Drzwi fornirowane Dąb, wenge lub orzech, gładkie ze szkłem lub głuchym - Dom i styl - 2022
Dom i styl

Drzwi Shponirovanny są zarówno nowoczesne, jak i trwałe (20 zdjęć)

Pin
Send
Share
Send
Send


Wykorzystanie tak dobrego materiału wykończeniowego, jak fornir, jest znowu w trendzie. Czterdzieści lat temu większość drewnianych drzwi, sufitów, ścian miała na celu uszycie plastiku, obecnie plastik znajduje się głównie w miejscach publicznych, w biurach, a nie w najbardziej prestiżowych. Wykorzystanie drewna i jego imitacja ponownie stają się popularne w produkcji podłóg i drzwi oraz innych elementów wyposażenia wnętrz.


shponirovannie-dveri-eto-i-sovremenno-i-dolgovechno-20-foto


shponirovannie-dveri-eto-i-sovremenno-i-dolgovechno-20-foto-2

Dziś znacznie częściej niż wcześniej można zobaczyć drzwi wykonane z wykorzystaniem forniru i na bazie litej sosny.

Co to jest fornir?

Niektórzy uważają, że taka powłoka wygląda tylko jak drewno i nie jest naturalna, podczas gdy inni mylą drzwi fornirowane z drzwiami z płyty wiórowej laminowanej, stwierdzając, że nie ma między nimi dużej różnicy.


shponirovannie-dveri-eto-i-sovremenno-i-dolgovechno-20-foto-5


shponirovannie-dveri-eto-i-sovremenno-i-dolgovechno-20-foto-6

Kiedy produkt (na przykład płyta wiórowa) jest fornirowany, przykleja się do niego cienki arkusz forniru z jednej lub obu stron. Fornir może być zarówno jednowarstwowy, jak i dwuwarstwowy.

Ponadto eksperci klasyfikują fornir i, w zależności od kierunku cięcia, nazywając go:

  • promieniowy;
  • semiradial;
  • styczny;
  • styczny koniec.

W każdym z czterech przypadków fornir ma specjalny wzór pierścieni rocznych, które mogą być albo prawie równoległymi paskami, albo w postaci stożków i zakrzywionych linii.


shponirovannie-dveri-eto-i-sovremenno-i-dolgovechno-20-foto-9


shponirovannie-dveri-eto-i-sovremenno-i-dolgovechno-20-foto-10

Najczęściej stosowanym w produkcji forniru do drzwi są orzech i wiśnia, dąb, buk, lita sosna, co tłumaczy się zarówno pięknem uzyskanego rodzaju wykończenia, jak i przystępną ceną materiału źródłowego. Dziś można kupić nie tylko fornirowane dębowe drzwi, bielone, ale także drzwi fornirowane w kolorze fornirowym lub fornirowanym klonem, białe fornirowane drzwi, ale forniry mogą być również wykonane z drzew bardziej egzotycznych i drogich gatunków.


shponirovannie-dveri-eto-i-sovremenno-i-dolgovechno-20-foto-12


shponirovannie-dveri-eto-i-sovremenno-i-dolgovechno-20-foto-13

Powody popularności dębu białego we wnętrzu

Materiały dębowe zawsze symbolizowały siłę i trwałość, więc zarówno ich odmiany (zarówno teksturowane, jak i kolorowe) są nadal popularne.

Jako wariant kolorystyki tej rasy drewna szczególnie popularny okazał się bielony dąb. Istnieje wiele rozwiązań wewnętrznych opartych na jego zastosowaniu. Na przykład laminat koloru bielonego dębu można połączyć z prawie każdym wystrojem.


shponirovannie-dveri-eto-i-sovremenno-i-dolgovechno-20-foto-14


shponirovannie-dveri-eto-i-sovremenno-i-dolgovechno-20-foto-15

Projektanci elitarnych wnętrz z powodzeniem promują kolor „bielonego dębu”, jako podstawę wielu kompozycji kolorystycznych, zwłaszcza w obecności przestronnych pokoi, wysokich sufitów, dużych okien.

Cóż, w małych pomieszczeniach bielony dąb jest tylko darem niebios, ponieważ w tym przypadku lekka powierzchnia mebli, podłogi, drzwi o subtelnym wzorze, który zazwyczaj ma teksturę dębu, może rozszerzyć przestrzeń, czyniąc ją bardziej przyjazną i ciepłą.


shponirovannie-dveri-eto-i-sovremenno-i-dolgovechno-20-foto-16


shponirovannie-dveri-eto-i-sovremenno-i-dolgovechno-20-foto-17

Które drzwi są lepsze: fornirowane lub PCV?

Odpowiedź na pytanie, które drzwi są lepsze, zależy w dużej mierze od tego, gdzie te drzwi wewnętrzne są używane. Na przykład możliwe jest oczywiście zainstalowanie fornirowanych drzwi do łazienki zamiast drzwi PCV, ale tylko wtedy, gdy są pokryte wodoodpornym lakierem. W innych przypadkach fornirowane drzwi wewnętrzne z drewna wyglądają lepiej.

Czym są wewnętrzne drzwi fornirowane?

Rama drzwi wewnętrznych, w przypadkach, gdy wymagają dużej wytrzymałości, może nie pochodzić z powszechnie używanej litej sosny, ale na przykład z dębu naturalnego lub drzwi fornirowanych z metalu mogą być używane jako drzwi fornirowane o wysokiej wytrzymałości.

Pięknie popatrz na drzwi we wnętrzu, posiadające wkładkę ze szkła. Prawdziwymi „arystokratami” wśród struktur wejściowych są fornirowane drzwi z witrażowymi wstawkami. Drzwi ze szkłem otwierają zupełnie nowe możliwości podczas wykonywania zagospodarowania przestrzeni. Zewnętrzna atrakcyjność takich drzwi wewnętrznych w połączeniu z ich atrakcyjnością ułatwia dopasowanie takich wzorów drzwi ze szkłem do wielu nowoczesnych rozwiązań stylistycznych.

Pin
Send
Share
Send
Send