Betonowe parapety, demontaż, naprawa i odnawianie, przywracanie za pomocą nakładek, jak malować - Dom i styl - 2020
Dom i styl

Parapet betonowy - nowe życie starych konstrukcji (20 zdjęć)

Pin
Send
Share
Send
Send


Opinie na temat korzystania z parapetów mogą się różnić. Ktoś lubi siedzieć wygodnie przy oknie i obserwować przechodniów lub czytać książkę, a parapet jest dla niektórych prawdziwą szklarnią. Jednak podstawowe wymagania dotyczące parapetu są praktycznie takie same dla wszystkich: odporność na wilgoć, trwałość i przyjemny wygląd. Parapety są wykonane z materiałów o różnych pozytywnych i negatywnych cechach.


betonnij-podokonnik-novaya-zhizn-starih-konstrukcij-20-foto


betonnij-podokonnik-novaya-zhizn-starih-konstrukcij-20-foto-2

Zalety betonu:

 • praktyczność;
 • trwałość;
 • różne dekoracje są możliwe;
 • siła

Wadą jest tworzenie dziur, złożoność odbudowy.

Wcześniej stara warstwa ochronna i dekoracyjna jest koniecznie usuwana. W zależności od grubości warstwy farby wybiera się jedną z trzech metod usuwania: podgrzewanie suszarką do budynków (farba pęcznieje), za pomocą specjalnych preparatów lub młotkiem budowlanym. Jeśli warstwa farby jest grubsza niż 3 mm, najlepiej użyć młotka budowlanego.


betonnij-podokonnik-novaya-zhizn-starih-konstrukcij-20-foto-5


betonnij-podokonnik-novaya-zhizn-starih-konstrukcij-20-foto-6

Następnie wykonywana jest reszta pracy:

 1. powierzchnia jest oczyszczona z pozostałości farb i pokryta podkładem;
 2. parapet jest szpachlowany i szlifowany po wysuszeniu;
 3. powierzchnia jest ponownie zagruntowana i pomalowana po wysuszeniu.

Jeśli konstrukcja nie zostanie uratowana przez proste malowanie, a na niej widoczne są zauważalne uszkodzenia, przywracany jest stary betonowy parapet.

Przywrócenie parapetu betonowego - zestaw prac mających na celu wyeliminowanie uszkodzeń i przywrócenie integralności obiektu. Podczas aktualizacji okien niewiele osób korzysta z przywracania drewnianych ram. Po prostu demontują je i instalują plastikowe okna, ale nadal można walczyć o parapety i nie demontować ich, ale je przywrócić. Solidna zaleta produktów betonowych - są one znacznie mocniejsze niż zwykłe konstrukcje z tworzyw sztucznych. Ponadto, unikając demontażu parapetu, możesz zaoszczędzić pieniądze. Jedynym warunkiem jest to, że parapet musi być cały (nie popękany).


betonnij-podokonnik-novaya-zhizn-starih-konstrukcij-20-foto-9


betonnij-podokonnik-novaya-zhizn-starih-konstrukcij-20-foto-10

Naprawa parapetu betonowego: etapy pracy

 1. Stara farba jest usuwana - tapicerowana siekierą do betonowej podstawy. Kurz i resztki starej powłoki są usuwane.
 2. Powierzchnia jest zagruntowana (odpowiedni podkład dla betonu będzie odpowiedni) i pozostawiona do wyschnięcia (czas podany jest w instrukcjach producenta, ale nie mniej niż 24 godziny).
 3. Dolna krawędź wolnego końca parapetu (capinosa) jest utworzona przez ochronny perforowany narożnik (mocowany kitem). Jeśli chcesz nadać kapinosom prostokątny kształt, narożnik jest zamocowany na górnej krawędzi końca. Ponieważ Kapinos odgrywa głównie funkcję dekoracyjną, możesz nadać mu inny kształt lub użyć wkładek, które dodadzą nietypowego wyglądu otworowi okna.
 4. Cała powierzchnia parapetu jest pokryta początkową szpachlą. Podano czas suszenia. Jeśli nie stosuje się dekoracyjnej nakładki i planuje się jej pomalowanie, nakłada się szpachlówkę wykończeniową i pozostawia do wyschnięcia. Parapet jest czyszczony drobnym papierem ściernym, a kurz jest starannie usuwany.
 5. Powierzchnia pokryta jest emalią (do wyboru - błyszcząca / matowa). Zaleca się nałożenie trzech warstw farby. Aby uniknąć plam, lepiej jest użyć wałka.


betonnij-podokonnik-novaya-zhizn-starih-konstrukcij-20-foto-11


betonnij-podokonnik-novaya-zhizn-starih-konstrukcij-20-foto-12

Jeśli weźmiesz pod uwagę pewne niuanse przy wyborze odcienia farby, możesz uzyskać ciekawe rozwiązania projektowe. Przy tym samym odcieniu ramy, ściany i parapetu okno otwiera się w formie niszy i nie wyróżnia się w pomieszczeniu. Kontrastowe połączenie ramy i parapetu z ciemnych odcieni (można zastosować podszewkę) z jasną ścianą wygląda stylowo. W tym przypadku okno staje się wyrazistym elementem wnętrza i może nawet nie zostać ozdobione dodatkowymi zasłonami.


betonnij-podokonnik-novaya-zhizn-starih-konstrukcij-20-foto-13


betonnij-podokonnik-novaya-zhizn-starih-konstrukcij-20-foto-14


betonnij-podokonnik-novaya-zhizn-starih-konstrukcij-20-foto-15

Jak zrobić parapet?

Otwieranie okna można wyposażyć w nowy parapet na dwa sposoby: zamontować gotowy wyrób betonowy lub wypełnić dno otworu okiennego betonem, uprzednio mocując szalunek.

 • Na krawędzi otworu znajduje się stały drewniany drążek. Jego szerokość określi szerokość usuwania parapetu, a długość - długość parapetu, biorąc pod uwagę występy w pobliżu zboczy okna. Instalacja ramy jest koniecznie kontrolowana przez poziom budynku.
 • Ustalono szalunek (możliwe jest użycie płyty wiórowej). Grubość parapetu okiennego jest określona przez poziom ramy okiennej, dlatego płyta wiórowa jest zamocowana tak, że powierzchnia progowa jest wyrównana z jej górną krawędzią.
 • W celu uzyskania wytrzymałości strukturalnej w otworze okiennym umieszczona jest rama wzmacniająca - element siatki układającej. Ważne jest, aby końce siatki nie opierały się o szalunek (w przeciwnym razie mogą pojawić się późniejsze plamy rdzy na parapecie).
 • Wewnątrz szalunku wylewa się mieszankę betonową na krawędź szalunku. Jeśli do mieszania betonu używa się białego betonu i specjalnych barwników, wykonany parapet uzyska interesujący odcień. Ponadto po dodaniu barwnika do suchej mieszanki beton będzie równomiernie zabarwiony. A jeśli wlejesz barwnik do mieszanego betonu towarowego, to produkt uzyska interesujące plamy imitujące marmur.
 • Po wyschnięciu betonu (5-7 dni) szalunek jest starannie demontowany.
 • Ochronne i dekoracyjne wykończenie parapetu wykonuje się na kilka sposobów. Możesz polerować powierzchnię (nałożoną na beton cieniem) lub układać płytki, mozaikę (ważne jest, aby wziąć pod uwagę grubość płytki przy określaniu grubości parapetu i mocowaniu szalunku).

Ten typ projektu otwierania okna wyróżnia się długimi procesami montażu / demontażu, ale okazuje się być idealnym progiem. Instalując gotowy produkt, możesz poświęcić dużo czasu na dopasowanie projektu do otworu.


betonnij-podokonnik-novaya-zhizn-starih-konstrukcij-20-foto-16


betonnij-podokonnik-novaya-zhizn-starih-konstrukcij-20-foto-17

Różne opcje tworzenia i naprawy parapetu betonowego sprawiają, że produkt ten jest bardzo konkurencyjny na rynku materiałów budowlanych, a różnorodność opcji wykończenia powierzchni (okładzina z drewna, malowanie, imitacja faktury marmuru, mozaika) zmienia parapet w ważny element wnętrza pokoju.


betonnij-podokonnik-novaya-zhizn-starih-konstrukcij-20-foto-18


betonnij-podokonnik-novaya-zhizn-starih-konstrukcij-20-foto-19


betonnij-podokonnik-novaya-zhizn-starih-konstrukcij-20-foto-20

Obejrzyj film: Prosta szafa z płyt kartonowo-gipsowych #1 (Lipiec 2020).

Загрузка...

Pin
Send
Share
Send
Send