Rzeźbione drewniane łóżka Podwójna bryła z pięknym zagłówkiem, łóżeczko dziecięce - Dom i styl - 2020
Dom i styl

Rzeźbione drewniane łóżka: odpoczynek królewski (24 zdjęcia)

Pin
Send
Share
Send
Send


Jeśli wcześniej tylko przedstawiciele niebieskiej krwi mogli spocząć na królewskim łóżku, to dzisiaj praktycznie każdy może urządzić miejsce do spania jak król. Na przykład rzeźbione drewniane łóżka są doskonałym rozwiązaniem do stworzenia królewskiego wnętrza. Skomplikowany ozdobny wzór sprawia, że ​​są dziełem sztuki, co świadczy o dobrym smaku właścicieli i ich ambitnym spojrzeniu na życie.


reznie-krovati-iz-dereva-otdihaem-po-korolevski-24-foto-2


reznie-krovati-iz-dereva-otdihaem-po-korolevski-24-foto-3

Rzeźbione podwójne łóżka będą świetnie wyglądać w sypialniach wiejskiej rezydencji, wykonanych w jednym z prezentowanych stylów, a pojedyncze łóżka ozdobią pokoje dziewczyn, które marzą o romantycznej przyszłości.


reznie-krovati-iz-dereva-otdihaem-po-korolevski-24-foto-4


reznie-krovati-iz-dereva-otdihaem-po-korolevski-24-foto-5


reznie-krovati-iz-dereva-otdihaem-po-korolevski-24-foto-6

Specjalny wygląd

Trudno mówić o jakichkolwiek zaletach rzeźbionego łóżka, ponieważ w rzeczywistości opiera się ono na tradycyjnej konstrukcji łóżka, ale można zauważyć, że to łóżko:

 • wygląda bardzo elegancko i stylowo;
 • ma unikalną konstrukcję (najczęściej łóżka z rzeźbionymi wzorami są wykonywane na zamówienie);
 • różni się długą żywotnością (do stworzenia takich łóżek używaj stałych ras drzewa, które zachowują cechy dziesiątek lat).

Oczywiście takie łóżko wymaga specjalnej opieki. Bardzo ważne jest dokładne oczyszczenie wszystkich loków i zgięć, ponieważ najlepiej gromadzą się w nich brud i kurz. Jeśli tak się nie stanie, łóżko wkrótce zmieni się w eksponat muzealny, a nie stylowy podkład. Nie należy jednak gorliwie czyścić na mokro, lepiej zaopatrzyć się w specjalne szczotki i narzędzia do obróbki powierzchni drewnianych.

Jak wspomniano wcześniej, rzeźbione łóżka wykonane są głównie z cennego drewna, zwykle dębu i lipy. Ich drewno jest najlepiej cięte i jednocześnie zachowuje swoje właściwości przez dziesięciolecia. Aby uzyskać różne odcienie wyglądu zewnętrznego drewna, specjalne powłoki i farby do drewna pozwalają bogaty rynek budowlany.


reznie-krovati-iz-dereva-otdihaem-po-korolevski-24-foto-9


reznie-krovati-iz-dereva-otdihaem-po-korolevski-24-foto-10

Jak wiadomo, jednym z oznak dobrego smaku jest umiar, dlatego przy wykonywaniu rzeźbionych szczegółów łóżka należy przestrzegać tej zasady. Oczywiście możesz ozdobić całe łóżko na całym obwodzie, jednak są tylko dwa z najbardziej popularnych obszarów, które nadają się do dekoracji:

 • rzeźbione nogi;
 • rzeźbione wezgłowie.

Jeśli nogi są najczęściej wykonywane w formie trójwymiarowych rzeźb z drewna, zagłówki stają się prawdziwym polem wyobraźni, gdzie rozwija się naprawdę wspaniałe rzemiosło twórcy. Piękne zagłówki czasami przypominają zdjęcia wielkich mistrzów i stają się niezależnym elementem wnętrza.

Rzeźba w drewnie jako sztuka pochodzi z czasów starożytnych. W Rosji ten rodzaj transformacji przestrzeni ma specjalną historię. Wiele zabytków architektury, ozdobionych drewnianymi rzeźbami, nadal pozostaje wśród dziedzictwa kulturowego kraju.

Jako dekoracja artykułów gospodarstwa domowego, w tym łóżek, używaj tylko kilku najbardziej znanych wariantów snycerki, które warto omówić bardziej szczegółowo:

 • nić płaska;
 • ulga;
 • przez;
 • rzeźbiarski

Wszystkie te techniki mają wiele podkategorii, które powstały w różnych szkołach mistrzów i na różnych terytoriach, ale wszystkie różnią się niezrównaną elegancją i umiejętnościami.


reznie-krovati-iz-dereva-otdihaem-po-korolevski-24-foto-13


reznie-krovati-iz-dereva-otdihaem-po-korolevski-24-foto-14

Płaska nić

Ten rodzaj pracy z drewnem oznacza, że ​​główne tło pozostaje płaskie, a elementy wątku są w nim osadzone. Istnieje kilka głównych typów tej techniki:

 • nić konturowa - wycinany jest tylko kontur obiektów, ich główna powierzchnia znajduje się na poziomie tła;
 • nitka staplowa - wzór w tym przypadku jest tworzony za pomocą cięć umieszczonych w różnych kierunkach w postaci nawiasów nakładanych specjalnym narzędziem;
 • gwintowanie czarne - praca wykonywana jest na powierzchni, która została pierwotnie pokryta czarnym lakierem, tworząc niezwykłą grę kontrastów;
 • rzeźba geometryczna - u podstawy tej techniki leżą gładkie linie i kombinacje różnych kształtów, które splatają się w skomplikowany wzór.

Płaska rzeźba nadaje się do dekoracji oparć i bocznych powierzchni łóżka.

Ta technika jest uważana za bardziej złożoną niż ploskovyemchataya. Tutaj elementy nie są osadzone w tle, ale raczej wznoszą się nad nim, tworząc w ten sposób trójwymiarowe obrazy w płaszczyźnie. Rozważ najpopularniejsze rodzaje technologii:

 • płasko rzeźbione - tło i wzór są na tym samym poziomie;
 • głuchy carving - obraz znacznie wznosi się ponad główne tło, w zależności od wysokości ornamentu, odróżniają płaskorzeźbę (figury lekko wystają ponad podstawę) i wypukłą (figury znacznie wystają ponad tło i stają się podobne do rzeźb) rzeźbienia.

Ten rodzaj obróbki drewna nadaje się do dekoracji mebli i elementów zewnętrznych. Będzie wyglądać pięknie na podwójnych łóżkach dla dorosłych i na zagłówkach łóżek dziecięcych. Dla dziecka będzie to cała historia opowiedziana w jego pokoju, obraz można studiować za każdym razem przed pójściem spać, zawsze znajdując coś nowego.


reznie-krovati-iz-dereva-otdihaem-po-korolevski-24-foto-16


reznie-krovati-iz-dereva-otdihaem-po-korolevski-24-foto.jpeg">

Przez wątek

Jak sama nazwa wskazuje, w tym przypadku drewno jest cięte, najczęściej pozbywamy się tła. Powstały projekt jest pełen łatwości, ażurowości i zwiewności. Takie łóżko wykonane z litego drewna będzie świetną ozdobą pokoju młodej dziewczyny.

W zależności od użytego narzędzia takie wątki to:

 • szczelinowe - w pracy użyto dłuta;
 • przetarte - tło usunięto piłą lub wyrzynarką.

Ażurowe oparcie, wykonane w takiej technice, będzie wydawało się prawie nieważkie i z łatwością wypełni całe otaczające wnętrze. Należy zachować ostrożność przy wyborze tła otaczającego łóżko, nic nie powinno obciążać utworzonej struktury.


reznie-krovati-iz-dereva-otdihaem-po-korolevski-24-foto-17


reznie-krovati-iz-dereva-otdihaem-po-korolevski-24-foto-18

Technika rzeźbiarska

Ten rodzaj rzeźbienia jest najczęściej używany do projektowania nóg łóżka lub tralek, za pomocą których czasza lub baldachim są utrzymywane nad łóżkiem. Liczby wolumetryczne są cięte z wielką precyzją i stają się niezależnymi dziełami sztuki.

Tworząc plecy, czasami używają tej techniki, ale figury niemal całkowicie wyróżniają się na tle ogólnym i zaczynają żyć własnym życiem.

Ta technika nie ma specyficznych odmian, ale różni się cechami terytorialnymi i należy do szkoły rzemieślników. Słynne rzeźby o charakterze naturalnym: rośliny, drzewa, zwierzęta i ptaki; postacie ludzkie; obrazy religijne i sceny bitewne. Ten rodzaj rzemiosła wymaga wysokich kwalifikacji, więc każdy wzór jest wykonywany tylko w jednym przypadku i jest uważany za prawdziwe dzieło sztuki.


reznie-krovati-iz-dereva-otdihaem-po-korolevski-24-foto-19


reznie-krovati-iz-dereva-otdihaem-po-korolevski-24-foto-20

Dodatkowy projekt

Charakterystyczną cechą wszystkich powyższych wzorów jest ich niezależność. W istocie są one tak samowystarczalne, że często stają się oddzielnymi elementami wnętrza.

Jednak często niektóre ozdoby wymagają odpowiedniego wsparcia, aby otworzyć się w pełni. Na przykład można ozdobić łóżko przewiewnym baldachimem w stylu orientalnym lub jedwabną zasłoną, która odda erę wiktoriańskiej Anglii.

Łóżka dziecięce mogą być malowane w różnych odcieniach, a model piętrowy może być wyposażony w rzeźbione schody, które łączą wzory nóg i pleców w jednej kompozycji. Obrazy można również ozdobić metalowymi wstawkami lub pokryć niektóre części brązem i złoceniem.

Pin
Send
Share
Send
Send