Przedpokój z Coupe w kolorze Wenge dla małego korytarza, z lustrem, półką na wieszak i buty, przykłady projektów w różnych stylach - Dom i styl - 2020
Dom i styl

Hala kolorów Wenge: popularne rozwiązania stylistyczne (20 zdjęć)

Pin
Send
Share
Send
Send


Korytarz w kolorze wenge to idealne rozwiązanie do projektowania klasycznego lub nowoczesnego pokoju. Kolor wenge jest wyjątkowy, ponieważ nie ma precyzyjnej definicji i wygląda luksusowo. Może być brązowy ze złotymi odcieniami, ciemnobrązowy z czarnymi żyłami, a nawet mleczny. Ten kolor drewna charakteryzuje się wyjątkowym pięknem.


prihozhaya-cveta-venge-populyarnie-stilevie-resheniya-20-foto


prihozhaya-cveta-venge-populyarnie-stilevie-resheniya-20-foto-2

Dzisiaj na rynku konsumenckim istnieje szeroki wybór mebli w korytarzu pod wenge. Jest to analogowe, budżetowe i stylowe rozwiązanie dla Twojego mieszkania lub domu. Bogaty kolor mebli nadaje pomieszczeniu powagi i stylu. Ponadto, według psychologów, ciemny kolor służy wewnątrz jako dodatkowe źródło komfortu i przytulności.


prihozhaya-cveta-venge-populyarnie-stilevie-resheniya-20-foto-5


prihozhaya-cveta-venge-populyarnie-stilevie-resheniya-20-foto-6

Udane rozwiązania dla połączenia koloru wenge we wnętrzu

Wyjątkowy kolor wenge może z łatwością zmieścić się w szerokiej gamie decyzji dotyczących stylu. Kolor wenge daje możliwość uzyskania arystokratycznego projektu, wypełnionego nutami nowoczesności. Pamiętaj, wybierając meble o danym kolorze, ważne jest prawidłowe zaprojektowanie projektu, aby wszystkie jego elementy były spójne. Kolor wenge we wnętrzu w większości przypadków wygląda dość surowo, ale można go łatwo rozcieńczyć dużą ilością jasnych odcieni.

Gra kontrastów to świetne rozwiązanie. Odpowiednie będą kombinacje wenge i jasnych, jasnych tonów. Aby lepiej pokazać głębię koloru, wskazane jest, aby preferować różnorodne stylowe akcesoria. Na przykład połączenie wenge i białego, mlecznego dębu, przezroczystych eleganckich wazonów na stole, złote dodatki wygląda bardzo elegancko.

Kontrastowe połączenie wenge i dębu mlecznego jest bardzo popularne i modne. Wnętrze wykonane w tym stylu będzie jasne i niezapomniane. Jeśli korytarz jest mały, to jeśli chodzi o dekorowanie przestrzeni, trudno jest znaleźć wiele opcji. Małe korytarze wenge wymagają racjonalnego wykorzystania wolnej przestrzeni. Kombinacja ciemnych i jasnych desek, a mianowicie wenge i mlecznego dębu, wygląda poza pudełkiem i oryginalnie. Taki korytarz wenge z mlekiem będzie doskonałym rozwiązaniem dla każdego stylu, od klasycznego po awangardowy.


prihozhaya-cveta-venge-populyarnie-stilevie-resheniya-20-foto-9


prihozhaya-cveta-venge-populyarnie-stilevie-resheniya-20-foto-10

Możesz dodać ozdobne podświetlenie korytarza w kolorze wenge, używając kolorowych obrazów, paneli, świeżych kwiatów, oryginalnych zegarów ściennych itp. Połączenie elementów wenge i wikliny (koszy, butów, pudełek itp.) Wygląda oryginalnie i kreatywnie.

Należy pamiętać, że wykorzystanie korytarza w kolorze wenge oznacza użycie dużej liczby naturalnych powłok. Nowoczesne materiały mogą być używane, ale czasami. Zaleca się stosowanie jak najrzadziej takich materiałów jak tworzywo sztuczne, akryl.

Kolorowe wenge modne i ujmujące. Szczególnie projektanci zalecają preferowanie palet w odcieniach jasnożółtym, kawowym, bielonym, mlecznym i kość słoniowym. Oryginał wygląda wenge i bielony dąb. Nie zaleca się również używania innych tekstur drewna. Doprowadzi to do utraty atrakcyjności luksusowego koloru wenge.

Szczególną uwagę zwraca się na oświetlenie. Zaleca się zwrócenie uwagi na stopień oświetlenia pomieszczeń sąsiadujących z korytarzem. Żyrandole lepiej wybrać w odcieniach matowych. Jeśli sufity są niskie, światło nie powinno być skierowane w dół. Wizualnie można zwiększyć przestrzeń, jeśli lampy są zainstalowane w rzędzie.

W wystroju korytarza w kolorze wenge często używana jest nisza. Jeśli je podświetlisz, przestrzeń będzie wyglądać nietypowo. Sufit może być oświetlany za pomocą reflektorów lub wiklinowych odcieni. W obecności dużej liczby luster w korytarzu konieczne jest użycie jednolitego światła, które nie tworzy cienia.


prihozhaya-cveta-venge-populyarnie-stilevie-resheniya-20-foto-12


prihozhaya-cveta-venge-populyarnie-stilevie-resheniya-20-foto-13

Rodzaje korytarzy wenge

Korytarze na korytarz mogą być wykonane w najbardziej zróżnicowanym stylu (od klasycznego do awangardowego), więc nie będzie żadnych dodatkowych trudności w wyborze właściwego modelu. Możesz kupić wąskie lub szerokie modele z lustrem, wyposażone w pojedyncze lub podwójne drzwi. Wersje korytarzy są bardzo wygodne i funkcjonalne, w których znajdują się półki na buty, torby, parasole i szeroką gamę akcesoriów.

Jeśli chcesz zrobić racjonalne wykorzystanie przestrzeni, doskonałym rozwiązaniem dla Twojego mieszkania będzie korytarz w kolorze wenge. Obecnie szafy można kupić w trzech typach. Mogą być osadzone. Ta opcja obejmuje instalację mebli w niszy. Otwieranie i zamykanie drzwi wenge odbywa się za pomocą rolek i prowadnic. Bardzo często garderoba ustawiona na terenie dawnej spiżarni.


prihozhaya-cveta-venge-populyarnie-stilevie-resheniya-20-foto-14


prihozhaya-cveta-venge-populyarnie-stilevie-resheniya-20-foto-15

Drugą popularną opcją jest narożny przedział korytarzowy. Jeśli masz niewykorzystane miejsce w rogu, to rozwiązanie jest idealne. Innym popularnym korytarzem jest zastosowanie promieniowych szaf przesuwnych. Przednia część takiego korytarza jest zakrzywiona. Ściany boczne mogą mieć również zaokrąglone krawędzie. Szafy idealnie pasują do korytarza, wykonane w kolorze wenge.

Integralnym elementem każdego korytarza jest pachołek. Szafka na buty, a także wieszak i lustro odgrywają ważną rolę w pokoju. Umożliwia porządkowanie butów w uporządkowany sposób, oszczędzając pokój z domu. Obuvnitsa pomaga rozładować przestrzeń na korytarzu, aby zapewnić niezbędne warunki do przechowywania butów. Obuwie - jest to brudny i zakurzony element garderoby, który zaleca się trzymać z dala od innych rzeczy.


prihozhaya-cveta-venge-populyarnie-stilevie-resheniya-20-foto-16


prihozhaya-cveta-venge-populyarnie-stilevie-resheniya-20-foto-17

Pudełko na buty może być otwarte lub zamknięte w postaci małej szafki. Również dzisiaj możesz kupić tego rodzaju pudełka na buty, tak wąskie. To świetne rozwiązanie dla małych korytarzy. Takie modele pudełek po butach są wąskie i wysokie, wyposażone w składane półki. Przechowywanie butów w tym przypadku odbywa się w pozycji pionowej. Najlepiej jest wybrać modele półek na buty, w których, w razie potrzeby, można zmienić odległość między półkami. Dzięki temu można łatwo przechowywać buty o różnych rozmiarach.

Krawężnik w korytarzu może być bardzo zróżnicowany. Możesz kupić wąski lub szeroki model. Nowoczesny cokół na korytarzu może być z lustrem. Ta opcja jest praktyczna i wygodna w użyciu. Lustro, wieszaki w połączeniu ze stojakiem na buty, wyglądają elegancko i stylowo. Integralnym elementem i doskonałym dodatkiem do komfortu mogą być również szafki na telefon z siedziskiem lub sofą.

Trudno sobie wyobrazić korytarz wenge bez wygodnego i praktycznego wieszaka na wiele ubrań. Dzisiaj wieszaki mają szeroki wybór opcji. Wieszaki różnych typów są idealne do przedpokoju w stylu wenge: proste i kreatywne, wieszaki wykonane z drewna lub metalu. Hala z kombinacją koloru wenge i wieszaka z kutego żelaza zostanie wypełniona specjalnym szyk. W korytarzu wieszaki mogą być montowane na podłodze lub na ścianie.

Jeśli Twój wybór został zatrzymany na sali w stylu wenge, otrzymasz wiele korzyści podczas korzystania z mebli tego koloru.

Charakterystyczną cechą wenge jest obecność niezwykłej tekstury. Piękny i wytłoczony wzór pomaga uzyskać oryginalny kształt i wygląd. Do każdego stylu sali w kolorze wenge będziesz mógł bez trudu podnieść odpowiednie akcesoria i akcesoria. Przy wyborze korytarza wskazane jest przestrzeganie następujących kryteriów:

 • Rozmiar Konieczne jest prawidłowe dobranie rozmiaru mebla, starannie mierząc przestrzeń. Parametry muszą pasować do materiału i układu pomieszczenia.
 • Poziom funkcjonalności Sala w kolorze wenge musi być nie tylko piękna i jakościowa, ale także funkcjonalna. Odzież, obuwie, produkty do pielęgnacji i inne akcesoria powinny być kompaktowo umieszczone w małej przestrzeni. Ponadto należy zapewnić lustro, a także miejsce do wygodnego siedzenia w celu zmiany obuwia.
 • Konfiguracja funkcji. Nowoczesny hol wejściowy może składać się z innej liczby modułów. Z reguły głównym wyposażeniem jest szafa, szafka, lustro, półka na buty, wieszak.
 • Funkcje praktyczne. Meble Wenge powinny być łatwe w utrzymaniu i konserwacji. Kolor wenge jest korzystnym rozwiązaniem, ponieważ brud jest mniej zauważalny na ciemnej powierzchni.
 • Jakość mebli. Jeśli chcesz, aby zestaw słuchawkowy na korytarzu służył jak najdłużej, wskazane jest preferowanie zestawów słuchawkowych od zaufanych producentów.
 • Decyzja o stylu. Zakupione meble powinny być odpowiednie do wybranej decyzji projektowej hali.
 • Koszt Obecnie rynek konsumencki ma szeroki wybór mebli w kolorze wenge na korytarz. W związku z tym możesz łatwo wybrać opcję, biorąc pod uwagę dostępny budżet.

Niewielka przestrzeń jest niezwykle ważna dla poprawności wizualnej. Projektanci oferują dziś wiele pomysłów na to, jak sprawić, aby pokój był bardziej komfortowy dzięki korytarzowi w kolorze wenge. W tej kwestii ważne jest, aby naprawdę nauczyć się łączyć ciemne i jasne kolory. Rozważ najpopularniejsze wskazówki, aby zwiększyć przestrzeń:

 • Wykonujemy sufit i podłogę w ciemnym kolorze. Umożliwia to wizualne wydłużenie korytarza, co oznacza więcej.
 • Kolor Wenge można wybrać w dowolnym kolorze. Jeśli podłoga i sufit są ciemne, lepiej wybrać zestaw słuchawkowy w dwóch kolorach - ciemny i jasny.
 • Rozcieńczyć ciemną paletę jasnymi oryginalnymi akcentami we wnętrzu.
 • Drzwi są pożądane, aby wybrać paletę światła.

W małym korytarzu ważne jest ułożenie mebli w kolorze wenge. Zestaw mebli lepiej wykorzystać minimum. Do wygodnej obsługi korytarza wystarczy szafa, półka na buty, lustro i wieszak.

Pin
Send
Share
Send
Send