Drzwi do sauny i wanny Szkło matowe lub przezroczyste - Dom i styl - 2022
Dom i styl

Drzwi do sauny: funkcja projektowania (20 zdjęć)

Pin
Send
Share
Send
Send


Sauna lub wanna to ulubione miejsce wypoczynku wielu naszych rodaków. Trudno wyobrazić sobie domek lub domek bez małej, ale wygodnej kąpieli. Kompaktowe sauny na podczerwień są instalowane nawet w miejskich mieszkaniach. Przy wyborze materiałów do budowy lub naprawy należy wziąć pod uwagę, że będą one eksploatowane w wysokiej temperaturze i wilgotności. Nic dziwnego, że tradycyjne drzwi wewnętrzne nie są wykorzystywane do budowy sauny. Wyjątkiem mogą być modele z litego drewna, ale nie zawsze spełniają wymagania wentylatorów parowych. Z tego powodu stosowane są specjalne drzwi do wanien i saun, wykonane z materiałów odpornych na temperaturę i wysoką wilgotność.


dveri-dlya-sauni-osobennost-konstrukcii-20-foto


dveri-dlya-sauni-osobennost-konstrukcii-20-foto-2

Główne typy drzwi do sauny

W zależności od cech konstrukcyjnych drzwi do wanien i saun są podzielone na trzy grupy:

  • głuchy;
  • przeszklone;
  • szkło

Głuche drewniane drzwi do wanien są wykonane z drewna iglastego i twardego. W naszym kraju starają się używać lipy lub olchy, ponieważ nie emitują żywicy, co nie tylko uszkadza wygląd produktu, ale także może spowodować oparzenie. Skandynawscy producenci drzwi do saun szeroko stosują drzewa iglaste, ale wstępnie je ogrzewają. W rezultacie drewno nie emituje smoły i uzyskuje oryginalny odcień.

Projekt drzwi głuchych do saun różni się od modeli wewnętrznych dla domu lub mieszkania. Podstawą jest rama, osłonięta po obu stronach drewna euroliningowego. W takim przypadku można utworzyć inny wzór: diagonalny, pionowy, poziomy lub łączony. Na zewnątrz nie ma końca: płótno zdobią rzeźby lub inne elementy dekoracyjne. Wewnętrzna przestrzeń drzwi jest wypełniona materiałem izolacyjnym. Pomaga to zapobiegać utracie ciepła z łaźni parowej, zwiększając komfort w poczekalni lub toalecie.


dveri-dlya-sauni-osobennost-konstrukcii-20-foto-5


dveri-dlya-sauni-osobennost-konstrukcii-20-foto-6

Zalety i różnorodność szklanych drzwi

Konstrukcja szklanych drzwi do wanny jest prosta i skuteczna: jako ściereczka używana jest hartowane szkło o grubości co najmniej 8 mm. Charakteryzuje się trwałością, trwałością, odpornością na wysokie temperatury. Wśród innych ważnych zalet tego produktu:

  • szmatka nie prowadzi do wysokich spadków wilgotności i temperatury;
  • łatwa opieka;
  • wizualnie zwiększyć powierzchnię łaźni parowej;
  • szeroka gama modeli do saun i wanien, stworzonych w dowolnym stylu;
  • higiena.

Przy produkcji szkła przezroczystego lub nieprzezroczystego stosuje się drukowanie zdjęć na tkaninie drzwiowej.


dveri-dlya-sauni-osobennost-konstrukcii-20-foto-9


dveri-dlya-sauni-osobennost-konstrukcii-20-foto-10


dveri-dlya-sauni-osobennost-konstrukcii-20-foto-11

Szklana skrzynka drzwiowa wykonana jest z aluminium lub twardego drewna. Uszczelka jest zainstalowana wzdłuż obwodu, który nie uwalnia ciepła z łaźni parowej. W zestawie znajdują się markizy i klamki, które umożliwiają montaż i montaż drzwi bez specjalnych umiejętności. Drzwi szklane mają jedną poważną wadę - wysoką przewodność cieplną. Powierzchnia płótna wynosi około 2 metrów kwadratowych, przez co następuje znaczna utrata ciepła. Należy to uwzględnić przy wyborze pieca do sauny lub sauny.


dveri-dlya-sauni-osobennost-konstrukcii-20-foto-12


dveri-dlya-sauni-osobennost-konstrukcii-20-foto-13

Jak wybrać drzwi do sauny?

Producenci wytwarzają modele o różnych rozmiarach, drzwi do tradycyjnie ustawionej wanny, ponieważ minimalizuje to straty ciepła i pary w procesie wytwarzania. W przypadku, gdy wanna jest mała, a łaźnia parowa przylega do toalety, należy preferować głuche lub przeszklone drewniane drzwi. Zapewnią wysoki poziom izolacji termicznej, co stworzy komfortowe warunki do odpoczynku między wizytami w łaźni parowej.


dveri-dlya-sauni-osobennost-konstrukcii-20-foto-14


dveri-dlya-sauni-osobennost-konstrukcii-20-foto-15

W przypadku gdy sauna ma oddzielną garderobę z dobrą izolacją termiczną lub pokoje mają dużą powierzchnię, można kupić szklane drzwi. Ciepło przenikające przez niego nie będzie w stanie znacząco zwiększyć temperatury w pomieszczeniu wypoczynkowym.


dveri-dlya-sauni-osobennost-konstrukcii-20-foto-16


dveri-dlya-sauni-osobennost-konstrukcii-20-foto-17

Dużą wagę przywiązuje się teraz do wnętrza łazienki: wykorzystuje drogie materiały do ​​dekoracji, instaluje tematyczne elementy dekoracyjne. Wygląd drzwi może mieć znaczący wpływ na projekt pomieszczenia. Jeśli wybierzesz drzwi do łazienki, stworzone w tradycyjnym rosyjskim stylu, lepiej jest preferować modele z tablicy. Płótno w osłonie Eurolaid idealnie pasuje do wnętrza pokoju z baru lub kłody. Drzwi ze szkła z nadrukiem fotograficznym - świetna decyzja dla sauny stworzonej w nowoczesnym stylu.


dveri-dlya-sauni-osobennost-konstrukcii-20-foto-18


dveri-dlya-sauni-osobennost-konstrukcii-20-foto-19


dveri-dlya-sauni-osobennost-konstrukcii-20-foto-20

Drzwi wanny pełnią ważną funkcję praktyczną i mają znaczący wpływ na wnętrze łaźni parowej i garderoby. Modele drewniane i szklane różnią się praktycznością i różnorodnością wzornictwa. Pozwala to wybrać drzwi do sauny, wykonane w stylu skandynawskim i tureckim. Szczególną uwagę przy wyborze drzwi należy zwrócić na jakość wykonania, ponieważ ostrze i pudełko będą obsługiwane w ekstremalnych warunkach. Produkty wysokiej jakości mają wyższe koszty, ale są uzasadnione znacznym wzrostem żywotności i brakiem konieczności regularnych napraw. Montaż takich drzwi zapewni wysoki poziom komfortu fizycznego i estetycznego w wannie!

Obejrzyj film: TAPIS TV - POLSKIE DRZWI DO SAUNY SERIA ST - POLSKA PRODUKCJA - ZAKŁADY STOLARSKIE (Lipiec 2022).

Загрузка...

Pin
Send
Share
Send
Send