Bezramowa sofa modułowa lub Ecoskin Transformer, Soft Corner Modern Style i modele dla dzieci - Dom i styl - 2020
Dom i styl

Sofa bezramowa - stylowa, wygodna i funkcjonalna (27 zdjęć)

Pin
Send
Share
Send
Send


Bezramowe sofy spodoba się wszystkim miłośnikom komfortowego wypoczynku. Pierwszymi bezramowymi meblami była torba na krzesło. Jego popularność skłoniła producentów do przekonania, że ​​ta technologia może być stosowana do sof. Zastosowanie jasnych kolorów, niezwykłych kombinacji i wysokiej jakości materiałów sprawia, że ​​meble bezramowe są doskonałą alternatywą dla zwykłych sof.


beskarkasnij-divan-stilno-udobno-i-funkcionalno-27-foto


beskarkasnij-divan-stilno-udobno-i-funkcionalno-27-foto.jpeg">

Wyposażone w bezramowe sofy

Bezramowa sofa pojawiła się na rynku meblarskim stosunkowo niedawno, rzucając wyzwanie rutynowym i standardowym projektom. Te sofy służą do projektowania pokoi dziecięcych, biur i salonów, tworząc przytulną i odprężającą atmosferę. Główną cechą takich struktur jest brak ramki. Produkt składa się z wewnętrznej pokrywy, która jest wypełniona granulowaną pianką polistyrenową. Konstrukcja jest miękka i lekka, ale dobrze zachowuje swój kształt. Zewnętrzna osłona jest wykonana z tkaniny o właściwościach odpychających brud i wodoodpornych.

Główne korzyści to:

 • Łatwość. Ze względu na brak ramy, sofa jest niezwykle lekka, więc nawet dziewczyna lub dziecko mogą ją podnieść. Nie ma potrzeby umieszczania go na stałe w określonym miejscu. Można go przenieść w dowolnym momencie bliżej telewizora lub nawet przenieść do innego pokoju.
 • Bezpieczeństwo Meble bezramowe mogą służyć do projektowania pokoi dziecięcych. Brak ostrych narożników, miękka w dotyku tkanina i przyjazne dla środowiska materiały zapewniają bezpieczeństwo konstrukcji dla dzieci i dorosłych.
 • Praktyczność. Meble bezramowe wyposażone są w zdejmowane pokrowce, więc dbałość o takie produkty jest niezwykle wygodna. Jeśli na obudowie utworzyły się twarde plamy lub dziury, można je wymienić na nowe.
 • Trwałość Okładki szyć z tkaniny, które różnią się zwiększoną gęstością. Ma doskonałe właściwości odpychające brud, a także nie przepuszcza wilgoci. Wypełniacz ma również wysokie właściwości, które przez długi czas zachowują swoje oryginalne właściwości.
 • Komfort i wygoda. Miękka sofa ma kształt ciała osoby, więc wygodnie jest oglądać telewizję, czytać lub po prostu odpocząć po ciężkim dniu.
 • Stylowy i piękny. Bezramowa sofa z ekoskóry lub grubej tkaniny wygląda stylowo i modnie, nadając jasne kolory nawet najbardziej nudnemu wnętrzu. Możesz zamówić modele o różnych kształtach, wzorach, kolorach i funkcjach.
 • Rozsądna cena. Modele sof bez ramy wyglądają pięknie i nietypowo, a jednocześnie ich koszt jest znacznie niższy niż w przypadku mebli klasycznych.
 • Higiena. Obecność zdejmowanej pokrywy pozwala na odświeżenie mebli w dowolnym momencie, dzięki czemu jasna dziecięca sofa bez ramy stanie się prawdziwym znaleziskiem.


beskarkasnij-divan-stilno-udobno-i-funkcionalno-27-foto-4


beskarkasnij-divan-stilno-udobno-i-funkcionalno-27-foto-5

Wady

Bezramowe sofy mają kilka zalet, ale przy zakupie takich mebli należy wziąć pod uwagę ich wady. Obejmują one:

 • Utrata głośności Z biegiem czasu bezramowe sofy tracą objętość, więc trzeba okresowo wlewać wypełniacz.
 • Niskie lądowanie. Z reguły takie modele mają niskie dopasowanie, więc osobom starszym trudno będzie się od nich podnieść.
 • Niewłaściwe wsparcie. Bezramowa sofa nie nadaje się do codziennego snu. Może służyć jako dodatkowe łóżko dla gości. Niska sztywność nie zapewnia niezbędnego wsparcia dla kręgosłupa, więc ból pleców może się rozpocząć.

Odpoczynek u ludzi kojarzy się z miękkimi poduszkami. Bezramowa sofa to duża poduszka, na której można zmieścić się w pełnej wysokości, więc główną zaletą takich mebli jest wygoda i niezrównane uczucie przytulności i komfortu.


beskarkasnij-divan-stilno-udobno-i-funkcionalno-27-foto-7


beskarkasnij-divan-stilno-udobno-i-funkcionalno-27-foto-8

Modele i zastosowanie we wnętrzu

Aby bezramowa sofa mogła zająć godne miejsce w domu, zapewnić maksymalną przyjemność i idealnie pasować do wnętrza, przy wyborze modelu, należy wziąć pod uwagę kolor, kształt, a także cechy projektu.

Bezramowa sofa modułowa to idealny wybór do dekoracji salonu. Wiele pojedynczych elementów pozwala na montaż fotela dla dużej firmy. W razie potrzeby bloki można rozdzielić i umieścić w pomieszczeniu. Również z klocków można zbudować wygodne łóżko dla niespodziewanych gości. Bezramowa przekształcająca sofa pozwala na aranżację pokoju zgodnie ze wszystkimi wymaganiami. Możesz zamówić bloki o różnych kolorach, codziennie zmieniając swoje miejsca, eksperymentując z formami i kombinacjami.


beskarkasnij-divan-stilno-udobno-i-funkcionalno-27-foto-9


beskarkasnij-divan-stilno-udobno-i-funkcionalno-27-foto-10


beskarkasnij-divan-stilno-udobno-i-funkcionalno-27-foto-11

Do snu lepiej użyć łóżka z twardym materacem ortopedycznym. Możesz jednak wybrać bezramową sofę, która spełni podstawowe wymogi dobrego snu, ale musi być wykonana z wysokiej jakości materiałów, a jej fundament musi być wystarczająco mocny, aby utrzymać kręgosłup.


beskarkasnij-divan-stilno-udobno-i-funkcionalno-27-foto-12


beskarkasnij-divan-stilno-udobno-i-funkcionalno-27-foto-13


beskarkasnij-divan-stilno-udobno-i-funkcionalno-27-foto-14

Jednym z najbardziej udanych rozwiązań jest bezramowa sofa narożna. Z reguły takie modele składają się z dwóch modułów, które stoją pod kątem względem siebie. Po rozłożeniu takiej sofy powstaje nawet podwójne miejsce. W niektórych przypadkach używany jest oddzielny moduł narożny. Takie modele są dość długie, dzięki czemu pozwalają ci wygodnie się zrelaksować, nawet po złożeniu.


beskarkasnij-divan-stilno-udobno-i-funkcionalno-27-foto-15


beskarkasnij-divan-stilno-udobno-i-funkcionalno-27-foto-16


beskarkasnij-divan-stilno-udobno-i-funkcionalno-27-foto-17

W przedszkolu zaleca się wybranie modeli o jasnym kolorze i nietypowym kształcie. Zagadki sofy, które pozwalają eksperymentować z kolorami i kształtami, wyglądają świetnie. Dzieci pokochają także sofy w kształcie warg, piłek lub ulubionych postaci z kreskówek.


beskarkasnij-divan-stilno-udobno-i-funkcionalno-27-foto-18


beskarkasnij-divan-stilno-udobno-i-funkcionalno-27-foto-19


beskarkasnij-divan-stilno-udobno-i-funkcionalno-27-foto-21


beskarkasnij-divan-stilno-udobno-i-funkcionalno-27-foto-22


beskarkasnij-divan-stilno-udobno-i-funkcionalno-27-foto-23

Dla klasycznego wnętrza meble bezramowe są dość trudne. Odpowiednie modele o surowych liniach czerni, bieli, brązu lub beżu. W tym przypadku nie należy używać jasnych kolorów i pogrubionych kształtów.


beskarkasnij-divan-stilno-udobno-i-funkcionalno-27-foto-24


beskarkasnij-divan-stilno-udobno-i-funkcionalno-27-foto-25


beskarkasnij-divan-stilno-udobno-i-funkcionalno-27-foto-26

Bezramowe sofy - nowoczesny, bezpieczny i przyjazny dla środowiska rodzaj mebli, który jest popularny do dekoracji każdego lokalu. Szeroka gama kolorów, kształtów i modeli pozwoli Ci ozdobić każde pomieszczenie jasno i ze smakiem.

Pin
Send
Share
Send
Send