Żeliwo w kształcie owalnym, akrylowa wanna, marmur lub sztuczny kamień formowany wtryskowo, wolnostojąca lub wbudowana we wnętrze łazienki - Dom i styl - 2022
Dom i styl

Kąpiel owalna we wnętrzu: funkcje projektowe (26 zdjęć)

Pin
Send
Share
Send
Send


Dawno minęły czasy, kiedy w każdym mieszkaniu spotkaliśmy ten sam typ elementów wnętrza. Nowoczesna różnorodność rozwiązań projektowych pozwala kształtować wygląd pomieszczeń dla każdej postaci, stylu życia, a nawet nastroju. Na przykład miłośnicy harmonii i delikatnych form pokochają owalne kąpiele.


ovalnaya-vanna-v-interere-osobennosti-konstrukcii-26-foto


ovalnaya-vanna-v-interere-osobennosti-konstrukcii-26-foto-2

Ta kąpiel ma oryginalny, ale jednocześnie znajomy kształt, który może zmienić każde pomieszczenie. Lakoniczne linie owalu delikatnie uzupełniają wnętrze, nadając mu spokoju i równowagi. Brak ostrych narożników sprawia, że ​​owalna kąpiel jest najbezpieczniejszym znaleziskiem, które jednak nie zajmuje dużo miejsca.


ovalnaya-vanna-v-interere-osobennosti-konstrukcii-26-foto-5


ovalnaya-vanna-v-interere-osobennosti-konstrukcii-26-foto-6

Baza do kąpieli

Ponadto, ponieważ paleta kolorów owalnej kąpieli jest zróżnicowana, lista materiałów, z których jest wykonana, jest również zróżnicowana. Najbardziej popularne z nich to:

 • żeliwo;
 • stal;
 • akryl;
 • kamień

W zależności od tego, z jakiego materiału zostanie wykonana czcionka, zostanie również utworzona lista cech charakterystycznych dla tej czcionki. Aby wybrać najlepszą opcję, powinieneś zapoznać się ze wszystkimi.

Owalne wanny żeliwne

Pomimo tego, że dziś żeliwne wanny nie są zbyt popularne, do niedawna był to główny typ instalacji wodociągowej w domach. Chociaż masywne produkty z żeliwa są stopniowo zastępowane przez lżejsze modele, należy zwrócić uwagę na ich główne zalety:

 • nie zginaj się;
 • nie twórz wibracji;
 • odporny;
 • utrzymuj ciepło przez długi czas.

Przy odpowiedniej dbałości o powłokę emaliowaną, która chroni żeliwną kąpiel, jej żywotność wzrasta o kilkadziesiąt lat. Nowoczesna produkcja wanien wykonanych z żeliwa oferuje różnorodne kolory, które pozwalają na wejście do takich produktów w wnętrzach retro.


ovalnaya-vanna-v-interere-osobennosti-konstrukcii-26-foto-8


ovalnaya-vanna-v-interere-osobennosti-konstrukcii-26-foto-9

Stalowe łaźnie owalne

Drugim miejscem pod względem wytrzymałości po żeliwie jest stal. Pomimo, że jest gorszy pod względem wytrzymałości i być może jego żywotność nie będzie tak imponująca, trudno nie wymienić głównych zalet konstrukcji stalowej:

 • niski koszt;
 • różnorodność rozmiarów;
 • mała waga;
 • szybkie ogrzewanie powierzchni.

To owalna wanna ze stali nie jest zbyt droga, dlatego uważana jest za najlepszą opcję w połączeniu „ceny i jakości”. Niektórzy użytkownicy zauważają słabą izolację akustyczną tego projektu, ale w razie potrzeby dno i ściany wanny można uszczelnić, aby zapewnić dodatkową izolację.


ovalnaya-vanna-v-interere-osobennosti-konstrukcii-26-foto-10


ovalnaya-vanna-v-interere-osobennosti-konstrukcii-26-foto-11

Owalne wanny akrylowe

Główną zaletą takich wanien akrylowych jest ich niska waga, ponieważ akryl jest jednym z lekkich polimerów. Ponadto materiał ma inną plastyczność, co sprawia, że ​​kształt owalnych czcionek jest idealny, bez żadnych szorstkich krawędzi.

Pozostałe zalety wanien akrylowych obejmują:

 • nie pochłania zanieczyszczeń;
 • utrzymuje ciepło przez długi czas;
 • nie dzwoni ani nie wibruje;
 • inna czystość środowiska.

Ten model jest uważany za najbardziej popularny, a korzyścią jest to, że nowoczesny przemysł pozwala na produkcję wanien o różnych kolorach, a owalne wzory akrylowe są coraz częściej instalowane w mieszkaniach miejskich.


ovalnaya-vanna-v-interere-osobennosti-konstrukcii-26-foto-12


ovalnaya-vanna-v-interere-osobennosti-konstrukcii-26-foto-13

Owalna wanna kamienna

Ta opcja jest uważana za najdroższą, ale także najbardziej przydatną dla osoby. Naturalna faktura kamienia pozwala na relaksującą kąpiel, która sprawia, że ​​zabiegi relaksacyjne i kąpielowe się kończą.

Ponieważ nabycie kąpieli z litej skały jest raczej trudnym i kosztownym przedsięwzięciem, wielu z nich preferuje owalne wanny ze sztucznego kamienia. Zgodnie z jego charakterystyką taka czcionka nie jest gorsza od zmian w surowcach naturalnych. Być może na sztucznej murawie nie ma porów, które są obecne na naturalnej tkaninie, ale w niektórych przypadkach jest nawet na lepsze - kąpiel nie wchłania zanieczyszczeń. Ogólnie rzecz biorąc, czcionka ze sztucznego kamienia ma tę samą wytrzymałość i właściwości użytkowe: utrzymuje ciepło przez długi czas, jest przyjemna w dotyku i ma ochronę przed hałasem.


ovalnaya-vanna-v-interere-osobennosti-konstrukcii-26-foto-15


ovalnaya-vanna-v-interere-osobennosti-konstrukcii-26-foto-16


ovalnaya-vanna-v-interere-osobennosti-konstrukcii-26-foto-17

Funkcje projektowe

Dzięki zaokrąglonym krawędziom i ścianom owalna wanna jest najczęściej instalowana na specjalnych nogach. Koneserzy klasycznych wnętrz zamawiają nogi w postaci łap lwa w kolorze brązowym lub złoconym, współcześni miłośnicy preferują proste chromowane uchwyty.


ovalnaya-vanna-v-interere-osobennosti-konstrukcii-26-foto-18


ovalnaya-vanna-v-interere-osobennosti-konstrukcii-26-foto-19

Pomimo popularności umieszczania łazienki na nogach, wciąż można powiedzieć, że istnieją dwie opcje umieszczenia czcionki owalnej:

 • wbudowana wanna;
 • oddzielna owalna wanna.

Wbudowany projekt jest słusznie uważany za element luksusowej instalacji wodno-kanalizacyjnej, ponieważ, po pierwsze, wymaga specjalnej przebudowy całej łazienki, na którą nie każdy może sobie pozwolić, a po drugie, ma duży zakres dodatkowych funkcji w postaci specjalnych atrakcji i hydromasażu. Wbudowana owalna wanna jest zwykle wykonana na zamówienie i zainstalowana w specjalnym podium. Najnowsze nowości pomysłów projektowych w tym kierunku to owalna kąpiel w kształcie jajka i łódki.


ovalnaya-vanna-v-interere-osobennosti-konstrukcii-26-foto-20


ovalnaya-vanna-v-interere-osobennosti-konstrukcii-26-foto-21

Wolnostojąca wanna znajduje się w środku łazienki lub w niewielkiej odległości od ściany. Może być podłączony do miksera podłogowego lub konwencjonalnego systemu, wystającego ze ściany.


ovalnaya-vanna-v-interere-osobennosti-konstrukcii-26-foto-22


ovalnaya-vanna-v-interere-osobennosti-konstrukcii-26-foto-23

Wentylatory w stylu retro wnętrza oddzielne wanny z nogami z brązu i kranami z brązu z rzeźbionymi przełącznikami. Pozwala to w pełni doświadczyć atmosfery starego domu arystokratycznego.

Obejrzyj film: Kaktusy doniczkowe - jak pielęgnować kaktusy w domu. Green World (Sierpień 2022).

Загрузка...

Pin
Send
Share
Send
Send