Oświetlenie w łazience lustra, sufitu, szafy, nisz i półek, diody i oświetlenia led - Dom i styl - 2020
Dom i styl

Oświetlenie w łazience - wykończenie wnętrza (26 zdjęć)

Pin
Send
Share
Send
Send


Łazienka ma kilka funkcji. Nie tylko układa się w porządku, ale także relaksuje w spokojnej atmosferze ciepłej kąpieli po męczącym dniu, dlatego dla każdego celu pożądane jest stworzenie odpowiedniej atmosfery i atmosfery.

Często w poszukiwaniu komfortu i harmonii kupowane są drogie materiały wykończeniowe i instalacje sanitarne. Rzadko zwraca się uwagę na nieznaczne, na pierwszy rzut oka, oświetlenie. Jednak to światło jest w stanie zaciemnić grę tekstur, podkreślić lub wizualnie zmienić geometrię pomieszczenia.


podsvetka-v-vannoj-zavershayushij-shtrih-interera-26-foto


podsvetka-v-vannoj-zavershayushij-shtrih-interera-26-foto-2

Kryteria wyboru oświetlenia

W rzeczywistości łatwo jest stworzyć odpowiednie światło w łazience, ale wskazane jest określenie lokalizacji urządzeń podczas renowacji pokoju.

Oprawy łazienkowe można podzielić na kilka typów:

  • w zależności od poziomu lokalizacji w pokoju: podłoga, sufit, ściana;
  • według lokalizacji względem powierzchni: wbudowany, otwarty;
  • w zależności od funkcjonalności obszaru instalacji: nad drzwiami, w pobliżu lustra, w szafce;
  • na typ użytej lampy: halogen, LED, żarowe, fluorescencyjne;
  • z celu oświetlenia: pracy, kierunkowe / specjalne, dekoracyjne.

Główne typy lokalizacji lamp

Łazienka o dowolnym rozmiarze wymaga odpowiedniego oświetlenia, nawet przy tradycyjnych kształtach prostokątnych / kwadratowych. Wybór obszaru roboczego w pobliżu lustra jest uważany za obowiązkowy. Jeśli pokój ma duże wymiary lub różne poziomy / podium, oświetlenie jest podkreślone.

Centralne źródło światła

Najpopularniejszą lokalizacją lampy w małym pomieszczeniu jest środek sufitu. Ta opcja może być uważana za klasyczną dla wanien kompaktowych. Chociaż jeśli wanna jest zamknięta nie przezroczystymi szklanymi drzwiami, ale z gęstą kurtyną kwiatową, w strefie kąpieli może być za mało światła, dlatego zaleca się zainstalowanie dwóch lamp, jednej bezpośrednio nad wanną. W większych pomieszczeniach centralny żyrandol jest prawdziwą dekoracją designerską. W takich przypadkach bardzo ważne jest przestrzeganie jednolitego stylu pomieszczenia i lampy.

Instalacja oświetlenia punktowego, która doskonale współgra z nowoczesnymi systemami sufitów podwieszanych, jest bardzo pożądana. Podobna opcja oświetlenia rozprowadza światło wokół obwodu pomieszczenia bez podświetlania żadnych stref. Ponadto instalacja znacznej liczby lamp rozwiązuje problem ich mocy i rozmiaru.


podsvetka-v-vannoj-zavershayushij-shtrih-interera-26-foto-2.jpeg">


podsvetka-v-vannoj-zavershayushij-shtrih-interera-26-foto-3.jpeg">

Bardzo popularna instalacja małych lamp z żarówkami halogenowymi, które są po prostu miniaturowe. Takie lampy są dwóch typów: wpuszczone i otwarte. W przypadku konstrukcji podwieszanych z wykorzystaniem wpuszczanych świateł i, co bardzo ważne, do rozmieszczenia sufitów można użyć dowolnego materiału. Światło z takich lamp jest wyraźnie skierowane na podłogę. Czasami nie usprawiedliwia to podobnego rodzaju oświetlenia, dlatego bardziej efektywne jest instalowanie lamp o regulowanym kącie obrotu lampy. Cecha konstrukcji urządzeń - używane struny przewodzące i opony. Takie lampy można instalować zarówno na suficie, jak i na ścianach, a także czyścić bez uszczerbku dla wnętrza pomieszczenia. Wyjątkowość tych lamp - powstają różnego rodzaju wizualne kombinacje odcieni i stref, podkreśla się fakturę mebli i wykończenia powierzchni. Lampy z belką prowadzącą mogą zwracać uwagę na indywidualne meble lub podkreślać detale wnętrza (ciekawe dekoracje ścienne).

Ponieważ większość powierzchni w łazience ma błyszczący wygląd, lampy w lampach charakteryzują się lekkim połyskiem (moc poniżej 5 watów). Najbardziej efektywne ze wszystkich tego rodzaju oświetlenia wygląda w szerokich obszarach, w których łazienka znajduje się w centrum, i można luksusowo podkreślić granice miejsca do wykonywania zabiegów wodnych lub pięknie podkreślić kontury instalacji wodociągowej. To oświetlenie podłogowe LED w łazience doskonale podkreśli stopnie lub wizualnie „podniesie” cokół wanny.


podsvetka-v-vannoj-zavershayushij-shtrih-interera-26-foto-7


podsvetka-v-vannoj-zavershayushij-shtrih-interera-26-foto-8

Oświetlenie ścienne

Takie kinkiety / lampy harmonijnie łączą funkcje dekoracyjne i oświetleniowe. Najczęściej są one instalowane w obszarze roboczym w pobliżu lustra, zgodnie z pewnymi zasadami:

  • źródło światła powinno być wystarczająco jasne, ale nie uderzające w oczy. Najlepszą opcją jest rozproszone światło z lamp z abażurami z matowego szkła / plastiku (jasny kolor). Preferowany jest biały odcień, ponieważ abażury innych kolorów mogą nadać refleksji nieoczekiwany ton. Modele lamp są wybierane z abażurami skierowanymi w dół;
  • Lustro ze światłem w łazience może mieć różne opcje lokalizacji lamp. Najbardziej akceptowalne modele mebli, w których lampy są zainstalowane symetrycznie po bokach. Takie rozwiązania równomiernie rozdzielają oświetlenie i eliminują niepotrzebne przejścia światła;
  • w przypadku dużych zwierciadeł jednolite oświetlenie powstaje przez zainstalowanie opraw równoległych do górnej krawędzi szyby;
  • Średnie lustro łazienkowe ze światłem jest wybierane z lampami zamontowanymi na obwodzie produktu;
  • Istnieje kilka opcji mocowania lamp: do ściany, do powierzchni lustra, do podstawy / ramy. Światła nad lustrem w łazience zwykle składają się z kilku pojedynczych lamp. Oprawy mogą być z abażurami lub bez.

Łazienka jest strefą o wysokiej wilgotności i istnieje zwiększone zapotrzebowanie na urządzenia oświetleniowe. Oprawy są instalowane z pewnym poziomem ochrony przed wilgocią (IP24), a urządzenia w pobliżu wanny powinny być niskonapięciowe - do 12 V. W odległości mniejszej niż 60 cm od wanny / prysznica niepożądane jest instalowanie lamp i gniazd.


podsvetka-v-vannoj-zavershayushij-shtrih-interera-26-foto-9


podsvetka-v-vannoj-zavershayushij-shtrih-interera-26-foto-5.jpeg">

Przydziały oświetlenia

Dzięki wizualnemu podziałowi na strefy możliwe jest stworzenie w łazience wysp relaksu, relaksu lub spokojnej, przytulnej atmosfery.

Obszary pracy

Aby oświetlić obszar roboczy, użyj lamp dowolnego typu (wybór zależy od rodzaju lampy), w którym widmo światła jest zbliżone do naturalnego.


podsvetka-v-vannoj-zavershayushij-shtrih-interera-26-foto-14


podsvetka-v-vannoj-zavershayushij-shtrih-interera-26-foto-15

Fantazyjny podział na strefy można uzyskać, instalując oddzielną lampę w pobliżu każdego elementu instalacji wodociągowej. Oddzielne podświetlenie jest również odpowiednie dla niszowego oświetlenia wbudowanego.

Kreatywnie i przewiewnie wygląda lustro z podświetleniem LED, jeśli taśma jest przymocowana do tylnej strony szklanej tkaniny, wokół obwodu podstawy. Aby zainstalować podstawę zasilacza, należy ustawić lustro tkaniny w odległości co najmniej 5 cm od ściany.


podsvetka-v-vannoj-zavershayushij-shtrih-interera-26-foto-16


podsvetka-v-vannoj-zavershayushij-shtrih-interera-26-foto-17

Podczas oświetlania sufitu lampy LED są umieszczone za cokołem sufitu (nie ma to znaczenia - aluminium lub plastik). Takie oświetlenie diodowe w łazience planowane jest na etapie naprawy lokalu, ponieważ odległość od cokołu do sufitu powinna wynosić co najmniej 5 cm Aby zapewnić bezpieczeństwo, zaleca się ułożenie taśmy, która jest całkowicie szczelna.


podsvetka-v-vannoj-zavershayushij-shtrih-interera-26-foto-18


podsvetka-v-vannoj-zavershayushij-shtrih-interera-26-foto-19

Przy aranżacji oświetlenia w łazience należy skupić się na tworzeniu komfortowego i bezpiecznego środowiska. Lampy powinny być dobrane tak, aby harmonijnie utrzymywać styl pomieszczenia. Jeśli we wnętrzach główny nacisk kładzie się na materiały wykończeniowe (błyszczące i lustrzane), lampy są wybranymi miękkimi formami, które nie konkurują z wykończeniem. I odwrotnie, w łazienkach o delikatnych pastelowych kolorach można zainstalować kolorowe niezwykłe lampy.


podsvetka-v-vannoj-zavershayushij-shtrih-interera-26-foto-20


podsvetka-v-vannoj-zavershayushij-shtrih-interera-26-foto-21

Obejrzyj film: Ubikacja przed remontem i po remoncie: (Lipiec 2020).

Загрузка...

Pin
Send
Share
Send
Send