Rattanowa sztuczna lub naturalna sofa, podwójna wiklina do chaty, narożników i prostych modeli składanych - Dom i styl - 2022
Dom i styl

Rattanowa sofa: finezja wiklinowa (24 zdjęcia)

Pin
Send
Share
Send
Send


Oryginalne meble z wikliny są zawsze w modzie. Najbardziej popularne i modne atrybuty to biała rattanowa sofa, krzesło i szezlong. Często stają się główną ozdobą sali, tarasu, strychu, balkonu lub letniej altanki. Często takie meble są wykorzystywane do aranżacji strefy rekreacyjnej znajdującej się na wolnym powietrzu, a przedmiot taki jak szezlong tworzy wygodę przebywania na zewnątrz i znajduje się na trawniku lub przy basenie. Wiklinowa sofa jest idealna do dawania, a trudno jest znaleźć najlepszy atrybut pod względem wydajności i rozwiązań projektowych.


divan-iz-rotanga-pletenaya-utonchennost-24-foto


divan-iz-rotanga-pletenaya-utonchennost-24-foto-2

Technologia wikliniarska

Do produkcji wiklinowych sof i innych atrybutów mebli używano wytrzymałych i elastycznych pnączy palmowych, po specjalnej obróbce. W naturze występują winorośle o długości do 300 metrów, podczas gdy średnica na dużych obszarach (do 4 metrów) pozostaje taka sama. Kolorowe rzęsy (naturalne i sztuczne) mogą być bardzo różne. Naturalny materiał jest malowany w czterech podstawowych kolorach: kawa, miód, brandy i oliwka. Plama białego koloru jest uzyskiwana przez wybielanie, a takie meble są klasyfikowane jako wyrafinowane i ekskluzywne.


divan-iz-rotanga-pletenaya-utonchennost-24-foto-5


divan-iz-rotanga-pletenaya-utonchennost-24-foto-6

W pokoju znajdują się rattanowe sofy

Wiklinowe meble to cecha jakościowa o długiej żywotności (30-40 lat). Do ich produkcji stosuje się, oprócz naturalnego materiału, sztuczne, składające się z syntetycznych półokrągłych i okrągłych włókien. Wybierając meble do domku, należy zwrócić uwagę na fotel i sztuczną sofę rattanową. Takie atrybuty są reprezentowane na rynku w różnych rozwiązaniach projektowych, co umożliwia wybór modelu zgodnie ze stylem i kolorystyką pomieszczenia.

Kiedy meble są kupowane do użytku na zewnątrz, muszą harmonijnie pasować do środowiska i obecnego krajobrazu na daczy, w prywatnym domu i domku. Takie meble można często znaleźć w hotelach, kawiarniach letnich, barach.


divan-iz-rotanga-pletenaya-utonchennost-24-foto-9


divan-iz-rotanga-pletenaya-utonchennost-24-foto-10

Model bezpośredni

Nowoczesne wersje wiklinowych sof są bardzo zróżnicowane. Są to eleganckie produkty, których parametry różnią się długością, wysokością i głębokością. W zależności od wielkości udogodnienia są dostępne dla dwóch lub więcej osób. Duża trzyosobowa sofa o minimalnej długości 200 cm, wysokości 80 cm i głębokości 85 cm jest bardzo pożądana.

Opcja składania

Ze względu na wskaźniki wysokiej wytrzymałości, wiklinowe meble wysklepione pod ciężarem osoby nabierają pierwotnego kształtu. Biorąc pod uwagę te cechy naturalnego materiału, atrybuty mebli uzyskują dodatkowe funkcje. Modele składane mają wiele zalet w porównaniu z konwencjonalnymi sofami rattanowymi. Składana konstrukcja tworzy wygodne łóżko i pozwala usiąść dużej liczbie gości.


divan-iz-rotanga-pletenaya-utonchennost-24-foto-11


divan-iz-rotanga-pletenaya-utonchennost-24-foto-12

Model narożny

Oszczędność miejsca w pokoju i dodatkowe udogodnienia tworzą narożną sofę, która składa się z kilku oddzielnych sekcji (narożnik - 3 szt., Średni - 2 szt.). Po złożeniu meble te stanowią jedną całość. Taki model można umieścić nie tylko w rogu pokoju, ale także w centrum. Świetnie komponuje się z kanciastej kanapy i rattanowego stołu.

Spośród wszystkich opcji tylko narożna sofa nie zajmuje dużo miejsca nawet na małej powierzchni i zapewnia komfort wypoczynku.


divan-iz-rotanga-pletenaya-utonchennost-24-foto-13


divan-iz-rotanga-pletenaya-utonchennost-24-foto-14


divan-iz-rotanga-pletenaya-utonchennost-24-foto-15

Zalety i wady mebli rattanowych

Naturalny i sztuczny materiał ma wiele zalet, a wykonane z nich elementy mebli są popularne wśród właścicieli domów prywatnych, podmiejskich nieruchomości i różnych instytucji. Bez wyjątku naturalne rattanowe sofy są wykonywane ręcznie, co czyni je wyjątkowymi w projektowaniu. Każdy mistrz wkłada swoją duszę do swojej pracy, aw takich produktach nie ma wad.
Wiklinowe meble są nierozerwalnie związane z:

 • lekki, który pozwala łatwo przenieść go w odpowiednie miejsce;
 • wysoka estetyka;
 • wysoka jakość i niezawodność;
 • odporność na wilgoć i nagłe zmiany temperatury;
 • brak pleśni i tendencja do jej powstawania na powierzchni, nawet po długim pobycie na świeżym powietrzu latem;
 • niepłonący z powodu bezpośredniego wystawienia na światło słoneczne;
 • szeroka gama modeli, różnorodność form i rozwiązań projektowych;
 • łatwa opieka;
 • czystość środowiska i bezpieczeństwo;
 • trwałość

Wszystkie produkty mają wiele zalet, ale białe meble wiklinowe wyglądają bardzo elegancko i uroczo. Takie atrybuty idealnie pasują do każdego środowiska, zarówno w pomieszczeniu, jak i na otwartej przestrzeni.


divan-iz-rotanga-pletenaya-utonchennost-24-foto-16


divan-iz-rotanga-pletenaya-utonchennost-24-foto-17


divan-iz-rotanga-pletenaya-utonchennost-24-foto-19


divan-iz-rotanga-pletenaya-utonchennost-24-foto-20

Zastosowanie mebli rattanowych we wnętrzu i na ulicy

We wnętrzu pożądane jest zainstalowanie wiklinowych mebli wykonanych z naturalnego materiału, a do użytku na zewnątrz sztuczna rattanowa sofa jest najlepiej dopasowana. Dzięki takiemu atrybutowi mebli taras lub ogród zostanie całkowicie przekształcony, uzyska większą funkcjonalność dzięki zwiększonej wygodzie i wygodzie. Standardowy zestaw domków letnich obejmuje krzesło wiklinowe, w tym fotel bujany, stół i krzesła. Jeśli biały zestaw mebli zostanie umieszczony na tarasie lub w innym miejscu, zostanie zapewniony ekskluzywny i wyrafinowany.


divan-iz-rotanga-pletenaya-utonchennost-24-foto-21


divan-iz-rotanga-pletenaya-utonchennost-24-foto-22

Nowoczesne meble ogrodowe reprezentuje duża różnorodność produktów z wikliny:

 • sofy wypoczynkowe;
 • huśtawkowe krzesła wykonane w kształcie kokonu;
 • stoły jadalne o różnych parametrach i konfiguracjach.

Wszystkie produkty rattanowe są doskonale połączone z tkaninami, skórą naturalną i sztuczną skórą, szkłem. W sklepie internetowym można kupić meble z naturalnego lub sztucznego rattanu, gdzie istnieje duży wybór modeli zarówno w wersji kolorowej, jak i projektowej. Dzięki zakupowi tkanych atrybutów gwarantowany jest komfort i wygoda w domu.


divan-iz-rotanga-pletenaya-utonchennost-24-foto-23


divan-iz-rotanga-pletenaya-utonchennost-24-foto-24

Obejrzyj film: tectake - Meble ogrodowe rattanowe podwójny leżak na ramie aluminiowej z baldachimem (Sierpień 2022).

Загрузка...

Pin
Send
Share
Send
Send