Łazienka z rękami, naprawa kosmetyków na ścianę i podłogę, wystrój sufitów i wystrój łazienki w apartamencie Chruszczowa, pomysły na budżet na małą toaletę - Dom i styl - 2022
Dom i styl

Łazienka zrób to sam: rzeczywistość czy pieniądze na wiatr? (84 zdjęcia)

Pin
Send
Share
Send
Send


Mała łazienka odgrywa dużą rolę w życiu każdego gospodarstwa domowego, dzięki czemu zaczynamy dzień i często ten pokój jest ostatnim, który odwiedzamy przed snem. Rola łazienki w mieszkaniu jest trudna do przecenienia, dlatego zwrócono uwagę na ten pokój. Naprawa tego pomieszczenia wymaga poważnych inwestycji finansowych, ponieważ tradycyjnie łączy prace wykończeniowe i wymianę instalacji wodno-kanalizacyjnych. Czy jest szansa na zapisanie bez wpływu na wynik końcowy? Można to zrobić tylko wtedy, gdy naprawisz łazienkę własnymi rękami, co zmniejszy koszty o 40-50%.


vannaya-svoimi-rukami-realnost-ili-dengi-na-veter-84-foto


vannaya-svoimi-rukami-realnost-ili-dengi-na-veter-84-foto-2


vannaya-svoimi-rukami-realnost-ili-dengi-na-veter-84-foto-3


vannaya-svoimi-rukami-realnost-ili-dengi-na-veter-84-foto-4


vannaya-svoimi-rukami-realnost-ili-dengi-na-veter-84-foto-5


vannaya-svoimi-rukami-realnost-ili-dengi-na-veter-84-foto.jpeg">


vannaya-svoimi-rukami-realnost-ili-dengi-na-veter-84-foto-7


vannaya-svoimi-rukami-realnost-ili-dengi-na-veter-84-foto-8


vannaya-svoimi-rukami-realnost-ili-dengi-na-veter-84-foto-9


vannaya-svoimi-rukami-realnost-ili-dengi-na-veter-84-foto-10


vannaya-svoimi-rukami-realnost-ili-dengi-na-veter-84-foto-11

Co zaczyna naprawę łazienki rękami

Wykonuj naprawy warte pod klucz, większość użytych materiałów, rur i instalacji wodociągowych ma mniej więcej taką samą żywotność. Demontaż wanny do układania płytki podłogowej, a następnie ponowne wykonanie tej operacji w ciągu 4-5 lat w celu zmiany rur nie jest racjonalny. Łatwe odnawianie w łazience własnymi rękami to liczba nowych osadników osiedlających się w domu, których wiek nie przekracza 3-4 lat. We wszystkich innych przypadkach zaleca się aktualizację kapitału, podobną do naprawy łazienki w Chruszczowie - z pełną wymianą lub dużym audytem komunikacji.

Rozpoczęcie naprawy zwykłej łazienki powinno wynikać z projektu. Na tym etapie planowany jest budżet, dokonywane są pomiary, na podstawie których obliczana jest ilość niezbędnych materiałów. Należy kupić wszystko z wyprzedzeniem, ponieważ lepiej nie opóźniać naprawy łazienki i toalety przez długi czas. Gospodarstwa domowe tego nie zrozumieją.


vannaya-svoimi-rukami-realnost-ili-dengi-na-veter-84-foto-12


vannaya-svoimi-rukami-realnost-ili-dengi-na-veter-84-foto-13


vannaya-svoimi-rukami-realnost-ili-dengi-na-veter-84-foto-14


vannaya-svoimi-rukami-realnost-ili-dengi-na-veter-84-foto-15


vannaya-svoimi-rukami-realnost-ili-dengi-na-veter-84-foto-16

Pierwszym etapem są prace demontażowe, podczas których usuwa się i wyjmuje starą wannę lub prysznic, miksery, krany i prysznice są usuwane. Wykonywane są następujące operacje:

  • stare płytki zrywają się ze ścian i podłogi;
  • plastikowe panele lub odporna na wilgoć płyta gipsowo-kartonowa są usuwane z sufitu z podobnym wykończeniem;
  • zdemontowane rury kanalizacyjne i stare instalacje do punktu wejścia do mieszkania.

W rezultacie pomieszczenie pozostaje w pierwotnej formie, w której pojawiło się przed komodami po głównych pracach budowlanych.

Zaleca się wykonywanie napraw i hydroizolacji podłogi, chroni to przed wyciekami, które niestety nie są rzadkością w miejskich mieszkaniach. W tym celu naprawiane są pęknięcia, po których ściany o wysokości 10-15 cm są posmarowane specjalnymi wodoodpornymi kompozycjami polimerowymi. Charakteryzują się łatwością nakładania i krótkim czasem polimeryzacji, co pozwoli nie opóźniać prac naprawczych.


vannaya-svoimi-rukami-realnost-ili-dengi-na-veter-84-foto-17


vannaya-svoimi-rukami-realnost-ili-dengi-na-veter-84-foto-18


vannaya-svoimi-rukami-realnost-ili-dengi-na-veter-84-foto-19

Najtrudniejszym etapem naprawy dla wielu rzemieślników domowych jest układanie łączności. Nowoczesne materiały pozwalają odrzucać spawarki i usługi profesjonalnych hydraulików. Do dostarczania ciepłej i zimnej wody można wybrać rury polipropylenowe lub metalowo-plastikowe. Szeroka gama okuć pozwala na układ najbardziej złożonej konfiguracji.

Wygląd rur PVC do ścieków umożliwił porzucenie wszelkich innych materiałów podczas układania tego rodzaju komunikacji. Są lekkie, trwałe, zdemontowane i zmontowane w bardzo prosty sposób, co pozwala na szybkie czyszczenie rury w przypadku zablokowania. Szeroka gama okuć pomaga w montażu i hermetycznym połączeniu systemu.


vannaya-svoimi-rukami-realnost-ili-dengi-na-veter-84-foto-21


vannaya-svoimi-rukami-realnost-ili-dengi-na-veter-84-foto-22


vannaya-svoimi-rukami-realnost-ili-dengi-na-veter-84-foto-23


vannaya-svoimi-rukami-realnost-ili-dengi-na-veter-84-foto-24


vannaya-svoimi-rukami-realnost-ili-dengi-na-veter-84-foto-2.jpeg">

Jak naprawić sufit w łazience własnymi rękami

Dziś każdy może zrobić piękny sufit w łazience własnymi rękami, dzięki dostępności materiałów, takich jak laminat i panele ścienne z tworzywa sztucznego. W większości przypadków panele PCV są wybierane w neutralnej bieli. Wymiary pomieszczenia są małe, dlatego nie zaleca się używania ciemnego materiału wykończeniowego. Przy płaskich sufitach można przykleić panele za pomocą kleju montażowego. Jeśli potrzebujesz wyrównania i wystarczającej wysokości - powinieneś użyć systemu profili do suchej zabudowy. Opiera się on na elementach wykonanych ze stali ocynkowanej, która wytrzyma długo w warunkach wysokiej wilgotności.


vannaya-svoimi-rukami-realnost-ili-dengi-na-veter-84-foto-25


vannaya-svoimi-rukami-realnost-ili-dengi-na-veter-84-foto-26


vannaya-svoimi-rukami-realnost-ili-dengi-na-veter-84-foto-27


vannaya-svoimi-rukami-realnost-ili-dengi-na-veter-84-foto-29


vannaya-svoimi-rukami-realnost-ili-dengi-na-veter-84-foto-30


vannaya-svoimi-rukami-realnost-ili-dengi-na-veter-84-foto-31


vannaya-svoimi-rukami-realnost-ili-dengi-na-veter-84-foto-32


vannaya-svoimi-rukami-realnost-ili-dengi-na-veter-84-foto-33

Alternatywą jest sufit z listew, ale jego koszt jest wyższy niż prowadnice do płyt gipsowych i płyt z tworzyw sztucznych. Oba systemy pozwalają na osadzenie oryginalnego systemu oświetlenia w suficie, co zwiększy atrakcyjność wnętrza. Obawiając się, że panele przypadkowo się odkleją, osłabią i upadną - nie warto. Odpowiednia instalacja zapewnia mocne i niezawodne zamocowanie, a po wykończeniu płytki łazienkowej pod sufitem otrzyma dodatkowe wsparcie.


vannaya-svoimi-rukami-realnost-ili-dengi-na-veter-84-foto-34


vannaya-svoimi-rukami-realnost-ili-dengi-na-veter-84-foto-35


vannaya-svoimi-rukami-realnost-ili-dengi-na-veter-84-foto-36

Głównym materiałem do wykończenia podłogi w łazience - płytki ceramiczne, alternatywą dla płytek ceramicznych lub płytek klinkierowych. Bardziej oryginalne pomysły dotyczące łazienki obejmują zastosowanie laminatu na bazie PVC lub naturalnego drewna - wodoodpornego drewna tekowego. Materiały te są drogie i nie nadają się do naprawy budżetu.


vannaya-svoimi-rukami-realnost-ili-dengi-na-veter-84-foto-38


vannaya-svoimi-rukami-realnost-ili-dengi-na-veter-84-foto-39


vannaya-svoimi-rukami-realnost-ili-dengi-na-veter-84-foto-40


vannaya-svoimi-rukami-realnost-ili-dengi-na-veter-84-foto-41


vannaya-svoimi-rukami-realnost-ili-dengi-na-veter-84-foto-42


vannaya-svoimi-rukami-realnost-ili-dengi-na-veter-84-foto-43


vannaya-svoimi-rukami-realnost-ili-dengi-na-veter-84-foto-44


vannaya-svoimi-rukami-realnost-ili-dengi-na-veter-84-foto.png">


vannaya-svoimi-rukami-realnost-ili-dengi-na-veter-84-foto-45

Małe łazienki i pokoje o złożonym kształcie wymagają specjalnego podejścia podczas pracy z płytkami podłogowymi. Zaleca się ułożenie drzwi w kierunku miejsca, w którym ma być zainstalowana wanna. W takim przypadku kafelek, który będzie musiał zostać wycięty, zostanie ukryty. Optymalne wykorzystanie rozmiaru płytki 300x300 mm, który pasuje do bezszwowej technologii. Do pracy używa się specjalnego kleju do płytki podłogowej nakładanej za pomocą szpatułki. Wykorzystanie poziomu konstrukcji sprawi, że podłoga w łazience będzie idealnie gładka.


vannaya-svoimi-rukami-realnost-ili-dengi-na-veter-84-foto-46


vannaya-svoimi-rukami-realnost-ili-dengi-na-veter-84-foto-47


vannaya-svoimi-rukami-realnost-ili-dengi-na-veter-84-foto-48


vannaya-svoimi-rukami-realnost-ili-dengi-na-veter-84-foto-49


vannaya-svoimi-rukami-realnost-ili-dengi-na-veter-84-foto-50

Eleganckie i praktyczne ściany łazienkowe DIY

Pięknie ozdobi łazienkę w dowolnym stylu, pozwala na użycie płytek ceramicznych. Producenci oferują szeroką gamę kolekcji imitujących kamień naturalny, drewno szlachetne, skóry drogich odmian. Pomimo tej różnorodności, wielu woli projekt w stylu marynistycznym i nabywa niedrogą ceramikę w turkusowych kolorach.

Pięknie ozdobią łazienkę własnymi rękami, dzięki czemu elementy dekoracyjne trafią do kolekcji wszystkich głównych producentów. Są to różne panele, obramowania i dekoracyjne płytki ze wzorem. Dekorowanie nie powoduje trudności, ponieważ wszystkie te elementy mają wymiary odpowiadające płytce podstawowej. Wystrój łazienki jest przyklejony rękoma przy użyciu tej samej technologii, co zwykła płytka. Stosowana jest technika cięcia szwów. W tym celu stosuje się krzyże, za pomocą których powstają szwy, które następnie wypełnia się wodoodporną zaprawą.

Montaż płytek odbywa się od dołu do góry za pomocą kleju zalecanego do ceramiki w wybranym formacie. Możliwe jest rozpoczęcie instalacji na obwodzie od płytki podłogowej. Drugą opcją jest rozpoczęcie pracy od trzeciego rzędu pod łazienką, aby zapobiec jej ześlizgnięciu się, na ścianie zamontowana jest stalowa taśma ocynkowana.


vannaya-svoimi-rukami-realnost-ili-dengi-na-veter-84-foto-51


vannaya-svoimi-rukami-realnost-ili-dengi-na-veter-84-foto-52

Aby wystrój łazienki własnoręcznie wyglądał przez długi czas dzięki jego efektownemu wzornictwu - konieczne jest wykonanie układu na kartce papieru. Płytki, które są przyklejone w miejscu wyjścia komunikacji, należy najpierw wywiercić za pomocą koron o pożądanej średnicy. Promień otworu powinien być nieco większy niż średnica rury, mała szczelina może być uszczelniona zaprawą do płytek ceramicznych. Trzymając się tych prostych zasad, możesz zrobić ściany w łazience własnymi rękami o wysokiej jakości i pięknie. Alternatywą dla płytek ceramicznych mogą być panele z tworzywa sztucznego, które są montowane na profilu dla płyt gipsowych.


vannaya-svoimi-rukami-realnost-ili-dengi-na-veter-84-foto-54


vannaya-svoimi-rukami-realnost-ili-dengi-na-veter-84-foto-55


vannaya-svoimi-rukami-realnost-ili-dengi-na-veter-84-foto-56


vannaya-svoimi-rukami-realnost-ili-dengi-na-veter-84-foto-57


vannaya-svoimi-rukami-realnost-ili-dengi-na-veter-84-foto-58


vannaya-svoimi-rukami-realnost-ili-dengi-na-veter-84-foto-59


vannaya-svoimi-rukami-realnost-ili-dengi-na-veter-84-foto-60


vannaya-svoimi-rukami-realnost-ili-dengi-na-veter-84-foto-61


vannaya-svoimi-rukami-realnost-ili-dengi-na-veter-84-foto-62

Ostatni etap samonaprawy

Po przygotowaniu wnętrza łazienki pozostaje instalacja kanalizacji. Wszystko zaczyna się od instalacji i podłączenia wanny. Producenci oferują dziś szeroką gamę modeli akrylowych, przyciągających niską wagę i elegancki wygląd. Ta wanna może być zamontowana niezależnie, ale instalacja żeliwnej wanny wymaga pomocy. Modele tego materiału są ciężkie, ale przyciągają trwałością i doskonałą wydajnością termiczną. Utrzymują ciepło przez długi czas, a docenią ci, którzy lubią zabiegi wodne przez długi czas.

Remont i remont w łazience dopełnia instalacja umywalki, baterii i prysznica, podgrzewanego wieszaka na ręczniki. Możesz wykonać dodatkową dekorację pokoju, ale jego rozmiar rzadko pozwala na instalację przyjemnych, ale nie praktycznych szczegółów. Ostatecznym akcentem jest montaż ościeżnic drzwiowych od wewnątrz łazienki.


vannaya-svoimi-rukami-realnost-ili-dengi-na-veter-84-foto-63


vannaya-svoimi-rukami-realnost-ili-dengi-na-veter-84-foto-2.png">


vannaya-svoimi-rukami-realnost-ili-dengi-na-veter-84-foto-64


vannaya-svoimi-rukami-realnost-ili-dengi-na-veter-84-foto-65


vannaya-svoimi-rukami-realnost-ili-dengi-na-veter-84-foto-66


vannaya-svoimi-rukami-realnost-ili-dengi-na-veter-84-foto-67


vannaya-svoimi-rukami-realnost-ili-dengi-na-veter-84-foto-68


vannaya-svoimi-rukami-realnost-ili-dengi-na-veter-84-foto-69


vannaya-svoimi-rukami-realnost-ili-dengi-na-veter-84-foto-70

Dzięki odpowiedniemu planowaniu, staranny dobór materiałów i badanie technologii pozwala na dokonywanie napraw w łazience. Bardzo ważne jest wcześniejsze zakupienie wszystkich narzędzi, wykończeń i materiałów budowlanych. Dzięki temu naprawy będą szybsze i bardziej wydajne, jakościowe i prostsze. Warto unikać sytuacji, gdy klej jest przygotowywany, a krzyżyki się kończą, a kafelek lub jedna granica nie wystarczają do ukończenia wykończenia. Samodzielna naprawa w łazience to świetny sposób na zaoszczędzenie na usługach budowniczych i zakup lepszych, nowoczesnych materiałów wykończeniowych.


vannaya-svoimi-rukami-realnost-ili-dengi-na-veter-84-foto-71


vannaya-svoimi-rukami-realnost-ili-dengi-na-veter-84-foto-72


vannaya-svoimi-rukami-realnost-ili-dengi-na-veter-84-foto-73


vannaya-svoimi-rukami-realnost-ili-dengi-na-veter-84-foto-74


vannaya-svoimi-rukami-realnost-ili-dengi-na-veter-84-foto-75


vannaya-svoimi-rukami-realnost-ili-dengi-na-veter-84-foto-76


vannaya-svoimi-rukami-realnost-ili-dengi-na-veter-84-foto-77


vannaya-svoimi-rukami-realnost-ili-dengi-na-veter-84-foto-78


vannaya-svoimi-rukami-realnost-ili-dengi-na-veter-84-foto-79

Pin
Send
Share
Send
Send