Kabina prysznicowa kątowa z patelnią niską lub wysoką, szkło 90x90 z hydromasażem, do łazienki w mieszkaniu lub w Dacha - Dom i styl - 2022
Dom i styl

Narożny prysznic: zalety i wady (23 zdjęcia)

Pin
Send
Share
Send
Send


Racjonalne i pełne wykorzystanie przestrzeni życiowej ma ogromne znaczenie, zwłaszcza jeśli chodzi o małe mieszkania. Problem zorganizowania małej łazienki pomoże rozwiązać narożny prysznic. Takie modele pozwalają wyposażyć wszystko, czego potrzebujesz, nawet najmniejsze pomieszczenie, podczas gdy będzie miejsce na ważne sprzęty domowe i meble.


uglovaya-dushevaya-kabina-dostoinstva-i-nedostatki-23-foto


uglovaya-dushevaya-kabina-dostoinstva-i-nedostatki-23-foto-2

Cechy modeli

Tradycyjna wanna zajmuje zbyt wiele miejsca w pomieszczeniu, dlatego często nie można włożyć kosza na pranie do pokoju, pralki i dodatkowych szaf. Kabina prysznicowa z narożnym układem zajmuje niewiele miejsca, co decyduje o jej popularności wśród krajowych i zagranicznych projektantów. Najbardziej kompaktowe modele mają rozmiary 80х80, a wiele z nich jest wyposażonych w hydromasaż. Podobne projekty mają następujące cechy:

 • Produkty są wyposażone w ścianki działowe i drzwi. Te ostatnie mogą być huśtawkowe lub przesuwne. Zastosowanie specjalnych kształtek pozwala na mocowanie ścian i drzwi na podstawie konstrukcji.
 • Eksperci nie zalecają instalowania kabiny prysznicowej bez tacy, która ma zaokrąglony lub kwadratowy kształt. Modele prostokątne są odpowiednie dla tych, którzy mają kilka dodatkowych metrów kwadratowych. Rozmiary produktów są różne, więc każdy kupujący będzie mógł wybrać dla siebie najlepszą opcję. W razie potrzeby zamontowana wysoka lub niska paleta.
 • Prysznic narożny z wysoką tacą jest jedną z modyfikacji kąpieli Sitz. Jego głębokość wynosi około 40 cm. Konstrukcje są uważane za bardzo ciepłe, można w nich usiąść lub umyć małe rzeczy. Paleta dla dzieci i osób starszych nie będzie zbyt wygodna.
 • Montaż produktów wykonanych bezpośrednio na podłodze. Ważne jest, aby zadbać o szczelność i rozważyć, w jaki sposób woda się połączy. Specjalne uszczelki zawierające silikon służą do zapewnienia całkowitej nieprzepuszczalności. Takie środki nie pozwalają wodzie przenikać przez podłogę i tworzyć korzystny mikroklimat wewnątrz kabiny.


uglovaya-dushevaya-kabina-dostoinstva-i-nedostatki-23-foto.jpeg">


uglovaya-dushevaya-kabina-dostoinstva-i-nedostatki-23-foto-4

W istocie ich produkty są proste. Wysokość kabiny prysznicowej nie przekracza 2 metrów. Instalacja odbywa się w dowolnym miejscu w pomieszczeniu na styku dwóch ścian. Konstrukcja sięga powierzchni sufitu lub jest wyposażona w dach. Modele są kompaktowe, zwłaszcza z parametrami 80x80, dzięki czemu oszczędzają miejsce w pomieszczeniu. Rozciąganie się w misce przy pełnym wzroście oczywiście nie zadziała, ale dorosły może usiąść lub usiąść na wysokiej palecie. Małe dzieci będą się kąpać, jak w pełnej kąpieli.


uglovaya-dushevaya-kabina-dostoinstva-i-nedostatki-23-foto-5


uglovaya-dushevaya-kabina-dostoinstva-i-nedostatki-23-foto-6

Prysznic narożny z niską patelnią ma różne rozmiary, na rynku dostępne są większe i bardziej kompaktowe opcje. Miska jest niska, prawie wyrównana z powierzchnią podłogi. Wizualnie modele te wyglądają atrakcyjnie i harmonijnie. Niskie palety nie będą tak ciepłe jak wysokie. Ponadto istnieje ryzyko zalania mieszkania, jeśli otwór spustowy jest zatkany.

Najpopularniejszy prysznic narożny 90x90, który pasuje do wnętrza pokoju. Ważne jest, aby wykonać wszystkie obliczenia obszaru z wyprzedzeniem, aby projekt nie sprawił, że przestrzeń będzie bardziej zaśmiecona.

Główne zalety kabin o konfiguracji kątowej to:

 • Znaczące oszczędności w wolnej przestrzeni. Ta jakość jest uważana za najważniejszą. Najbardziej zwarte konstrukcje mają parametry 80x80 cm, co pozwala na ich umieszczenie nawet w bardzo małych pomieszczeniach.
 • Kabiny są wyposażone w różne dodatkowe funkcje. Tak więc modele z dachem służą jako dobra łaźnia parowa. Produkty z hydromasażem i aromaterapią pomogą zrelaksować się i uzyskać przyjemne uczucie.
 • W porównaniu do klasycznych wanien, procedury higieniczne pod prysznicem mogą zmniejszyć zużycie wody o 1,5 raza. Obecnie dotyczy to zwłaszcza mieszkań, w których zainstalowane są liczniki.
 • Każdy użytkownik będzie mógł samodzielnie wybrać optymalną wysokość palety. Jeśli jest wystarczająco dużo wolnego miejsca, możesz podnieść paletę tak wygodną, ​​jak to tylko możliwe. Modele 80x80 zajmują mało miejsca, podczas gdy komfortowa wydajność nie zostanie naruszona.
 • Łatwy w obsłudze i konserwacji. Konieczne jest delikatne pranie w kabinie, po wzięciu prysznica wystarczy wytrzeć do sucha ściany i patelnię czystą szmatką.
 • Szczelność. Drzwi szaf są bezpiecznie zamknięte, więc kropelki wody nie będą rozpryskiwane wokół łazienki, a zimne powietrze nie dostanie się do środka.
 • Głębokie palety nadają się do kąpieli małych dzieci.
 • Korzystanie z kabiny jest całkowicie bezpieczne. Zastosowanie nowoczesnych materiałów z powłoką antypoślizgową eliminuje ryzyko obrażeń.


uglovaya-dushevaya-kabina-dostoinstva-i-nedostatki-23-foto-9


uglovaya-dushevaya-kabina-dostoinstva-i-nedostatki-23-foto-10

Projekty mają pewne wady:

 • Nie można wykonywać procedur higienicznych podczas siedzenia lub leżenia, ponieważ produkty kompaktowe po prostu nie pozwalają na zmianę pozycji. Niska patelnia nie pozwala kąpać dziecka ani organizować prania.
 • Instalacja wysokiej patelni otwiera nowe możliwości: pranie w pozycji siedzącej, kąpanie dzieci. Taka budka zajmie tyle miejsca, co zwykła kąpiel, więc traci się główną zaletę produktów.
 • Nie można używać kabin do dawania lub mieszkań, gdzie ciśnienie w rurach nie osiąga 3-4 barów.
 • Cena konstrukcji w porównaniu ze zwykłymi łazienkami będzie kilka razy wyższa.

Wymiary pryszniców i wysokich palet są niewygodne dla osób starszych. Wszystkie modele wymagają opieki po każdym użyciu. Ze szczególną starannością należy oczyścić szklane ściany z kamienia.


uglovaya-dushevaya-kabina-dostoinstva-i-nedostatki-23-foto-11


uglovaya-dushevaya-kabina-dostoinstva-i-nedostatki-23-foto-12


uglovaya-dushevaya-kabina-dostoinstva-i-nedostatki-23-foto-13

Metody użycia we wnętrzu

Kabiny prysznicowe kątowe różnią się wyglądem. Produkty są wykonane w różnych kształtach, rozmiarach, kolorach i stylach. Wybierając, musisz polegać na wnętrzu pokoju. Rozważmy wymienione parametry bardziej szczegółowo:

 • Konfiguracja Projekt w postaci trapezu lub półkola wygląda harmonijnie w małych pomieszczeniach. Produkty w formie kwadratu i prostokąta przeznaczone są do bardziej przestronnych pokoi, urządzonych w minimalistycznym stylu. Asymetryczne kabiny najlepiej nadają się do łazienek o nietypowych wymiarach.
 • Funkcje stylu. Wygląd wyposażenia różni się w projekcie. Współcześni producenci tworzą projekty w klasycznym kierunku, a także w stylach prowansalskim, nowoczesnym i wiejskim. Modele z hydromasażem, prysznicem kontrastowym i innymi dodatkami będą nie tylko atrakcyjne, ale także wygodne.
 • Kolorowanie. Urządzenia są malowane w różnych kolorach. Kabiny z przezroczystego, nieprzezroczystego lub kolorowego szkła staną się prawdziwą ozdobą pokoju. Ściany ozdobione malowidłami, kryształami, ręcznie robionymi wzorami wyglądają wspaniale.
 • Wymiary. Wielkość produktów waha się w granicach 80x80-110x170 cm, a instalacja kabiny jest możliwa w małych i dużych pomieszczeniach.


uglovaya-dushevaya-kabina-dostoinstva-i-nedostatki-23-foto-16


uglovaya-dushevaya-kabina-dostoinstva-i-nedostatki-23-foto-17


uglovaya-dushevaya-kabina-dostoinstva-i-nedostatki-23-foto-18

Aby harmonijnie zaprojektować kabinę prysznicową z hydromasażem, taca jest licowana płytkami ceramicznymi, dokładnie takimi samymi jak podłoga. Oddzielenie obszaru prysznica od ogólnego wnętrza nie jest tego warte, wręcz przeciwnie, zaleca się stosowanie wzoru geometrycznego podczas wykonywania wykończenia.


uglovaya-dushevaya-kabina-dostoinstva-i-nedostatki-23-foto-19


uglovaya-dushevaya-kabina-dostoinstva-i-nedostatki-23-foto-20


uglovaya-dushevaya-kabina-dostoinstva-i-nedostatki-23-foto-21

Kabiny prysznicowe kątowe są doskonałym rozwiązaniem dla małych i przestronnych łazienek. Oszczędność miejsca, wygodna obsługa, obecność dodatkowych funkcji - główne zalety produktów. Różnorodne wzornictwo pozwala harmonijnie i solidnie zaprojektować każde wnętrze.

Obejrzyj film: Montaż brodzika z kabiną + płytki (Październik 2022).

Загрузка...

Pin
Send
Share
Send
Send