Haczyki na rzepy łazienkowe, wieszaki na ściany z brązu i półki na ręczniki Jak zawiesić piękne akcesoria z chromowanego metalu - Dom i styl - 2020
Dom i styl

Haczyki do łazienki: akcenty w miniaturowym stylu (28 zdjęć)

Pin
Send
Share
Send
Send


Łazienka to miejsce, w którym małe akcesoria odgrywają ważną rolę. Wszystkie rodzaje rzepów, haczyków, szelek na przyssawkach, uchwytów na myjki, wieszaki i inne urządzenia pomogą właściwie zarządzać wolną przestrzenią, odpowiednio zorganizować akcesoria do kąpieli, a czasem nawet skutecznie ozdobić pokój.

Dlaczego haki są potrzebne

Haczyki - standardowe mocowania do szerokiej gamy akcesoriów. W zależności od rodzaju, kształtu, rozmiaru i konfiguracji takie elementy mogą rozwiązać problemy z organizacją i dużymi ciężkimi przedmiotami oraz bardzo małymi, ale ważnymi akcesoriami.


kryuchki-dlya-vannoj-miniatyurnie-akcenti-stilya-28-foto


kryuchki-dlya-vannoj-miniatyurnie-akcenti-stilya-28-foto-2

Na takich uchwytach wygodnie jest zawiesić:

 • Ręczniki;
 • Serwetki;
 • Szlafrok lub inna odzież;
 • Mobilny makijaż;
 • Tara z wacikami lub pałeczkami;
 • Golarka elektryczna;
 • Suszarka do włosów;
 • Materiały do ​​czyszczenia w pomieszczeniach.

Niezależnie od tego, jak funkcjonalne i ergonomiczne są półki w łazience, należy jeszcze zainstalować kilka haków. Nawet jeśli akcesoria kąpielowe nie są przechowywane a priori w łazience, wieszak jest zawsze potrzebny w momencie wzięcia prysznica lub wykonywania innych procedur higieny, gdzie można zawiesić szlafrok lub ręcznik, wygodnie jest umieścić suszarkę podczas pracy nad stylizacją.

Najczęściej system haczyków jest instalowany specjalnie do ręczników i szlafroków. Z biegiem czasu producenci zaczęli oferować produkty o znacznie bardziej złożonym wyglądzie i konfiguracji, które zaczęli nazywać wieszakami na ręczniki. Istnieją projekty ścian i podłóg.


kryuchki-dlya-vannoj-miniatyurnie-akcenti-stilya-28-foto-5


kryuchki-dlya-vannoj-miniatyurnie-akcenti-stilya-28-foto-6

W każdym razie przydatne będą haczyki do łazienki. Na przykład, jeśli jest bardzo mało miejsca do pracy, montaż półek (nawet tych najbardziej kompaktowych) nie działa w żaden sposób, dodatkowe punkty mocowania przedmiotów są po prostu konieczne. Te akcesoria łazienkowe są podzielone na kilka typów:

 • Haczyki i wieszaki są standardem;
 • Pierścienie;
 • Belki poprzeczne;
 • Belki poprzeczne obrotowe (często uzupełniają złożoną konstrukcję półki ściennej);
 • Wieszaki do łazienki, składające się z kilku rodzajów mechanizmów.

W pokoju można zlokalizować kilka rodzajów takich urządzeń. Główny warunek: akcesoria powinny usystematyzować rzeczy w łazience, zharmonizować środowisko i nie tworzyć uczucia bałaganu.

Pojedynczy hak - jest to najłatwiejsza i najtańsza opcja, przydatna w każdej łazience. Jednak po chwili ręczniki zawieszone na takim urządzeniu mogą tworzyć brzydkie fałdy. Zwłaszcza jeśli materiał, z którego wykonane są akcesoria, jest pochodzenia naturalnego.

Często producenci takich urządzeń są wyposażeni w wygodne dodatki. Na przykład haczyk przyssawek można łatwo zainstalować niezależnie, a jeśli to konieczne, łatwo jest zmienić lokalizację akcesoriów.

Jeden lub dwa haczyki można umieścić w rogu między szafkami, a także na ścianie, gdzie półki tworzą wolną przestrzeń. Jeśli okoliczności zmuszają do zamontowania kilkunastu haczyków z przyssawkami lub bez, znacznie wygodniej jest używać stacjonarnych, ale bardziej komfortowych przyssawek.


kryuchki-dlya-vannoj-miniatyurnie-akcenti-stilya-28-foto-9


kryuchki-dlya-vannoj-miniatyurnie-akcenti-stilya-28-foto-10

Pierścionki i półpierścienie

Pierścionki lub półpierścienie - bardziej nowoczesna i stylowa opcja. Główną zaletą takich urządzeń jest to, że rzeczy nie będą się ślizgać i spadać na podłogę, jak to może się zdarzyć w przypadku haków. Należy jednak wysuszyć i złożyć fałdy ręczników w taki sam sposób jak w systemie haczykowym.


kryuchki-dlya-vannoj-miniatyurnie-akcenti-stilya-28-foto-11


kryuchki-dlya-vannoj-miniatyurnie-akcenti-stilya-28-foto-12

W niektórych modelach brakuje fragmentu koła, tworzącego semirings. Z tych uchwytów wygodniej jest zdjąć ręcznik. Akcesorium, ze względu na swój specyficzny kształt geometryczny, próbuje się umieścić bardzo blisko ściany, aby atrybut nie zajmował zbyt wiele wolnego miejsca.


kryuchki-dlya-vannoj-miniatyurnie-akcenti-stilya-28-foto-13


kryuchki-dlya-vannoj-miniatyurnie-akcenti-stilya-28-foto-14

Poprzeczki

Takie urządzenia mogą rozwiązać problem z pogniecionymi ręcznikami. Są one umieszczone na ścianie. Czasami łączą tylne powierzchnie półki i ściany lub części dwóch szafek. Poprzeczka jest umieszczona blisko ściany.

Jeśli pozwala na to wysokość pomieszczenia, możesz zamontować kilka urządzeń jednocześnie. Ważne jest również, aby szerokość poprzeczki nie była mniejsza niż szerokość ręczników używanych przez gospodarstwa domowe. W przeciwnym razie tworzą się znienawidzone fałdy.

Wybór haczyków na zasłony w łazience lub półce na ręczniki nie jest tak prosty, jak się wydaje na pierwszy rzut oka. W rzeczywistości każdy wieszak lub akcesorium do wieszania ubrań powinien być wybrany z uwzględnieniem następujących niuansów:

 • Wielkość łazienki;
 • Ogólny projekt pokoju;
 • Obecność innych małych przedmiotów;
 • Kolorystyka;
 • Ile osób mieszka w domu, a także ich zwyczaje;
 • Zasady organizowania przestrzeni, która była wcześniej wykorzystywana w pokoju.

Warto zastanowić się, ile jednorazowych ręczników zostanie użytych i ile będzie przechowywanych jako opcja zapasowa. Ważne jest, aby nie zapominać o wielkości tych rzeczy. W domu, w którym mieszka duża rodzina, powinna znajdować się jedna duża półka na ręczniki, a także kilka haczyków, na których każdy członek rodziny może zawiesić swój własny ręcznik. Uchwyt na ręczniki znajduje się w pobliżu prysznica lub wanny. Jedno takie urządzenie wystarczy.

Jeśli łazienka jest bardzo mała, jak to często bywa, prawie nie ma szafki ani półek do przechowywania akcesoriów łazienkowych. W tym przypadku znacznie wygodniej jest wybrać uchwyt ścienny o złożonej strukturze, który pozwoli umieścić wszystkie niezbędne akcesoria w pokoju.


kryuchki-dlya-vannoj-miniatyurnie-akcenti-stilya-28-foto-17


kryuchki-dlya-vannoj-miniatyurnie-akcenti-stilya-28-foto-18


kryuchki-dlya-vannoj-miniatyurnie-akcenti-stilya-28-foto-19

Funkcjonalność i bezpieczeństwo

Niezależnie od tego, jak piękna i stylowa jest półka na ręczniki lub wieszak na ręczniki, takie rzeczy powinny być przede wszystkim praktyczne i bezpieczne. Produkty powinny być gładkie, bez zadziorów i uszkodzeń.

Przy zakupie należy zwrócić uwagę na to, czy na powierzchni występują pęknięcia lub wióry. Piękne haczyki od frajerów od każdej matki w mokrej łazience szybko się ryzykują
stracić swój apel.


kryuchki-dlya-vannoj-miniatyurnie-akcenti-stilya-28-foto-20


kryuchki-dlya-vannoj-miniatyurnie-akcenti-stilya-28-foto-21

Lepiej nie kupować modeli z ostrymi narożnikami lub elementami, które mogą być niebezpieczne. Ponadto, ze względu na bezpieczeństwo i praktyczność, preferowane powinny być tylko niezawodne akcesoria wysokiej jakości.

Ważną rolę odgrywa wygląd produktów. Nawet małe haczyki mogą zmienić wygląd pokoju, czyli tak chwytliwego elementu jak wieszak na ręczniki lub szafę na pościel.


kryuchki-dlya-vannoj-miniatyurnie-akcenti-stilya-28-foto-22


kryuchki-dlya-vannoj-miniatyurnie-akcenti-stilya-28-foto-23

Akcesoria drewniane

Podwójny lub pojedynczy hak wykonany z drewna, a także półka na ręczniki mogą być prawdziwym dziełem sztuki. Nie wystarczy jednak nadać formie drewnianej formy skutecznej. Drzewo, bez względu na cenę, jest zawsze bezbronne wobec wilgoci. Dlatego wszystkie elementy muszą być dokładnie traktowane, aby chronić przed wilgocią i wysokimi temperaturami.

Starannie pomalowane lakierowane haki i półki przetrwają naprawdę długo. Produkty niskiej jakości, w technologii produkcji, w których popełniono znaczące błędy, szybko się odkształcają, wysychają lub zaczynają gnić.


kryuchki-dlya-vannoj-miniatyurnie-akcenti-stilya-28-foto-24


kryuchki-dlya-vannoj-miniatyurnie-akcenti-stilya-28-foto-25

Plastik

Miniaturowy podwójny hak wykonany z tworzywa sztucznego z przyssawkami jest idealnym rozwiązaniem dla małych łazienek. To dość praktyczna opcja. Wyroby z tworzyw sztucznych nie boją się wilgoci, wysokiej temperatury, ekspozycji na chemikalia domowe.

Taki materiał jest wystarczająco mocny, aby wytrzymać jeden duży ręcznik kąpielowy, nawet mocno nasycony wilgocią. Z czasem haczyki i uchwyty nie zmienią koloru, nie będą pękać ani deformować się.


kryuchki-dlya-vannoj-miniatyurnie-akcenti-stilya-28-foto-26


kryuchki-dlya-vannoj-miniatyurnie-akcenti-stilya-28-foto-27

Produkty metalowe

Metalowe haczyki wykonane są ze stopów nierdzewnych, co pozwala na uzyskanie nieskazitelnych właściwości użytkowych. Produkty traktowane specjalnymi związkami są naprawdę długie, nie rdzewieją, zachowują luksusowy wygląd.

Obejrzyj film: Elegancka i wygodna łazienka z haczykami tesa (Lipiec 2020).

Загрузка...

Pin
Send
Share
Send
Send