Łóżko dla dziewczynek w postaci domu, zamku, maszyn z macierzy, nastolatków z baldachimem w stylu prowansalskim, chowanych ze ścianami bocznymi i dwukondygnacyjnych, niezwykłych widoków z miękkim zagłówkiem - Dom i styl - 2020
Dom i styl

Jak wybrać łóżko dla dziewczyny? (27 zdjęć)

Miejsce do spania jest bardzo ważne w życiu każdej osoby, dziecka lub osoby dorosłej. Około jednej trzeciej czasu spędza się w łóżku, jego struktura określa, jak dobry będzie sen i jak poprawna będzie postawa. A jeśli dorosły wstaje rano z łóżka i wraca do niego dopiero wieczorem, wtedy dziecko może wykorzystać je jako schronienie, jako trampolinę do gier, jako przytulne schronienie dla fantazji.Dlatego musisz ostrożnie wybrać łóżko dla dziewczynki i wziąć pod uwagę wszystkie niuanse. Ceną błędu jest niewłaściwe ukształtowanie kręgosłupa, brak komfortu i niezadowolenie dziecka.

Co należy wziąć pod uwagę?

Niuanse są zawsze bardzo ważne. Możesz kupić doskonałe łóżko dla dziewczyny - piękną, drewnianą, prawdziwą dekorację sypialni - ale tęsknisz za materacem. Lub wręcz przeciwnie, zdobądź bardzo wygodne, miękkie, przytulne łóżko, ale nie bierz pod uwagę, że nie pasuje ono do wnętrza. Tylko rozsądne połączenie wszystkich czynników pozwala wybrać naprawdę odpowiednie łóżko dla dziewczynki.Formularz

Może to być podwójne łóżko lub pojedyncze łóżko, łóżko na poddaszu, łóżko w domku, łóżko z zamkiem. Może mieć nogi i może być solidnym dnem, może być z miękkim zagłówkiem, a nawet z rozkładaną sofą. Ważne jest, aby forma odpowiadała potrzebom konkretnej dziewczyny i była odpowiednia dla funkcjonalności konkretnego pokoju dziecięcego.

Materac

Może być miękki lub twardy, wykonany z materiałów syntetycznych lub naturalnych, ze sprężynami lub bez. Który wybrać, zależy od wieku dziewczyny - materace używane od 3 lat bardzo różnią się od tych, które można położyć na łóżku nastolatki.

Materiał

Może być drzewem, może być metalem, może być płytą wiórową. Różne materiały mają różne właściwości.

Kolor

Kiedy dorośli myślą o łóżku dla dziewczynki, często wymyślają coś różowego, przewiewnego, niezwykłego, ale konkretna dziewczyna może w ogóle nie lubić koloru i może w ogóle nie pasować do konkretnego pokoju, dlatego trzeba wybierać mądrze, koncentrując się na własnej sytuacji .

Dodatkowa funkcjonalność

Rozkładane łóżka, sofy, kabiny, łóżka z szufladami, łóżka z baldachimem, duże łóżka - rodzaje łóżek są zróżnicowane, a każdy z nich ma swoje własne cechy. Aby wybrać jedną, najbardziej odpowiednią, musisz dokładnie przejrzeć opcje.

Może się wydawać, że wybór jest skomplikowany i bezsilny, ale w rzeczywistości wystarczy zadać sobie trud, aby kupić dokładnie to idealne łóżko, które zadowoli zarówno dziewczynę, jak i jej rodziców.Formularz

Pierwszą rzeczą, o której musisz pomyśleć, jest kształt łóżka. Istnieje wiele opcji, które można podzielić na kilka grup.

Zwykłe łóżko

Nie wyróżnia się wielką oryginalnością, ma spód, nogi, zagłówek. W razie potrzeby może być wyposażony w dowolną dodatkową funkcjonalność - można wyposażyć szuflady pod łóżko, wykonać baldachim nad łóżkiem, położyć boki, przymocować szafę. Można rozważyć taki wariant jako klasyczny, który nigdy nie stanie się przestarzały i łatwo się zmieni. Jednak niektóre dzieci mogą uważać to za nudne.

Schronisko dla łóżka

Różni się od zwykłej obecności nadbudówki nad łóżkiem w postaci bajkowego domu, namiotu czarownicy, zamku lub jakiejkolwiek innej konstrukcji, którą projektant uważał za całkiem udaną. Jest bardzo wygodny w grach i umieszczony w pokoju dziecięcym z prawidłowym designem, może stać się nieodzowną częścią wnętrza. Jest tylko jedna wada - kiedy dziewczyna wchodzi w wiek dojrzewania, projekt schronienia zacznie się jej wydawać głupi i będzie musiał go zmienić.Łóżka piętrowe

Są łóżka ze zjeżdżalnią, na której dziewczyna może się zsunąć, są tam zwykłe schody. Istnieją dwie opcje:

 • Same łóżka piętrowe są doskonałym rozwiązaniem dla dwóch dziewczynek (najważniejsze jest to, że żadne z nich nie boi się wysokości);
 • Łóżko na poddaszu dla dziewczyny to doskonałe rozwiązanie dla małego pokoju, ponieważ pod wysokim łóżkiem można postawić biurko, regał z książkami lub miejsce do zabawy.

Wysuwane łóżka

W rzeczywistości sofy są bardziej prawdopodobne niż łóżka, ponieważ po złożeniu wyglądają tak. Dobrze nadaje się do małych pomieszczeń - w ciągu dnia można je złożyć, zapewniając wolną przestrzeń i powstałą sofę do gier. Jednak są one zwykle uważane za niezbyt odpowiednie dla dzieci, ponieważ nie odpowiadają poziomowi komfortu, jakiego potrzebuje dziecko.

Transformujące łóżko

Może zmienić się w kanapę, szafę lub stół na dzień. Dla małego pokoju jest to świetne rozwiązanie, ale drogie.

Podstawowa zasada, która powinna kierować wyborem formy - zainteresowanie pragnieniami dziecka. Jedna dziewczyna jest nawiedzana przez wizerunek księżniczki i będzie szczęśliwa, jeśli kupi dla niej zamek do łóżka. Inny nie może znieść zamków i księżniczek, ale marzy o wyścigach i będzie zachwycony, mając możliwość wyboru czegoś w kategorii „łóżeczka dziecięce-maszyny dla dziewcząt”. I nawet jeśli dorosłym wydaje się, że zamek wygląda dziwnie, a chłopcy powinni interesować się samochodami, nie jest to powód, by wybrać łóżko według własnego gustu.

Oprócz wyboru łóżka dla nastolatka należy kierować się jego życzeniami, nawet jeśli wykonawcy rockowi, z którymi dziewczyna chce go ozdobić, wydają się okropni dla rodziców.Materace

W przeciwieństwie do formy, o której musisz się skonsultować, materac powinien być wybierany bez względu na opinię dziecka, które nadal nie jest w stanie naprawdę zrozumieć, jak różni się od drugiego. Musisz kierować się podstawowymi zasadami, w różnych okresach dziewczyna potrzebuje innego materaca.

Dla noworodka

Potrzebuje twardego materaca, ponieważ w tym okresie powstają skrzywienia kręgosłupa, a jeśli materac jest zbyt miękki, proces się nie powiedzie i doprowadzi do problemów.

Od 3 lat

Postawa nadal się kształtuje, ale potrzebuje innej.Na tym etapie konieczne jest utrzymanie tylko uformowanych zakrętów w odpowiednim stanie. Umiarkowanie twardy materac byłby dobrym rozwiązaniem.

Od 7 lat

Powstaje postawa, a wymagania dotyczące materaca nie są już zbyt surowe. Jednak nadal nie powinien być zbyt miękki - może uszkodzić postawę.

Oprócz parametrów sztywności, istnieją inne niuanse, które wymagają uwagi.

Rozmiar

Zanim pójdziesz do sklepu, musisz zmierzyć łóżko. W przeciwnym razie zbyt mały materac będzie się stale ślizgał po dnie, a zbyt duży będzie się wyginał i leżał nieswojo, nawet na łóżku z miękkim zagłówkiem.Materiał

Materiały syntetyczne są uważane za mało odpowiednie dla dzieci, ponieważ mogą powodować alergie, ale tanie naturalne materiały są często rozcieńczane syntetycznymi i mogą być również szkodliwe. Zwykle wybierz:

 • pianka poliuretanowa jest tanim, lekkim, sprężystym, ale nietrwałym materiałem;
 • Lateks - elastyczność, odporność na uszkodzenia mechaniczne i trwałość uzupełnia wysoka cena i prawdopodobieństwo, że dziecko będzie uczulone;
 • kokos kokosowy lub len - nie powodują alergii, nie zatrzymują wilgoci w sobie, łatwo przechodzą przez powietrze, ale są drogie i nadają się tylko dla małych dzieci, ponieważ są bardzo sztywne.

Przydatne będzie również kupowanie nakładki na materac, szczególnie w przypadku małej dziewczynki, u której może się zdarzyć nocny kłopot. Ponadto należy zadbać o:

 • na górze materaca i materaca nie było szwów, które mogłyby zakłócać spokojny sen;
 • spód łóżeczka był listwowy, oddychający - nie pozwoliłby na ścieranie się materaca;
 • powierzchnia materaca pozostała płaska - przy pierwszym pojawieniu się wgnieceń materac należy zmienić;
 • lepiej jest, gdy jest więcej niż jeden pokrowiec na materac - pozwoli to na jego ciche pranie, zmieniając je w razie potrzeby.

Jeśli wszystko zostanie wykonane prawidłowo, dziewczyna będzie się czuła wygodnie i spała spokojnie na nowym łóżku.

Materiały i kolor

To zależy od materiału, jak wygodnie i przyjemnie jest spać dziecko w łóżku (niezależnie od jego projektu - czy szuflady są wyciągnięte spod niego, czy jest wyposażone w miękkie wezgłowie) - każdy z nich ma swoje wady i zalety.

Łóżko wykonane z litego drewna

Łóżko wykonane z litego drewna będzie ciężkie, piękne i bardzo klasyczne. Będzie miała szlachetne odpływy, wygodne lakierowane detale. Być może słaby zapach sosny lub dębu wydobywa się z szyku, być może będzie to skomplikowana rzeźba.

Łóżka z masywu mają wiele zalet: są wytrzymałe, wygodne, doskonale pasują do każdego wnętrza, są przyjemne w dotyku. Mają jednak również wady - są drogie i kapryśne. W pomieszczeniach o dużej wilgotności należy monitorować ogólny stan łóżka i okresowo odnawiać powłokę lakieru. Jeśli coś się rozleje, plama prawdopodobnie pozostanie.

Łóżka z masywu są odpowiednie dla nastolatków, którzy są znacznie mniej nieostrożni niż dzieci od 5 lat i poniżej.Łóżko z płyty wiórowej

Łóżko z płyty wiórowej będzie lekkie, tanie, a także wygodne, ale nie za trwałe. W przeciwieństwie do łóżek z litego drewna, ten rodzaj łóżeczka jest mniej odporny na uszkodzenia i jest mało prawdopodobne, aby przeżył całe swoje dzieciństwo w pobliżu dziecka. Płyta wiórowa nosi, może skrzypić, pozostaną na niej plamy. Ale łatwo jest go wymienić i nie może wyglądać gorzej niż prawdziwe drzewo.

Łóżka kute dla dziewczynek

Metalowe łóżka są trwałe, są prawie niemożliwe do złamania. Nie są zdeformowane, nie cierpią na wahania wilgotności lub temperatury, ale zimą są zimne w dotyku. Zawsze ciężki i drogi. Ponadto metal nie tworzy pościeli dla dziewczynki. Projekt łóżek dla dziewczynek tego typu wygląda bardzo klasycznie i nie nadaje się dla dziewcząt w wieku przedszkolnym i młodszych uczennic.

Oprócz materiału ważny jest również kolor - od niego zależy, ile łóżek dla dziewczynek będzie pasować do projektu. Należy wziąć pod uwagę następujące czynniki:

 • Kompatybilność Nie wszystkie kolory dobrze do siebie pasują, ponieważ przed zakupem łóżka warto znaleźć tabelę kombinacji i zobaczyć, jak dobrze pasuje.
 • Odcienie. Jasne, krzyczące kolory nie nadają się do sypialni - utrudniają zasypianie. Ponieważ maszyna do spania dla dziewczynki nie powinna być zbyt wyzywająca, tak jak każde inne łóżko. Miękkie pastelowe odcienie, ciepłe, wtapiające się w resztę wnętrza.
 • Styl Białe łóżko z fałdami i sznurowadłami nadaje się do sypialni Provence, potrzebne jest coś bardziej nowoczesnego do hi-tech, łóżko w białym kolorze nadaje się do fantazji fantasy tylko wtedy, gdy na nim są malowane wzory, kwiaty lub zwierzęta.

Podstawową zasadą jest zgodność. Łóżka dla dziewcząt w wieku 10 lat (lub 15 lub 2) mogą być same w sobie dowolnie piękne, ale nie pasują do konkretnego pokoju dziecięcego. Trzeba o tym pamiętać.

Dodatkowa funkcjonalność

Po prostu łóżko jest dobre, ale nawet lepiej, jeśli ma dodatkowe funkcje, których można użyć:

 • Skrzynki. Łóżko z szafą pod spodem to świetne rozwiązanie dla dziewczyny, która ma dużo zabawek, ubrań i zabawnych drobiazgów, które potrzebują miejsca. Dotyczy to zwłaszcza małych pomieszczeń, w których szafa po prostu się nie odwróci. Mogą mieć różne kształty, nawet okrągłe - i mogą również odgrywać ważną rolę we wnętrzu.
 • Baldachin. Najprostsza odpowiedź na pytanie, jak ozdobić łóżko. Ma wiele zalet: po pierwsze, wygląda pięknie, po drugie, w lecie może chronić przed muchami i komarami, po trzecie, pozwala dziewczynie czuć się jak prawdziwa księżniczka, nawet jeśli ma tylko pięć lat. Ponadto zadaszenie może ukryć dekorację pokoju, zabawki, jasne kolory - pozwoli to dziewczynie zrelaksować się przed pójściem spać, nawet jeśli w pokoju tak ciężko spać.
 • Zderzaki. Łóżka dla dziewczynek z bokami - świetne rozwiązanie dla dziewczynek w wieku przedszkolnym, zwłaszcza w niespokojnym śnie. Boki uratują dziewczynę przed upadkiem, a ponadto mogą stać się częścią jej gier, a nawet rodzajem dekoracji.
 • Drugi poziom. Łóżko piętrowe dla dziewczyn wygląda świetnie i pozwala zaoszczędzić miejsce w pokoju. Ponadto sam proces spania może być przygodą dla dziewczyny, która zawsze będzie jej rok po roku.
 • Miękkie wezgłowie. Łóżka z miękkim zagłówkiem nadają się do komfortu.

Niezależnie od tego, czy rodzice wybiorą nastoletnie łóżka dla dziewczynek, łóżka dla prawie dorosłych dziewczynek, czy dla dzieci - w każdym razie łóżko powinno wyglądać świetnie, jego materac powinien być wygodny i powinien pasować do wnętrza. Jeśli wszystkie te warunki zostaną spełnione, zarówno nastolatka, jak i dziewczynka w wieku przedszkolnym oraz młodsza uczennica będą zadowoleni z wyboru i pójdą spać bez większego przekonania i kłótni.