Szafa w narożnym narożniku lub zabudowana, wąska konstrukcja coupe z lustrem w korytarzu, huśtawka z antresolą w klasycznym stylu, nowoczesne meble z wenge - Dom i styl - 2020
Dom i styl

Szafa na korytarzu - maksymalny komfort w minimalnej przestrzeni (123 zdjęcia)

W korytarzu zwykle spędzasz mało czasu. Jednak nawet jego skromne parametry nie powinny przeszkadzać w tworzeniu harmonijnej atmosfery i stylu stylowego wnętrza. Wybierając sytuację na korytarzu, przede wszystkim zaczynają się od wymiarów pomieszczenia. W przypadku pokoju o skromnych rozmiarach zaleca się dbanie o poszczególne meble, aw przestronnych salach można podnosić zestawy modułowe. Tradycyjny zestaw mebli: szafa w przedpokoju, komoda, taboret lub wyściełany stołek.


Podstawowe wymagania dotyczące szaf:

 • niezawodność - ponieważ meble są stale używane nie tylko przez właścicieli, ale także przez gości. Wszystkie elementy konstrukcyjne muszą być zaprojektowane do długotrwałej, bezpiecznej pracy;
 • funkcjonalność - użyj oddzielnych półek, urządzenia powinny być wygodne i wygodne. Szafy powinny być zaprojektowane w taki sposób, aby dostęp do półek był łatwy;
 • ergonomia - produkty zajmują mało miejsca, pozwalają szybko zawiesić / usunąć ubrania.

Producenci oferują dość szeroką gamę mebli. W przypadku kwadratowego korytarza łatwo jest wybrać odpowiedni model fabryczny i zamówić dowolne wykończenie drzwi. Jeśli pomieszczenie ma niestandardowy kształt (korytarz silnie wydłużony, wiele drzwi wychodzi na korytarz) lub parametry kompaktowe, wówczas trzeba zamówić indywidualny model.Szafa przesuwna: wersje, krótki opis

Meble na korytarz stały się już najbardziej popularne, ponieważ wewnątrz szafek znajdują się wygodne miejsca do przechowywania ubrań, butów i czapek. Dzięki drzwiom przesuwnym takie konstrukcje są doskonałym rozwiązaniem dla małych przestrzeni, ponieważ nie jest wymagana dodatkowa przestrzeń do otwarcia zaworów. Modele są wbudowane lub obudowane. Najwygodniejszy jest hall z szafą, umieszczony w niszy. Jeśli wydasz drzwi w tonie ścian, sprawa stanie się prawie niewidoczna.


Różnorodność pomysłów szaf w korytarzu spowodowanych dużą liczbą opcji projektowych dla skrzydeł drzwiowych. Najczęściej produkty są wyposażone w dwa lub trzy płótna, które są przesuwane w lewo i prawo za pomocą specjalnych rolek. Jeśli szafka z lustrem na korytarzu jest wykonana na zamówienie, nie zaleca się instalowania drzwi o szerokości większej niż 1 metr, ponieważ trudno będzie się poruszać, a akcesoria mogą szybko się zepsuć.
Do ozdabiania frontów drzwi do szaf stosowane są różne materiały: lustra, witraże, matowe szkło, plastik, drewno. Dekoracja liści jest nie tylko ważnym elementem wnętrza, ale może również wizualnie zmienić geometrię przestrzeni. Lustrzana szafa w holu wizualnie rozszerza przestrzeń, dodaje światła do pomieszczenia.

Projekt garderoby na korytarzu powinien odpowiadać wnętrzu pomieszczenia, więc oryginalne modele wykonane z drewna lub materiałów imitujących drewnianą fakturę (wenge, dąb) doskonale wpisują się w minimalistyczny styl. Szafa z lustrem w hali w nowoczesnym stylu wykonana jest głównie z MDF i wyróżnia się gładkimi błyszczącymi powierzchniami. Przy wyborze odcienia mebli preferowane są odcienie bieli, czerni i szarości.

Głębokość szafy 60 cm jest uważana za standard (w oparciu o szerokość wieszaka na ubrania). Jednak w przypadku małych pomieszczeń można zamówić szafę w hali o głębokości 40 cm, po prostu pręt do rzeczy, które należy zainstalować poprzecznie, a nie podłużnie. W zależności od kształtu i wielkości pomieszczenia można umieszczać projekty różnych typów.Konstrukcja narożna

Często w małym korytarzu z wąskim korytarzem nie można postawić zwykłych mebli. Doskonałym rozwiązaniem tego problemu jest narożna szafka na korytarzu. Jednocześnie aktywowana jest „martwa” strefa narożna i więcej wolnego miejsca pozostaje w pomieszczeniu. Możesz zainstalować różne formy szafki narożnej w korytarzu.

 • W kształcie litery L - model składa się z kilku ściśle połączonych szafek, ma boczne ściany i sufit. Szafy mogą być rozmieszczone symetrycznie względem kąta lub mieć różne długości. Świetnym pomysłem jest narożny hol wejściowy z szafą podzieloną na dwie strefy: jedna wyposażona jest w otwarte półki, wieszaki na ubrania, miękkie siedzisko, a druga jest pokryta fasadami.
 • Trójkątna szafa narożna w korytarzu w pewien sposób przypomina wbudowaną konstrukcję, ponieważ nie ma ścian bocznych.
 • Trapezowy - przypomina kątowy model mebli, ale po bokach dodatkowo umieszczone są otwarte półki.


Charakterystyczna cecha modeli narożnych - drzwi mogą mieć różne kształty: proste, wklęsłe, wypukłe. Narożna szafka narożna wygląda oryginalnie i przyczynia się do racjonalnego wykorzystania przestrzeni w pomieszczeniu. W przypadku małych pomieszczeń wskazane jest wybranie płótna wklęsłego wewnątrz szafki, aw przestronnych korytarzach, wypukłe okiennice znacznie zwiększą powierzchnię szafki.

Wbudowane modele

Takie produkty są rozmieszczone w niszach lub osadzone w ścianie, w rogach. Wbudowana szafa w korytarzu nie ma ścian bocznych, dachu, a zatem pod względem materiału jest bardzo korzystna. Takie meble pozostawiają maksymalną ilość wolnego miejsca w pomieszczeniu, co jest ważne dla korytarzy o niewielkich rozmiarach. Przestronność szafy zależy od wielkości niszy, a ilość i położenie półek jest dobierana indywidualnie.


Produkty do ciała

Takie modele mają ściany, dach i podłogę. Wąska szafa na korytarzu niewielkiego obszaru będzie najlepszym wyborem. Szczególna zaleta takich przedmiotów - łatwo je zmienić. Korytarze w korytarzu z szafą lepiej wybrać modułowe. W tym przypadku możesz kupić minimum inne meble i urządzić wszystko harmonijnie w pokoju.
Szafa na korytarzu

Takie zwykłe modele idealnie pasują do wnętrz różnych stylów. Jasna klasyczna szafa w korytarzu, wykonana z drewna, uzupełni wystrój w stylu skandynawskim lub Prowansję.

Aby meble były wygodne w użyciu, zaleca się instalowanie wąskich produktów z wąskimi drzwiami. Takie produkty, takie jak kanistry, zajmują niewiele miejsca, można je łatwo przestawiać i można je zainstalować w rogu lub tuż przy ścianie.


Treść wewnętrzna

To właśnie funkcjonalność szafy decyduje o jej funkcjonalności, dlatego przy wyborze półek i przegród należy wyraźnie przedstawić listę rzeczy, które będą w niej przechowywane. Szafa w małym korytarzu ma zwykle standardowy zestaw systemów mocujących:

 • otwarte półki do 32 cm;
 • szuflady / kosze;
 • pręty do odzieży wierzchniej znajdujące się na dostępnej wysokości lub pantografy do wygodnego zawieszania przedmiotów umieszczonych na górze;
 • przesuwne półki na buty;
 • wieszaki na szaliki.

Montowanie szaf z antresolą na korytarzu ma sens do przechowywania rzeczy rzadko używanych lub do składania ubrań poza sezonem.

Aby wybrać odpowiednią nowoczesną szafę, należy wziąć pod uwagę potrzeby rodziny i parametry korytarza.
Obejrzyj film: pomysł na szafe (Styczeń 2020).

Загрузка...