Wykończenie balkonów na zewnątrz, bocznica, taras i inne materiały rękami - Dom i styl - 2020
Dom i styl

Siding lub taras: co wybrać na balkony zewnętrzne?

Pin
Send
Share
Send
Send


Chcę mieć piękny, zadbany balkon, a to powłoka (zewnętrzna) nadaje mu wykończony, atrakcyjny wygląd. Wykończenie balkonu domu zapewnia izolację, hydroizolację i ochronę konstrukcji przed obciążeniami wiatrowymi i niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi, dlatego właściwości techniczne materiałów do wykończenia balkonu na zewnątrz.

Siding - najpopularniejszy materiał wykończeniowy wykonany z polichlorku winylu. Tekstura może imitować kamień, cegłę, drewno. Według rodzaju instalacji bocznica jest podzielona na pionową i poziomą (umożliwia wybór balkonu w ogólnej architekturze budynku). Produkowane są pojedyncze, podwójne i potrójne panele (zależy to od liczby mocowanych listew).

Wymagane typy paneli:

  • „wysyłamy drewno”, powtarzając kształt deski statku. Arkusze są produkowane z podwójnym zgięciem, co zwiększa niezawodność poszycia;
  • „podwójna jodełka” imituje clapboard okładzinowy. Charakterystyczne cechy - szybki i łatwy montaż, niska waga, dodatkowe żebra usztywniające (podwójne zgięcie zamka anty-uretanowego);
  • „Blokhauz” wyróżnia się cylindrycznym profilem, przypominającym wzór ramy z bali.

Powstaje bocznica następujących parametrów: długość paneli wynosi 3050-3660 mm, szerokość 179-255 mm, grubość 1,1-1,2 mm. W obliczu loggii należy wziąć pod uwagę, że szybkość instalacji zależy od rozmiaru paneli. W przypadku długich i szerokich arkuszy fasada jest osłonięta szybciej, z mniejszą liczbą połączeń.

Prace przygotowawcze nad okładziną obejmują ocenę stanu technicznego balkonu i, w razie potrzeby, prace restauratorskie. Betonowa podstawa jest starannie czyszczona (śmieci, kurz). Jeśli w podstawie występują drobne pęknięcia, zamknij je za pomocą specjalnych mieszanek. Aby przywrócić płytę uszkodzoną wzdłuż obwodu, montuje się drewnianą skrzynię i wylewa beton. Żelazny ruszt / ogrodzenie jest obrane z łuszczącej się farby i rdzy i pokryte świeżą ochroną.

Godną alternatywą dla bocznicy przy pokryciu zewnętrznej części balkonu jest profesjonalna podłoga.

Profilowane - pokrycia dachowe ze stali ocynkowanej. Dostępne w postaci profilowanych arkuszy z powłoką polimerową. Zalety:

  • stabilność, wysoka wytrzymałość (wyposażona w specjalne usztywniacze);
  • doskonałe właściwości termiczne;
  • łatwość instalacji i niewielka waga (nie wymaga dodatkowego wzmocnienia podstawy balkonu);
  • łatwa pielęgnacja (wystarczy przetrzeć wilgotną szmatką);
  • różnorodna paleta kolorów warstwy ochronnej powierzchni;
  • atrakcyjny wygląd, rozsądna cena.

Tapicerka balkonów wykonana jest na specjalnie zaprojektowanej ramie ich profilowanych rur (zaleca się zastąpienie starych niezdatnych do użytku konstrukcji nowymi). Najprostszy sposób na schowanie skrzyni profili równoległych do ścian domu. Zaleca się, aby rama była traktowana podkładem i malowana przed korozją.

Panele siding winylowy w ciekawy sposób imitują powierzchnie drewniane (klapa, drewno). Ten projekt nadaje balkonom nietypowy i indywidualny wygląd.

Decking ma profilowany wygląd (technologia służy do usztywnienia materiału) i może wyróżniać się tylko kosztem palety kolorów.

Instalacja

Siding winylowy jest wyposażony w specjalne fabryczne otwory montażowe. Podczas instalacji proponuje się stosowanie elementów wykończeniowych w celu uzyskania estetycznego wyglądu. Ponadto montaż bocznicy nie wymaga specjalnych umiejętności.

Poszycie profilowane z litych arkuszy. Podczas montażu materiał nie jest przewidziany do stosowania specjalnych elementów wykończeniowych. Instalacja obejmuje minimum procesów.

Obejrzyj film: Poradnik instrukcja montażu Siding na ścianach domu - czyli boazeria pcv zewnętrzna (Sierpień 2020).

Загрузка...

Pin
Send
Share
Send
Send