Szafa na przybory do zastawy stołowej we wnętrzu salonu, nowoczesne i klasyczne szklane kredensy i tablice, piękne narożniki białe i kredensy Wenge z drzewa - Dom i styl - 2022
Dom i styl

Prezentacja - domowe muzeum w salonie (26 zdjęć)

Pin
Send
Share
Send
Send


Główny pokój w apartamencie zasługuje na miano najbardziej luksusowego w domu. Godna dekoracja - witryny sklepowe.

Co to jest gablota wystawowa?

Nowoczesne gabloty lub po prostu gabloty, to w rzeczywistości remake popularnej niegdyś szafki i ścian, a nawet mebli z wcześniejszych epok. Trzy wieki temu każdy bogaty dom uważał za obowiązkowe paradowanie drogich, pięknych rzeczy, które podkreślały wolność finansową i wysoką pozycję właścicieli na skalę społeczną.


shkaf-vitrina-domashnij-muzej-v-gostinoj-26-foto


shkaf-vitrina-domashnij-muzej-v-gostinoj-26-foto-2

Nazwa gabloty pokazuje cechy tego mebla. Jest to szafka ze szklanymi drzwiami, za którymi półki i umieszczone na nich przedmioty są wyraźnie widoczne. Szkło sprawia, że ​​gablota jest wizualnie lekka, kompaktowa i dodaje światła i powagi całemu pokojowi, nie przeciążając go.

Prezentacja salonu ma dwie funkcje: użytkową i estetyczną. Praktyczne zastosowanie w efektywnym przechowywaniu drogich rzeczy: projekt łączy otwartość półek i ich pełną ochronę przed wpływami zewnętrznymi. Estetyka - umiejętność ich podziwiania.


shkaf-vitrina-domashnij-muzej-v-gostinoj-26-foto.png">


shkaf-vitrina-domashnij-muzej-v-gostinoj-26-foto-5

W ten sposób gabloty wystawowe są przeznaczone do przechowywania nie wszystkich rzędów, ale tylko drogich pięknych rzeczy. Szklane drzwi nie ukrywają ich, ale wykluczają przypadkowe upadki. Jest to szczególnie ważne, jeśli w domu są małe dzieci. Na półkach i przedmiotach pokrytych szkłem pył nie jest tak intensywnie osadzany, co również jest ważne.

Prezentacja we wnętrzu salonu z reguły nie jest zaśmiecona, dzięki czemu można docenić piękno każdej rzeczy. Zawartość półek wskazuje na zainteresowania, preferencje, osiągnięcia, sukcesy właścicieli domu w różnych dziedzinach. Mogą to być:

  • ekskluzywny kryształ, porcelana (zwłaszcza Meissen), inna zastawa stołowa;
  • nagrody i nagrody otrzymywane przez gospodarstwa domowe;
  • eksponaty kolekcji osobistych;
  • pamiątki z krajów odwiedzanych przez członków rodziny;
  • biblioteka.

To definiuje inny cel wizytówki: reifikacja wspomnień miłych chwil życia. Aby nie przyciemnić, potrzebujesz odpowiedniego kadrowania, to znaczy ramki. Powinien być wykonany z cennego drewna, takiego jak wenge.


shkaf-vitrina-domashnij-muzej-v-gostinoj-26-foto-8


shkaf-vitrina-domashnij-muzej-v-gostinoj-26-foto-9

Czym są okna?

Klasyfikacja takich mebli odbywa się z kilku powodów: cel, kształt, wielkość, lokalizacja.

Okna wystawowe we wnętrzu wykonują różne funkcje, które określa wewnętrzne wypełnienie.

Cokół

Taka wizytówka w salonie przeznaczona jest dla figurek. Z reguły jest niska, często szafka z wewnętrznym oświetleniem.

Gorka

Wewnątrz jest dobrze znana ściana od kilku pokoleń. Nowoczesna modyfikacja jest identyfikowana przez zaokrąglony wierzchołek lub kształt wielościanu. Składa się z kilku segmentów szafek z otwartymi półkami i szklanymi drzwiami, które otwierają się niezależnie od siebie, ale połączone w jedną całość. Zazwyczaj przechowywane są tu książki lub naczynia.


shkaf-vitrina-domashnij-muzej-v-gostinoj-26-foto-2.png">


shkaf-vitrina-domashnij-muzej-v-gostinoj-26-foto-10

Kredens

Meble wyłącznie do naczyń z półkami z drewna lub szkła. Wybór zależy od jego wagi: od kieliszków do wina po wazę.

Bufet

Klasyczna gablota na naczynia w salonie z zamkniętym dnem i szklanym blatem. Dolna część szafki wyposażona jest w szuflady lub drzwi.

Biblioteka

Zasadniczo ta sama tradycyjna ściana książkowa lub szafka. Ma mocną ramę i grube półki z litego drewna, zaprojektowane do ciężkich książek. Projekt jest zazwyczaj klasyczny, ale istnieją opcje w innych stylach.

Metoda instalacji

Podobnie jak zwykła szafka, gablota jest instalowana na podłodze jako niezależny element wnętrza, osadzony w niej, zawieszony na ścianie.


shkaf-vitrina-domashnij-muzej-v-gostinoj-26-foto-11


shkaf-vitrina-domashnij-muzej-v-gostinoj-26-foto-12

Na zawiasach

Stosuje się luźne ściany nad niskimi meblami. Aplikacja ma dwie zalety: takie okna tworzą kompletność wnętrza, dodając jej piękna. Jeśli prezentacja jest kanciasta, wygląda jeszcze bardziej oryginalnie.

Szczególnie popularny na małych przestrzeniach, gdzie rejestrowany jest każdy centymetr powierzchni. Dobre miejsce do przechowywania delikatnych eksponatów. Jednak ciężkie rzeczy nie stawiają ich.

Na zewnątrz

W ten sposób znajdują się duże modele ciężkie: biblioteka, duży kredens, ściana lub moduł kilku segmentów, z których jeden może być gablotą kątową.

Lokalizacja

Witryna może stać blisko lub blisko ściany. Nie rzadka gablota narożna lub umieszczona na środku pokoju.

Ściana

Zwykłe klasyczne okna do salonu. W pobliżu ściany znajdują się modele najbardziej wymiarowe, dla których problematyczna jest inna lokalizacja. Jeśli jest to na przykład bufet z potrawami, dla wygody kontemplacji, wnętrze jest ozdobione lustrem.

Istnieje kolejna klasyfikacja okien - w kształcie i rozmiarze:

  • duże szafki;
  • szerokie komody;
  • wąskie szafki.

Do salonu wybierane są różne opcje: duża gablota, komoda plus szafki lub połączenie jednego z drugim.

Szafa

Zwykle masywny, położony wzdłuż ściany. Jego konstrukcja obejmuje przeglądanie obiektów tylko z jednej strony. Używany do naczyń, jako biblioteka lub ściana zespolona.

Komoda

Niska szklana szafka z trzema lub wszystkimi szklanymi ścianami. Zwykle odsłonięty wzdłuż lub w pobliżu ściany. Wszystko jest w nim wyraźnie widoczne, więc wystawiane są tutaj najpiękniejsze rzeczy: egzotyczne pamiątki zza oceanu, wazony z orientalnego bazaru, antyki.


shkaf-vitrina-domashnij-muzej-v-gostinoj-26-foto-16


shkaf-vitrina-domashnij-muzej-v-gostinoj-26-foto-17

Wąska gablota

Zdarza się szkło w całości lub w części, otwarte z dwóch stron lub z jednego.

Wąskie gabloty do salonu służą jako miejsce do przechowywania małych eksponatów lub kolekcji oglądanych z jednej strony (malowane talerze, maski afrykańskie). Biblioteki są prawie zawsze wąskie: miłośnicy książek wolą umieszczać swoje bogactwo w jednym rzędzie.

Jest to również skuteczny element zagospodarowania przestrzennego:

  • dla małych mieszkań, w których salon spełnia kilka funkcji;
  • dać komfort bardzo dużemu salonowi.

Zainstalowanie wąskiej szafki inteligentnie i wydajnie podzieli przestrzeń na obszary, zapewni przegląd pięknych rzeczy, a taka różnorodność jak okno narożne pozwoli zaoszczędzić miejsce w małym pokoju.

Z czego wykonane są okna?

Rynek oferuje różnorodność jakości i kosztów materiałów ramowych i półek. Możesz wybrać meble nie tylko do gustu, ale także do możliwości finansowych.

Tablica

Najdroższy materiał ramy i półek. Przede wszystkim gabloty w stylu klasycznym wykonane są z litego drewna. Ostatnio dłoń ma kolor wenge. Ciemna wersja jest idealna dla biblioteki, jasne - wzmocnią gabloty z naczyniami.


shkaf-vitrina-domashnij-muzej-v-gostinoj-26-foto-18


shkaf-vitrina-domashnij-muzej-v-gostinoj-26-foto-19

Płyta wiórowa, MDF, fornir

Tańsze analogi drewna z nowoczesnych materiałów. Niezawodnie imituje naturalne drewno. Spośród nich najbardziej reprezentacyjny jest fornir, czyli cienki przekrój naturalnego drewna. A venge fornir jest po prostu luksusowy. O wiele tańsze niż tablica z drewna, nie wygląda gorzej.

Projekt

Oferta okien w nowoczesnym stylu, oferowana na rynku mebli, jest nieograniczona pod względem wzornictwa i wystroju. Możesz kupić lub zamówić modele do salonu, urządzone w dowolnym stylu. Przecież nowy bufet lub ściana powinny wyglądać organicznie i naturalnie na tle ogólnym, a nie dysonować wnętrzem.

Zewnętrzny

W przypadku małych lub słabo oświetlonych pomieszczeń zrobi to biała gablota. Kupuje się go także w salonie, który już ma białe meble.

W projektowaniu elewacji wykorzystywane są różne materiały, od budżetu po luksusowe drewno wenge.

Popularna opcja w formie bufetu - lakierowana płyta wiórowa, błyszcząca i chroniona przed wpływami zewnętrznymi. Droższa rama wykonana z MDF. Materiał jest traktowany folią, która czyni go trwałym, ale przyjaznym dla środowiska. Może być pomalowany na dowolny kolor, aż do imitacji metalu. Umożliwia to używanie w stylach takich jak hi-tech lub techno. Bardzo drogie, ale zawsze ekskluzywne rozwiązanie - rzeźbiona fasada z tablicy.


shkaf-vitrina-domashnij-muzej-v-gostinoj-26-foto-20


shkaf-vitrina-domashnij-muzej-v-gostinoj-26-foto-3.png">

Wewnętrzny

Jest on określony przez rodzaj i liczbę elementów przechowywanych na wyświetlaczu. Półki są najczęściej wykonane z klasycznego, szczególnie wytrzymałego szkła. Jednak technologia poszerzyła wybór, a dziś tak wiele z nich, jak szklana gablota w salonie, nie jest jedyna. Łatwo powielają go inne przezroczyste, trwałe materiały, takie jak tworzywo sztuczne lub akryl. Są to jednak opcje dla lekkich eksponatów.

Masywne przedmioty są umieszczane w szafkach z tradycyjnymi solidnymi drewnianymi półkami.


shkaf-vitrina-domashnij-muzej-v-gostinoj-26-foto-21


shkaf-vitrina-domashnij-muzej-v-gostinoj-26-foto-22

Kryształ lub porcelana zagrają w nowy sposób, jeśli wyposażysz gabloty w naczynia do oświetlenia salonu.

Podobne funkcje lustra na tylnej ścianie. To sprawia, że ​​prezentacja jest uroczysta, wizualnie zwiększa objętość szafki i jej zawartość. Jeśli gablota jest kanciasta, lustra umieszczone w niej pod kątem tworzą grę odbić.

Wystrój jest wybierany zgodnie ze stylem pokoju, od rocznika do hi-tech.

Główną zaletą szklanych okien jest to, że są one połączone z meblami wielu nowoczesnych stylów (loft, hi-tech, techno).

W salonach w klasycznym stylu harmonijne okna drewniane. Takie modele, zwłaszcza z wenge, są luksusowe, okazałe, sygnalizujące dobry smak, pewien konserwatyzm i szacunek właścicieli. Klasyki wykonane są z szerokiej gamy drogich lasów, bogato zdobionych. Naczynia oczywiście potrzebują odpowiedniego.

Obejrzyj film: Podróż do Edo. Japońskie drzeworyty ukiyo-e z kolekcji Jerzego Leskowicza spot promocyjny (Sierpień 2022).

Загрузка...

Pin
Send
Share
Send
Send