Zasłony w stylu prowansalskim rzymskim i zwinięte w klatkę na gzymsie w salonie i kuchni w wiejskim domu, zasłony lniane z lambrekinem w Floret - Dom i styl - 2022
Dom i styl

Zasłony w stylu prowansalskim: Hello from the South of France (28 zdjęć)

Pin
Send
Share
Send
Send


Od kilkudziesięciu lat Prowansja we wnętrzu pozostaje niezwykle popularna. Można to łatwo wyjaśnić: każdy z nas chce, aby jego dom był spokojny i wygodny, a ten rodzaj pokoju może nadać mu wnętrze w tym stylu. Jeśli wybierzesz odpowiednie meble, tekstylia i akcesoria, wydaje się, że nie jesteś w mieszkaniu pośrodku ruchliwego miasta, ale gdzieś w cichej francuskiej wiosce na południu kraju. Tworząc takie wnętrze, nie może być drobiazgów - wszystkie jego elementy są ważne, a zasłony odgrywają szczególną rolę.


shtori-v-stile-provans-privet-s-yuga-francii-28-foto


shtori-v-stile-provans-privet-s-yuga-francii-28-foto-2

Kolory zasłon

Aby pomieszczenie było lekkie i wygodne, zasłony muszą spełniać ściśle określone wymagania. Na początek ważne jest, aby wybrać odpowiedni materiał. Powinny być:

 • naturalny;
 • obejmują pastelowe i żywe kolory;
 • być ozdobione wzorami lub kwiecistym wzorem.

Jak widzimy, ten styl pozwala na użycie ogromnej różnorodności tkanin. Tak więc w kuchni można zdobyć bardziej kolorowe zasłony w stylu Prowansji. Doskonale zdobione tkaniny zdobione:

 • małe kwiaty;
 • cytryny;
 • jagody;
 • komórka;
 • pasek pionowy lub poziomy;
 • małe kształty geometryczne.

Prowansalski styl jest bardzo demokratyczny. Jeśli lubisz róże, możesz zamówić z nimi zasłony, ale najważniejsze jest to, że kwiaty są małe i niezbyt jasne, jakby wypalone w silnym słońcu. Tak więc jasne zasłony, ozdobione ogromnymi czerwonymi różami, przyciągną całą uwagę do siebie, a reszta wnętrza po prostu zgubi się na ich tle. Głównym symbolem południowej prowincji francuskiej jest lawenda, więc jeśli chcesz zrobić okno w klasycznym stylu Prowansji, spróbuj znaleźć tkaninę ozdobioną małymi fioletowymi kwiatami.


shtori-v-stile-provans-privet-s-yuga-francii-28-foto-5


shtori-v-stile-provans-privet-s-yuga-francii-28-foto-6

Prowansja polega na połączeniu dowolnych jasnych i spokojnych podstawowych kolorów:

 • oliwkowy;
 • mleczno-biały;
 • jasnoszary;
 • beżowy;
 • krem;
 • niebieski;
 • zielony

Na płótnie można znaleźć tkaninę, która natychmiast łączy jasne i kojące kolory, a jeśli nie można znaleźć takiego materiału, można połączyć dwa rodzaje zasłon: jedną o głębokim kolorze oliwkowym, a drugą z jasnożółtymi cytrynami lub fioletową lawendą.


shtori-v-stile-provans-privet-s-yuga-francii-28-foto-8


shtori-v-stile-provans-privet-s-yuga-francii-28-foto-9


shtori-v-stile-provans-privet-s-yuga-francii-28-foto-10

Opcje projektowania okien

Zasłony do pokoi w stylu prowansalskim powinny być proste, ale jednocześnie nie ma żadnych zakazów i ograniczeń. Możesz powiesić rzymskie zasłony w stylu prowansalskim lub klasycznym, angielskim lub po prostu tiulowym. Najważniejsze jest, aby wybrać odpowiednie kolory.

Najczęstszą opcją jest połączenie grubych zasłon z cienkim tiulem. Portieres mogą być ozdobione jasnymi kwiatami lub ornamentami, a tiul powinien być tak cienki i nieważki, jak również ze złożonym haftem. Nie ma ścisłych wymagań dotyczących jego długości. W sypialni można ją dopasować do podłogi, ale do kuchni nadaje się bardziej praktyczna opcja - krótkie zasłony lub tiul do parapetu.

W stylu prowansalskim zasłony można wykonać na oczkach, krawatach, zawiasach. Im są prostsze, tym lepiej. Nadal trzeba wybrać odpowiednie karnisze w stylu Prowansji. Naturalne materiały są tu mile widziane, więc idealne są drewniane okapy z końcówkami w postaci kulek lub liści.


shtori-v-stile-provans-privet-s-yuga-francii-28-foto-11


shtori-v-stile-provans-privet-s-yuga-francii-28-foto-12

Również kute miedziane lub brązowe gzymsy zmieszczą się w takim wnętrzu - dzięki nim okno będzie wyglądało jeszcze bogatsze. Okapy i pierścienie na zasłonie powinny być z tego samego materiału: metalu lub drewna. W takim wnętrzu będą wyglądały dobre gzymsy o „historii”, drewnianej lub metalowej, pokryte sztucznie starzoną farbą. Drewniane okapy mogą być lakierowane lub malowane w kolorze podłogi, ale nie powinny być zbyt masywne i przyciągać uwagę. Idealny gzyms uzupełnia zasłony, ale nie odwrotnie.


shtori-v-stile-provans-privet-s-yuga-francii-28-foto-13


shtori-v-stile-provans-privet-s-yuga-francii-28-foto-14

Jeśli pokój znajduje się od strony południowej, zasłony można łączyć z rzymskimi zasłonami. W słoneczne dni odpręż rolkę. Tkanina zamknie szkło i wpuści trochę ciepłego światła, tworząc niesamowitą atmosferę prawdziwego wiejskiego domu w Prowansji.


shtori-v-stile-provans-privet-s-yuga-francii-28-foto-15


shtori-v-stile-provans-privet-s-yuga-francii-28-foto-16

Niektórzy uważają, że zasłony z lambrekinem są odpowiednie tylko w klasycznym wnętrzu, ale wszystko zależy od tkaniny. Jedwab i aksamit - aby stworzyć komorowe środowisko, a bawełna i len - dla rustykalnego wnętrza. Do takich zasłon pasują do stylu Prowansji, są ozdobione koronką, marszczeniami, kokardkami lub frędzlami.


shtori-v-stile-provans-privet-s-yuga-francii-28-foto-17


shtori-v-stile-provans-privet-s-yuga-francii-28-foto-18

Zasłony w stylu Prowansji mogą być wszelkiego rodzaju. Najważniejsze jest to, że są lekkie, przewiewne i wpuszczają do pomieszczenia jak najwięcej światła słonecznego, a nawet ogrzewają je zimą. Prowansja nie przyjmuje zbyt ciężkich draperii, które wizualnie zmniejszają okno i zbierają kurz.

W stylu prowansalskim charakterystyczne jest stosowanie wyłącznie materiałów ekologicznych, bez tworzyw sztucznych i tworzyw sztucznych. Jeśli naczynia są pożądane z miedzi i szkła, zasłony - tylko z naturalnych tkanin. Wnętrze może być zasłonami z:

 • bawełna;
 • len;
 • batyst;
 • perkal

Z tych samych materiałów szyj zasłony do kuchni w stylu wiejskim lub wschodnim. Jako wystrój można użyć ręcznie wykonanej koronki lub nawet grubego płótna. Dzięki tym tkaninom powstanie prawdziwe rustykalne wnętrze.

Zasłony lniane są szczególnie popularne wśród kupujących i są również kupowane w domkach w stylu prowansalskim, ponieważ len jest łatwy do prania, nie rozciąga się, nie blaknie i zawsze wygląda dobrze. Zasłony lniane nadają się do salonu, sypialni, a nawet kuchni - są uniwersalne.

Plus zasłony z takich materiałów, które oddychają. I nawet przez ciasno zamknięte zasłony przejdą powietrze. Potrzebujemy dobrej jakości tkanin, które nie blakną, nie blakną i nie prasują się dobrze. Szczególnie dotyczy to zakupu zasłon do domków letniskowych i domków wiejskich - tam słońce jest znacznie silniejsze niż w mieście.


shtori-v-stile-provans-privet-s-yuga-francii-28-foto-20


shtori-v-stile-provans-privet-s-yuga-francii-28-foto-2.jpeg">

Zasłony do różnych pomieszczeń

Wybór zasłon do każdego pokoju wymaga indywidualnego podejścia, ponieważ Prowansja może być inna: wesoła i krzykliwa lub spokojna i elegancka. Tutaj musisz polegać na własnych uczuciach: w którym wnętrzu poczujesz się bardziej komfortowo.


shtori-v-stile-provans-privet-s-yuga-francii-28-foto-22


shtori-v-stile-provans-privet-s-yuga-francii-28-foto-23

Zasłony w salonie w stylu Prowansji powinny być bardziej eleganckie. Do tego pomieszczenia nadają się monochromatyczne terakoty lub lawendy, które można wkręcić w zawiesiny za pomocą szczotek. Na tiulu w hali nie warto oszczędzać. Powinien być cienki i lekki, ozdobiony pięknym haftem.

Obejrzyj film: Moc koloru - zmień mieszkanie w paru gestach. (Może 2022).

Загрузка...

Pin
Send
Share
Send
Send