłogowe. Jest to świetna opcja dla kwiatów balkonowych. Weź zwykłą plastikową butelkę, odetnij szyję do pożądanego poziomu. Plastik można ozdobić tkaniną, farbami itp.
  • Doniczka balkonowa z metalowymi puszkami. To jest budżetowy sposób. Banki trzeba umyć, pozbyć się naklejek. Pojemnik malujemy farbą akrylową o żądanym kolorze. U dołu brzegów robią dziury z gwoździami i młotkiem. Garnek będzie bardzo elegancki i będzie świetnie wyglądał na balkonie.
  • Garnek wykonany z gipsu. Techniki wytwarzania pojemnika gipsowego są podobne do procedury cementowej lub betonowej. Aby pracować, musisz uzbroić się w gips, plastikowe pojemniki różnych rozmiarów i wody. Bierzemy duży zbiornik i smarujemy go olejem. Następnie w tej pojemności umieściliśmy naczynie o mniejszych parametrach. Odsłonić nowy poziom i wylać tynk. Teraz musisz poczekać, aż zbiornik gipsowy stwardnieje. Garnki gipsowe wyglądają bardzo elegancko. W podobny sposób można wykonać pojemniki betonowe.
  • Stylowy garnek gałęzi drzew. Taki zbiornik nadaje się do domków, balkonów lub wnętrz w stylu domków letniskowych. Musisz wziąć dowolny pojemnik o żądanym rozmiarze i wokół niego, aby przyciąć gałęzie. Fix gałęzie mogą być klejone. Tak wykonane garnki wyglądają skutecznie. Możesz wykonać ciekawe wykończenie z dowolnego dostępnego materiału.

Przy zakupie naczynia zaleca się zwrócenie uwagi na otwór w patelni. Bez tego niuansu twoja roślina może umrzeć. Po zakupie nowego garnka eksperci zalecają potraktowanie go słabym roztworem nadmanganianu potasu do dezynfekcji. Palety należy regularnie czyścić, od czasu do czasu odprowadzając wodę.

Pin
Send
Share
Send
Send