Uchwyt na ręcznik do łazienki naścienny obrotowy lub wysuwany, podłoga ze szkła, z haczykami lub pierścieniem Metal chromowany lub brązowy - Dom i styl - 2020
Dom i styl

Wieszak na ręczniki w łazience: możliwe wzory (23 zdjęcia)

Czy ręcznik często kończy się na podłodze w łazience lub pozostaje mokry przez długi czas? Oczywiście jego posiadacz jest nieprawidłowo wybrany. Szereg wskazówek dotyczących wyboru i instalacji pomoże uwzględnić niuanse i nie tylko stworzyć komfortowe warunki w łazience, ale także uzyskać stylowe akcesoria.

Rodzaje uchwytów na ręczniki

Jednym z głównych atrybutów łazienki, bez której nie można sobie wyobrazić porządku i komfortu, jest uchwyt na ręczniki. Istnieje wiele opcji wykonania tego akcesorium: drewniane lub brązowe, chromowane lub ze stali nierdzewnej. Akcesoria różnią się typami, typami i formularzami, więc nie jest łatwo wybrać.Być może pierwszą rzeczą, na którą warto zwrócić uwagę przy szukaniu wieszaka na ręcznik łazienkowy, jest skala samego pomieszczenia, rozmieszczenie i wielkość znajdujących się w nim przedmiotów. Na podstawie lokalizacji akcesorium rozróżnia się następujące typy:

 • Na zewnątrz;
 • Blat;
 • Montowany na ścianie.

Każdy z tych typów ma swoje zalety. Na przykład, uchwyt podłogowy jest po prostu dostosowany do twoich potrzeb, ponieważ jest mobilny, łatwo można go zmienić. Często jest on wykonany w postaci stojaka z haczykami lub listwami (obrotowymi lub tak, że poruszają się do przodu).

Uchwyt na ręcznik stołowy jest wygodny w użyciu w dużej łazience, gdzie umywalka z uchwytem na ręczniki będzie wyglądać organicznie i na swojej przestronnej powierzchni, takie akcesoria nie będą kolidować z procedurami higienicznymi, co oznacza, że ​​zawsze będą pod ręką suche, czyste ręczniki lub serwetki.

Uchwyt ścienny na ręczniki jest wygodny w użyciu na małych powierzchniach. Istnieje wiele różnych typów tego atrybutu dla łazienki na sprzedaż. Przy ich produkcji wykorzystywane są różne materiały. Projekt może być dowolny: stały, chowany uchwyt na ręczniki, z kilkoma listwami, na przykład czwartego typu itp. Wybór modelu zależy od czynników obiektywnych i subiektywnych:

 • Estetyczne potrzeby konsumenta;
 • Praktyczne zalety akcesoriów;
 • Powierzchnia łazienki;
 • Inne.

W wyspecjalizowanych sklepach możesz wybrać dowolny model według własnego gustu i możliwości.

Dzwonić? Poprzeczka czy półka? Hak!

Każdy uchwyt na ręczniki ma swoje zalety. Wiele z nich ma nie tylko praktyczny, ale i estetyczny wygląd. Różnorodność form wyróżnia najczęściej wieszak na ręczniki naścienny. Może mieć formę:

 • Haczyki;
 • Belki poprzeczne;
 • Półki;
 • Pierścienie.

Powyższe odmiany mają zalety, które warto omówić bardziej szczegółowo.Być może jednym z najczęstszych rodzajów jest haczyk. Jest to najtańszy, najprostszy i najbardziej funkcjonalny uchwyt. Można go umieścić na ścianie, na drzwiach, nawet na szybie lustra. Hak może być jeden, kilka umieszczony w rzędzie lub dowolnie. Często jest uchwyt na ręczniki z haczykami w formie listwy. Wadą tego typu: ręcznik jest słabo wyprostowany i pozostanie mokry przez długi czas.

Poprzeczka jako uchwyt jest znacznie bardziej uniwersalna. To akcesorium może być stacjonarne lub mobilne, umieszczone na podłodze lub przymocowane do ściany. Obrotowy uchwyt na ręczniki jest wygodny, ponieważ pozwala na swobodne umieszczenie kilku ręczników lub serwetek frotte. Może być wykonany z drewna, metalu, na przykład brązu lub stali nierdzewnej.

Na życzenie możesz wybrać uchwyty obrotowe podwójne, potrójne lub poczwórne. Ten obrotowy uchwyt na ręczniki z kilkoma prętami jest wygodny w użyciu jako mała rodzina i samotna żyjąca osoba.Deski przymocowane do ściany mają bardziej zróżnicowane kształty i różną liczbę poprzeczek. Produkują podwójne, potrójne uchwyty na ręczniki, poczwórne odmiany, które przypominają projekt podgrzewanych wieszaków na ręczniki. W każdym z nich ważne jest, aby szerokość poprzeczki odpowiadała szerokości ręcznika, a następnie dobrze wyschnie.Jeśli pozwala na to wielkość łazienki, możesz pod nią zamontować wieszak na ręczniki. Można go łączyć, składając się z poprzeczek, haków i / lub półki (szklanej, drewnianej lub metalowej) lub z dowolnego elementu.Dość często w łazienkach znajduje się ręcznik. Ta opcja jest bardziej interesująca od strony estetycznej niż praktycznej. Jego funkcjonalność jest podobna do haczyków, ma tę samą wadę - słaba wentylacja, w wyniku czego ręczniki pozostają dłużej mokre. Może być montowany jako uchwyt na ręcznik pod zlewem lub na ścianie.

Wybór właściwej opcji

Nie jest łatwo odebrać posiadacza z dostępnym bogactwem wyboru. Należy wziąć pod uwagę wiele czynników:

 • Rozmiar i projekt łazienki;
 • Liczba osób stale korzystających z łazienki;
 • Organizacja przestrzeni w pomieszczeniu sanitarnym;
 • Inne

W małym pokoju najlepiej używać haków, pierścieni, ale wieszak na ręczniki z obrotowymi listwami, taki jak konstrukcja podłogi, zajmie zbyt dużo miejsca, lepiej jest używać ich w przestronnych łazienkach. W średniej wielkości łazience odpowiedni jest produkt łączony - umywalka z uchwytem na ręczniki.

Im więcej osób korzysta z pomieszczenia sanitarnego, tym więcej ręczników trzeba zawiesić. Nieźle sprawdzone poprzeczki różne konfiguracje i sposób umieszczenia. Efektywne wykorzystanie przestrzeni pozwoli uchwyt na ręczniki pod zlewem, ale półka stanie się miejscem małego chaosu, zwłaszcza jeśli dzieci korzystają z łazienki.Zatrzymując wybór produktu, który lubisz, zastanów się, jak będzie się zachowywał w warunkach dużej wilgotności w łazience. Nawet jeśli pomieszczenie jest dobrze wentylowane, łazienka nadal ma swój własny mikroklimat, więc kup akcesorium ze specjalną obróbką lub impregnacją, w przeciwnym razie metalowy wieszak na ręczniki może zardzewieć, a drewniany uchwyt na ręczniki przynajmniej straci swój kształt.Metody montażu

Przy wyborze uchwytu należy wziąć pod uwagę cechy jego mocowania. Nie ma problemów z typem podłogi i stołu - tam, gdzie to umieściłem, stoi tam. Podczas montażu ściany należy wziąć pod uwagę, jaki materiał jest używany do wykończenia ścian. Aby konstrukcja mocno się trzymała i utrzymywała ciężar ręczników, konieczne jest jej bezpieczne zamocowanie.Istnieją dwie opcje:

 1. Otwórz
 2. Ukryty

W pierwszym przypadku za pomocą śrub uchwyt jest instalowany w wybranym miejscu. Punkty mocowania są widoczne. W drugim przypadku te same śruby są zamykane ze szczególnym szczegółem konstrukcyjnym. Możesz użyć kleju, rzepu lub przyssawki, chociaż ta metoda mocowania jest zawodna, ponieważ może wytrzymać mały ładunek.

Krótko mówiąc, wybierz wieszak na ręczniki ze zrozumieniem istoty jego przeznaczenia, cech projektowych i, co najważniejsze, z przyjemnością. Współcześni producenci zapewnią możliwość wyboru dokładnie tego, czego potrzebujesz.

Obejrzyj film: DO DZIEŁA! - GADŻETY DO ŁAZIENKI #2 (Luty 2020).

Загрузка...