Wyściełany stołek w korytarzu Małe miękkie z szufladą na buty, nowoczesne bankiety z plecami z rękami - Dom i styl - 2020
Dom i styl

Ottoman na korytarzu - stylowy i funkcjonalny (25 zdjęć)

Pin
Send
Share
Send
Send


Trudno wyobrazić sobie bardziej uniwersalne meble niż pufa. Jest bardzo popularny ze względu na swoją funkcjonalność, zwartość i szeroką gamę gatunków. Wyściełane taborety i taborety na korytarzu mogą zaoszczędzić miejsce, umieszczając je nawet tam, gdzie standardowe meble są nie na miejscu. Nabycie wyściełanego taboretu ma wiele zalet, a dzięki szerokiej gamie modeli możliwe jest zaprojektowanie holu wejściowego w dowolnym stylu w oryginalny sposób.


pufik-v-prihozhuyu-stilno-i-funkcionalno-25-foto


pufik-v-prihozhuyu-stilno-i-funkcionalno-25-foto-2

Rodzaje puf na korytarzu

Ottoman w korytarzu może być miękki i twardy. Do produkcji tego mebla użyto naturalnej i sztucznej skóry, tkaniny, pianki poliuretanowej i innych miękkich i wygodnych materiałów. W przypadku bardziej sztywnych konstrukcji stosuje się drewno, korę korkową lub metal. Takie materiały sprawiają, że konstrukcja jest sztywna i pozwalają im funkcjonować jako stół.


pufik-v-prihozhuyu-stilno-i-funkcionalno-25-foto-5


pufik-v-prihozhuyu-stilno-i-funkcionalno-25-foto-6

Kute tafty

Kuta otomana na korytarzu - klasyczna wersja wystroju wnętrza w dowolnym stylu. Niezależnie od tego, jak rozwija się przemysł meblarski, kucie jest zawsze w modzie. Metalowe konstrukcje są nie tylko trwałe i trwałe, ale także pozwalają na tworzenie eleganckich i stylowych tafty do dekoracji korytarza.

Kucie umożliwia tworzenie zaokrąglonych kształtów. Brzoskwiniowy design w połączeniu z drogimi i wysokiej jakości tkaninami pozwala ozdobić pokój w oryginalny sposób. Takie meble wyglądają masywnie, dźwiękowo, ale meble wyglądają bardzo jasno.


pufik-v-prihozhuyu-stilno-i-funkcionalno-25-foto-8


pufik-v-prihozhuyu-stilno-i-funkcionalno-25-foto-9

Do rejestracji sali w stylu klasycznym można użyć białej, czarnej, brązowej skóry. Dla nowoczesnego wzornictwa można zastosować tafle o jasnych kolorach i nieoczekiwane kombinacje kolorów i elementów dekoracyjnych.


pufik-v-prihozhuyu-stilno-i-funkcionalno-25-foto-12


pufik-v-prihozhuyu-stilno-i-funkcionalno-25-foto-13

Drewniana otomana

Z reguły pudełko na buty w hali w postaci pufy jest wykonane z drewna. Może być stosowany jako klasyczne połączenie drewna i skóry lub tekstyliów, a także niezwykłe wzory, które pozwalają zebrać otomanę w korytarzu własnymi rękami z prawie śmieci.

Warianty tafli drewnianych w hali:

 • Klasyczne chuchy. Aby udekorować korytarz w stylu klasycznym, zaleca się używanie otomani z drogiego drewna z wysokiej jakości tapicerką ze skóry lub tkaniny. Nogi można rzeźbić.
 • Projekty funkcjonalne. Do otomana było nie tylko wygodne miejsce do siedzenia, ale także funkcjonalny element wnętrza, można go kupić w postaci szafki nocnej z półkami i szufladami.
 • Pufy rattanowe. Pomimo faktu, że takie struktury na zewnątrz wydają się kruche, są trwałe, mocne i wygodne, przestrzegając zasad działania.

Do siedzenia można wykorzystać drewniane wyściełane taborety, jako stojak na torby, a także do przechowywania butów.


pufik-v-prihozhuyu-stilno-i-funkcionalno-25-foto-14


pufik-v-prihozhuyu-stilno-i-funkcionalno-25-foto-15

Wykorzystanie tafty w wewnętrznym korytarzu

Wnętrze korytarza wykorzystuje tafty o różnych kształtach, materiałach, kolorach i funkcjach. Możesz użyć wzoru w postaci ławek z dodatkowymi półkami na buty lub produktów bezramowych, używanych tylko jako siedzisko. Mogą to być oddzielne elementy lub wbudowana część korytarza.

Wzory z pojemnikiem na buty

Najczęściej hol wejściowy w mieszkaniu ma niewielkie rozmiary, dlatego konieczne jest, aby wszystkie meble w nim były nie tylko piękne, ale także funkcjonalne. W takim przypadku zaleca się zamówienie projektu z półką lub pudełkiem do przechowywania butów.


pufik-v-prihozhuyu-stilno-i-funkcionalno-25-foto-17


pufik-v-prihozhuyu-stilno-i-funkcionalno-25-foto-18

Otomana Curbstone

Wyściełany stołek w krawężniku stanie się świetną opcją rejestracji małego pokoju. Możesz wybrać wygodną prostokątną pufę z szufladami. W małym pokoju lepiej jest wybrać wąską strukturę, która jest bardzo pojemna ze względu na wzrost długości i zmniejszenie szerokości. Powyżej może być wygodne miękkie siedzisko, a także solidna podstawa, na której można umieścić klucze, telefon, pastę do butów i inne drobne przedmioty.


pufik-v-prihozhuyu-stilno-i-funkcionalno-25-foto-19


pufik-v-prihozhuyu-stilno-i-funkcionalno-25-foto-20

Konstrukcja oparcia

Puf w korytarzu jako siedzenie jest rzadko używany. Jeśli jednak zainstalujesz pufę z oparciem, stanie się ona wygodnym miejscem na rozmowę telefoniczną lub czytanie książki. Zastosowanie nietypowych kształtów i jasnych kombinacji umożliwia nie tylko wygodne, ale także stylowe pufy:

 • Skórzane pufy. Skórzane wzory z tyłu przypominają przede wszystkim przytulne i wygodne krzesła, a obecność pudełka na buty czyni je niezwykle praktycznymi.
 • Wzory tkanin. W przypadku tapicerki tekstylnej ważne jest, aby wybrać oryginalne kombinacje kolorów i tekstur. W tym przypadku nawet skromna konstrukcja będzie prawdziwą ozdobą korytarza.
 • Wysokie nogi i małe plecy. Wchodząc do domu, osoba widzi przede wszystkim meble na korytarzu, dlatego ważne jest, aby otomana była nie tylko funkcjonalna, ale także piękna. Doskonałą opcją byłby projekt na wysokich eleganckich nogach i z małym tyłem.


pufik-v-prihozhuyu-stilno-i-funkcionalno-25-foto-21


pufik-v-prihozhuyu-stilno-i-funkcionalno-25-foto-22

Półokrągłe wzory

W przypadku rejestracji małych korytarzy nie można korzystać z dmuchaw o standardowym rozmiarze. Duże meble będą tylko przeszkadzać i powodować obrażenia. Aby jednak móc usiąść, założyć buty, a także ukryć niepotrzebne buty, można kupić półokrągłą otomanę. Ten formularz pozwala zainstalować go nawet w najmniejszym pokoju.

Osmańska ławka

Kolejna wygodna otomana w hali z pudełkiem na buty wykonana jest w formie ławki lub kanapy. Najczęściej takie ławki są wykonane na niskich nogach. Ławka Ottoman może zastąpić tradycyjne meble na korytarzu. W pobliżu można postawić wąską szafę lub przymocować wieszak za pomocą wieszaków. Wyściełane stołki mogą być:

 • Klasyczna ławka. Takie projekty z długimi rzeźbionymi nogami i drogimi materiałami tapicerskimi zamieniają proste meble w elegancki element wnętrza.
 • Ławka z dodatkową półką na buty. Pozwala uzyskać maksymalną funkcjonalność i wygodę. Taka pufa może być połączona z szafką posiadającą pełną salę.
 • Drewno i skóra. Stylowy i lakoniczny design drewna, tapicerowany skórą, doskonale pasuje do każdego wnętrza. Wykonana jest zarówno na długich nogach bez pudełka na obuwie, jak i na niskich z dodatkowymi półkami lub szufladami.

Każdy pokój będzie wyglądał pięknie i elegancko, jeśli urządzisz go w tym samym stylu i kolorze, więc większość projektantów nie zaleca kupowania otomani jako oddzielnego mebla, ale części zestawu słuchawkowego na korytarz.

Gotowe korytarze do korytarza z otomaną są przedstawione w kilku wariantach:

 • Drewniane konstrukcje z wieszakiem, komodą i osobną otomaną, urządzone w tym samym stylu i kolorze.
 • Składane kompozycje składające się z osobnego wieszaka na podłogę, wyściełanego stołka z kutymi nogami i innej dekoracji domowej w tym samym stylu. Ponadto otomana może być ozdobiona miękkim i wygodnym skórzanym lub tekstylnym siedziskiem.
 • Otomana w zamkniętej szafce. W tym przypadku pufa i wieszak są osadzone w niszy. Ta opcja pozwala na bardziej zwarte i zwięzłe umeblowanie.

Narożna otomana odpowiednia do projektowania przestronnych korytarzy i wąskich korytarzy Chruszczowa. Ten projekt może zająć róg, który nie był wcześniej używany. Obecność pudełka czyni je również niezwykle funkcjonalnymi. Wybierając trójkątną otomanę, najważniejsza jest jasność kolorów, odważne ornamenty i niezwykłe kombinacje tekstur.

Okrągła otomana

Jedna z najprostszych i najbardziej spektakularnych opcji wyściełanych stołków. Okrągła otomana w korytarzu może być ozdobiona skórą, tkaniną lub wykonana na ramie z kutego żelaza. Okrągłe tafty bardziej przypominają przedmioty dekoracyjne niż funkcjonalne meble. Jeśli jednak umieścisz okrągłą otomanę z pudełkiem, możesz włożyć buty do środka, a sztywna pokrywa konstrukcyjna zmieni otomanę w wygodny stół na torby i klucze.

Przy wyborze tego mebla do projektowania korytarza należy wziąć pod uwagę następujące zasady:

 • Aby ozdobić mały pokój, musisz użyć wąskich tafli w korytarzu z dodatkowymi szufladami i wnękami na buty.
 • Jeśli w domu są psy lub koty, pierwszeństwo należy przypisać tapicerce, której zwierzę nie zepsuje pazurami i zębami. Skóra lub miękkie tkaniny nie są odpowiednie.
 • Ottoman na buty w korytarzu powinien harmonijnie wpasować się w wnętrze.
 • Wysokość konstrukcji powinna być taka, aby można było wygodnie usiąść i założyć buty.
 • Siedzenie powinno być tak dobrane, aby nie wyginało się, ale jest dość miękkie.

Otomana będzie doskonałym rozwiązaniem na korytarz. Jednak jego wybór powinien uwzględniać konstrukcję, funkcjonalność i rozmiar produktu.

Obejrzyj film: Drewniana pufa z miękkim siedziskiem - zrób to sam (Lipiec 2020).

Загрузка...

Pin
Send
Share
Send
Send