Liliowe wnętrze sypialni, projekt zasłon i tapet, połączenie z innymi kolorami i odcieniami - Dom i styl - 2020
Dom i styl

Projekt sypialni w kolorach bzu: wskazówki, zalecenia, kombinacje kolorów (32 zdjęcia)

Sypialnia w liliowych barwach nie sprawia nikomu niespodzianki. Oczywiście nie jest to tak znajoma i wszechstronna opcja jak biały lub beżowy, ale o wiele bardziej klasyczny niż żółty lub granatowy. Dzięki odpowiedniemu projektowi wnętrze będzie wyglądało miękko i ciekawie. Najważniejsze - z umysłem i wyobraźnią podejść do problemu.Ogólne wskazówki

Wnętrze sypialni liliowej wymaga trochę pracy. A zanim rozpoczniesz, powinieneś poznać podstawowe zasady, według których kolory działają w projektowaniu:

 • Jasne odcienie sprawiają, że pomieszczenie jest wizualnie większe, co zwiększa jego wysokość i szerokość. Co więcej, w jasnym otoczeniu człowiek czuje się uspokojony, poprawia się jego nastrój i trudniej jest mu wpaść w depresję.
 • Ciemne odcienie, wręcz przeciwnie, sprawiają, że pokój jest wizualnie mniejszy. Sufit w sypialni będzie wyglądał niżej, ściany bliżej obserwatora. Ponadto bardzo trudno jest utrzymać równowagę i upewnić się, że ciężki, uciążliwy nastrój nie przeważa w pokoju. Tylko gra z akcentami i dodatkami wraz z nienagannym smakiem może sprawić, że ciemna sypialnia liliowa wydaje się ponura.
 • Zimne i ciepłe odcienie w tym samym pomieszczeniu nie mieszają się dobrze, kolidują ze sobą i powodują dysonans. Do ich pogodzenia potrzebny jest nieskazitelny smak.
 • Kombinacja kolorów wymaga dokładności. Lilac dobrze radzi sobie z większością, ale tylko pod pewnymi warunkami.

Liliową sypialnię można wykonać na wiele sposobów:

 • Kontrast. W tym przypadku kolor liliowy jest używany razem z kontrastowym, nietypowym kolorem - na przykład jasnozielonym lub żółtym. Niespodziewana kombinacja będzie wyglądać świeżo i ciekawie, zwłaszcza jeśli dobrze wybierzesz kolory.
 • Odcienie tego samego koloru. W kolorze liliowym istnieje wiele naturalnych opcji - delikatny jasny liliowy, miażdżący ciemny liliowy, pośrednie odcienie. Są doskonale ze sobą połączone, ponieważ w jednym wnętrzu można używać kilku: jednego do malowania ścian, drugiego - podłogi i sufitu, reszty do malowania akcesoriów, narzuty, zasłon.
 • Jeden kolor. Najłatwiejsza i najbardziej niezawodna opcja, jeśli nie ma profesjonalnego projektanta. Wybrany jest jeden kolor i wszystkie główne części pokoju są w nim pomalowane - ściany, sufit, podłoga. Drugi kolor (co do zasady kontrastuje z pierwszym, lekkim, jeśli pierwszy jest ciemny, jasny, jeśli pierwszy jest stłumiony) do malowania akcesoriów: narzutę, zasłony, ramki na ścianach.

Główną zasadą jest zgodność. Najpiękniejszy liliowy kolor we wnętrzu będzie wyglądał jak przegrany, jeśli otoczysz go kwiatami, które mu nie odpowiadają.
Zalecenia dotyczące pracy z pokojem

Liliowa sypialnia będzie wyglądać zupełnie inaczej, w zależności od tego, jak używa odcieni bzu. Co więcej, to, co będzie wyglądać idealnie w wąskiej ciemnej sypialni w przestronnej i jasnej sypialni w sypialni, będzie wyglądać na przegrane.Zbyt przestronne pokoje zazwyczaj wyglądają zbyt duże, huczące i puste. Aby uczynić je bardziej przytulnymi, musisz wizualnie je zmniejszyć. Pomaga w tym liliowa tapeta w sypialni - jeśli wybierzesz dla nich ciepły, niezbyt jasny i niezbyt jasny odcień, pokój będzie wyglądał na mniejszy.

 • jeśli jest przedłużony do góry, można pomalować sufit w kolorze liliowym, tak samo jak tapetę, i uczynić podłogę lżejszą - wtedy pokój będzie wydawał się mniej wysoki;
 • jeśli natomiast ma niski sufit, podłoga powinna być pomalowana w ciemnym odcieniu, a sufit powinien być oświetlony - wtedy pokój będzie wyglądał na wyższy i nieco węższy, co zapewni mu komfort.Zbyt małe pokoje zazwyczaj wyglądają na zbyt ciasne, ściśnięte i niewygodne. Aby to naprawić, musisz wizualnie rozszerzyć pokój. Można to zrobić za pomocą jasnych, zimnych, jasnych odcieni, z powodu których wydaje się, że ściany trochę się rozeszły.

 • jeśli pokój jest wysunięty do góry, musisz pomalować sufit w ciemnym odcieniu liliowego koloru we wnętrzu i pozostawić wszystko inne światło - wtedy będzie wyglądać niżej i przestronniej;
 • jeśli pokój ma niski sufit, musisz pomalować podłogę w ciemnym cieniu, aw świetle wszystko inne - wtedy pokój będzie wydawał się wyższy i lżejszy.
Zbyt wydłużone pokoje wyglądają zbyt ciasno i zazwyczaj przypominają piórnik. Przebywanie w nich jest nieprzyjemne, ale projekt sypialni w kolorach liliowych można wykonać w taki sposób, że wada zostanie zrekompensowana. Aby to zrobić, uczyń najbardziej jasnym i przyciągnie uwagę najbardziej odległej ściany. Możesz użyć tapety, tylko jasny odcień lub dowolne akcesoria, które byłyby odpowiednie w sypialni z bzu.

 • jeśli pomieszczenie jest wysokie, nie zmienia niczego - nie trzeba go obniżać, ponieważ sztuczka z przeciwległą ścianą będzie wystarczająco dobra;
 • jeśli pokój ma niski sufit, oznacza to, że powinien być pomalowany w jasnym odcieniu, aby wyglądał wyżej.

Większość możliwości pracy z wnętrzem opuszcza sypialnię bez widocznych wad. W nim możesz obracać się z mocą i głównym, tworząc wnętrze sypialni w odcieniach bzu, dokładnie tak, jak chcesz to zobaczyć.Kombinacje kolorów

Oprócz sztuczek, dzięki którym sypialnia w kolorze liliowym będzie wyglądać dobrze, niezależnie od oryginalnych cech pokoju, są też sztuczki z kwiatami.

Projekt sypialni w odcieniach bzu całkowicie pozwala na użycie innych kolorów - oczywiście rozsądnych i zrównoważonych. Zanim wybierzesz kombinację do sypialni, musisz upewnić się, że kolory pasują do siebie i wyświetlają dokładnie to, czego chce właściciel sypialni.
Blady liliowy pasuje do:

 • beżowy - delikatna, miękka kombinacja idealna do sypialni marzycielskiej młodej dziewczyny (miękkie zabawki wyglądają dobrze w niej, puszysta narzuta na łóżku, miękki koc);
 • żółty to zabawna, jasna kombinacja do sypialni, w której pozostaje wrażenie, że na wybranych akcesoriach są widoczne promienie słońca;
 • błękit nieba - niebieska sypialnia będzie wydawać się trochę zimna, przestronna i przewiewna;
 • Violet - kombinacja przypominająca niebo prawie więcej niż niebieska sypialnia, zwłaszcza jeśli zawiera elementy, które naśladują gwiazdy we wnętrzu;
 • złoty - połączenie przypominające luksus i blask, bardziej miękkie niż żółte, ale także słoneczne, dobrze dopasowane do stylu klasycznego;
 • morela lub marchewka - wesoła kombinacja do sypialni, która nadaje się do sypialni żywej dziewczyny lub wesołego chłopca;
 • Mięta - świeża, przyjemna kombinacja, zwłaszcza jeśli dodamy odrobinę mięty.
Z bogatą mieszanką bzu:

 • masa perłowa - marzycielska kombinacja, dobrze dopasowana do stylu Prowansji, zwłaszcza jeśli wybierzesz odpowiednie akcesoria (na przykład koronki, kokardki, narzuty);
 • ciemny fiolet, prawie czarny - musisz go używać ostrożnie, ale akcenty na nim podkreślone będą wyglądać niesamowicie;
 • zielony - kontrast, jasny i atrakcyjny zestaw do sypialni;
 • bladożółty - połączenie bzu z nim będzie miękkie, przyjemne, zwłaszcza, jeśli tapeta we wnętrzu sypialni jest wykonana za pomocą wzoru.
Bardzo jasny, prawie fioletowy, liliowy kolor idzie dobrze:

 • brąz większości odcieni - najważniejsze jest to, że pokrywa się z głównym bzem w ciepłym zimnie;
 • beż to kolejna delikatna kombinacja, ponieważ ten kolor zmiękcza nasycenie bzu;
 • jaskrawoczerwona lub żółta - bardzo kontrastowa opcja, która może wyglądać magicznie, ale zanim skorzystasz z niej, nadal powinieneś pomyśleć, czy nie lepiej byłoby po prostu spojrzeć na liliowe zasłony w sypialni?
 • jasne kolory liliowe są zawsze dobrze połączone, w dowolnym stylu.
Biały kolor jest uniwersalny. Biało-liliowa sypialnia może być wykonana w dowolnym odcieniu bzu i będzie wyglądać magicznie w dowolnym stylu. Najważniejsze - nie używaj zbyt dużo białego. Sypialnia z białymi meblami jest normalna. Sypialnia z białą narzutą jest również. Liliowa sypialnia z nowoczesnymi białymi zasłonami jest również dobra.Stworzenie liliowego wnętrza, które będzie wyglądało atrakcyjnie, jest bardzo proste. Potrzebujesz tylko trochę artystycznego smaku i cierpliwości.