Komoda w łazience Plastikowa podłoga z szufladami, narożnymi i wąskimi wariantami dla małej łazienki - Dom i styl - 2019
Dom i styl

Komoda w łazience: kompaktowe meble o dużym znaczeniu (24 zdjęcia)

Łazienki w nowoczesnych mieszkaniach mogą być zupełnie inne: małe i duże, średnie i niestandardowe rozmiary, ale jedno pozostaje niezmienione, łazienka to nie tylko miejsce do szybkich zabiegów wodnych, czasem jest to miejsce, w którym można się zrelaksować i pielęgnować ciało.

Aby wszystkie nasze ulubione zabiegi kosmetyczne odbywały się z maksymalnym komfortem i korzyściami, pozyskujemy setki różnych słoików i butelek, wygodne myjki i szczotki. I wszystkie te małe rzeczy potrzebują miejsca. Optymalnie, gdy wszystkie produkty higieniczne są pod ręką w pobliżu lustra łazienkowego, nie będziesz musiał wykonywać niepotrzebnych czynności, na przykład podczas przemieszczania się z łazienki na molo w sypialni.To właśnie z myślą o stworzeniu tak komfortowych warunków wymyślono kredensy do łazienki. Te meble mają kompaktowe wymiary i wiele funkcjonalnych przestrzeni w postaci półek i szuflad, które umożliwiają umieszczenie wszystkich produktów higienicznych zarówno wewnątrz, jak i powyżej.Meble łazienkowe: cechy

Komody do łazienek, a także inne meble do tych warunków, mają niewielkie rozmiary, wodoodporną powłokę, funkcjonalne cechy i atrakcyjny wygląd. Oczywiście takie magazyny są wybierane głównie do przestronnych łazienek, ponieważ w istocie komoda w łazience nie odgrywa głównej roli, gdy istnieją różne konstrukcje montowane, które oszczędzają miejsce. Komoda jest przyjemnym dodatkiem, zapewniającym wygodne przechowywanie wszystkich niezbędnych rzeczy w łazience.Tak, jak wspomniano powyżej, w sklepach meblowych są głównie skrzynie do przestronnych pomieszczeń, jednak ostatnio projektanci wprowadzili również małe modele, które idealnie pasują do urządzeń sanitarnych o ograniczonej powierzchni. Te projekty zazwyczaj mają jeden rząd szuflad i mają wydłużoną wysokość. Ponadto projektanci opracowali wąską szafę na toaletę, umożliwiającą zorganizowanie przestrzeni już małego pokoju.Zalety projektowe

Podobnie jak inne funkcjonalne meble, kredensy mają kilka zalet, na które należy zwrócić uwagę kupując:

 • wysokiej jakości materiały. Wszystkie meble w łazience powinny mieć wysoką odporność na wilgoć, więc komody są zwykle wykonane z materiałów, które nie boją się rozpylonej wody;
 • kompaktowe wymiary. Najczęściej projekty nie zajmują dużo miejsca i nie mają wystających części, które utrudniają ruch w łazience. Ponadto różnorodne mechanizmy otwierania pozwalają wybrać model z niezbędnymi drzwiami, co pozwoli zaoszczędzić drogie miejsce użytkowe;
 • styl lakoniczny. Ponieważ meble te nie zawsze są obowiązkowe w łazience, często w ich projektowaniu producenci stawiają więcej znaczenia niż cokolwiek innego. Komody są wykonane we wszystkich stylach i kierunkach wnętrz i nadają się do każdej łazienki.

Reszta jest warta zwrócenia uwagi na jakość wykończeń i akcesoriów, siłę całej konstrukcji i udzielone gwarancje. Wysokiej jakości meble łazienkowe powinny wykazywać najwyższe wyniki dla wszystkich tych wymagań.

Cechy konstrukcyjne

Istnieje kilka wariantów klasyfikacji, według których można podzielić skrzynie prezentowane na rynku mebli. Wszystkie są zaprojektowane z uwzględnieniem struktury nowoczesnych łazienek, więc zawsze istnieje możliwość wyboru odpowiedniego modelu dla Ciebie.

Według rodzaju konstrukcji

W zależności od projektu i wyglądu komody istnieją dwa główne typy:

 • prosto;
 • kątowy.

Proste kredensy - ten tradycyjny projekt, podobny do kredensów używanych do przechowywania rzeczy w sypialni. Takie meble znajdują się wzdłuż wolnej ściany, mają kilka szuflad i różnych rozmiarów w głębokości, szerokości i wysokości. Proste szuflady do łazienki mogą, oprócz szuflad, mieć puste nisze, w których wygodnie jest przechowywać kosze na pranie lub różne chemikalia domowe.

Narożne skrzynie, jak sama nazwa wskazuje, są osadzone w rogu i mają bardziej oryginalny wygląd przestrzeni wewnętrznej. Ten projekt jest stosowany w łazienkach, gdzie wszystkie ściany są zajęte, a wciąż nie ma wystarczająco dużo miejsca do przechowywania rzeczy.Według rodzaju umieszczenia i montażu

W zależności od dostępności darmowej przestrzeni życiowej w łazience, istnieją dwie opcje umieszczenia komody:

 • stojąca podłoga;
 • zawieszone.

Rozmieszczenie podłóg nadaje się do dużych łazienek i jest najczęstszą opcją instalowania takich mebli w łazience. Komoda w łazience może znajdować się pod zlewem, obok lub w innym rogu. Konstrukcja może całkowicie stać na podłodze, co nie jest zbyt bezpieczne dla łazienki, ponieważ pod taką komodą gromadzi się woda lub brud, których obecność niekorzystnie wpływa na zdrowie gospodarstwa domowego. Aby uniknąć takich problemów, możesz kupić model na nogach, wykonany z metalu, plastiku lub gumy. Wygodne jest pranie pod taką komodą, a jeśli jedna z twoich ulubionych fiolek toczy się pod nią, nie będzie trudno ją zdobyć.

Podwieszone konstrukcje są przymocowane do ściany i najczęściej instalowane pod zlewem, dzięki czemu nie tylko ukrywają całą komunikację techniczną, ale także pozwalają ukryć chemię gospodarczą i inne niezbędne rzeczy. Istnieją oczywiście takie opcje projektowe dla projektu pomieszczenia, kiedy wiszące kredensy były usytuowane wzdłuż wolnej ściany. Najczęściej w takich przypadkach zawieszone są nad nimi lustra, w których wygodnie jest wyglądać, przychodząc do takiej komody, ponieważ wolna przestrzeń pod najniższą półką pozwala wygodnie ustawić nogi i cieszyć się wykonywanymi zabiegami kosmetycznymi.

Zgodnie z mechanizmem otwierania

Klasyczna wersja komody zawiera kilka szuflad ułożonych poziomo. Jednak często można również znaleźć modele podzielone na dwie sekcje: w jednej sekcji znajdują się szuflady, a druga połowa jest odpowiednia na kosz na bieliznę i ma solidne drzwi na pełnej wysokości, które można otworzyć na różne sposoby.

W każdym razie nie byłoby zbędne rozważanie możliwych opcji projektowania zewnętrznego panelu komody. Zgodnie z mechanizmem dostępu, komody do łazienek mogą być:

 • chowany;
 • huśtawka;
 • składanie;
 • coupe.

Klasyczna komoda, oczywiście, jest reprezentowana przez chowane konstrukcje, które pozwalają wyciągnąć pudełka z wszystkimi niezbędnymi rzeczami przy uchwytach. Nowoczesne szyny, wyposażone w komody, sprawiają, że ruch skrzynek jest płynny i cichy, nie wymagając dużego wysiłku. Jeśli wydaje się, że uchwyty na pudełkach zaśmiecają przestrzeń lub nie pasują do wnętrza, możesz wybrać modele bez uchwytów.

Komody wyposażone są w specjalną perforację, którą można wyciągnąć z szuflady, lub nowoczesny mechanizm, który pozwala na otwarcie klatki piersiowej przy lekkim dotyku - szuflada opuszcza się sama.

Jeśli chcesz całkowicie zaoszczędzić miejsce, możesz wybrać opcję z przedziałem drzwiowym. Ta komoda jest najmniej podobna do klasyki i nie ma szuflad, ale skład jest nadal taki sam. Drzwi poruszają się po szynach przymocowanych do półek i zapewniają dostęp do rzeczy bez zajmowania dodatkowej przestrzeni.

Składany i otwierany mechanizm otwierania jest odpowiedni dla tych modeli, w których oprócz zwykłego zestawu szuflad znajduje się również sekcja na kosz na bieliznę. Drzwi tej sekcji mogą otwierać się jak drzwi zwykłej szafki, co byłoby dopuszczalne w przypadku przestronnych łazienek. W małych pomieszczeniach klapy są odpowiednie, gdy skrzydło drzwi w dolnej części pozostaje w tym samym miejscu, a na górze z powrotem do wymaganej odległości.

Wybór mechanizmu otwierania powinien opierać się na wielkości Twojej łazienki, ponieważ, jak widzisz, wiele z nich również wymaga wolnej przestrzeni.

Funkcje funkcjonalne

Ta klasyfikacja jest najbardziej obszerna i raczej trudno jest wyróżnić główne warianty wydajności, więc porozmawiajmy tylko o najpopularniejszych.

Na przykład najczęściej w mieszkaniach miejskich można znaleźć wersję komody z wbudowaną umywalką. Takie meble wyglądają organicznie w łazience, nie zajmują dużo miejsca, ukrywają wszystkie połączenia hydrauliczne i zapewniają miejsce do przechowywania niezbędnych szczegółów. Na blacie w pobliżu zlewu można umieścić środki, z których najczęściej korzystają właściciele, a pod blatem chemia gospodarcza i wymienne ręczniki znajdą swoje miejsce. Jeśli pozwalają na to wymiary i konstrukcja komody, można również umieścić kosz na bieliznę pod zlewem.

Proste blaty są również bardzo popularne, ale są powszechnie stosowane w dużych łazienkach. Na takiej komodzie przyjemnie jest umieścić wszystkie opcje kosmetyków i innych produktów higienicznych. Duża otwarta przestrzeń pozwoli ci uporządkować problemy związane z wyborem i łatwością użycia niezbędnych rur i słoików. Ponadto wielu miłośników ekologicznych stylów projektowania wnętrz lubi mieć żywe rośliny lub małe akwaria na szczycie. Przedstawiciele flory doskonale oczyszczają powietrze w pomieszczeniu i sprawiają, że atmosfera jest bardziej odprężona, a ruch ryb w akwarium sprzyja relaksacji podczas wieczornych procedur kąpieli.

Nie mniej często są dostępne komody do łazienki z wbudowanym lustrem. Ten projekt, oczywiście, na pierwszy rzut oka wydaje się nieco uciążliwy, ale mimo to różni się przemyślaną konstrukcją, ponieważ pozwala cieszyć się zabiegami kosmetycznymi bez przemieszczania się do lustra zawieszonego nad zlewem.

I ostatnia opcja, która nie jest tak powszechna jak poprzednie trzy, ale ma również miejsce - komoda z przewijakiem. Zazwyczaj takie konstrukcje są instalowane bezpośrednio w przedszkolu, ale wiele rodzin z dziećmi preferuje lokalizację w łazience. Faktem jest, że dzięki tak dogodnej lokalizacji rodzice mają możliwość przewinięcia dziecka po zabiegach kąpielowych, a także wykonania niezbędnych codziennych czynności higienicznych w pobliżu dostępu do wody.

Pozostałe dodatkowe cechy funkcjonalne mogą być wykonane na zamówienie dla indywidualnych potrzeb gospodarstwa domowego, więc nie ma sensu ich wymieniać. Jednak nawet opcje, które już wyraziliśmy, jasno pokazują, że różnorodność strukturalna tych mebli łazienkowych nie zna granic, a każdy z pewnością znajdzie dla siebie odpowiednią opcję.

Komody w trudnych warunkach

Jak wiesz, warunki w łazience są dalekie od ideału: prawie zawsze jest wysoka wilgotność, trudna wentylacja, prawdopodobieństwo grzybów lub pleśni. Nie zapominaj, że w wielu starych domach, w których naruszone są warunki systemów komunikacyjnych w łazienkach, zimą może być zbyt zimno lub zbyt gorąco z podgrzewanych grzejników.

Biorąc to wszystko pod uwagę, wszystkie obiekty znajdujące się w takim pomieszczeniu powinny mieć wysoką charakterystykę różnych wskaźników, w tym odporności na wilgoć, dlatego najczęściej kredensy do łazienki wykonane są z takich popularnych materiałów jak:

 • plastik;
 • drzewo;
 • płyta wiórowa drewniana;
 • płyta dyspersyjna o małej frakcji (MDF).

Plastikowe komody łazienkowe

Spośród wszystkich wymienionych opcji, plastik można słusznie nazwać liderem w rankingu najbardziej odpornych na wilgoć materiałów. Jest bardzo dobrze tolerowany przez działanie wody, nie zdeformowany, nie pęcznieje. Różne plamy i plamy są usuwane z tworzywa sztucznego za pomocą standardowej szmatki.

Dostępność plastiku jako materiału na komodę sprawia, że ​​takie projekty są również najbardziej opłacalne z ekonomicznego punktu widzenia. Modele plastikowe są bardzo tanie i są sprzedawane w praktycznie każdym sklepie meblowym. To plastikowe skrzynie najczęściej spotykane w małych łazienkach, a nawet w toaletach, ponieważ zazwyczaj mają szerokość jednego pudełka. W tym samym celu - aby zaoszczędzić miejsce - takie skrzynie są najczęściej produkowane w jasnych kolorach: białym, szarym, niebieskim i jasnożółtym. Te odcienie nie przyciągają uwagi, nie pochłaniają przestrzeni i niemal łączą się z ogólną sytuacją, jeśli znajdują się w pokojach urządzonych w podobnych kolorach.

Jedyną wadą, jaką może mieć plastikowa komoda z szufladami, jest jej kruchość. Nie zaleca się ładowania ciężkich przedmiotów, budowania w zlewie i instalowania na nim lustra.

Meble z MDF

Płyty frakcji o małej dyspersji mają wyższą wytrzymałość niż tworzywa sztuczne, ale są gorsze od tych drugich pod względem odporności na wilgoć. Aby zapewnić ochronę przed wodą, skrzynie z MDF są pokryte specjalnymi związkami lub przyklejone folią ochronną. Dlatego wybierając kredensy z tego materiału, zwracaj uwagę na wszystkie możliwe punkty mocowania, zgięcia, połączenia, obszary w pobliżu uchwytów i zawiasów. Każde zamknięte miejsce w niedalekiej przyszłości stanie się niebezpiecznym przewodnikiem wilgoci, co spowoduje, że Twoje meble staną się bezużyteczne. Folia ochronna może być również dowolnego koloru, mieć rysunki dekoracyjne, ale najczęściej kupujący wybierają wzory białe i niebieskie, ponieważ najwyraźniej są uważane za klasyczną wersję.

Płyta wiórowa w łazience

Materiał ten jest najrzadziej spotykany w produkcji mebli łazienkowych, ponieważ ma najniższą odporność na wilgoć, ale mimo to ma swoich wielbicieli. Zapotrzebowanie na komodę z płyty wiórowej w niskiej cenie. Lekki i niedrogi materiał kosztuje bardzo mało pieniędzy i nadaje się do opcji tymczasowych. Jest również, podobnie jak MDF, pokryty specjalnymi kompozycjami hydrofobowymi i foliami ochronnymi. Istnieją wersje białe, niebieskie, brązowe, czarne i żółte, w zależności od wyglądu łazienki. Jednak po chwili nawet odporna na wilgoć skrzynia zaczyna się kruszyć i puchnąć, więc ta opcja jest odpowiednia tylko dla rozwiązań tymczasowych.

Meble drewniane

Ten materiał jest uważany za najbardziej elitarną i kosztowną opcję w łazience, dlatego należy zwrócić szczególną uwagę na kontrolę jego powłoki ochronnej. Dzięki specjalnej impregnacji zwiększa się wytrzymałość drewna i odporność na wilgoć, drewniana komoda wygląda szlachetnie w łazience i świadczy o dobrym smaku właścicieli. Przy odpowiedniej dbałości takie meble mogą służyć przez dziesięciolecia, nie tracąc przy tym swoich podstawowych właściwości.

Najbardziej popularny dzisiaj jest odcień wenge, jego ciemna i głęboka konsystencja doskonale pasuje do wnętrza zarówno w jasnych, jak i ciemnych kolorach, co czyni go niemal uniwersalnym. Ponadto meble w kolorze wenge wydają się nieco arystokratyczne i szlachetne, co niewątpliwie wpłynie na ogólny styl pomieszczenia.

Meble dębowe będą najbardziej trwałe, ale także najbardziej wymagające w pielęgnacji. Miększe rasy będą wymagały stałego monitorowania wilgotności w pomieszczeniu.

Połączone opcje

Oprócz materiałów branych pod uwagę przy produkcji, dostępne są również opcje łączone, gdy elementy wykonane z metalu lub szkła są zawarte w projekcie. Metal w konstrukcji komody zazwyczaj pełni funkcję ramy, do której wkładane są drewniane lub plastikowe pudełka. Ponieważ metal w warunkach wilgoci jest najbardziej podatny na korozję, jest pokryty specjalnymi związkami, ale nie gwarantuje to stuprocentowej ochrony.

Szkło jest zwykle używane tylko jako element dekoracyjny. Na przykład można z niego wykonać zewnętrzne elewacje szuflad, co zwiększy wartość estetyczną kredensu i ułatwi poszukiwanie niezbędnych rzeczy. Jeśli nie chcesz pokazywać zawartości pudeł, możesz użyć ich do projektowania szkła matowego lub kolorowego. Ta opcja będzie nie mniej atrakcyjna z estetycznego punktu widzenia. Szkło radzi sobie z wysoką wilgotnością w łazience i przyjemnie jest je oczyścić.

Demontaż komody na wszystkie możliwe parametry może być nieskończony, ponieważ każdy użytkownik dodaje coś do swojego projektu, wygodne dla niego. Główną cechą komody do łazienki jest ich funkcjonalna przestronność. Pozwalają one wygodnie umieścić wszystkie niezbędne narzędzia w łazience, ukryć nieatrakcyjną komunikację i pozostać pięknym elementem wystroju łazienki.

Obejrzyj film: RETRO KOMODA W ŁAZIENCE Budujemy dom. refreszing (Listopad 2019).

Загрузка...