Umywalka narożna ceramiczna Biała umywalka narożna, okrągły kolor czarny - Dom i styl - 2019
Dom i styl

Zlew ceramiczny: zalety i wady (22 zdjęcia)

Dużej przebudowie kuchni towarzyszy staranny dobór odpowiedniego zestawu słuchawkowego, armatury wodociągowej, nowej zmywarki i wielu drobnych, ale ważnych szczegółów w życiu codziennym, które uczynią Twoje mieszkanie bardziej komfortowym. Każdy z tych punktów jest ważny, tutaj omawiamy wybór zlewu do naczyń. Jeśli jesteś ostrożny, nie lubisz drastycznych zmian i jesteś nieco sentymentalny, do wyboru jest ceramiczny zlew kuchenny.Przede wszystkim musisz ocenić zalety i wady tego typu instalacji hydraulicznych.

Cechy zlewozmywaków ceramicznych

Koszt zmienia się w szerokim zakresie, zarówno co do zasady, jak i na każdym trwałym sprzęcie. Cena zaczyna się od pięciu tysięcy rubli (najtańsze opcje w IKEA) i dąży do przekroczenia kwot. Większość ludzi nie potrzebuje mozaikowych wzorów i złotych wstawek, więc rozważymy średni przedział cen, który waha się od 10 do 20 tysięcy rubli. Za te pieniądze można kupić doskonałą myjnię samochodową z powłoką gwarantującą i odporną na brud, która zapewni jej trwałe użytkowanie.

Rozmiary i kształty zależą od Twoich potrzeb. Na współczesnym rynku można znaleźć okrągłe, owalne, kwadratowe, prostokątne kształty o dowolnej głębokości i rozmiarze. Przy zakupie zwracaj uwagę na kształt dna: powinien być on nachylony, aby woda i czyszczenie nie pozostały w rogach.

Zlewy przytrafiają się jednej lub dwóch misek do mycia. Dostępne są opcje z panelem do suszenia. Umywalka ceramiczna z dodatkowym panelem i jedną miską jest najwygodniejsza dla małej kuchni, jest to najpopularniejsza opcja wśród użytkowników. Dwie miski są niezbędne i wygodne do oddzielania naczyń podczas mycia, do przetwarzania warzyw, ale taki „delikatność” nie zmieści się w żadnej kuchni.

Należy zauważyć, że są zarówno mycie górne, jak i wpuszczane. Wpuszczany głębiej i bardziej stabilnie, a nad głową łatwiejszy w instalacji. Według lokalizacji mogą być zarówno klasyczne proste, jak i kanciaste. Możesz umówić umywalkę, jak chcesz.

Nowoczesne ceramiczne zlewy kuchenne są wyposażone we wbudowane i dodatkowe akcesoria.Wbudowana deska do krojenia

Istnieją opcje dla okrągłych i owalnych muszli, które w razie potrzeby są pokryte drewnianą deską do krojenia warzyw. Doskonała opcja dla małej powierzchni mieszkalnej. Oszczędność miejsca i praktyczności.

Cedzak

Cedzaki mogą być mocowane lub składane. Wygodne urządzenia do rozkładania gotowanych warzyw, mycia świeżych ziół i roślin okopowych i tak dalej. Mądra gospodyni doceni tę możliwość.

Chopper

Najbardziej przydatny wbudowany wynalazek, który pozwoli Ci uniknąć żmudnego wyciągania zanieczyszczeń i innych odpadów organicznych z syfonu. Konieczne jest naciśnięcie przycisku, a wszystkie śmieci zmienią się w papkę. Najważniejsze jest to, że rury nigdy nie zatykają się ponownie, a to jest znaczne oszczędności na usługach hydraulicznych.

Aby z grubsza wyobrazić sobie koszt i jakość prania ceramicznego, należy zapoznać się z listą producentów rosyjskich i zagranicznych.

IKEA

Pierwszą rzeczą, która przychodzi do głowy mieszkańcowi dużego miasta, jest pytanie, gdzie kupić wszystko do naprawy i budowy - IKEA. Tak, ceramiczne zlewy kuchenne są również sprzedawane tutaj. Jeden model, Duszma, z jedną miską i jednym skrzydłem, i tylko biały, zostaje przywieziony do Rosji. Jak już wiesz, ten model ma opcję faktury i wpłaty, a faktura jest prawie dwa razy droższa.Blanco

Niemieccy producenci, którzy posiadają nie tylko najszerszą paletę kolorów, ale także najwyższe ceny. Możesz znaleźć modele za 20 000 rubli, ale nie taniej. Ale otrzymasz gwarancję na 30 lat i niesamowitą jakość, za pomocą której nigdy nie będziesz żałować drogiego zakupu.

Franke

Są także Niemcami, ale wraz ze wszystkimi zaletami Blanco, chciałbym wspomnieć o tendencji tej marki do minimalizmu: schludne, zwarte i praktyczne produkty, które można nazwać prawdziwymi arcydziełami oszczędności. Cena oczywiście też ich gryzie.Longran

Ceny budżetu, jakość budżetu. Najcenniejszą rzeczą w tych zlewach jest duży wybór urządzeń wbudowanych i zamontowanych: półki, skrzydła, stojaki itp. Duży wybór modeli od 15 do 50 tysięcy rubli. Produkcja w Wielkiej Brytanii.

Zalety mycia ceramicznego

Dlaczego warto wybrać ceramikę? W prostocie prania i pielęgnacji jest zdecydowanym liderem wśród wszystkich materiałów. Gładka powierzchnia nie ma porów, w których mógłby pozostawać brud. Specjalne powłoki do nowoczesnych zlewozmywaków mają najsilniejszy efekt odpychający brud, tłuszcz po prostu nie utrzymuje się na nim, a kamień łatwo się usuwa. W trosce o ceramikę nie trzeba używać materiałów ściernych, raczej zwykłej sztywnej gąbki.

Ceramika tłumi odgłosy wody i dźwięków płyt, co jest czasami ważne, na przykład w rodzinie z małymi dziećmi.

Od czasów starożytnych naczynia gliniane ceniono nie tylko za plastyczność materiału. Produkty wykonane z wypalanej i glazurowanej gliny miały prawdziwie magiczną zdolność: produkty były przechowywane w niej dłużej, uszkodzenia były znacznie mniejsze. Punkt zasięgu, oczywiście. Ceramika nie zatrzymuje zarazków, można powiedzieć, że sama się oczyszcza. Aby zadrapać szkliwo, potrzebujemy niezwykłych wysiłków - jest on bardzo odporny na zużycie i tarcie. Właściwości higieniczne takich artykułów gospodarstwa domowego są znacznie wyższe niż w jakimkolwiek innym zlewie.

Łatwość użycia jest względna. Na przykład nie można wrzucać ciężkich, twardych przedmiotów, takich jak patelnie, do zlewu ceramicznego, ponieważ może się zepsuć i trudno będzie go przetransportować, ponieważ ma duży ciężar. Jednak zewnętrzne właściwości, łatwość pielęgnacji i higieniczne właściwości naturalnej ceramiki pokrywają te wady z zainteresowaniem.Zgodnie z powyższymi właściwościami zlew ceramiczny to naprawdę świetny wybór dla schludnych i troskliwych ludzi, którzy cenią swój czas i mają dobry smak. Klasyczne cechy zlewozmywaków ceramicznych nigdy nie staną się przestarzałe, wraz z doskonałą konserwacją, Twoja kuchnia będzie wyglądać schludnie, dając gościom przyjemne wrażenie o gospodyni.Wady ceramicznych zlewozmywaków

Zlewozmywaki ceramiczne są znacznie cięższe niż popularne i tanie stal nierdzewna. Glina (mianowicie z niej wykonana jest prawdziwa ceramika) nie jest najlżejszym materiałem, a waga produktu może wahać się od 14 do 30 kilogramów. Z tego samego powodu trudno będzie go zainstalować samodzielnie - lepiej powierzyć ten biznes profesjonalistom.Pomimo wzmocnienia warstw glazury i lakieru, jest nadal dość delikatny. Nie ma potrzeby wrzucania ciężkich, twardych przedmiotów do zlewu ceramicznego - może się naprawdę rozłamać. Niemniej jednak łatwo znosi wahania temperatury, nie ulega deformacjom i zarysowaniom, nie zdziera się z czasem, nawet po dwudziestu latach utrzymuje swoją prezentację.

Schemat kolorów nie jest tak bogaty, jak tych samych atrybutów wykonanych ze sztucznego kamienia lub stali nierdzewnej. Często w palecie producentów zlewów kuchennych, tylko białe i czarne klasyczne opcje. Najlepiej jest wcześniej poznać kolory i zamówić odpowiedni odcień.

Rozwiązania wewnętrzne

Jeśli zdecydowałeś, że potrzebujesz dokładnie ceramiki sanitarnej, musisz wybrać model odpowiadający stylowi Twojej kuchni.

Ceramika idealnie pasuje do klasycznego stylu, kraju lub Prowansji. Łączy je tendencja do masywności, niezawodności i delikatnych pastelowych kolorów, które idealnie pasują do mlecznobiałej powierzchni zlewów ceramicznych i ich nieporęcznych form.

Warto zwrócić uwagę na fanów retro i boho - tam jest miejsce na fantazję. Jasne zasłony i fantazyjne wzory doskonale kontrastują z oryginalną wyspą spokoju w kuchni, a ty możesz wybrać zarówno opcje czarno-białe - będą pasować do każdej formy.

Nie zapominaj o nowoczesnym - wśród nowoczesnych zlewów znajduje się odpowiedni model kątowy, który podkreśla Twoją oryginalność i praktyczność.

Obejrzyj film: Jak zamontować zlew ceramiczny modułowy Villeroy & Boch (Listopad 2019).

Загрузка...