Hydroizolacja łazienki pod płytką, jak zrobić ją rękoma w drewnianym domu, aplikacji, urządzeniu i materiałach, co jest lepszą bitumią, polimerem lub płynnym uszczelnieniem podłogi - Dom i styl - 2020
Dom i styl

Hydroizolacja łazienki: główne typy

Pin
Send
Share
Send
Send


Ze względu na zwiększoną wilgotność powietrza, stałą ekspozycję wilgoci na podłogę, ściany, a nawet sufit, łazienka narażona jest na różne szkodliwe skutki. Obejmują one pojawienie się pleśni i pleśni, rozprzestrzenianie się bakterii, które powodują nieprzyjemny zapach, a także zniszczenie materiałów ścian, podłogi i sufitu, zwłaszcza jeśli są one wykonane z drewna. Brak lub słaba wodoodporność łazienki w mieszkaniu może prowadzić do trwałych wycieków. Aby uniknąć nieprzyjemnych konsekwencji, musisz prawidłowo i dokładnie wykonywać prace związane z hydroizolacją łazienki.

Materiały hydroizolacyjne są umieszczane między powierzchniami podstawowymi pomieszczenia a dekoracyjnym wykończeniem we wszystkich obszarach, w których możliwy jest kontakt z wodą. Aby zdecydować, która impregnacja jest lepsza w łazience, należy wziąć pod uwagę jej rodzaje.

Pasty

Ten typ obejmuje materiały zwojów lub folii wykonane na bazie kartonu lub włókien syntetycznych impregnowanych bitumem. Rolka jest cięta na pojedyncze paski, układane na powierzchni i ogrzewane palnikiem gazowym, po czym materiał topi się, mocno przyklejając się do podłogi.

Aby uzyskać wysokiej jakości prace przy nakładaniu odpornej na wilgoć powłoki w łazience w domu z ramą lub w mieszkaniu, musisz wiedzieć, jaką hydroizolację wybrać dla łazienki i jak ją prawidłowo ułożyć. Tak więc najlepsza hydroizolacja łazienki jest wybierana zgodnie z zaleceniami:

  • Do układania płytek na podłożu betonowym zaleca się stosowanie pasty klejącej. Są łatwe w użyciu, wytrzymują zmiany temperatury, nadają się jako podkład do jastrychu. Najlepiej jest również stosować materiały powlekające, jeśli powierzchnia do obróbki nie przekracza 10 metrów kwadratowych.
  • Do stosowania w łazience, niezależnie od materiału wykończeniowego odpowiedniej gumy płynnej.
  • Hydroizolacja ścian łazienki jest często przeprowadzana przy użyciu kompozycji cementowo-polimerowych. Ten materiał doskonale nadaje się do układania płytek.
  • Wodoszczelność sufitu w łazience, a także ściany, można wykonać za pomocą ciekłego szkła - ta mieszanka tworzy cienką powierzchnię, która chroni przed wilgocią, grzybami, pleśnią, nie obciążając powierzchni ściany.
  • Hydroizolacja łazienki w drewnianym domu jest dogodnie wykonywana za pomocą materiałów walcowanych, a ochrona podłóg pod podłogą w łazience odbywa się za pomocą pasty klejącej.
  • Hydroizolacja płyt kartonowo-gipsowych w łazience jest przeprowadzana przy użyciu kompozycji powłokowych, na których nakłada się klej do płytek i bezpośrednio sam dachówka. Mastyka do powlekania jest również idealna do ścian gipsowych w łazience.

Zawsze można połączyć różne rodzaje materiałów. Na przykład do pokrycia dużej powierzchni podłogi stosuje się hydroizolację rolkową, a dla ścian tej samej łazienki - powłokę lub izolację płynną.

Układanie hydroizolacji

Przed wykonaniem hydroizolacji w łazience należy starannie przygotować pomieszczenie: oczyszczone z kurzu i gruzu, wolne od instalacji wodociągowych i mebli. Plamy tłuszczu i oleju są usuwane specjalnymi środkami.

Hydroizolacja podłogi i ścian w łazience drewnianego domu może łączyć nie tylko obróbkę mieszanek hydrofobowych, ale także stosowanie drewna wodoodpornego do wykańczania.

Wodoodporna płyta gipsowo-kartonowa w łazience nie jest wymagana, jeśli używasz materiału odpornego na wilgoć lub akwapaneli. Nie przepuszczają wilgoci, wystarczy wykonać obróbkę spoin za pomocą uszczelniacza lub kleju.

Pin
Send
Share
Send
Send