Akrylowe, stalowe i żeliwne prostokątne wanny z hydromasażem - Dom i styl - 2020
Dom i styl

Prostokątna wanna - najlepszy wybór do łazienki (25 zdjęć)

Pin
Send
Share
Send
Send


Miło jest zrelaksować się w ciepłej, przytulnej kąpieli nie tylko po ciężkim dniu pracy. W spokojnej atmosferze zabiegi wodne są dobre w każdej chwili. Oprócz wygody ważna jest także konstrukcja łazienki. I często to właśnie kąpiel jest głównym elementem wystroju pokoju. Dzisiaj w stylowej wannie jest mnóstwo do wyboru. Najpopularniejsze modele mają kształt prostokąta, ponieważ można wybrać produkt do umieszczenia dowolnego kształtu i obszaru.


pryamougolnaya-vanna-optimalnij-vibor-dlya-vannoj-komnati-25-foto


pryamougolnaya-vanna-optimalnij-vibor-dlya-vannoj-komnati-25-foto-2

Ogólnie rzecz biorąc, kąpiele można pogrupować według następujących kryteriów:

  • konfiguracja (rozmiar i kształt);
  • materiały i technologie do produkcji ceramiki sanitarnej;
  • obecność / brak podwodnych systemów masażu.

Szeroka gama modeli pozwala wybrać produkt, który będzie harmonijnie pasował do łazienki. Wewnętrzna powierzchnia wanny może mieć inną konfigurację i być wygodna do wykonywania zabiegów wodnych w pozycji siedzącej i leżącej. Duża hydraulika pozwala na kąpiel nie samą. Takie modele z reguły są wyposażone w systemy hydromasażu.


pryamougolnaya-vanna-optimalnij-vibor-dlya-vannoj-komnati-25-foto-5


pryamougolnaya-vanna-optimalnij-vibor-dlya-vannoj-komnati-25-foto-6

Materiały do ​​kąpieli: zalety i wady

Producenci oferują wyroby sanitarne do łazienki z metalu, plastiku, drewna, kamienia. Najpopularniejszymi materiałami są metal i akryl. Aby ułatwić wybór, wystarczy zapoznać się z zaletami i wadami każdego materiału.


pryamougolnaya-vanna-optimalnij-vibor-dlya-vannoj-komnati-25-foto-8


pryamougolnaya-vanna-optimalnij-vibor-dlya-vannoj-komnati-25-foto-9

Prostokątne wanny akrylowe

Modele te wyróżniają się niską wagą, przyjemną powierzchnią, niską przewodnością cieplną (woda pozostaje gorąca przez długi czas). Żywotność kanalizacji akrylowej w porównaniu z kąpielami metalowymi jest krótka - 15-20 lat. Podczas serwisowania plastikowej kąpieli nie używaj ściernych środków czyszczących. To wanny akrylowe najczęściej wyposażone w urządzenia do masażu.

Prostokątne wanny z hydromasażem

Główną cechą funkcjonowania systemu masażu jest to, że jest on niezależny od ciśnienia w systemie, ponieważ woda w kąpieli jest zasysana przez pompę hydrauliczną i podawana do dysz.


pryamougolnaya-vanna-optimalnij-vibor-dlya-vannoj-komnati-25-foto-10


pryamougolnaya-vanna-optimalnij-vibor-dlya-vannoj-komnati-25-foto-11

Wanny z hydromasażem wyposażone są w różnego rodzaju masaże:

  • hydro - od dysz osadzonych na ścianach wanny, strumienie wody są kierowane do ciała. Dzięki przyjemnemu efektowi masażu strumieni wody mięśnie ciała rozluźniają się, wzmacnia się układ odpornościowy, zmniejsza się poziom stresu, poprawia się sen, skóra jest stonowana. W zależności od modelu możesz dołączyć do 10 trybów masażu. Optymalna liczba dysz 5-6;
  • dysze powietrzne są zainstalowane na dnie wanny. Ciało odpręża się od przyjemnego efektu podwodnego na skórze dysz powietrznych. Aeromassage nie ma specjalnego efektu terapeutycznego. Przybliżona liczba dysz wynosi 12-16;
  • turbo - łączy techniki masażu powietrznego i wodnego, ale pozwala na włączenie trybów i osobno.

Kierunki narażenia na przepływy powietrze-woda są różne, a każdy producent ma swoją własną specyficzną lokalizację dysz. Podczas wyposażania w hydrauliczne programowalne systemy sterowania możliwe jest dostosowanie trybu masażu. Niektóre modele urządzeń sanitarnych oferują około 50 programów do hydromasażu. Oznacza to, że oddzielne części ciała są masowane na przemian iz różną intensywnością.

Prostokątne modele wanien z hydromasażem są znacznie łatwiejsze do wyposażenia w małym pomieszczeniu niż owalne, okrągłe lub asymetryczne. Najczęściej stosowana opcja instalacji wanien plastikowych z masażem jest wbudowana. I to jest całkiem zrozumiałe, wbudowana wanna w wystroju pokoju jest wspaniałym widowiskiem.


pryamougolnaya-vanna-optimalnij-vibor-dlya-vannoj-komnati-25-foto-12


pryamougolnaya-vanna-optimalnij-vibor-dlya-vannoj-komnati-25-foto-13

Najlepszą opcją instalowania wbudowanej instalacji wodociągowej jest oddzielny dom lub domek (najlepiej na etapie tworzenia projektu). Wanna wbudowana w podłogę przypomina wizualnie mały basen. Ponieważ instalacja ta wiąże się ze znacznymi zmianami w sufitach podłogowych, dla mieszkań odpowiednim rozwiązaniem jest budowa podium. Oceń wyrafinowany wygląd dużej wanny z podium lepiej w przestronnym pokoju. Istnieje wiele sposobów wykończenia zewnętrznego projektu. Powierzchnia może być stylizowana na drzewo, kamień, ozdobiony płytkami.

Najpopularniejszą formą wanny do zabudowy jest prostokąt. Do instalacji można używać zarówno modeli metalowych, jak i akrylowych.

Podczas instalacji wbudowanej wanny istnieją trzy opcje instalacji instalacji wodociągowej.


pryamougolnaya-vanna-optimalnij-vibor-dlya-vannoj-komnati-25-foto-14


pryamougolnaya-vanna-optimalnij-vibor-dlya-vannoj-komnati-25-foto-15

Bezwzględne osadzanie podłogi

Absolutne osadzenie w podłodze (brzeg wanny jest wyrównany z podłogą). Dbanie o taką łazienkę jest trudnym zadaniem i będziesz musiał zatrudnić specjalnych pracowników do czyszczenia jakości. Aby woda w łazience nie ostygła szybko, zaleca się układanie ciepłych podłóg w pokoju.

Najwygodniejszy sposób na utrzymanie kąpieli zainstalowanej na środku pokoju. Wymiary wbudowanej wanny powinny być zgodne z obszarem pomieszczenia. Mały pojemnik zainstalowany na środku pokoju może być powiązany z kałużą.

W takich przypadkach kąpiel z ramą. Jeśli instalacja wodno-kanalizacyjna zakupiona bez podium, całkiem możliwe jest samodzielne zbudowanie podium.

Rama jest zbudowana z drewnianych desek i osłonięta płytą kartonowo-gipsową (najczęściej stosowana opcja). Na etapie konstruowania rysunku możesz fantazjować z projektem i kształtem podium. Opcjonalnie - zbudować budynek z szerokimi niskimi stopniami, dekoracyjnymi niszami lub półkami.


pryamougolnaya-vanna-optimalnij-vibor-dlya-vannoj-komnati-25-foto-19


pryamougolnaya-vanna-optimalnij-vibor-dlya-vannoj-komnati-25-foto-20

Część łazienkowa montowana na podłodze

Część wanny jest wbudowana w podłogę, a górna część jest ozdobiona podium.


pryamougolnaya-vanna-optimalnij-vibor-dlya-vannoj-komnati-25-foto-21


pryamougolnaya-vanna-optimalnij-vibor-dlya-vannoj-komnati-25-foto-22

Wbudowana wanna jest w większym stopniu elementem luksusu, dlatego takie modele są zawsze wyposażone w różne detale i urządzenia, które tworzą nastrój relaksu i odpoczynku. Nie ma powszechnie akceptowanych wymagań dotyczących aranżacji wnętrz pomieszczeń z wbudowanymi łazienkami. Każda opcja będzie indywidualna i niepowtarzalna.


pryamougolnaya-vanna-optimalnij-vibor-dlya-vannoj-komnati-25-foto-23


pryamougolnaya-vanna-optimalnij-vibor-dlya-vannoj-komnati-25-foto-24


pryamougolnaya-vanna-optimalnij-vibor-dlya-vannoj-komnati-25-foto-25

Prostokątna wanna jest odpowiednia dla pomieszczeń o różnych kierunkach stylistycznych. Różnorodne materiały, odcienie kanalizacji w połączeniu z modnymi wykończeniami wnętrz tworzą jasne i nietypowe rozwiązania projektowe w pomieszczeniach o dowolnej wielkości.

Pin
Send
Share
Send
Send