Tiul w wnętrzu salonu w nowoczesnym stylu, piękne opcje projektowe dla zasłon tiulowych na przelotce dla okien z balkonem - Dom i styl - 2022
Dom i styl

Tiul do salonu: jak wybrać i pielęgnować (24 zdjęcia)

Pin
Send
Share
Send
Send


Zasłony nie tylko przyczyniają się do zwiększenia komfortu domu, ale także chronią mieszkańców przed wzrokiem ciekawskich z zewnątrz. Dzisiaj porozmawiamy o materiałach lotniczych, które są najczęściej używane do dekoracji okien.

Tulle pojawiło się kilka wieków temu we Francji. Następnie, w XV wieku, był dostępny tylko dla wąskiego kręgu bogatych ludzi, ponieważ został wykonany ręcznie. Teraz każdy może sobie pozwolić na zakup tej tkaniny. Dowiedzmy się, jak wybrać tiul do salonu.


tyul-dlya-gostinoj-kak-vibrat-i-uhazhivat-24-foto


tyul-dlya-gostinoj-kak-vibrat-i-uhazhivat-24-foto-2

Jak wybrać odpowiedni tiul?

Wybór koloru i wzoru tiulu zależy od wielu cech:

 • wielkość pokoju;
 • stopień oświetlenia pomieszczenia;
 • pora roku;
 • projekt salonu.

Wszyscy wiedzą, że dzięki jasnym odcieniom można wizualnie zwiększyć rozmiar pokoju. Tiulowe ciemne odcienie, mimo lekkości i lekkości, wizualnie zmniejszają rozmiar okna.


tyul-dlya-gostinoj-kak-vibrat-i-uhazhivat-24-foto-5


tyul-dlya-gostinoj-kak-vibrat-i-uhazhivat-24-foto-6

Projektowanie zasłon w salonie może również zależeć od pory roku. Nastrój ludzi jest często w uścisku środowiska. Na przykład zimą za oknem obfitość białych farb. Spokojną atmosferę w domu można uzupełnić białymi zasłonami, a rozcieńczyć brak kolorów tiulem o bogatym kolorze. Lub dodaj komfortowe tkaniny ciepłe kolory.

Tiul we wnętrzu salonu może być używany niezależnie i w połączeniu z zasłonami. W tym pomieszczeniu druga opcja byłaby bardziej odpowiednia. Jeśli używasz kilku kolorów dla projektu okna, upewnij się, że pasują one w odcieniu. Biały tiul będzie odpowiedni we wnętrzu z dużą ilością elementów dekoracyjnych, pomoże zrównoważyć bogate szczegóły sytuacji.


tyul-dlya-gostinoj-kak-vibrat-i-uhazhivat-24-foto-9


tyul-dlya-gostinoj-kak-vibrat-i-uhazhivat-24-foto-10

Tiul w różnych stylach

Jeśli chcesz zmiany we wnętrzu salonu, nie trzeba zmieniać całego projektu pokoju. Aby nie dokonywać napraw, ale zauważalnie odświeżyć sytuację, wystarczy zmienić zasłony.

Prowansja

Ten styl charakteryzuje się prostotą i łatwością, dlatego tiul powinien być tak przejrzysty, jak to możliwe, aby nie przeszkadzał w przenikaniu świeżego powietrza. Biały, beżowy, lawendowy, delikatnie zielony - główne kolory płótna monofonicznego. Zabronione wielowarstwowe draperie lub skomplikowane części. Dozwolone są tylko małe wzory kwiatowe lub kwiatowe lub paski.


tyul-dlya-gostinoj-kak-vibrat-i-uhazhivat-24-foto-11


tyul-dlya-gostinoj-kak-vibrat-i-uhazhivat-24-foto-12

Minimalizm

Zwolennicy tego stylu nie lubią stosów i nadwyżek przy projektowaniu pomieszczeń, więc zasłony powinny przede wszystkim nie być dekoracyjne, ale funkcjonalne. Gęsty tiul jest potrzebny do ochrony pokoju przed światłem i jednocześnie niewidoczny. Wskazane jest, aby wybrać kolor tkaniny w taki sposób, aby projekt okna nie wyróżniał się z otaczającego środowiska. Wyraźne proste linie, brak szczegółów - charakterystyczne cechy minimalizmu. Dozwolone jest zawieszenie okna zarówno krótkim tiulem, jak i modelami od okapu do podłogi.


tyul-dlya-gostinoj-kak-vibrat-i-uhazhivat-24-foto-13


tyul-dlya-gostinoj-kak-vibrat-i-uhazhivat-24-foto-14

Klasyczny

Do jasnych i przestronnych salonów w tym stylu potrzebny jest tiul, który podkreśli miłość właścicieli do wyrafinowanej atmosfery. Zwróć uwagę na model z lambrekinem. Zasłony wolumetryczne idealnie pasują do wnętrza w klasycznym stylu. Kombinacje kolorów zasłon zależą od tego, czy chcesz dodać luksus do prostego ustawienia, czy „uspokoić” złożony projekt. W pierwszym przypadku zwykle używa się brązu lub wina, w drugim - białego lub beżowego. Wielowarstwowe kombinacje kilku odcieni to cechy charakterystyczne tego stylu.


tyul-dlya-gostinoj-kak-vibrat-i-uhazhivat-24-foto-17


tyul-dlya-gostinoj-kak-vibrat-i-uhazhivat-24-foto-18

Nowoczesne style

Portieres i tiul na oczkach są bardzo popularne. Znaleźli miłość klientów dzięki ich wszechstronności i funkcjonalności. Proste zasłony lakoniczne doskonale pasują do wielu wnętrz. Tiul w połączeniu z zasłonami będzie wyglądał surowo i elegancko. Tiul oczkowy to idealny wybór na salon z balkonem. Tak więc zasłony będą łatwe do przenoszenia bez zgniotu.

Niektórzy nowocześni projektanci proponują użycie przy tworzeniu oryginalnej wersji: powiesić tiul na grubych zasłonach. To modne rozwiązanie tworzy imitację tajemniczej radiografii.


tyul-dlya-gostinoj-kak-vibrat-i-uhazhivat-24-foto-19


tyul-dlya-gostinoj-kak-vibrat-i-uhazhivat-24-foto-20


tyul-dlya-gostinoj-kak-vibrat-i-uhazhivat-24-foto-21

Wskazówki dotyczące pielęgnacji

Aby tiul w salonie przez długi czas nie zmieniał swojego pierwotnego wyglądu, wymaga szybkiego czyszczenia. Jeśli na powierzchni tkaniny nie ma poważnych zabrudzeń, można ją łatwo wyczyścić w domu bez pomocy ekspertów. Zanim zaczniesz prać, uważnie przestudiuj etykietę swojej tiulowej zasłony. Pomoże to uniknąć mechanicznego uszkodzenia produktu.


tyul-dlya-gostinoj-kak-vibrat-i-uhazhivat-24-foto-22


tyul-dlya-gostinoj-kak-vibrat-i-uhazhivat-24-foto-23

Podajemy kilka zaleceń dotyczących pielęgnacji tiulu:

 • Wstrząsnąć produktem bezpośrednio przed praniem. W ten prosty sposób szybko pozbędziesz się nagromadzonego pyłu.
 • Jeśli tiul utracił biel, należy go najpierw moczyć w soli fizjologicznej lub specjalnym wybielaczu. Postępuj zgodnie z instrukcjami na opakowaniu produktu, a następnie dobrze wymieszaj otrzymany roztwór, zanurz w nim tiul i pozostaw na 30-40 minut.
 • Jeśli na powierzchni tkaniny są plamy, skieruj je odplamiaczem. Szczególnie silne zanieczyszczenia należy namoczyć w roztworze mydła z odplamiaczem i pozostawić na noc.
 • Zasłony tiulowe zaleca się prać ręcznie. Jeśli nie jest to możliwe, użyj pralki, ale pamiętaj, aby zainstalować funkcję „delikatnego prania”.
 • Aby nie popsuć tkaniny, która jest ściskana pod wpływem gorącej wody, upewnij się, że temperatura wody nie przekracza 40 stopni. Zaleca się również stosowanie płynnych detergentów, a nie proszku. Dopuszcza się dodanie klimatyzacji.
 • Nie zapomnij ustawić minimalnej liczby obrotów dla trybu wirowania. Po praniu ręcznym lekko ściśnij zasłonę, nie skręcając tkaniny.
 • Tiul do wyschnięcia w formie wyprostowanej. Unikaj bezpośredniego światła słonecznego, aby uniknąć żółknięcia i wypalenia kolorów.
 • Jeśli nie masz żelazka lub chcesz zaoszczędzić czas, zawieś zasłony, nie czekając na całkowite wyschnięcie. Jeśli konieczny jest proces prasowania, należy go przeprowadzić przez kratkę ochronną i minimalną temperaturę.

Wybór tiulu jest odpowiedzialnym zajęciem. Skorzystaj z naszej rady i weź pod uwagę niuanse swojego pokoju, pokaż wyobraźnię i nie bój się eksperymentować. Możesz więc wybrać idealną dekorację okna salonu, która zachwyci Cię i zachwyci gości.

Obejrzyj film: FIRANA MARKIZETA LUX - TIUL WYS. 2,80 M (Sierpień 2022).

Загрузка...

Pin
Send
Share
Send
Send