Modułowa kanapa w pokoju gościnnym z częścią sypialną do salonu lub kuchni - Dom i styl - 2020
Dom i styl

Sofa Erkerny we wnętrzu: dostrzegamy wolną przestrzeń 22 (zdjęcie)

Pin
Send
Share
Send
Send


Przednia część pokoju, która jest ozdobiona panoramicznymi oknami i ma słodką nazwę „wykusz”, nie zawsze jest oryginalnym rozwiązaniem przestrzeni, czasami jest to prawdziwy ból głowy, ponieważ niezwykle trudno jest zorganizować taki kąt.

Zazwyczaj mają jadalnię, gabinet lub miejsce do czytania, ale są koneserzy, którzy wolą udekorować ten kawałek pokoju miejscem spotkań towarzyskich i relaksu - sofą wnękową.


22


22-2

Oczywiście możesz zaoszczędzić pieniądze i postawić prostą narożną sofę, ale specjalnie zaprojektowana struktura wnęki będzie wyglądać znacznie lepiej. Orielowa sofa jest zwykle wykonana w dokładnie takiej wielkości jak nisza, dzięki czemu idealnie wypełnia wolną przestrzeń i sprawia, że ​​miejsce odpoczynku jest kompletne.

W zależności od tego, w którym pokoju znajduje się ceniona nisza, zmieni się charakterystyka sofy i wymagania dotyczące jej projektu. Zanim zaczniemy omawiać konkretne opcje rozmieszczenia okien wykuszowych w domu, porozmawiajmy o jego funkcjach:

  • Różnorodność form. Ponieważ fasada i okno do oglądania mogą mieć dowolny kształt, sofa wnękowa może mieć dowolny kształt. Może być okrągły, owalny lub w formie wielościanu.
  • Indywidualność. Ponieważ okna wykuszowe sof są wykonane na specjalne rozmiary i na zamówienie, z pewnością nie będzie dwóch identycznych sof tego typu.
  • Zwartość. Sofa wyraźnie unosi się w ograniczonej przestrzeni okna wykuszowego, co pozwala na racjonalne wykorzystanie przestrzeni życiowej.
  • Wszechstronność. Meble te nie mają szczególnego stylu, można je znaleźć zarówno w klasycznych, jak i ultranowoczesnych wnętrzach. Aby podkreślić konkretny kierunek, wystarczy określić materiał tapicerki i kształt pleców.

Wszystkie te cechy sprawiają, że okna wykuszowe są na specjalnym poziomie, ponieważ niewiele elementów meblowych może pochwalić się tak szeroką kombinacją jakości.


22-5


22-6

Sofa z wykuszem do kuchni

Bardzo często w nowoczesnych domach okna kuchenne znajdują się w kuchni. Zazwyczaj są to duże pokoje, w których można łatwo wybrać miejsce pracy i miejsce na posiłki. W takich przypadkach kupuje się sofę w kuchni w celu utworzenia oddzielnej herbaty lub jadalni.

Jeśli celem jest stworzenie wygodnego miejsca do picia herbaty, oddzielonego od głównej jadalni, uzupełniam kanapę w wykuszu małym stolikiem do kawy. Może być wykonany z drewna lub metalu, mieć jedną lub cztery nogi, może poruszać się na kołach. Ważne jest, aby uzupełniało wnętrze wykusza i promowało przyjemne spotkania przy filiżance herbaty.

Jeśli kanapa wnękowa jest częścią wspólnej jadalni, można ustawić duży stół jadalny dla wszystkich członków rodziny. W tym przypadku bardzo ważne jest, aby wybrać odpowiednią wysokość sofy w stosunku do wysokości blatu, aby nic nie przeszkadzało w wygodnym posiłku.


22-9


22-10

Okna wykuszowe do salonu

W tym pokoju warunki są bardziej łagodne, więc nie można obawiać się tapicerki, ale nie zapominaj, że powinna być atrakcyjna i przyjemna, ponieważ goście i przyjaciele zbierają się w salonie. Możesz zaimponować odwiedzającym instalując wygodną sofę z miękkim oparciem i kompaktowymi podłokietnikami w wykuszu. Miło będzie prowadzić rozmowy i spędzić wieczór.


22-11


22-12


22-13

Osobliwością sofy w salonie w salonie jest to, że całe pomieszczenie jest zwykle widziane z tego miejsca, a wszystkie przychodzące są widoczne, więc upewnij się, że to miejsce jest w pełni wyposażone.

Tapicerka kanapy może być bardzo różnorodna, wszystko zależy od stylu Twojego pokoju. W klasycznych wnętrzach można stosować skórzane i aksamitne materiały, w południowej Prowansji sofa z kwiecistą tapicerką będzie wyglądać dobrze, hi-tech przyciągnie lakonicznymi formami podłokietników i ciemnych kolorów.


22-14


22-15

Odmiany projektu

Trudno jest dodać coś specjalnego do konstrukcji sofy wnękowej, ponieważ jest ona już stworzona według indywidualnych szkiców i zawiera wszystkie życzenia właściciela. Jednak projektanci dostarczyli dwie cechy konstrukcyjne, które mogą być wyposażone w meble do wykuszu do rekreacji:

  • dostępność miejsca do cumowania;
  • modułowa konstrukcja

Cechy te nie umniejszają zalet prostych konstrukcji, jednak jeśli są dostępne, wartość sofy wnękowej znacznie wzrasta.


22-16


22-17

Na przykład kanapa wnękowa z koją będzie doskonałą opcją dla gości na noc. Chowana miękka powierzchnia pomieści dwie osoby bez uszczerbku dla ich odpoczynku. Oczywiście taki projekt raczej nie zostanie umieszczony w sypialni, ale w salonie może się przydać.


22-18


22-19

Modułowa kanapa wnękowa może być umieszczona w dowolnym pomieszczeniu: w kuchni, w salonie, w sypialni i gabinecie. Zalety tego projektu polega na tym, że jest on montowany w zależności od potrzeb właścicieli. Dzięki specjalnym modułom można zwiększyć lub zmniejszyć liczbę siedzeń, jeden z modułów może przekształcić się w stolik kawowy, a drugi może służyć jako magazyn napojów alkoholowych.


22-20


22-21


22-22

Jak widać, sofa wnękowa to nie tylko stacjonarny projekt, ale także okazja do przekształcenia przestrzeni różnych pomieszczeń. Niezależnie od tego, którą opcję wybierzesz, najważniejszą rzeczą do zapamiętania jest to, że sofa wnękowa jest nadal wbudowana w meble i powinna idealnie pasować do zajmowanej przestrzeni. Tylko przy takiej kompatybilności wnętrze będzie wyglądało lakonicznie i kompletnie.

Obejrzyj film: Zrozumieć miłosierdzie 1 - Danuta Piekarz (Sierpień 2020).

Загрузка...

Pin
Send
Share
Send
Send