Mydelniczki i dozowniki do mydła w płynie do ścian łazienkowych, dozowników, uchwytów na napoje i innych akcesoriów i zestawów - Dom i styl - 2020
Dom i styl

Mydelniczka do łazienki: wygodna, piękna i stylowa (26 zdjęć)

Pin
Send
Share
Send
Send


Współczesna osoba, która uwielbia i ceni komfort, nie wyobraża sobie, jak można obejść się w łazience bez tak ważnego przedmiotu, jak mydelniczka, a jeszcze kilkadziesiąt lat temu uznano, że mydło na krawędzi zlewu należy umieścić. Jednak był nie tylko brzydki, ale także niehigieniczny - bar był szybko namoczony i zabrudzony. Na szczęście projektanci stopniowo rozwiązali ten problem, a dziś mydelniczka do łazienki stała się równie ważnym elementem wnętrza jak umywalka, pralka, mata do kąpieli lub wieszak na ręczniki.


milnica-dlya-vannoj-komnati-udobno-krasivo-i-stilno-26-foto


milnica-dlya-vannoj-komnati-udobno-krasivo-i-stilno-26-foto-2

Jaki materiał będzie lepszy dla mydelniczki?

Zakres sklepów wodno-kanalizacyjnych jest naprawdę niesamowity. Są zestawy do łazienki, a zwłaszcza mydelniczki z:

  • szkło;
  • tworzywa sztuczne;
  • metal;
  • drewno;
  • silikon;
  • ceramika.

Wszystkie te mydelniczki są piękne i oryginalne na swój własny sposób, ale zanim dokonasz zakupu, musisz wcześniej przeanalizować zalety i wady każdego z tych materiałów.


milnica-dlya-vannoj-komnati-udobno-krasivo-i-stilno-26-foto-5


milnica-dlya-vannoj-komnati-udobno-krasivo-i-stilno-26-foto-6

Najbardziej „niebezpieczne” są mydelniczki i szklanki do łazienki z ceramiką i szkłem. Mogą spaść i złamać się, lub z małego uderzenia pęknięcia pękną delikatny materiał. Jednak takie zestawy wyglądają bardzo stylowo i wyraźnie dekorują wnętrze. Jeśli w rodzinie są małe dzieci, lepiej jest dokonać wyboru na rzecz bezpieczeństwa i odmówić zakupu szklanych zestawów łazienkowych.

Plastikowe i drewniane mydelniczki również obawiają się wstrząsów i mogą zostać zdeformowane w przypadku niedbałego obchodzenia się z nimi. Nie jest również konieczne kupowanie zestawów łazienkowych z taniego silikonu lub plastiku - często takie materiały są toksyczne i mają nieprzyjemny zapach.

Niektórzy niesprawiedliwie uważają mydelniczkę za mało znaczącą drobiazg, która spełnia jedynie funkcję praktyczną. Jednak w rzeczywistości jest to ważny element wnętrza, dzięki któremu można właściwie umieścić akcenty w pokoju.

Klasyczna mydelniczka idealnie nadaje się do łazienki w klasycznym stylu. Doskonale pasuje do stylu loft i hi-tech. Jeśli lubisz te style, kup mydelniczki i szklanki do łazienki z chromowanego metalu - po prostu nie może pójść źle.

Jeśli w twoim domu jest kilka łazienek, a tylko jedna z nich jest używana przez dzieci, możesz umieścić jasne plastikowe kieliszki do szczotek i mydelniczek. Jest piękny i bezpieczny. Do łazienki w stylu ekologicznym doskonale pasuje zestaw bambusa lub kamienia. Tutaj dobrze będzie wyglądać szkło do łazienki i mydelniczka ze szkła.


milnica-dlya-vannoj-komnati-udobno-krasivo-i-stilno-26-foto-9


milnica-dlya-vannoj-komnati-udobno-krasivo-i-stilno-26-foto-10

Stół do mycia naczyń

Mydelniczki do łazienki różnią się nie tylko materiałem, ale także wzornictwem. Jednym z pierwszych, który pojawił się, były mydelniczki do komputerów stacjonarnych. Są wybierani przez tych, którzy lubią używać mydła w barach i chcą, aby zawsze było pod ręką. Można go łatwo przenieść i umieścić w dowolnym miejscu. Jeśli natomiast nie chcesz, aby „toczył się” wzdłuż krawędzi łazienki, kup silikonową „wannę” na frajerze. Wadą tych pojemników na mydło jest to, że zajmują one dodatkową przestrzeń na brzegu łazienki lub umywalki, więc jeśli liczy się każdy milimetr kwadratowy, lepiej jest odmówić takiego pudełka na mydło.


milnica-dlya-vannoj-komnati-udobno-krasivo-i-stilno-26-foto-11


milnica-dlya-vannoj-komnati-udobno-krasivo-i-stilno-26-foto-12

Mydelniczki pulpitu są różnych typów. Najbardziej znana opcja - zwykła „wanna” z tworzywa sztucznego lub metalu. Dużą popularnością cieszą się tacki na mydło na podstawkach wykonane w tym samym stylu z okularami do szczoteczek do zębów i innych akcesoriów łazienkowych. Zestawy te są wykonane z metalu, szkła lub plastiku.

Niezależnie od tego, którą opcję wybierzesz, najważniejszą rzeczą do zapamiętania jest to, że każda mydelniczka na stałe mydło powinna mieć otwory do odprowadzania wody. W przeciwnym razie nawet najpiękniejszy i najdroższy przedmiot szybko pokryje się pleśnią i stanie się bezużyteczny.


milnica-dlya-vannoj-komnati-udobno-krasivo-i-stilno-26-foto-13


milnica-dlya-vannoj-komnati-udobno-krasivo-i-stilno-26-foto-14

Mydelniczka na ścianie

Najbardziej popularne w sklepach wodno-kanalizacyjnych są mydła ścienne. Jest to opcja dla tych, którzy nie chcą dodatkowych przedmiotów na zlewie lub wannie. Mydelniczki naścienne są idealne do pryszniców, w których nie ma miejsca na zwykłe mydło. Jeśli nie chcesz dziurkować płytki, możesz kupić mydelniczki z przyssawkami. Powierzchnię należy dobrze odtłuścić i zamocować na niej pojemnik na mydło za pomocą mechanizmu próżniowego. Może być również przyklejony do specjalnego kleju lub taśmy dwustronnej. Jednak po pewnym czasie z gwałtowną zmianą temperatury lub z innych powodów może ona spaść i pęknąć.

Większe zainteresowanie wśród kupujących, a zwłaszcza wśród miłośników zaawansowanych technologii, spowodowane jest odpadami mydlanymi. Ta mała oprawa jest przymocowana do ściany, a do środka wkładany jest kawałek mydła. Kiedy trzeba umyć ręce, wystarczy nacisnąć dźwignię, a wymagana ilość wcieranego mydła wpadnie do dłoni.

Ten przedmiot ma kilka zalet. Mydło nie oddziałuje z wodą i dlatego nigdy nie wchłania. Nikt nie bierze go w ręce jak zwykły pasek, co oznacza, że ​​mikroby nie gromadzą się na nim. Tarka nadaje się do miejsc publicznych, ponieważ tak naprawdę nie chcesz myć rąk namoczonym mydłem leżącym w mydelniczce, na przykład w klinice lub siłowni, ale w takich przypadkach bardzo wygodne jest użycie mydła w płynie.


milnica-dlya-vannoj-komnati-udobno-krasivo-i-stilno-26-foto-19


milnica-dlya-vannoj-komnati-udobno-krasivo-i-stilno-26-foto-20

Jednak ten projekt ma swoje wady. Gdy są mokre, część wiórów łatwo ześlizguje się przez palce i wchodzi do odpływu zlewu. Jednak nawet jeśli nie spadnie, małe kawałki mydła nie zawsze dobrze się rozmazują, więc mycie rąk nie zawsze jest skuteczne. Tarka na mydło jest częściej używana jako oryginalna dekoracja wnętrz. Aby uzyskać pożądany efekt, należy go połączyć w styl z uchwytami i dozownikiem ręczników papierowych.

Genialny wynalazek ostatnich lat jest uważany za mydło w płynie. Teraz nie musisz brać namoczonego mydła z pudełka na mydło, ale po prostu naciśnij dozownik kilka razy. Mydło w płynie jest bardziej miękkie, więc mycie rąk jest tak miłe. Producenci dodają mu różne balsamy, dzięki czemu nie tylko działają antybakteryjnie, ale także zmiękczają skórę.

Dozowniki łazienkowe są również popularne, ponieważ pozwalają ekonomicznie stosować mydło. Jednym kliknięciem można wycisnąć kroplę, która wystarczy, aby umyć ręce. To prawda, wiele zależy od tego, jak skoncentrowane jest mydło.

Możesz użyć fabrycznego dozownika mydła, ale nie zawsze wygląda pięknie i pasuje do wnętrza. Jeśli uważasz, że piękno tkwi w szczegółach, kup sobie w sklepie hydraulicznym piękny dozownik mydła w płynie. Zazwyczaj jest dostarczany ze szklanką szczoteczek do zębów, pojemnikiem na waciki bawełniane, wieszakiem na ręczniki i innymi materiałami łazienkowymi. Objętość takiej mydelniczki, w zależności od modelu od 200 ml i więcej.

Obejrzyj film: ŁAZIENKA NA LATA - KONIEC Z PROWIZORKĄ (Grudzień 2020).

Загрузка...

Pin
Send
Share
Send
Send